Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ovako to rade majstori

[es] :: 3D modelovanje :: ovako to rade majstori
(Zaključana tema (lock), by reject)
Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 10896 | Odgovora: 64 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

3D-generik
Beograd

Član broj: 67258
Poruke: 184
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: ovako to rade majstori02.03.2006. u 13:54 - pre 220 meseci
..na kraju krajeva, Sale, kad radis neki projekat za nekoga....nemoj da ga prihvatis kad nemas ljude koji znaju svoj posao, i kad nemas dovoljno jake masine. Nedostatak navedenog, se odrazava i na samu animaciju.....i ispadne onako kako je ispalo, krajnje amaterski. I ne treba da se hvalis kako ste 375 minuta uradili za osam meseci. Niko te nece pitati koliko si radio, vec je bitno kako izgleda. Trudi se da izgleda sto bolje, makar radio i deceniju!
Promenljiva nece, konstanta ne moze!!!
 
0

sale3d
Beograd

Član broj: 83428
Poruke: 67
212.62.45.*



+1 Profil

icon Re: ovako to rade majstori02.03.2006. u 14:30 - pre 220 meseci
u ozbiljnom poslu ne mozes da se mesas u struku koju ne poznajes, pitanja tekstura su pitanja dizajna i necu da se mesam u to, ali tehnicke greske poput ove koja se nalazi na prvoj strani sajta http://www.superheroj.com/ i ne dolaze u obzir, to je odraz ljudi koji su radili, divim se vodjama projekta kada su izgurali stvar do kraja.
u sceni podzemnog aerodroma se nalazi oko 75 raznih svetlosnih izvora, pogledajte koliko ima objekata i ja bih voleo da grunem GI i svi zadovoljni, ali gazda hoce film a moja farmica ne moze da izgura render u roku samo za tu scenu a kamoli za ostatak filma
kvalitet ce doci sa novcem, jedan ovakav projekat kosta oko 80.000 evrica vazno je biti u igri, sta mislite zasto je austrijanac dosao ovamo, em smo blizu em smo jeftini a vremena bar imamo, posle jednog drodje drugi pa ces i ti 3dgenerik imati posla

[Ovu poruku je menjao sale3d dana 02.03.2006. u 15:35 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
0

3D-generik
Beograd

Član broj: 67258
Poruke: 184
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: ovako to rade majstori02.03.2006. u 15:16 - pre 220 meseci
....pa znam ja da ima mnogo svetala u sceni podzemnog aerodroma, ali to su sve akcentovana svetla, odnosno sluze da osvetle samo neke objekte posebno. U toj sceni imas samo jedno glavno svetlo, a ona su najbitnija, ona stvaraju atmosferu. I jos, ne svidja mi se kad neko koristi maxove gotove teksture, to se odmah primeti, i krajnje je amaterski............pa dobro, 80.000 evra "za ono" nije mala suma........, i nemoj da se ljutis, samo iskreno iznosim svoje misljenje.

...ali, ipak, napraviti pricu, pa cak i sa kockama i sferama, to je vec umece!!! Videcemo valjda animaciju uskoro

Uzdravlje

[Ovu poruku je menjao 3D-generik dana 02.03.2006. u 16:24 GMT+1]
Promenljiva nece, konstanta ne moze!!!
 
0

reject
Ivan Pesic
Bgd

Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.dsl.siol.net.

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: ovako to rade majstori02.03.2006. u 15:45 - pre 220 meseci
Citat:
3D-generik:...a, ti rejekt, mnogo pametujes.....

Kako rece Kanjos Macedonovic:
"Bolji junaci odose boljima,
a ja jedva i vama zapade."
Citat:
ovo sto si rekao vazi samo za prohesionalnu 3d industriju, kao PIXAR, ILM...itd. Environment i modele sa screenshotova u stanju je da izmodeluje bilo koji animator, pa cak i pocetnik u 3d-u. Pa stoga, ono sto sam rekao da bi iskusni animator uradio 15 min ove animacije za jedan dan, istina je.

Kao sto rekoh, nisi video animaciju. :)
Generalno znam sta hoces da kazes i u pravu si da je ovo delo pocetnika,
ali moram da reagujem svaki put kad neko krene u pljuvanje bez razloga.

@sale3d:Ne znam cemu sad nalazenje "tehnickih gresaka"? Znas li koliko
"tehnickih gresaka" ima svaki holivudski i svaki crtani film i svaka igra?
Ima dosta, ali to su zavrseni i unovceni projekti, tako je da trazenje gresaka,
osim ako nije u edukativne svrhe, sasvim besmisleno.

