Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

DCC Send i chat (FServe) problem sa otvaranjem na portovima 1024..1029

[es] :: Instant Messaging :: IRC :: DCC Send i chat (FServe) problem sa otvaranjem na portovima 1024..1029

[ Pregleda: 2988 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

loudee
novi sad

Član broj: 87335
Poruke: 4
212.200.139.*



Profil

icon DCC Send i chat (FServe) problem sa otvaranjem na portovima 1024..102908.03.2006. u 16:53 - pre 219 meseci
Pozdrav svima. Nadam se da ce neko moci da mi pomogne.

Dosta stvari skidam putem IRC-a, odnosno pomocu FServe tj. DCC-a.

U skorije vrijeme, medjutim, jednostavno nece vise da mi otvori FServe koji zahtjevaju DCC Chat na portovima 1024..1029, naravno isti rad je i sa samim DCC Send (cak i ako otvori chat, kada salje file na neki od ovih portova, bude falied).
Koliko sam primjetio ono malo FServe koji otvaraju DCC Chat na druge portove radi.

Ne znam u cemu je problem, i nadam se da ce neko moci da mi pomogne.
Da li je u pitanju neko podesavanje? Sta uopste moze biti problem?
Da li mogu licno da izaberem portove koji ce se koristiti za DCC Chat?

ostali info:
konekcija na net mi je wireless (sa antene na ap), nemam firewall niti je windows firewall ukljucen...

unaprijed hvala
 
Odgovor na temu

LaMpiR

Član broj: 9930
Poruke: 1343



+2 Profil

icon Re: DCC Send i chat (FServe) problem sa otvaranjem na portovima 1024..102910.03.2006. u 14:30 - pre 219 meseci
U mIRC-u imas opcije e sad. Znaci options -> DCC -> Server i tu imas opcije koji port da se koristi za Fserver i za sta da se koristi. Izaberi port i stavi Listen for Send,Chat,Fserve. Mislim da bi to trebalo rijesiti tvoj problem. Ako se nalazis u natovanoj mrezi onda postoji mogucnost da su odredjeni portovi zatvoreni tako da nisi u mogucnosti da saljes fajlove. Ja nisam mogao slati samo kada mi je outpost bio pokrenut ali kada ga ugasim pici. Naravno primao sam fajlove i kda je outpost upaljen...

 
Odgovor na temu

[es] :: Instant Messaging :: IRC :: DCC Send i chat (FServe) problem sa otvaranjem na portovima 1024..1029

[ Pregleda: 2988 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.