Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PDF i nasa slova

[es] :: Windows aplikacije :: PDF i nasa slova

[ Pregleda: 10901 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

biter
Ns, Bg

Član broj: 68291
Poruke: 16
*.ptt.yu.



Profil

icon PDF i nasa slova26.02.2006. u 12:56 - pre 221 meseci
Kupim tekstove s neta, i najbolji nacin mi je desni klik i Convert to PDF, ali problem je da Acrobat 7 Pro ne prepoznaje nasa lat. slova i cirilicu?? Znaci sve sam pokusao tamo u preferences/convert/edit setings, pa u Distilleru da ubacim fontove ne mogu da provalim. Pomoc, hvala

rosa u podne
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.nat-pool.po.sbb.co.yu.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: PDF i nasa slova27.02.2006. u 14:52 - pre 221 meseci
Jesi li probao da prethodno na svom sistemu podesis LATINIČNU kodnu stranu:

Control Panel / Regional and Language Options / Advanced / Serbian Latin
 
Odgovor na temu

biter
Ns, Bg

Član broj: 68291
Poruke: 16
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: PDF i nasa slova28.02.2006. u 05:41 - pre 221 meseci
Nece, dobijam samo kruzice kao kod lozinke na log on-u
rosa u podne
 
Odgovor na temu

dix
Yu-Bg

Član broj: 29938
Poruke: 22
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: PDF i nasa slova07.03.2006. u 16:43 - pre 220 meseci
E a ja imam problem kada hocu da otvorim pojedine .pdf fajlove koji su na engleskom jeziku, slova se pretvore u ruske cirilicne i tako se prikazuje sve na cirilici.Nikako nisam uspeo da to prebacim na latinicu, a taj isti fajl se na drugom racunaru prikazuje normalno. Ako neko ima ideju ili se susreo sa slicnim problemom, neka javi. Hvala
 
Odgovor na temu

ondrejl
Ondrej Lomjanski
Auto električar
Backi Petrovac

Član broj: 59045
Poruke: 150
*.dialup.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: PDF i nasa slova07.08.2006. u 01:24 - pre 215 meseci
Biter ja imam isti problem a ideje nemam kako da se to podesi čak sam postavio i novu temu al nema nikog da se nađe da odgovori.
Vidim da si odavno postavio ovu temu pa ako si se snašao molim te podeli sa nama ostalima rešenje.
Naime imam ja jedno rešenje al za mene i moje potrebe nije.
Rešenje ako tebi odgovara je da štampaš stranu u adobe pdf-u ili bilo kog pdf printera,
al ima jedno ali i problem što ti ne kopira linkove.
Meni ovo naročito pravi problem jer meni trebaju ti linkovi.Kako bi posle naknadno mogao po njima da dodam te stranice sa weba, u pdf dokument i tako napravio neku vrstu knjige.
Pa ako si našao ti ili neko drugi rešenje javi.
pozdrav
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
*.ev.co.yu.



+110 Profil

icon Re: PDF i nasa slova07.08.2006. u 06:07 - pre 215 meseci
Kakavo vam je regionalno podesenja XP-a?

Obicno se stavlja da je jezik Engleski (i to UK, zbog formata vremena i mernih jedinica), lokacija po izboru, i dodas nase dve tastature (Serbian Latin i Serbian Cirilic). Sa ovim podesenjma ja nikad nisam imao problema. Problemi obicno nastaju kada dodajes neki drugi jezik da bude default umesto engleskog.
...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

ondrejl
Ondrej Lomjanski
Auto električar
Backi Petrovac

Član broj: 59045
Poruke: 150
*.dialup.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: PDF i nasa slova08.08.2006. u 02:40 - pre 215 meseci
Citat:
Black_eyed: Kakavo vam je regionalno podesenja XP-a?

