Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Comparometer - Za one koji razmisljaju da kupe digitalni fotoaparat...

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Comparometer - Za one koji razmisljaju da kupe digitalni fotoaparat...

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7713 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Comparometer - Za one koji razmisljaju da kupe digitalni fotoaparat...10.03.2006. u 18:49 - pre 220 meseci
Ne kapiram zasto vam je zabava da ponizavate coveka zato sto ne zna?
 
Odgovor na temu

maki101
Niš

Član broj: 44944
Poruke: 152
*.adsl.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Comparometer - Za one koji razmisljaju da kupe digitalni fotoaparat...10.03.2006. u 19:14 - pre 220 meseci
I ja sam protiv ponizavanja,
i cesto se drzim toga da nema glupo pitanje samo glupi odgovor,

ali smesno je to sto se postavio kao neki znalac koji poducava druge sta i kako,
i kao sto je rekao i Nebojsa i nema svrhe kometarisati.


[Ovu poruku je menjao maki101 dana 10.03.2006. u 20:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

AMomcil
Aleksandar Momcilovic
SW inzenjer
myVR Software
Oslo, Norveska

Član broj: 27189
Poruke: 773
*.80-203-77.nextgentel.com.



+1 Profil

icon Re: Comparometer - Za one koji razmisljaju da kupe digitalni fotoaparat...10.03.2006. u 20:23 - pre 220 meseci
Citat:
broker: Ne kapiram zasto vam je zabava da ponizavate coveka zato sto ne zna?

Nije nikakav problem u neznanju, nego u nekulturi.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.neobee.net.



+1269 Profil

icon Re: Comparometer - Za one koji razmisljaju da kupe digitalni fotoaparat...10.03.2006. u 21:57 - pre 220 meseci
Citat:
AMomcil: Nije nikakav problem u neznanju, nego u nekulturi.

Samo to i nista drugo.
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Comparometer - Za one koji razmisljaju da kupe digitalni fotoaparat...10.03.2006. u 22:50 - pre 220 meseci
Slazem se i ja s tim. On je ocigledno zaduzen za neznanje, a za nekulturu... pa vidi se iz prilozenog.
 
Odgovor na temu

Axel DPS

Član broj: 51060
Poruke: 541
62.193.129.*



Profil

icon Re: Comparometer - Za one koji razmisljaju da kupe digitalni fotoaparat...12.03.2006. u 07:28 - pre 220 meseci
Citat:
Naravno. Kad mi uvoznik Nikona i Canona kaze


Ovo je za "ES" bisere, koji je to uvoznik dva razlicita brenda, predpostavljam da je jedini ovlasceni!!!
 
Odgovor na temu

NShappy
Novi Sad

Član broj: 26248
Poruke: 704
*.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Comparometer - Za one koji razmisljaju da kupe digitalni fotoaparat...12.03.2006. u 14:00 - pre 220 meseci
Baš se najedim kada pročitam ovakve postove. Mislim na taj chatmaster-ov uvodni. Ali problem je što ga niko nije ozbiljno demantovao nego ga samo z*j*b*v*j*u. Laik će steći utisak da je chatmaster. A toliku količinu gluposti odavno nigde nisam pročitao.Ako je svoj post ponudio kao neki vodič za kupovinu, onda bi trebalo ukazati na obiljne propuste u njemu. Da ne kažem gluposti

Pa da probam ja da ga demnatujem po tezama koje je naveo.

Citat:
- velicina slike u megapikselima (nije bitna, jer uvecano g**** je i dalje g****!)
- Veličina slike u pixelima je delimično bitna, u stvari nebitna jer ne govori ništa o kvalitetu ostalih karakteristika aparata. Proizvođači su skontali da neiskusni kupci posmatraju samo broj pixela pa ih trpaju šakom i kapom u aparate a na prete kvalitetom optike i veličinom senzora to povećanje pixela. U male kompaktne aparate nema svrhe trpati više od 4-5 Mpix-a. Međutim, nema svrhe ni uopštavati ovakva poređenja i procene. Uopšteno govoreći, besmisleno je porediti aparate samo na osnovu broja pixela. IMA VEOMA LOŠIH APARATA SA JAKO MNOGO PIXELA KAO I VEOMA DOBRIH SA MALO. Ne može se generalizovati. A objašnjenje toga bi zauzelo nekoliko stranica.

Citat:
-najmanje 4-6x zoom (cim je preko 4x mora da ima bolje socivo, te gresku ne mozete napraviti)
- Da li je zoom 2x ili 12x opet ne govori ništa o kvalitetu tog zooma-a. Najlakše je napraviti optički kvalitetan objektiv ako uopšte nema zoom. A najteže kvalitetan objektiv velikog zoom opsega. Kupac bi trebao da razmisli koliki mu zoom treba. Raspon zooma NIJE NIKAKVO MERILO KVALITETA SAMOG OBJEKTIVA. A objašnjenje bi se opet razvuklo na par stranica.

Citat:
- sopstvenu bateriju i punjac (svi ozbiljniji fotoaparati to imaju)
- Imanje ili nemanje sopstvene baterije opet ne govori ništa o samom aparatu. Prave se i očajno loši Mustek i Benq aparati koji imaju sopstvenu litijumsku bateriju a bogami, dobijete i punjač, kao i veoma dobri aparati kao npr Canon Axx serija, Fuji-ji Sxxxx, pa i Sony H1 npr. Za koje morate dokupiti baterije i punjač. A opet ima i suprotnih primera. Da ponovim, IMANJE ILI NEMANJE SOPSTVENE BATERIJE NIJE NIKAKO MERILO KVALITETA APARATA.

