Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nestao mi administrator user account

[es] :: Windows desktop :: Nestao mi administrator user account

[ Pregleda: 6294 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

slaven_pg
Podgorica

Član broj: 47869
Poruke: 43
*.crnagora.net.



Profil

icon Nestao mi administrator user account24.02.2006. u 22:10 - pre 221 meseci
Koristim Win XP Pro...

Do veceras niko nije dirao u user account, tj. koristio sam onaj koji je dosao po default-u Administrator... Medjutim, veceras je moja sestra pokusala da napravi novi account i nije bila u mogucnosti da odabere limited, vec je odabrala administrator... Sad, kada se racunar pali, nema nidje opcije da mogu da izaberem onaj moj prethodni, vec je samo njen dostupan...

Sad mi puno hvale moja podesavanja, outlook express...

Postoji li mogucnost da ovaj njen nekako izbrisem ili disable-ujem ili samo da jednostavno pokrenem onaj moj doskorasnji...

Ako ne mogu, kako cu doci do e-mail poruka?
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.scnet.yu.



+10 Profil

icon Re: Nestao mi administrator user account24.02.2006. u 22:54 - pre 221 meseci
Kada je kreiran samo Administrator, tada je, naravno, i vidljiv u Welcome Screen-u. Kada se kreira prvi sledeci korisnik, nalog Administrator postaje nevidljiv, ali postoji i dalje. Do njega ces doci tako sto ces u Welcome Screen-u dva puta pritisnuti Ctrl-Alt-Del (tacnije, dok drzis Ctrl-Alt dva puta klikni na Del) i pojavice ti se klasican Logon Screen, poznat iz Windows-a 2000. Tu za korisnika upisi Administrator i odgovarajucu sifru i ulogovaces se kao ranije. Mozes omoguciti da se u sadasnjem Welcome Screen-u ipak vidi Administrator. Sa druge strane, u Control Panel-u mozes podesiti da ti se uvek pokaze Logon Screen kao onaj sa Ctrl-Alt-Del-Del. A mozes napraviti jos jednog korisnika za sebe i lako preneti Administratorova podesavanja i mail-ove. Verovatno ima jos neka mogucnost, razmisli sta zelis pa javi.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

xenoks
konstruktor
ks

Član broj: 17079
Poruke: 163
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Nestao mi administrator user account09.03.2006. u 13:59 - pre 220 meseci
Mene mnogo interesuje, kako da omogucim da se vidi administrator na welcome screnu, jer su mi klinci to isto uradili sa accountom. Naravno nije losa ni varijanta da se otvori nov account, ali nigde nisam nasao kako da iskopiram podesavanja i ostale stavke iz administratorskog naloga.
 
Odgovor na temu

AleksandarNS
Consultant
Novi Sad/Beograd

Član broj: 36938
Poruke: 1209
..mtsns-ns.customer.sbb.co.yu.



+4 Profil

icon Re: Nestao mi administrator user account09.03.2006. u 14:05 - pre 220 meseci
http://www.winguides.com/registry/display.php/1165/
It's a big mistake to allow computer to realise that you are in a hurry.
 
Odgovor na temu

xenoks
konstruktor
ks

Član broj: 17079
Poruke: 163
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Nestao mi administrator user account09.03.2006. u 14:17 - pre 220 meseci
Hvala na pomoci
 
Odgovor na temu

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1135
*.ptt.yu.



+105 Profil

icon Re: Nestao mi administrator user account08.11.2007. u 20:13 - pre 200 meseci
Jaoj

Koristio sam lepo admin nalog (na kućnom računaru) i onda rekoh da ga prebacim na limited (naravno,prethodno kreiran još jedan admin). Već sledećeg dana me je smorio- ne mogu da instaliram/deinstaliram programe, verovatno i igrice-nisam probao , da čistim registry itd.

Caka je u tome da ne mogu da se ulogujem u novokreirani admin nalog, jer mi izbacuje grešku sa winlogon-memory could not be read, ova greška mi se i ranije povremeno javljala u svakodnevnom radu (sa memorijom je fizički sve u redu), dok sam mogao da se ulogujem u safe-modu, ali tamo nema ovog limited naloga, pa ne mogu da ga promenim.

Da li ima još neka mogućnost ili da reinstaliram Win (inače sam čekao SP3). Da li problem može da bude i do servisa (stopiran je fast user switch, a možda i još neki koji bi mogao da stvara probleme pri promeni) , jer ne mogu da odradim user switch iz ovog limited acc, samo log off.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Nestao mi administrator user account08.11.2007. u 23:31 - pre 200 meseci
Problem je itekako resiv bez reinstalacije Windows-a. Odes u Safe Mode, odes na Admin nalog i tamo izvrsis editovanje registra pomocu prilozenog linka koji je postovao AleksandarNS... Takodje moze da se odradi offline editovanje registra pomocu alata kao sto je Bart PE ili neki drugi slicni alati...
 
Odgovor na temu

marina888
Marina Simic
Smederevo

Član broj: 222310
Poruke: 1
93.86.196.*



Profil

icon Re: Nestao mi administrator user account12.05.2009. u 12:46 - pre 182 meseci
Meni je takođe nestao Administrator user account, i uspela sam da ga vratim prema vašem uputstvu, sada me zanima kako da izbrišem taj novi account koji sam napravila i da se prilikom uključivanja automatski logujem na Administrator account?
Unapred hvala!
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Nestao mi administrator user account12.05.2009. u 13:41 - pre 182 meseci
Za te i jos kojekakve egzibicije koristi Tweak UI program sa Microsoft sajta.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Nestao mi administrator user account12.05.2009. u 17:19 - pre 181 meseci
Bolje nemoj tako, ako nešto zabrljaš onda je spašavanje teže. Napravi novi nalog (tj već jesi) pa njega koristi a zapamti password za administratora pa ako nekad nešto počne da brlja, možeš odatle da spašavaš Windows.
 
Odgovor na temu

nmeuncn

Član broj: 167449
Poruke: 38
*.SMIN.panline.net.



Profil

icon Re: Nestao mi administrator user account18.05.2009. u 17:49 - pre 181 meseci
I meni se isto desilo - virus - format.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Nestao mi administrator user account

[ Pregleda: 6294 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.