Obicno se stavlja da je jezik Engleski (i to UK, zbog formata vremena i mernih jedinica), lokacija po izboru, i dodas nase dve tastature (Serbian Latin i Serbian Cirilic). Sa ovim podesenjma ja nikad nisam imao problema. Problemi obicno nastaju kada dodajes neki drugi jezik da bude default umesto engleskog.


hvala što si se javio komšija Black_eyed
Pa podešavanje mi je po defaultu serbian latin +(US tastatura + Serbian Cyrilic) al sam probao i to što si napisao al ne vredi, isto ko i dosad.Pored toga ne možeš ni sa ćirilicom ni sa ČĆĐ da edituješ pdf samo neke "Žvrlje".Zanimljivo je da kad u wordu napišeš tekst ćirilicom ili latinicom sve konvertuje bez problema.
Ali sa weba nikako ni sa latinicom što je još kud ikako podnošljivo čovek domisli ali zamisli odeš na neku rusku stranicu hoćeš da je konvertuješ a ono sve crni kružići jedino su linkovi tu.
Neznam dal je u pitanju sa verzijom acrobata ova moja je 7.0 EFD tryout/full (Engleski, Nemački i Francuski jezik) oko 118MB veličina instalacionog fajla. Black_eyed koju ti verziju koristiš? Možda ima veze sa fontovima za koje zemlje je namenjen.Pored ovoga možda i može biti zajednička greška da i u "notepad-u" kad napišem nešto u ćirilici ne mogu da sačuvam i odmah me upozorava da neće da sačuva to što sam napisao kao treba da odaberem u unikodu i da nešto podesim aki pored svih mojih podešavanja ništa nisam uspeo (napominjem engleski mi nije baš najbolji)..Isto tako ako skinem neki program od rusa i u notesu piše neko upustvo na ruskoj ćirilici ja to ne vidim samo sa njihovim notesom koji bez problema sve prikaže a kod mene u notesu samo neka slova "Âŕřĺěó âíčěŕíčţ ďđĺäńňŕâë˙ĺňń".
Pozdrav
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
*.ev.co.yu.



+110 Profil

icon Re: PDF i nasa slova08.08.2006. u 08:18 - pre 215 meseci
Ja ne koristim Acrobat-a. Mislim, koristim readera ali mi ceo paket nije potreban. Sa posao oko povremenog stampanja u PDF mi obavlja basplatni PRIMO PDF Writer. Program je vise nego dobar za moje potrebe. E sad, ako editujes PDF-ove onda ti treba nesto jace.

Ovo ti je lako moguce da su ti PDF-ovi stampani u nekom egzoticnom fontu a pri stampanju nije stavljena opcija "font embedding" tj ugradnja fonta u taj pdf fajl tako da nije bitno da li ga imas ili nemas.

I dalje mi cela tvoja situacija "mirise" na regionalna podesavanja. Znam da win zna da bude jako zaguljen po tom pitanju i da se na jedan nacin ponasa u office paketu a na drugi u IE (imao sam ovo prilike da vidim, znaci posto je bila prebacena tastatura na Serbian cirilic copy/paste opcija nije htela da korektno kopira text iz IE u word, jedva smo to sredili, kao da tastatura ostane zakljucana na jednu kodnu stranu bez obzira sta ti izabiras od rasporeda).

Nazalost, ne mogu ti pomoci nekim korisnim savetom koji bi ti brzo resio problem. Ja bih na tvom mestu ponovo instalirao Win XP od nule na tu masinu i sve lepo podesio kako sam i naveo. Ne znam koliko si vican svemu ovome, nije nista komplikovano ali ako nikad nisi radio hmm...bilo bi dobro da bude neko pored tebe ko to zna.
...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

ondrejl
Ondrej Lomjanski
Auto električar
Backi Petrovac

Član broj: 59045
Poruke: 150
*.dialup.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: PDF i nasa slova08.08.2006. u 16:23 - pre 215 meseci
Black_eyed možda nisam dobro pojasnio pa da pojasnim.
Pa vidi za ovo prvo što kažeš i meni ovi pdf štampači (primp pdf, pdf factory pro i acrobatov adobe pdf) odrade taj posao bez problema i jedino tako mogu da web stranu convertujem sa našim slovima, ćirilicom ili ruskom ćirilicom pa čak i neke arapske ili kinezke stranice sa njihovim fontovima, bez problema sve se vidi kako treba e al editovanje opet ona slova ili kružići.A ovo je izgleda povezano sa ovim drugim što si napisao.

