Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SABA na sasiji ikc2

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: SABA na sasiji ikc2

[ Pregleda: 3042 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

talor
Robert Talo
Novi Sad

Član broj: 56922
Poruke: 28
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon SABA na sasiji ikc227.02.2006. u 06:08 - pre 220 meseci
Imam problem sa Sabom 5506 sasija ikc2.Naime posle zamene horizontalnog tranzistora ne radi mi vertikala.To jest ako ne otkacim vertikalu ide u preopterecenje i prestaje da radi.Kada otkacim vertikalu koja se zatvara preko Hor. trafoa i kratko spojim da bi zatvorio krug,horizontala normalno radi(ima i VN )vertikala nikako da proradi.Menjao sam i tiristor idiodu i el. kondenzatore u tom kolu,pa cak i kolo TA8659 ali nikako ne dobijam vertikalne oscilacije ni na izlazu tog kola.E sad ako je neko imao slican problem i zna resenje za ovaj problem neka se javi bio bih mu zahvalan.Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

skull
prilep makedonija

Član broj: 65818
Poruke: 547
62.162.228.*

Sajt: pcela.info


Profil

icon Re: SABA na sasiji ikc227.02.2006. u 10:58 - pre 220 meseci
Ja te ne razumem,jel imas il ne napon za napajanje vertikalu ?? kako to kratkospois ? I sve pomalo lici na trafo... Pojasni malo !
Discount HotVsNot coupon => 12hvnst - 100% working code.
 
Odgovor na temu

p.cudic

Član broj: 69018
Poruke: 590
*.apatinonline.net.



Profil

icon Re: SABA na sasiji ikc227.02.2006. u 12:17 - pre 220 meseci
Kad si prespsjao vertikalu da li si merio izlazni napon, da vidis da li ga u opste ima ? Drugo nemoj je bas direktno spajati idi preko nekog otpora od par oma (6-10). Pa onda proveri da li osciluje. Proveri signal na tiristoru mozda linija do njega ima prekid ? Ako je bas sve u redu, onda proveri filtrerske zavojnice, ako ims sa cim, skini pa izmeri. One su cesto uzrok problema, a svi ih naj cesce samo omski pregledamo, a tako izgledaju OK.
 
Odgovor na temu

talor
Robert Talo
Novi Sad

Član broj: 56922
Poruke: 28
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: SABA na sasiji ikc228.02.2006. u 06:28 - pre 220 meseci
Ja sam bio malo nejasan.Premostim namotaj hor. transformatora preko kojeg se zatvara kolo vertikale.Znaci imam +13 volti koji dobijam sa sekundara hor.transformatora kao napajanje vertikale,preko otp.4R7 kroz namotaj vert.otklona preko namotaja hor. trans.(koji premoscavam) i na kraju tiristor do mase.Kada je tako premosceno funkcionise sve sem vertikale,ili kad otkacim tiristor i diodu koja je u zastiti tiristora(i bez premoscavanja namotaja transf.) se desava isto.Nakacim li tiristor i diodu,dolazi do preopterecenja.Menjao sam i tiristor i diodu cak i otklonsku,nista se ne desava.Nemam oscilacije na izlazu IC-a,kojeg sam takodje menjao.
 
Odgovor na temu

zokaaa

Član broj: 82029
Poruke: 349
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: SABA na sasiji ikc228.02.2006. u 21:48 - pre 220 meseci

Možda bi ipak trebao da razmisliš i o drugoj soluciji. Činjenica je da ovako rešena vertikala srče baš puno struje pa je moguće da rasterećenjem VN transformatora tebi kao TV proradi a u stvari kvar ti je na sasvim drugoj strani. Moj ti je predlog da pogledaš elektrolite u sekundaru trafoa, samo napajanje iz mreže kao i elektrolit za filtriranje tih +13V ( ako se ne varam to je CF-4 od 2200 mikrofarada ).
Znači razmisli malo i o takvoj soluciji.A da, koji si tranzistor stavio u izlaz ?
Ako se na kraju ipak vratiš na vertikalu probaj da otkačiš samo gejt tiristora pa da ga u toku rada (ako ti TV krene) vratiš i obrati pažnju šta ti se dešava.Uostalom ne zaboravi da u vertikali imaš i IC TL-082 a i trimere PF-04 i PF-011. Pozdrav.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: SABA na sasiji ikc2

[ Pregleda: 3042 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.