Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zvuk sa Tv-a na DVD Kucno Kino

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Zvuk sa Tv-a na DVD Kucno Kino

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9210 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Packy
Davor Pandža

Član broj: 33484
Poruke: 6
80.71.150.*



Profil

icon Zvuk sa Tv-a na DVD Kucno Kino20.02.2006. u 18:31 - pre 221 meseci
Mene samo zanima kako da sa TV-a(Samsung) prebacim zvuk na Kucno Kino(LG LH-T250SC). Znam da treba preko SCART-a ili.. i probao sam sa AUX-om i nisam uspio skontati, pa ako itko moze da mi objasni kako?

Unaprijed hvala!!!
 
Odgovor na temu

xigma
Banja Luka

Član broj: 18190
Poruke: 147
*.broadband.blic.net.



+41 Profil

icon Re: Zvuk sa Tv-a na DVD Kucno Kino21.02.2006. u 19:27 - pre 221 meseci
Ako TV nema audio izlaz onda mozes da iskoristis eventualno izlaz slusalica, a ako nema ni to mozes ga otvoriti pa izvuci "manuelno" audio signal iz njega ...
 
Odgovor na temu

Packy
Davor Pandža

Član broj: 33484
Poruke: 6
80.71.150.*



Profil

icon Re: Zvuk sa Tv-a na DVD Kucno Kino21.02.2006. u 19:41 - pre 221 meseci
Ima sve izlaze i audio i SCART - pokusavao sam svasta ali nisam skontao kako da podesim zvuk. Inace LG(dvd) nema SCART.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Zvuk sa Tv-a na DVD Kucno Kino21.02.2006. u 20:52 - pre 221 meseci
Pozdrav,

da se nesto razumemo: televizori nize i srednje klase retko kada imaju prolaz za vuk a ponajmanje scart verizju istog. To su sve uglavnom samo ulazi da bi se dobilo vise izvora koji se naknadno selektuju pritiskanjem dugmica na daljincu. Retko koji TV ima i prolaz za zvuk i ja verujem da ustvari nemas nista od toga na TV-u. Ja imam ali ja imam i surround u njemu, i subwoofer itd. pa je logicno bilo da imam i prolaz.

Ono sto mozes uraditi je da prvo uvedes zvuk u kucni bioskop pa iz njega propustis scartom ili kakvom drugom vezom na TV jer on obavezno ima izlaz ali mu ulaz nije obavezna stavka. Ukoliko ima AUX na sebi, to znaci da mozes u njega uvesti jos jedan source (recimo sa racunara) i propustiti ga selektovanjem sa daljinca od kucnog bio skopa, na TV. Obratno neces uspeti. Ukoliko si mislio sa RF (antene) kabla odvesti zvuk na kucni bioskop, malo teze da ces uspeti. Najjednostavnije je da u tom slucaju napravis razvodnik za RF signal/kabl, pa da jedan kraj uvedes u TV klasicnim ulazom a drugi da uvedes u nekakav stari video-rekorder koji ima posebne audio izlaze, uglavnom u obliku cinca. Takav signal posle video-rekordera mozes dovesti na AUX na svom kucnom bioskopu i zanositi se par dana kako imas antenski signal na kucnom bioskopu. Kada shvatis posle par dana da si sve dzaba radio jer vecina programa zemaljske TV je u mono rezimu a ono malo sto nije je u maksimalno stereo rezimu, shvatices da nije trebalo da se toliko zamaras te da funkciju kucnog bioskopa ostavis upravo onome cemu je i namenjena - gledanju filmova.

Pretpostavljam da nemas TV tuner na kucnom bioskopu jer valjda onda ne bi pitao nista od ovoga.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Zvuk sa Tv-a na DVD Kucno Kino21.02.2006. u 21:25 - pre 221 meseci
Ja bih ipak probao. Nisam bio siguran da li njegov bioskop ima audio in ali sam našao da ima a što se televizora tiče, mislim da je i tu velika šansa. Sestrić ima neki Neo TV 55 ekran a on valjda spada u najnižu klasu i normalno sam mu povezao audio iz TV u neki stubić. Ako napiše koji je tačno TV, možemo da nađemo i tu informaciju. Ne smeta da proba, potreban mu je kabl koji sa jedne strane ima Scart sa (audio) Out konektorima a sa druge dva cinch konektora koji idu u audio in na LG bioskopu.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Zvuk sa Tv-a na DVD Kucno Kino21.02.2006. u 22:20 - pre 221 meseci
Pozdrav,

pa rekao je da je probao, to bi trebalo da je to...
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Zvuk sa Tv-a na DVD Kucno Kino21.02.2006. u 23:00 - pre 221 meseci
Meni ipak deluje da nije siguran kako da to uradi pa bi bilo dobro da napiše šta je tačno pokušao. Napisao je da TV ima audio izlaze, ja sam našao da bioskop ima audio in ... znači samo da nađe prave kablovie i da podesi.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Zvuk sa Tv-a na DVD Kucno Kino22.02.2006. u 08:52 - pre 221 meseci
Pozdrav,

Citat:
Packy: Ima sve izlaze i audio i SCART - pokusavao sam svasta ali nisam skontao kako da podesim zvuk. Inace LG(dvd) nema SCART.