Ali ono što meni treba je opcija ko što je pre napisano, pisao je i "biter" a i ja a to je ikonica u I.Exploreru adobe-a i "convert web page to PDF" ili "add web page tro existing PDF"
Ovo mi najviše treba da stranice koje mi trebaju a i podstranice lepo sačuvam sa korektnim slovima i linkovima prema drugim podstranicama (t.j. Hyperlinkovima) ili download-ovima, da bi na kraju ako mi treba lepo to dodao u postojeći dokumet (rzlika u acrobatu ovo lepo radi ali slova brlja a preko PDF štampača ovog nema ali su slova o.k.).Naprimer ko kad si na internet stranici pritisneš link ka nekoj temi ili stranici a ti lepo odeš tamo (naravno ako sam već ućitao tu stranu).

Ovo da instaliram sve ispočetka nije mi problem da nisam vičan, problem je izgubiti nekoliko dana, dok posle win-a sve ostale programe nainstaliram a na kraju ne bude efekta.
Sada sam skinuo neki drugi "adobe acrobat 7 i nije tryout pored toga ima jedno deset jezika,
(ali nema naš i ruski) pa ću probati sa time na "virtualnom PC-u" da vidim šta će da se desi.Evo proba ćirilica naša = njljđščćhdjfh a sad ruska = ъэюbйя znači radi regional kod mene ili ???

Evo sad sam probao da convertujem ovu stranu u pdf pa pogledaj u prilogu ovu "PROBU" a i ostalo latinično nešto ima nešto ne...


[Ovu poruku je menjao ondrejl dana 08.08.2006. u 17:34 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao ondrejl dana 08.08.2006. u 17:36 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
*.ev.co.yu.



+110 Profil

icon Re: PDF i nasa slova09.08.2006. u 07:52 - pre 215 meseci
Pogledao sam fajl i ni kod mene se ne prikazuje korektno. Imam kruzice umesto č. Rusku cirilicu uopste ne vidim osim jednog slova (b).

Regionalna podesavanja izgleda da ti rade tako da ne znam sta dalje. Znam da je preinstalacija windows-a mukotrpan posao i zato ga ne smatram za neko dobro resenje a i pitanje je da li bi resio problem. Mozda da sa Norton Ghost-om bekapujes sadasnju primarnu particiju pa instaliras samo go win XP i probas ovo sto te interesuje da li radi. Ako se situacija popravi onda znas da ti se isplati da instaliras sve programe i potrosisi par dana a ako ne uvek mozes pomocu ghost-a da vratis sistem u sadanje stanje.

Nadam se da ce se javiti neko sa boljim resenjem jer ovo je bas pokusaj resenja primenom grube sile.
...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

ondrejl
Ondrej Lomjanski
Auto električar
Backi Petrovac

Član broj: 59045
Poruke: 150
*.dialup.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: PDF i nasa slova09.08.2006. u 16:52 - pre 215 meseci

Black_eyed hvala na sugestijama.
Za gosta to će biti kad tad jer sistem mi ionako trokira samo pitanje je vremena...
Moraću da se vraćam mesec dva unazad samo me mrzi...(imam nekoliko napravljenih pa nije problem)
Probao sam sa "vmware"-om i ovim acrobatom što sam sad skinuo koji nije tryout i ima neke druge jezike i fontove.Rusi sa njim rade bez problema naša opet po starom.
Problem sa rusima je kad otvaraš dokument na drugim čitačima se bune zbog japanskih ili koreanskih fontova i ponekad se ništa ni ne vidi...
Probao sam sa programom "IntelliPDF" da posle konvertujem te ruske fontove i onda se sve vidi ali nema više kopiranje teksta a samim tim ni editovanja (znači ni prvo ni drugo ne valja rešenje)...
Naponinjem sve je konvertovano na virtualnoj mašini gde je win instaliran ispočetka a čitano na realnom compu.
Probaću da instaliram ovog (za mene sad) novog acrobata na realan comp sa svim kao i na vitulnoj mašini čisto da se uverimo dal je do njega ili compa i regionalnih ili neki drugih podešavanja pa ću da javim.
Za "notepad" sam našao šta je bio problem za našu ćirilicu (znači treba sačuvati je u UNICODE a ne u ANSI) problem je ruska ćitilica verovatno mi trebaju njihovi fontovi "KOI8-R"
, "KozMinProVI-Regular" ili tako nešto da bih mogao das ih čitam samo gde da ih nađem??
pozdrav
 