Citat:
prosirivu memoriju (ovde se treba paziti, bitan je tip prosirive kartice koja se vec duze proizvodi i imaje na nasem trzistu)
- Svi aparati danas imaju proširivu memoriju koja sada može da se nađe da se kupi čak i u fotoradnjama a i cene tih memorija su se sada izjednačile. I dalje e Sony memostick i Oly i Fuji Xd nešto skuplji od ostalih ali su te razlike sada zanemarive a u zavisnost od mesta kupovine mogu biti i obrnuti odnosi.

Citat:
-USB prikljucak za prenos slika na PC (oni kvalitetniji ne zahtevaju posebne drivere vec PC ih prepoznaje kao USB externi storage, i onda mozete fotoaparat odneti direktno fotografskim radnjama na izradu slika bez problema)
- Svi aprati danas imaju USB priključak i svi se u računaru vide kao mass storage device. Bitnije je npr. da li je taj USB 1.0 ili 2.0. Čudno da chatmaster to nije spomenuo. A davanje aparata radniku u fotoradnji je jedna od većih nebuloza u celom postu. U radnji se eventualno daje kartica ako već niste u prilici da kod kuće skinete slike i odaberete one za izradu.


Odbrati aparat danas nije lako ni onima koji se dobro razumeju u fototehniku a kamoli onima koji se time nikada nisu bavili. Postovi kao chatmasterov mogu samo da početnicima iskomplikuju izbor ili još gore, navedu ih na pogrešan. Da stvarno, u chatmasterov opis se uklapaju i neki jakumo aparati HA! HA ! HA! HA!

Evo, neka neko dopuni ovo što sam napisao i nek se stavi odmah ikao druga poruka u postu. Da se ne luta previše. Znam da su drugi eć sve rekli na ovu temu ali da saberem sve na jednom mestu bez podj*b*v*nja

BTW, stvarno fali neki ozbiljan i nepristrasan vodič za kupovinu na srpskom jeziku. U gomilama forumskih postova je nemoguće razdvojiti žito od kukolja onima koji se u temu ne razumeju.
 
Odgovor na temu

bmilan
John Belushi

Član broj: 37294
Poruke: 353
*.smin.sezampro.yu.



+7 Profil

icon Re: Comparometer - Za one koji razmisljaju da kupe digitalni fotoaparat...12.03.2006. u 22:58 - pre 220 meseci
Pocetkom godine sam bio u situaciji da sam hteo da nabavim solidan aparat, a nisam imao nikakvog pojma o aparatima i fotografijama ( a i danas ne znam puno vise ).

Prvo sam procitao skoro sve svezije teme u ovom forumu vezane za aparate, potom sam postavio par pitanja o odredjenim aparatima koji su me zainteresovali pa su mi Abdee i Tarla brzo i jednostavno objasnili kako stoje stvari i pre mesec dana sam kupio FUJI 5600, kvalitetan punjac i baterije i karticu od 512mb.

Kao amater, odusevljen sam sa kvalitetom fotografija, jednostavnom upotrebom, prebacivanjem slika u PC, trajnoscu baterija a pogotovo cenom ( hajde pogodite gde sam ga kupio ).

Da zakljucim: mislim da nikakvi pravilnici o kupovini aparata nemogu pomoci ako covek ne zna sta hoce. A ako zna sta hoce, onda je dovoljno da se obrati pravim poznavaocima kao sto su gore navedeni i doci ce do zakljucka sta da kupi.

Ovom prilikom se zahvaljujem Abdee-u na savetima.



[Ovu poruku je menjao bmilan dana 13.03.2006. u 00:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

NShappy
Novi Sad

Član broj: 26248
Poruke: 704
*.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Comparometer - Za one koji razmisljaju da kupe digitalni fotoaparat...13.03.2006. u 10:03 - pre 220 meseci
Citat:
bmilan: ....mislim da nikakvi pravilnici o kupovini aparata ne mogu pomoci ako covek ne zna sta hoce. A ako zna sta hoce, onda je dovoljno da se obrati pravim poznavaocima kao sto su gore navedeni i doci ce do zakljucka sta da kupi.

Ovom prilikom se zahvaljujem Abdee-u na savetima.


Da to je ponta. A "stručnjaci" tipa chatmastera samo otežavaju stvar.

[Ovu poruku je menjao NShappy dana 13.03.2006. u 11:07 GMT+1]
 
Odgovor na temu

kobac66
Predrag Kraguljac
Elektronicar
Sremcica

Član broj: 20343
Poruke: 475
*.jprb-kolubara.co.yu.



Profil

icon Re: Comparometer - Za one koji razmisljaju da kupe digitalni fotoaparat...23.03.2006. u 09:28 - pre 220 meseci
Citat:
chatmaster: Pretpostavljajuci da se i ovaj post nece dugo zadrzati... cu se preobucem u novi nick da bude jos interesantnije! hehe


Post...
Ja bih obrisao celu temu ili je stavio u TOP kao primer kako se ne treba ponasati na forumu.
 
Odgovor na temu

Ambience
Branko Veinovic
Beograd

Član broj: 15507
Poruke: 116
80.93.247.*

Sajt: www.foto-oprema.com


Profil

icon Re: Comparometer - Za one koji razmisljaju da kupe digitalni fotoaparat...24.03.2006. u 01:48 - pre 220 meseci

U TOP Locked

Momak je jednostavno ispricao sve bez provere i iskustva. Nadam se da ce "pod novim nickom" dva puta razmisliti o postu koji pise i govoriti argumentovano (u pravom smislu te reci

Ovako se samo unosi zabluda medju ostale koji se nerazumeju... mada ne verujem da je bilo namerno...
Digitalni fotoaparati i oprema
http://www.foto-oprema.com
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Comparometer - Za one koji razmisljaju da kupe digitalni fotoaparat...

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7713 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.