BTW, kvalitet ce doci iskustvom i radom, ako sto ti 3D-generik rece, a onda ce
neko dobro da ga plati.

[Ovu poruku je menjao reject dana 02.03.2006. u 16:54 GMT+1]
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
0

bazuka

Član broj: 227
Poruke: 521
*.bg.wifi.vline.verat.net.



Profil

icon Re: ovako to rade majstori02.03.2006. u 16:05 - pre 220 meseci
Citat:
sale3d: u ozbiljnom poslu ne mozes da se mesas u struku koju ne poznajes, pitanja tekstura su pitanja dizajna i necu da se mesam u to, ali tehnicke greske poput ove koja se nalazi na prvoj strani sajta http://www.superheroj.com/ i ne dolaze u obzir, to je odraz ljudi koji su radili, divim se vodjama projekta kada su izgurali stvar do kraja.
u sceni podzemnog aerodroma se nalazi oko 75 raznih svetlosnih izvora, pogledajte koliko ima objekata i ja bih voleo da grunem GI i svi zadovoljni, ali gazda hoce film a moja farmica ne moze da izgura render u roku samo za tu scenu a kamoli za ostatak filma
kvalitet ce doci sa novcem, jedan ovakav projekat kosta oko 80.000 evrica vazno je biti u igri, sta mislite zasto je austrijanac dosao ovamo, em smo blizu em smo jeftini a vremena bar imamo, posle jednog drodje drugi pa ces i ti 3dgenerik imati posla

[Ovu poruku je menjao sale3d dana 02.03.2006. u 15:35 GMT+1]


vidis mozda se nisi zapitao zasto nisam vise u tom timu ljudi?! i zasto ne mogu da ti kazem vise stvari o tom projektu! zato sto sam ja pre super heroja radio u Kompaniju na parobrodu srbije i necu da kazem da nisam tamo nista naucio daleko od toga, ali se zna koji je kvalitet anim, modelinga itd. a pre kompanija sam radio u legendarnom nemosoft tacnije game produkcija, itd. (u prevodu upucen sam u sve vode 3d-a) da ne ispadne da sam ja radio to na sta ti ukazujes na tehnicke greske, zato sto nisam znao ili nisam video! nisam hteo da radim vise na tom projektu zato sto ja posle ne mogu da koristim to kao referncu jer ne lici ni na sta! to je trebalo da ispade 100x bolje nego sto je trenutno. necu da kazem da sam ja pametan, ali sam bio upoznat sa takvim projektima od ljudi koju radili i znaju kako se radi, znaci ja nisam taj koji je izmislio toplu vodu, samo sam radio kako svi profesionalci rade, a ne kako 'neki' misle da treba da se radi! toliko od mene...

ako te zanima kako se radi mozes da se javis, pa cu da ti dam neke korisne savete, jer sem kompanija niko nije uradio nista slicno ni problizno parabrodu srbije i sto se tice modelinga i sto se tice animacije, a ti mi daj primer da vidim...

[Ovu poruku je menjao bazuka dana 02.03.2006. u 17:08 GMT+1]
Bazuka was here
 
0

d4rk3lf
Boban Krsmanović

Član broj: 84104
Poruke: 268
*.dial.InfoSky.Net.



Profil

icon Re: ovako to rade majstori02.03.2006. u 17:05 - pre 220 meseci
Toliko mnogo postova (prosto sam ljubomoran :) ), a jos nismo videli ni trunku animacije.
Ne znam za vas ljudi, ali meni nikako ne uspeva da vidim animaciju, na osnovu nekoliko slicica.
To je moja mala zamerka tebi sale3d. Trebao si da okacis makar 15-20 sek. animacije, i prica bi bila, mozda, potpuno drugacija.
Sto se tice slicica, meni su neke simpaticne, a u nekima su (kao sto rece reject) isuvise pomesani razliciti stilovi. Ali opet ne mogu da sudim jer nisam video animaciju.
Znam samo da je 375 min. mnoooogo, ali stvarno mnogo vremena + to su humanoidni karakteri + imaju, verovatno, motion blur (sto moze malo da sakrije siromastvo tekstura) + svetla su dobra (samo mnogo ti je 75 za jednu scenu) i nikako ne moze da se renderuje na spektrumu, pa cak ni na Amigi :), za jedan dan ili za godinu dana.
Glavna pohvala je to sto je projekat uopste i zavrsen, to iskustvo svakako niko ne moze da ti oduzme. Pare ce doci kasnije, kao i jos iskustva.

