Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pitanje u vezi portova???

[es] :: SOHO Networking :: Pitanje u vezi portova???

[ Pregleda: 1772 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

WSPAVESIC
Croatia

Član broj: 86789
Poruke: 2
193.19.222.*



Profil

icon Pitanje u vezi portova???03.03.2006. u 15:04 - pre 220 meseci

Imam jedan problem, pa bih molio nekoga tko mi moze pomoci da odgovori ako zna. Na poslu imam 1.5 Mbit-ni ADSL pa bih htio skidat stvari preko torrenta ili P2P, npr. Bitcometom ili Shareazom, ali problem je u tome da se niti jedan od ovih ni slicnih programa ne moze spojiti na Internet .Kolko sam skuzio to je zbog toga sto je vecina portova zakljucana osim porta koji sluzi za HTTP, jer mogu normalno surfat Internet Explorerom, Mozillom...U zgradi gdje radim cijela zgrada je umrezena u LAN, a LAN na Proxy i Gateway. U TCP/IP opcijama moje mreze je sve stavljeno na automatski, tj, nemam niti jedan staticki IP. Jedino gdje primjetim nesto drugacije je u Internet Properties-ima gdje je ukljucena opcija spajanja preko proxy servera koji ima svoj IP i do kojeg se ja spajam preko porta 8080 za sve tipove usluga tj. za HTTP, Secure, FTP, Gopher i Socks. Znaci ukratko sve u tim postavkama je namjesteno na port 8080 i IP adresu proxyja koja je za sve navedeno ista.Ono sto znam od korisnih informacija je IP mog kompa, IP gatewaya (proxy?) i taj port 8080 preko kojeg valjda sve ide van iz mog kompa. Probao sam jednim port scannerom naci otvorene portove. Prvo sam skenirao IP od svog kompa i scanner mi je ispisao ove slobodne portove: 135, 139 i 445. Zatim sam skenirao portove IP adrese gatewaya i program mi je ispisao ove slobodne portove: 21, 25, 80, 110, 135, 139, 443, 445, 2000 i 3389. Probao sam te sve portove upisivat u bitcomet u polje gdje je inace ili neki random port ili valjda ja upisem port koji hocu i nece se spojite niti preko jednog od ovih portova. Ima li uopce nacina da nekako skidam torrente ako sam iza proxya? Postoji li nacin da se bitcometom spojim na Net?
Zahvaljujem

 
Odgovor na temu

dr_ambis
Uzice

Član broj: 36362
Poruke: 221
*.adsl.beocity.net.



Profil

icon Re: Pitanje u vezi portova???10.03.2006. u 23:46 - pre 220 meseci
Verovatno je administrator te mreze podesio na ruteru neki Port Forwarding da se ne bi zaposleni igrali na netu nego radili :).
Pitaj njega da ti pomogne!!!
Drugi varijanta je da ti podesis u tim programima kojima skida, da u njima nemstis da idu preko proxy-ja.
Ako to ne pomogne onda zovi administratora i ptaj ga da ti otvori portove na ruteru koji su ti potrebni (mada sumnjam da ce to uraditi).

neceg novog se ne treba plasiti, treba ga razumeti
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Pitanje u vezi portova???

[ Pregleda: 1772 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.