Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ip route/rule problem

[es] :: Linux mreže :: ip route/rule problem

[ Pregleda: 1968 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon ip route/rule problem19.02.2006. u 02:44 - pre 221 meseci
Uzeo sam da se igram sa naprednim rutiranjem, ali mi nešto ne ide.

Dodao sam novu ruting tabelu "test" u fajl /etc/iproute2/rt_tables , i pravilo koje određeni kompjuter iz moje mreže rutira preko te nove tabele (ip rule add from 192.168.0.X table test), i naravno stavio default gejtvej u toj novoj tabeli da ide preko wirelessa (ip route add default via X.X.X.X dev wlan0 table test) za razliku od main tabele koja standardno ide preko ADSL-a. Nakon toga flushnem keš rutiranja (ip route flush cache) i trebalo bi da radi, ali ne radi: sa dotičnog kompjutera 192.168.0.X koji bi trebao da ide preko nove ruting tabele više nije moguće pristupiti internetu.

E, sad, ustanovio sam sledeće: sa dotičnog kompjutera pristupam Internetu jedino kada je default gejtvej isti i u novoj tabeli "test" i u glavnoj "main", ili kad obrišem default gejtvej u novoj tabeli (onda koristi default gejtvej iz glavne tabele). Dakle, kad se default gejtvej u tabeli "test" razlikuje od onog u tabeli "main" onda sa tog kompjutera ne pristupam nigde.

Pošto sam postupao baš bukvalno po "how-to" uputstvu koje čitam, nemam ideju zašto kod mene to ne radi.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: ip route/rule problem23.02.2006. u 02:25 - pre 220 meseci
Nije valjda da niko ovde nije radio sa naprednim rutiranjem na Linuxu?
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux mreže :: ip route/rule problem

[ Pregleda: 1968 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.