Dakle, postuj nesto animacije, kako bi ljudi mogli preciznije da ti kazu jos sugestija.

Pozdrav...

[Ovu poruku je menjao d4rk3lf dana 02.03.2006. u 18:07 GMT+1]
 
0

reject
Ivan Pesic
Bgd

Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.dial-up.volja.net.

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: ovako to rade majstori02.03.2006. u 21:29 - pre 220 meseci
Nije fora kolko ima postova, ja bih, iskreno, vise od pola postova
sa ove teme pobrisao.
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
0

sale3d
Beograd

Član broj: 83428
Poruke: 67
*.drenik.net.



+1 Profil

icon Re: ovako to rade majstori02.03.2006. u 22:31 - pre 220 meseci
pripremio sam 6-7 avija po 15-25 sec, ali ne mogu da postavim od kuce, stavljam sutra oko 1, pa se vidimo.
znate li zasto nema ljudi koji znaju da rade kod nas, pa odose vani
tako je i sa projektima i velikom lovom, ne mozes se ubaciti u veliki posao jer svako drzi svoj deo kolaca i nece da dozvoli nekim likovima sa brdovitog balkana da mu to oduzme, jednostavno niti mozes izaci u svet niti ce svet tako lako da dodje ovde
pitajte momke koji su hteli da prodaju izija vani koliko je to tesko
ideja saleta3d da tamo udje bar sa treshom, ***i ga nisu svi dule savic

jos nesto, nije mi jasno zasto se przite na fantastican izgled i teksture kada je bitna prica kako neko rece, a kada uzmes svoju lovu i pozdravis se sa projektom, hocu reci kada nemas vise love od njega, da ne psujem sta mi se radi za teksture. ako je gazda zadovoljan i ja sam, e druga je stvar kada radis za sebe pa pravis svoju stvar videcemo i to do kraja godine, postavicu to ovde
vratio sam se sa zapada i mrzi me da radim 16 sati, cast izuzecima gospodskim firmama ali mislim da vecina vas ne zna sta znaci raditi na zapadu, pogotovo sada kada se kina otvorila, pricacu vam i tome ali sutra kume...

[Ovu poruku je menjao sale3d dana 03.03.2006. u 00:49 GMT+1]
 
0

sale3d
Beograd

Član broj: 83428
Poruke: 67
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: ovako to rade majstori03.03.2006. u 11:05 - pre 220 meseci
http://download.beosms.com/sale/avi/
evo malo animacije, da podsetim film JE PRODAT, mi smo uzeli nas deo ali vlasnik jos nije distribuirao i koliko sam cuo to ce biti u julu mesecu o.g., zato nemam nista od materijala kod sebe i ovo sve jeste iz edukativnih razloga, podsetite me sta bi parobrod srbija i ako neko ima link neka postavi
3d-generik pretpostavljam po reagovanju da si mladji covek, i jedan savet ne trci pred rudu
i jedna zamerka moderatoru - budi objektivan i na osnovu par kompresovanih slicica ne donosi zakljucke ko je pocetnik a ko ne
zasto sam stavio ovo, jer ovo, svi koji citaju, mogu da naprave kod kuce a ne zbog neceg drugog, ne nameravam da se pravdam nikome ali ste skrenuli temu u pogresnom pravcu
procitajte tekstualni fajl na linku pod naslovom -procitaj.txt- :)
 
0

reject
Ivan Pesic
Bgd

Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.dsl.siol.net.

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: ovako to rade majstori03.03.2006. u 11:42 - pre 220 meseci
Citat:
sale3d:budi objektivan i na osnovu par kompresovanih slicica ne donosi zakljucke ko je pocetnik a ko ne

Prijatelju, budi realan, na osnovu onih shotova to je jedino sto moze da
se zakljuci.
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
0

sale3d
Beograd

Član broj: 83428
Poruke: 67
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: ovako to rade majstori03.03.2006. u 11:45 - pre 220 meseci
pa bas o tome ti pricam, nemoj ocenjivati ljude bez obzira sta stavio, mozda se zezam, to moze da radi 3d-generik ali nemoj ti, ti si nam svetlo u tunelu

[Ovu poruku je menjao sale3d dana 03.03.2006. u 12:46 GMT+1]
 
0

d4rk3lf
Boban Krsmanović

Član broj: 84104
Poruke: 268
*.dial.InfoSky.Net.