Vidis, meni bas deluje kao da ne zna sta ima, ulaze ili izlaze. Vidjah svasta ali ne videh bas da neki TV ima i scart izlaz, vidjah samo din, cinceve i stipaljke za gole zice.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Zvuk sa Tv-a na DVD Kucno Kino22.02.2006. u 10:21 - pre 221 meseci
Baš zato što verovatno nije siguran šta ima, mogao bi da se javi i reši dilemu. Kad ne zna šta ima, ne znači mnogo to što je rekao da je probao. Inače, meni deluje da većina televizora ima Scart a da li je tu samo ulaz ili i izlaz, mora ipak da se proba. Štipaljke za gole žice nisam video baš odavno, to mogu da imaju samo televizori visoke klase.
Da mu ipak dozvolimo da proba ili bar napiše koji je TV u pitanju, izgleda da se mudro ućutao.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Zvuk sa Tv-a na DVD Kucno Kino22.02.2006. u 14:04 - pre 221 meseci
Pozdrav,

tzv. prolaz za audio je daleko jednostavnija instrukcija koju procesor obavlja nego da se kompletna analiza i transfer primljenog fajla upucuje preko scarta na naredni uredjaj. Stoga ja ne srecem scart na televizorima dok pomenute audio izlaze srecem tu i tamo (stipaljke i idu samo na TV visoke klase koliko sam dosad primetio). Naravno, dilema ce se moci nadalje zaista resavati tek kada se korisnik javi, pomislio sam da mozda nije samo mudro otcutao vec da nije ni posecivao sajt od tog dana od kada samo nas dvojica jedan drugom "pomazemo" da shvatimo sta je pisac zeleo reci o problemu koji niti imamo niti nas licno zanima :) ali avaj,... ja u profil kad ono:

Poslednja poseta: 05.06.2005.

...bez obzira sto je ove poruke pisao skoro cela tri kvartala kasnije....
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Zvuk sa Tv-a na DVD Kucno Kino22.02.2006. u 17:27 - pre 221 meseci
Izgleda da je vreme da naučim nešto novo pošto mi nije baš najjasnije to što pišeš. Šta znači prolaz za audio? Šta si hteo da kažeš time da si viđao samo din, cinch i štipaljke a ne i scart izlaz? Ja u poslednje vreme uglavnom vidim scart (mada ne znam šta je sve u njemu povezano) i ponegde dodatni cinch AV ulaz. Retko vidim bilo koji poseban audio izlaz pa makar to bilo i za dodatne zvučnike. Naravno, mislim na osrednje televizore.
Mislim da ipak može da se javi, posle prvog odgovora na temu se javio što znači da ipak prati priču a zašto u profilu onako piše ... jedino ako anonimno čita a poruke šalje mejlom.
More odmakosmo mi od teme, nemoj da nas moderator ...
 
Odgovor na temu

Packy
Davor Pandža

Član broj: 33484
Poruke: 6
80.71.150.*



Profil

icon Re: Zvuk sa Tv-a na DVD Kucno Kino23.02.2006. u 21:34 - pre 220 meseci
Oprostite sto se nisam ranije javljao. Nisam bio u mogucnosti ovih nekoliko dana.

Uspio sam rijesiti. Kao sto sam rekao dvd mi nema SCART pa sam jedino mogao povezati preko cinceva, a na TV prikopcati preko SCARTA. Probao sam vise vrsta i nakraju sam skontao da u DVD ide Video OUT(to su oni sto su BIJELE i CRVENE boje). Ali je problem u tome da sam morao iskoristiti i onaj kabal(ZUTE boje) sto mi je dosao u DVD Kucno kino jer mi nije bilo slike. tako da sam zauzeo obadva SCART prikljucka u TV-u.

Jos se jednom ispricavam sto se nisam javljao. I hvala svima na pomoci.

