Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zaštita od kopiranja, serijski brojevi, sors za linux

[es] :: IT berza poslova :: Arhiva IT berze poslova :: Zaštita od kopiranja, serijski brojevi, sors za linux

[ Pregleda: 3980 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Zaštita od kopiranja, serijski brojevi, sors za linux18.02.2006. u 22:47 - pre 221 meseci
Treba mi neka vrsta zaštite od startovanja programa na drugom kompjuteru (tj. zaštita od kopiranja). Na Linuxu.

Treba mi sors koji bi proveravao neke standardne serijske brojeve u kompjuteru (broj HD-a, broj biosa, ili šta sve već može da se proverava), i završavao rad ukoliko se ne poklapaju ranije zabeležene vrednosti. Taj sors bi ugradio u sors programa.

U C-u.

Program bi kompajlirao za svaki kompjuter posebno, i nakon kompajliranja obrisao sors. Normalno, čitanje tih serijskih brojeva i ugrađivanje u program prilikom kompajliranja bi trebalo rešiti na neki način.

Ima li ova ideja smisla, i ko bi mogao da mi pomogne oko tog sorsa (ili bar da me uputi kako se čitaju seriski brojevi hardvera u kompjuteru, i šta sve može da se identifikuje)?

Ako ima boljih rešenja, otvoren sam za predloge.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Zaštita od kopiranja, serijski brojevi, sors za linux22.02.2006. u 21:11 - pre 221 meseci
Hajde, stručnjaci, ozbiljno mi treba rešenje za ovo.

Možda program koji bi generisao poseban ključ iz serijskih brojeva, a onda bi kriptovao/dekriptovao fajl (virtuelni HD) na osnovu tog ključa (http://www.elitesecurity.org/poruka/1057884).

I rekoh da sam otvoren za predloge (uključujući i poslovne).

 
Odgovor na temu

EArthquake

Član broj: 20684
Poruke: 884
*.icentrala.net.



+67 Profil

icon Re: Zaštita od kopiranja, serijski brojevi, sors za linux24.02.2006. u 16:58 - pre 221 meseci
poslovno ?

ako mislis da platis , ne nesto preterano mnogo , javi mi se na mail i iskodiracu ti to za
neko relativo kratko vreme


mail [email protected]

ajd pozdrav,
Aca
 
Odgovor na temu

[es] :: IT berza poslova :: Arhiva IT berze poslova :: Zaštita od kopiranja, serijski brojevi, sors za linux

[ Pregleda: 3980 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.