Profil

icon Re: ovako to rade majstori03.03.2006. u 16:01 - pre 220 meseci
Bas sam sada pogledao prve dve animacije, i mogu da kazem da mi se svidja. Neke stvari ste mogli malo da popravite (recimo nebulu cija boja mnogo odudara i warp efekat), ali ne mari, dobro je...
Mozda te cimnem za neki trik oko rigovanja ili tako neceg.

B.T.W. Jeste li probali sa Inkpaintom, cisto da vidite kako izgleda?
 
0

sale3d
Beograd

Član broj: 83428
Poruke: 67
*.drenik.net.



+1 Profil

icon Re: ovako to rade majstori03.03.2006. u 20:18 - pre 220 meseci
ne mozes sve da stignes u tom roku, ima malo final toona, pogledaj 7. mesano sa brajsom, zao mi je sto nemam deo sa pucnjavom i komunikacojom u stilu top gana, obavezno pogledaj 6, ostalo je manje vise standardno
 
0

Artist

Član broj: 43151
Poruke: 40
*.pat-pool.ca.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: ovako to rade majstori04.03.2006. u 09:48 - pre 220 meseci
E sale izvini sto cu ovo da ti kazem ali ja se bavim animacijom karaktera i u poslednje vreme renderingom i modelovanjem. Nemam nekog iskustva profesionalnog ali sto se tice same animacije mislim da je loshe to sto su to sve MAX-ove animacije. Mislim ono kao kad brod slece roboti trce ka njemu tj. dzogiraju ?!! pa ono onaj jedan robot kao igra a to je u stvari max*ova animacija frantic ako se ne varam, pa onaj robot sto se smeje dok onaj plavi lik stoji ukocen kao da se nista ne desava. Svi koji koriste Max*a videce da je sve preuzeto i reci ce "Hej pa ovo bih i ja mogao da napravim". Meni se svidja kako je zamisljeno samo malo promenite pokrete, ubacite neke svoje i sl... No hard feelings...
 
0

Artist

Član broj: 43151
Poruke: 40
*.pat-pool.ca.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: ovako to rade majstori04.03.2006. u 09:59 - pre 220 meseci
I da bi to delovalo malo profesionalnije animiraj i ostale da kazem nevazne detalje. tipa kretajuca svetla, lasere, sta ti ja znam ventilatore, lance, vetar!, tecnost kako prolazi niz svetlosne stubove isl.. Nemoj samo da animiras glavnog lika a okolo se nista ne desava. Nekako deluje prazno, ukoceno, mrtvo... A bas oni sitni sporedni detalji cine animaciju prijatnu za oko. Zatim kamere, treba da budu malo vise pokretne, da docaraju atmosferu i osecanja koja zelis da izazoves kod gledaoca. Nekako ove animacije sto sam gledao lice mi vise na one naucne kad npr. prikazuju kako je doslo do Cunamija. Daje se akcenat samo na jednu stvar.
 
0

sale3d
Beograd

Član broj: 83428
Poruke: 67
*.drenik.net.



+1 Profil

icon Re: ovako to rade majstori04.03.2006. u 10:23 - pre 220 meseci
bravo majstore, ono sto sam hteo svim ovim da kazem je da smo to mi naplatili i to od stranaca, ovo je kucna varijanta rada koji prolazi, ovo su mogli da naprave i ljudi koji su pravili superheroja, ovako ono malo animacije izgleda veoma siromasno
sto se tice profesionalnog rada, nakon par kadrova svaki poznavalac filmske industrije vidi ko je pro, sta amateri a sta invalidi, komentari tipa ej na onoj stolici nemas teksturu ne prolazi, radis da zadovoljis tehnicku stranu i rezisera
za par dana cu postaviti malo rucne animacije
inace, ovim radom smo navukli toliko posla na sebe da mi caskanje sa vama dodje kao odmor, zadnjih 15 dana radim po 16 sati dnevno, a pre toga 3 meseca sam se polomio od posla i pomoc nam je neophodna, za posao mi se javljaju uglavnom invalidi tako da ako je neko zainteresovan neka mi pise privatno, za modeling uvek ima posla
jos nesto, kamere kretanjem odavaju siromastvo animacije, ne kod dece nego kod ljudi koji placaju i koji znaju sta traze, i veruj mi posle 2 kadra moze se videti ko je ko a nase nije da pravimo prijatnu animaciju nego da radimo ono sta traze od nas
animacija nije maxova nego je capturovana i ima je u vise formata i za skoro sve 3d programe, fazon je u montazi animacije ako znas sta hocu da kazem a vidim da znas o cemu pricas, obavezno se javi
 