[Ovu poruku je menjao Packy dana 23.02.2006. u 22:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Zvuk sa Tv-a na DVD Kucno Kino23.02.2006. u 23:45 - pre 220 meseci
Pozdrav,

eto, ko mi je kriv sto sam trazio pojasnjenje kad sam mislio da barem deo kapiram, sad posle objasnjenja tek nista ne kapiram :)
 
Odgovor na temu

Packy
Davor Pandža

Član broj: 33484
Poruke: 6
80.71.150.*



Profil

icon Re: Zvuk sa Tv-a na DVD Kucno Kino24.02.2006. u 00:42 - pre 220 meseci
Uglavnom vazno je bilo da ide boja u boju i da je Video OUT
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Zvuk sa Tv-a na DVD Kucno Kino24.02.2006. u 18:26 - pre 220 meseci
Pozdrav,

ma naravno, odustajemo, samo neka radi i gotovo....;)
 
Odgovor na temu

toplim
Pera Furundzija

Član broj: 23551
Poruke: 806
212.62.39.*



+45 Profil

icon Re: Zvuk sa Tv-a na DVD Kucno Kino09.12.2007. u 15:29 - pre 199 meseci
Cekajte ako tv ima scart logicno je da taj scart sadrzi i a/v ulaz i a/v izlaz, ili se varam? Sta ce scart na tv-u ako ne koristi sve pinove vec samo 2-3. Jel to normalno???
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Zvuk sa Tv-a na DVD Kucno Kino09.12.2007. u 17:41 - pre 199 meseci
Normalno je, tv obavezno ima audio i video ulaz sa pripadajućom masom a da li će da ima neki izlaz ili rgb zavisi od proizvođača. Scart je evrostandard, ne mogu za svaki televizor da izmišljaju drugi konektor. Pre njega je standard bio din konektor sa 6 pinova koji je po meni pametniji ali ima manje mogućnosti.
 
Odgovor na temu

toplim
Pera Furundzija

Član broj: 23551
Poruke: 806
212.62.39.*



+45 Profil

icon Re: Zvuk sa Tv-a na DVD Kucno Kino09.12.2007. u 20:42 - pre 199 meseci
Meni u uputstvu za moj TV Quadro lepa nacrtan scart i vidim pise Audi izlaz levi Audi izlaz desni Video izlaz. To znaci da ima audi izlaz. Ne verujem da bi stampali ako nema izlaz. Znam da scart ima standardni raspored pinova.
Pa iz svega zakljucujem da ima izlaz. Jupi!!!
:/
 
Odgovor na temu

9112000560
Petar Pejic
Drvar
Drvaona
Zednik

Član broj: 341657
Poruke: 9
*.tel.net.ba.



+1 Profil

icon Kako dobiti zvuk s TV na kucni bioskop?04.01.2020. u 17:40 - pre 52 meseci
Budući da mi je ujak "oteo" AV onkyo resiver s Vivax zvučnicima sada se patim s drugom opremom. Želio bih da imam zvuk preko kućnog bioskopa. Oprema je sledeća (dreambox 800hd se, panasonic plazma l37e30b i neki stari kućni bioskop SONY DAV-DZ100). Kućno bioskop ima opciju zvuk s tv-a, ali samo ako je na tv-u tjuner, a ne vanjski, a ja bih želio zvuk sa deamboxa da imam preko dvd-a na zvučnike, a sliku normalno na tv-u. DVD je sa samo jednim izlazom (scart) i tu je problem jer ne mogu doći do zvuka iz tv-a na njega da imam preko kućnog bioskopa. Probao sam razna spajanja, ali ne ide. zna li netko da li ima rešenje za moj slučaj.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Zvuk sa Tv-a na DVD Kucno Kino04.01.2020. u 18:31 - pre 52 meseci
Slikaj poledjinu tog SONY DAV-DZ100.

Ako nema aux IN cinceve, onda jedino preko skarta izvuci L/R IN i sa tv-a, slusalica ili kako god dovuci signal u njega.

Kako spajas Dreambox sa tv-om? HDMI?
Posto Dreambox ima i skart, mozda pored HDMI audio daje uporedno i audio iz skatra, pa onda iz skarta dream box Out L/R dovesti u skart Sony L/R IN.

Evo pinouts:

Videces koji pinovi su audio out, a koji IN.

https://pinouts.ru/Audio-Video-Hardware/Scart_pinout.shtml

Najverovatnije moze iz dreambox direkt u sony sa skartom povezati samo audio. slika sa hdmi u tv.

[Ovu poruku je menjao gilopile dana 04.01.2020. u 19:46 GMT+1]
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Zvuk sa Tv-a na DVD Kucno Kino

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9210 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.