Odgovor na temu

ondrejl
Ondrej Lomjanski
Auto električar
Backi Petrovac

Član broj: 59045
Poruke: 150
*.dialup.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: PDF i nasa slova10.08.2006. u 15:45 - pre 215 meseci
E ovako stvari stoje: Instalirao sam drugog "acrobata" i stvar je ista kao gore napisana (na virtulnoj mašini).
To znači sada ruska slova korektno prevede (kodira) ali ih niko drugi neće videti samo ko ima u "acrobatu" podršku za fontove
"KozMinProVI-Regular" a na internetu sam našao da su to japanski fontovi.Ostaje rešenje konvertovanje fontova posle sa
"IntelliPDF"-om ali to je faktički gubljenje vremena i nema editacije (u nekim slučajevima se isplati) ali linkovi ostaju na svom
mestu a ne kao kad se štampa "pdf printerom" gde ponegde i nema linkova, na nekim možeš da zadaš da ti odštampa linkove
u posebnoj strani (napr adobe pdf ili Pdf factory pro) ali je problem što se mora za svaku stranicu to podešavati.
Probao sam naći i ove ruske fontove (KOI-8, CP 1251, Cp 866) i skinuo i nainstalirao ali ni acrobat ni notepad mi ne vidi uredno te ruske strane (nešto su izmešana ruska i kvadratići) ko da je mešovito kodirano ili neki drugi fontovi su u pitanju..
Rešenje je neki njihov notepad zvani "Dimoniusis's Notepad - TigerPad" koji možete da nađete na : http://dimonius.yiff.ru/mysoft.html ili
http://tigerpad.narod.ru/download.html -ovde ćete lakše naći sve šta vam treba. Program je veličine 760 KB raspakovan ali mora se skinuti i engleski jezik da bi se nešto raspoznalo
od slova jer se dobiju samo neke "brljotine". Engleski interfejs je jako male veličine.Program je inače "free".

Znam da nožda ovo zadnje nema veze sa ovom temom ali hteo sam da podelim sa svima ko ima ovakav problem možda nekom pomogne.

Za ostalo ko ima bolje rešaenje i za notepad i za naročito ovaj problem sa acrobatom svaka pomoć je "DOBRODOŠLA".

[Ovu poruku je menjao ondrejl dana 10.08.2006. u 17:01 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao ondrejl dana 10.08.2006. u 17:03 GMT+1]
 
Odgovor na temu

todra
Todorov Ratko
Kragujevac

Član broj: 46809
Poruke: 203
*.yu
Via: [es] mailing liste



+4 Profil

icon Re: PDF i nasa slova13.08.2006. u 17:05 - pre 215 meseci
Zdravo ondrejl,

Nemam prakticna iskustva sa problemom koji opisujes, mozda sam
propustio nesto u predhodnim mejlovima, ali cisto kao ideja...

da li si probao da instaliras podrsku za ruski jezik i tastaturu i
izvrsis ostala odgovarajuca podesavanja. Ja sam imao problem
citjivosti cirilice u izvestaju koji pravi fiskalna kasa. Posle
podesavanja advanced opcija, izvestaj (u Excel-u) je postao
citljiv.

Sve najbolje.
Ratko.
 
Odgovor na temu

ondrejl
Ondrej Lomjanski
Auto električar
Backi Petrovac

Član broj: 59045
Poruke: 150
*.dialup.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: PDF i nasa slova15.08.2006. u 12:08 - pre 215 meseci
Pozdrav todra

Hvala što se interesuješ da pomogneš.Nema problema sve ću da probam i svaka ideja je dobro došla..

Ajde molim te pojasni malo ovo:

"da li si probao da instaliras podrsku za ruski jezik i tastaturu i
izvrsis ostala odgovarajuca podesavanja"

Konkretno na šta si mislio odakle da instaliram, kako i gde su ta podešavanja?? I na konkretni primer si to mislio na "acrobat"-a ili "notepad" ?
Pojasni malo molim te.

