Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Google(.hr) i dodatna domena za sajt

[es] :: Pretraživači i SEO :: Google(.hr) i dodatna domena za sajt

[ Pregleda: 5066 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

goranbo
Goran Bosnić

Član broj: 17745
Poruke: 50
*.cmu.carnet.hr.

Sajt: www.share-international.n..


Profil

icon Google(.hr) i dodatna domena za sajt28.02.2006. u 22:04 - pre 220 meseci
Trenutno mi je sajt na adresi Share Hrvatska
Buduci da se nedavno pojavio google.hr koji ima i opciju "trazi stranice iz Hrvatske" (kojom se pretrazuju sajtovi s .hr domenom ili sajtovi ciji je IP iz Hrvatske), a moj sajt je na serveru u Sloveniji,

zelim uvesti novu domenu za isti sajt, npr. share-hrvatska.hr , koja ce pucati na share-international.net/hrv , i tako na neki nacin postici da mi ga google.hr uvrsti u sajtove iz Hrvatske. JEr, google.hr trenutno s ukljucenom tom trećom opcijom moj sajt ne pretrazuje.

Znam da cu mozda tesko dobiti odgovor buduci da jos ne postoji google.yu pa većina korisnika jos nema s tim iskustva, ali zanima me je li moguće to što želim.

Je li moguće da mi google indexira sve stranice već postojećeg sajta, ali ovaj put s .hr domenom.

ja sam dosta zbunjen oko toga, ako to nije moguce, moze li mi netko predloziti neo rjesenje problema u tom smislu (ali da rjesenje ne ukljucuje prebacivanje na drugi server). I da taj prijedlog ukljucuje što bi eventualno trebao napraviti glede prijave-odjave u DMOZ ili Google
I bi li takav postupak mogao prouzrociti kakvu stetu?

(Jos 1 dodatan info: u DMOZu mi je taj sajt imena Share Hrvatska uvršten još prije pet godina ali s još jednim starijim domenom, s koejg sam preselio, simedia.org/hrv, a domen na kojem sam sad - share-international.net/hrv nisam ni prijavljivao u Dmoz. Na starom domenu sam samo stavio par redirekta. A sad dakle zelim uvesti dodanti domen share-hrvatska.hr za isti sajt. Moze i komentar na ime domene share-hrvatska.hr , jer meni se cini cudno da ima dva puita "hr", ali mis e svejedno svidja da je hrvatska u imenu domena radi pretrazivanja)

Hvala na odgovoru



PS: I jos, znam da je malo duga lopta, ali moze li tko procijeniti je li uopće korisno da se bakćem s tim.
 
Odgovor na temu

goranbo
Goran Bosnić

Član broj: 17745
Poruke: 50
*.cmu.carnet.hr.

Sajt: www.share-international.n..


Profil

icon Re: Google(.hr) i dodatna domena za sajt28.02.2006. u 22:19 - pre 220 meseci
Još me nešto zanima. Ako zelim da i google indexira sajt i pod jednom i pod drugom domenom dal onda moram imati sajt dupl na serveru, i kakvi bi u tom slucaju uopce bili rezultati googla. Dvostruki?
 
Odgovor na temu

BobMarley
Vedran B
Bologna

Član broj: 148
Poruke: 1161
*.adsl.net.t-com.hr.

ICQ: 61882680


+1 Profil

icon Re: Google(.hr) i dodatna domena za sajt28.02.2006. u 22:37 - pre 220 meseci
ako se ne varam dovoljno je ovo
<meta http-equiv="Content-Language" content="hr" />

i uvrstit ce ti u pretrazivanje na hrvatskom jeziku tj. trazi hr siteove ...
a mozes da stavis tipo "hr, sr, ba" .. ne znam sada ba koja je oznaka pa sam lupio
BobMarley (me) ...the legend
 
Odgovor na temu

BadBoyBuda
MD<->BG

Član broj: 14333
Poruke: 9
*.vdial.verat.net.

ICQ: 124948069


Profil

icon Re: Google(.hr) i dodatna domena za sajt28.02.2006. u 22:40 - pre 220 meseci
Probaj registrovati .hr domen i onda ga parkiraj na serveru da ti pokazuje na share-international.net/hrv/ pa izvrsi prijavu na google i ostale pretrazivace i cekaj da ti indeksiraju stranu. Ili, ako to ne pomaze, jednostavno mu odradi meta tagove i uradi redirekciju na share-international.net/hrv/


Btw, google.yu ne postoji, a verovatno nikada i nece postojati, ali google.co.yu postoji vec nekoliko godina...
What is the Matrix?
 
Odgovor na temu

goranbo
Goran Bosnić

Član broj: 17745
Poruke: 50
*.cmu.carnet.hr.

Sajt: www.share-international.n..


Profil

icon Re: Google(.hr) i dodatna domena za sajt28.02.2006. u 22:56 - pre 220 meseci
Marley, izvini ali pogrešno si shvatio pitanje.

BadBoyBuda, mislis li da ce realizacijom tvog prijedloga doći do toga da će i sve stranice sajta, a ne samo početna, biti pretražive pod tom trećom opcijom, kao da je cijeli sajt na .hr domeni.
Nema li google kakve sankvije glede toga, i sto je s odgovorima na ostala pitanja. (npr. to kakvi ce onda biti rezultati. Zna li tko kakav sajt s takvom parkiranom domenom da provjerim sam?)

St se tice google.hr i google.co.yu mozda postoji nesporazum. Google.hr ima tri opcije (odite pa pogledjte, rema u malo izmijesane i nekih gresaka ima), kao i google.de recimo , 1)web 2)stranice na njemackom i nova opcija 3) stranice iz Njemacke (stranice ili sa .de domenom ili s IP-em iz Hrvatske)

Meni takvo ogranicavanje googla inace bas nije po volji, jer masu npr. cisto hrvatskih stranica ne pretrazuje s ukljucenom trecom opcijom "stranice iz Hrvatske" buduci da su im domene recimo .com .ili .net i hostane su na nekim inozemnim serverima. Ja mislim da je to manjak a ne dobitak, vjerojatno cete uskoro i vi u yu to dobit pa cete vidjeti.
 
Odgovor na temu

[es] :: Pretraživači i SEO :: Google(.hr) i dodatna domena za sajt

[ Pregleda: 5066 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.