0

Artist

Član broj: 43151
Poruke: 40
*.pat-pool.ca.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: ovako to rade majstori04.03.2006. u 15:38 - pre 220 meseci
Da da shvatam sve sto si rekao, ja ne znam zbog cega svi prave toliku frku oko modela i textura. Modeli nisu losi uopste pogotovom jer su ih takve trazili od vas. S obzirom na low budget film drugacije i ne moze biti zbog samog renderovanja. Zahteva veoma jake masine i plus ukoliko je prica uklopljena kako treba kao i zvucna podloga to ce biti pun pogodak. Dok sam bio u USA u jednoj animatorskoj skoli prvo sto su nas ucili je postavljanje price znaci ono olovkom odradimo kao strip, skice i na osnovu toga odredimo kamere koje su nam potrebne, koliko kadrova treba da ima animacija, a o osvetljenju da i ne pricam. Jedan cas smo sedeli u sali i gledali neki film i trebalo je da uocimo nacin na koji kamere pricaju pricu, osvetljenje oko samog desavanja. Zao mi je samo sto nisam zavrsio tecaj u toj skoli do kraja.Potrebno je razviti slobodnu vizionarsku kreativnost i linearnu analiticku misao da bi se usavrsila kompjuterska grafika. Stoga mislim da ce ovo biti super film !!! Ja bih licno koristio pored CS-a i klasicnu animaciju kreiranjem bone sistema i IK., malo je teze ali daje zivot animiranom liku. BTW meni se svidja enviroment i modeli ali bih drugacije osvetlio sve to, ne znam da li si gledao film robots ( to je ustvari animacija), tako neko osvetljenje.. Puno uspeha i srece zelim !!!
 
0

Artist

Član broj: 43151
Poruke: 40
*.pat-pool.ca.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: ovako to rade majstori04.03.2006. u 15:44 - pre 220 meseci
Da da shvatam sve sto si rekao, ja ne znam zbog cega svi prave toliku frku oko modela i textura. Modeli nisu losi uopste pogotovom jer su ih takve trazili od vas. S obzirom na low budget film drugacije i ne moze biti zbog samog renderovanja. Zahteva veoma jake masine i plus ukoliko je prica uklopljena kako treba kao i zvucna podloga to ce biti pun pogodak. Dok sam bio u USA u jednoj animatorskoj skoli prvo sto su nas ucili je postavljanje price znaci ono olovkom odradimo kao strip, skice i na osnovu toga odredimo kamere koje su nam potrebne, koliko kadrova treba da ima animacija, a o osvetljenju da i ne pricam. Jedan cas smo sedeli u sali i gledali neki film i trebalo je da uocimo nacin na koji kamere pricaju pricu, osvetljenje oko samog desavanja. Zao mi je samo sto nisam zavrsio tecaj u toj skoli do kraja.Potrebno je razviti slobodnu vizionarsku kreativnost i linearnu analiticku misao da bi se usavrsila kompjuterska grafika. Stoga mislim da ce ovo biti super film !!! Ja bih licno koristio pored CS-a i klasicnu animaciju kreiranjem bone sistema i IK., malo je teze ali daje zivot animiranom liku. BTW meni se svidja enviroment i modeli ali bih drugacije osvetlio sve to, ne znam da li si gledao film robots ( to je ustvari animacija), tako neko osvetljenje.. Puno uspeha i srece zelim !!!
 
0

MOHOK7
REFERENT ZA PAKOVANJE MAGLE I BROJANJE
OBLAKA
Austrija

Član broj: 42823
Poruke: 930
*.liwest.at.

ICQ: 222868371
Sajt: www.bio-garten.net


+7 Profil

icon Re: ovako to rade majstori05.03.2006. u 01:00 - pre 220 meseci
Citat:
ne znam zbog cega svi prave toliku frku oko modela i textura.
Zavidni su
MOHOK
 
0

3D-generik
Beograd

Član broj: 67258
Poruke: 184
*.pristop.co.yu.



Profil

icon Re: ovako to rade majstori05.03.2006. u 10:11 - pre 220 meseci
Citat:
RejectKako rece Kanjos Macedonovic:
"Bolji junaci odose boljima,
a ja jedva i vama zapade."


Kako nas narod rece:
"Dvije babe obabile,
cet'ri ladje oplovile,
djed ost'o kod kuce,
u gace sapuce,
cet'ri oraha pod zub okrunio"
Promenljiva nece, konstanta ne moze!!!
 
0

[es] :: 3D modelovanje :: ovako to rade majstori
(Zaključana tema (lock), by reject)
Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 10896 | Odgovora: 64 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.