A usput da napravim neku ispravku na predhodni moj post.Dok sam se ja mučio oko ruskog notepada i starih konvertora za rusku ćirilicu i isprobavao malo došo sam do saznanja sledećeg:

-Da ništa od toga nam ne treba ako imamo instaliran ofice -"word" sve to on uradi, (otvoriti takav text sa wordom i on to lepo konvertuje malo sporije nego ona od pre rešenja) samo posle treba to sačuvati u "rtf" exstenziji ili txt unikode.
pozdrav Ratko
 
Odgovor na temu

todra
Todorov Ratko
Kragujevac

Član broj: 46809
Poruke: 203
*.yu
Via: [es] mailing liste



+4 Profil

icon Re: PDF i nasa slova20.08.2006. u 20:00 - pre 215 meseci
Zdravo ondrejl,

Moja ideja se zasniva na iskustvu sa fiskalnom kasom koje sam pomenuo
u prethodnom postu. Takodje, radio sam na racunaru koji je donet iz
Rusije i na njemu je bio instaliran ruski Win98 (pa i podrska za taj
jezik i pismo). Uredno su prikazana sva ruska slova i u menijima OS-a
i Office programa (bili su lokalizovani), kao i sistemsko vreme i
datum i moguce ih je bilo otkucati na tastaturi.

Ruski jezik i tastaturu dodajes iz Control Panel-a - Internacional
settings (mislim da je tako u XP-u koji verovatno koristis), a tu imas
i advanced podesavanja gde se definise podrska nonunicode
aplikacijama. Probaj tu da stavis rusku cirilicu. U Win98 se ta
podrska dodaje iz Control Panela - Keyboard, a mora da bude instaliran
i Multilanguage support, koji XP instalira podrazumevano. Da bi Win98
potpuno korektno funkcionisao sa cirilicom (npr. prikaz meseca u
datumu pri prelazu misem preko sata u system tray-u) potrebno je cak
prilikom instalacije OS-a izabrati cirilicu.

Mozda ce ti biti potreban i instalacioni disk odgovarajuceg Windowsa.

I na kraju, mada je Acrobat 7 verovatno unikode aplikacija (npr. za
Acrobat Reader 5 postoji posebna verzija koja je za trziste centralne
i istocne Evrope i tek ona ispravno prikazuje i pretrazuje cirilicne
.pdf fajlove), raspitaj se da i ovde ne postoji takva podela, pa ako da
onda potrazi odgovarajucu verziju. Jesi li probao da u Acrobatu 7 otkucas
nesto cirilicom (i ruskom) pa to sacuvas?

Jos jednom napominjem da nemam konkretna iskustva sa problemom koji
tebe muci, pa su ovo samo neke ideje i ono sto bih ja probao.

Sve najbolje.
Ratko.
 
Odgovor na temu

tasha_bg
Beograd

Član broj: 106795
Poruke: 3
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: PDF i nasa slova21.08.2006. u 13:18 - pre 215 meseci
Pa ja sam resila taj problem na sledeci nacin:

Na primer kad snimas iz explorera u pdf, ides na Print, pa selektujes PDF printer i u Preferences skines kvacicu sa "Do notsend fonts to PDF", i onda bude OK. Garant postoji nacin dda se namesti da tako radi po defaultuali ja ga nisam nasla. Nadam se da ce ti pomoci.
 
Odgovor na temu

dix
Yu-Bg

Član broj: 29938
Poruke: 22
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: PDF i nasa slova21.08.2006. u 14:15 - pre 215 meseci
Ja mislim da je problem u fontovima koji nisu instalirani. Kada pokusas da otvoris neki fajl, a tvoj racunar nema instalirane originalne fontove onda on prikaze na nekim drugim fontovima koji ne prikazuju slova na originalan nacin.
Znaci treba samo instalirati fontove u windowsu i to ce raditi.
 
