Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Puca mi veza.Trebam pomoć

[es] :: Wireless :: Puca mi veza.Trebam pomoć

[ Pregleda: 2109 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

AcaNDr
Dragan Acan
Backa Topola

Član broj: 44600
Poruke: 209
*.tippnet.co.yu.

Sajt: www.divx-titlovi.com


Profil

icon Puca mi veza.Trebam pomoć20.02.2006. u 22:58 - pre 221 meseci
Imam jedan problem.Dok smo bili nas 15-tak zajedno na wireless preko wap-a sve je bilo ok.Zbog nekih problema smo se morali razdvojiti i onda sam odlucio da okrenem antenu direktno prema odašiljaču i onda su počeli problemi.Čuo sam priče da preko 15m kabal gubi signal i da treba atena da bude jaka oko 18,19 i ili 24 db za dobar signal i odlucio da kupim kabal 12 m i antenu od 19 db.Meni je odašiljač na 300 metara vazdušne linije i nemam nikakvih prepreka jer sam stavio antenu na krov i vidim ga perfektno!Onda ja da pogledam signal i imam sta da vidim kvalitet je very good,a jacina bednih 39%!I onda naravno veza je pocela da puca.Ide jedno vreme dobro,ali imam osećaj da kad nas se nakači puno pošto je meni signal slab,da mi puca veza!Nekad zna stalno da puca,a nekad ide dobro i to uveče i ujutro.Odmah sam zvao ove iz tippneta iz subotice da vide sta je fazon i kazu da je sve ok kod njih i da je kod mene problem,još sam neke ljude pito i niko nema taj problem i svi imaju signal preko 60.Najgore je što oni nemaju ekipu koja izlazi na teren da reše probleme kao što ja imam.Rekli su da uzmem jaču antenu i ja uzo ali ništa,signal je isti.I šta ja sad da radim?Nema niko da mi otkloni kvar tj. da pogleda šta je fazon.
Ja ne znam da li mi ovde neko može pomoći,jer više ne znam šta da radim!
Bio bi zahvalan ako neko može nešto da predloži,šta da radim?
"I`m so fast,that last night i turnd off the light switch in my bedroom and was in bed before the room was dark "
M.Ali
 
Odgovor na temu

zveckoo

Član broj: 18432
Poruke: 370
*.tippnet.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Puca mi veza.Trebam pomoć20.02.2006. u 23:38 - pre 221 meseci
Na koji AP se kacis? tippnet-bt3,tippnet-bt6 ili tippnet-bt10... Koju karticu imas?
Inace po pravilu do 5-6 m ide kabel H200 a 5-15 m ide kabel h400.
Kazes uzeo si antenu od 19 db? Koju? Inace hit domacih proizvodjaca antena je da lazu za jacinu antena...

Ako te ne mrzi da se pentras ponovo na krov... docicu do tebe i doneti jednu 3D korner antenu pa probaj sa njom...

Inace meni tippnet radi bez problema i imam 100% signal i 98% kvalitet... ali ja imam 11m h500 kabla, 3d korner antenu + D Link DWL 510 karticu.. i na 700m sam od crkve...


 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Puca mi veza.Trebam pomoć

[ Pregleda: 2109 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.