Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

WLAN Problem....

[es] :: SOHO Networking :: WLAN Problem....

[ Pregleda: 2078 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Elect

Član broj: 72466
Poruke: 96
*.crnagora.net.



Profil

icon WLAN Problem....02.03.2006. u 21:49 - pre 220 meseci
Kreirao sam WLAN sa desk topom i lap topom. Na desk racunaru sam podesio da PCIWLAN card radi kao soft AP dok se lap top, kao klijent, kaci na njega.
Imam dva problema...

Posto sam mislio da mi lap top ima integrisan WLAN adapter (tako je stojalo u ponudi prodavca, a device manager je pokazivao neku nedefinisanu mreznu kartu sto me i navelo da experimentisem...) kreirao sam vise bezzicnih konekcija koje mi sada predstavljaju -

Prvi problem.
U network connections-u prikazuje jednu konekciju, koju inace koristim, ali ipak u toku rada, s' vremena na vrijeme, prikaze "balon" u donjem desnom uglu koji prijavljuje promjenu mreze wireless network connection 1 is now connected; wireless network connection 2 is now connected; wireless network connection 3 is now connected. Na desk topu, takodje, samo jedna bezzicna konekcija.
Btw Na lap topu je USBWLAN adapter.

Kako da izbrisem ove konekcije, koje inace ne vidim?


Dijeljenje ADSL internet konekcije na serveru (desk top) radi, relativno, bez problema. Takodje, bez problema "sherujem" podatke sa servera na lap top, ali kada pokusam u suprotnom smjeru javlja se-

Drugi problem
Ne mogu da pristupam share folderima koji su na lap topu sa servera. Tacnije, server uopste ne "vidi" klijenta. Ping u CMD-u radi samo na serveru (klijent prijavljuje 0s ping komunikacije sa serverom) dok server (ponavljam se...) ne vidi klijentov IP.
Sve opcije za sharing su cekirane.

Kako da "naceram" server da vidi klijenta?

P.S. Na desk-u je, u IP protokulu, adresa unesena rucno 192.168.0.1; subnet mask 255.255.255.0, a na lap top-u dodijeljena je automatski (ovo je bio jedini nacin da ostvarim ikakav vid komunikacije).

P.P.S. Na oba racunara OS je WinXP SP2 (desk top je "pro", a lap top "home" edition). Firewall je iskljucen.

Pomaga te ljudi izludjeh od ovoga, dva dana ne spavam.
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: WLAN Problem....

[ Pregleda: 2078 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.