Odgovor na temu

ondrejl
Ondrej Lomjanski
Auto električar
Backi Petrovac

Član broj: 59045
Poruke: 150
*.dialup.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: PDF i nasa slova25.08.2006. u 07:47 - pre 215 meseci
Pozdrav...
Odgovor za Ratka:
Ratko verovatno je da i acrobat pro pati od istog što si napisao za readera, znači da verovatno treba verzija za central europian, jer koliko sam i gore pisao da sam probao dve verzije acrobata.Jedna je bila "tryout" a druga sada što mi je instalirana je "full".Prva je bila samo za Engleski, Nemački i Francuski a ova sadašnja je i za istočno azijske zamlje (Korea, Japan ....itd plus normalno Engleski i ostali zapadni jezici).
Ono da u acrobatu kada konvertujem neku stranu i pokušam da editujem sa našim slovima (znači problem su samo "č, ć ili đ" latinica u pitanju "ž i š"-prikazuje korektno) ili ćirilicom našom ili Ruskom nema šanse da prikaže a kamoli da sačuva.
Zanimljivo je da kada u "wordu" napišem kritična latinična slova ili ćirilicu bila to naša ili Ruska i konvertujem u pdf sve odradi bez problema, ali (veliko ALI) kada pokušam da editujem slova ćirilica ili latinica (kritična slova) onda dolazi do brljanja u svim fontovima...
Još da ti napomenem Ratko pisao sam gore već (možda ti promaklo) da sa ovom verzijom acrobata sada što radim, da ruske strane konvertuje i ispravno ( znači verovatno ima nešto u tome za koje zemje je namenjen) samo što koristi font neki japanski "KozMinProVI-Regular" i taj pdf ko što sam već pisao ranije neće niko da otvori ako nema ovakav acrobat ili font za pdf instaliran, što gubi smisao.Primer treba ti neko upustvo ja ti šaljem taj pdf na ruskoj ili našoj ćirilici i ti nemaš taj font, reći češ mi hvala a šta si ti meni poslao???
Ratko nisam pokušavao da instaliram još ove dodatne jezike jer ionako to izgleda nema smisla samo bi prepunio particiju i onako već prepunu...
Pozdrav Ratko

odgovor za tasha_bg:

Hvala Nataša na savetu al meni nije problem u pdf printeru meni i acrobatov pro i bilo koji pdf printer sve fontove odradi korektno bez problema koja slova bila u pitanju.
Napominjem da koristim acrobat 7 pro koji ima mogućnost konvertovanje web strane direktno sa linkovima i povezane strane (tu je moj problem a i čovekov koji je otvorio ovu temu). Znači ja hoću da pravim neku vrstu nazovimo knjige koja u sebi sasdrži više stranica i normalno sve linkove (hipoerlinkove) koji su na tim stranama a u pdf printeru toga nema ( zato sam ja izdvojio 200MB instalacionog fajla na disku i puno više a da ne pominjem i koliko acrobat guta resurse ili memorije).
Sve u svemu hvala na savetu dobroj volji.
Pozdrav Nataša

Odgovor za dix:

Pozdrav dix.
Pa možda si u pravu samo što sam već instalirao mnogo fontova a ništa ne radi posao.
Po svemu sudeći trebaju adobini fontovi i za Rusku ćirilicu ili našu a i za našu ili istočno euruopsku latinicu.Problem je gde ih naći ili skinuti. Samo me jedno buni a to je: ako u pdf printeru napravi pdf kako treba što ne napravi ko što treba u Convert to pdf??
Pozdrav dix

Još da završim sa "notepadom".Verovatno sam uneo malo i pometnje sa njime u ovoj temi pa da završim ukratko.Ko ima problema da vidi u notepadu ruska slova nek instalira ovaj font u prilogu to sam nedavno našao...
Pozdrav za sve...



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ivan Pešić

Član broj: 110067
Poruke: 1
*.ETF.BG.AC.YU.



Profil

icon Re: PDF i nasa slova05.09.2006. u 17:08 - pre 214 meseci
Skoro sam pogledao PDF CSS2 standarda sa W3C sajta. U pitanju je Acrobat Pro 7.0.7.
Problem je u tome što prikazuje karaktere iz fontova koji nisu ugrađeni u PDF u YUSCII rasporedu!!!

Ovo sam primetio kod još nekih PDF-ova gde je @ = Ž, [ = Š, ] = Ć itd.

I Reader i Acrobat u verziji 6 ih prikazuju normalno.

Da li je još neko imao ovakvih problema?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: PDF i nasa slova

[ Pregleda: 10901 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.