Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koji je laptop bolji???

[es] :: Laptopovi :: Koji je laptop bolji???

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8201 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
85.222.171.*



+6455 Profil

icon Re: Koji je laptop bolji???23.02.2006. u 23:35 - pre 221 meseci
Koliko je mene informisao diler IBM-a gde sam kupio laptop, ja na bateriju imam trogodišnju garanciju, i ako karakteristike padnu za više od 20%, imam pravo na zamenu baterije...

Baterija na nekim laptopovima zna da crkne ako je non stop držiš na napajanju... Ja to na Aceru ni ne računam u kvarove, ovaj moj što sam imao ne može ni da bootuje windows na bateriji, a kamoli šta drugo, a star je 1.5 godinu (sve sa 6 meseci odsutnosti na servisu) ...

Druga dva IBM-a koja su kupljena u isto vreme kad i Aceri, najnormalnije rade, kao novi su, iako ponekad ispadne cigareta na tastaturu, taster se ne istopi odmah kao na aceru, tako da i tastatura izgleda kao nova, baterija im drži... Nisu imali nijedan jedini problem, a rade svi minimum 12 sati dnevno...
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Koji je laptop bolji???25.02.2006. u 02:00 - pre 221 meseci
Da, Acer pati od sličnih problema kao i FSC. Baterije rade k'o nove sam dok ga ne izvadiš iz kutije.

Mada, s obzirom na cenu, drugo se i ne može očekivati. IBM i Toshiba su jedini izbor za one koji ne žale pare za dobar i kvalitetan laptop.

Ovo u vezi topljenja tastera, moram priznati, nisam probao, ali to takođe govori o kvalitetu. Očigledno da i plastika ima mnogo više nivoa kvaliteta od proste podele na onu "koja krcka" i onu koja "ne krcka" :)

Pozdrav
 
Odgovor na temu

pailhead
Dusan Bosnjak
freelance
Oakland baby, CA

Član broj: 16715
Poruke: 862
195.252.90.*

ICQ: 55993773


+9 Profil

icon Re: Koji je laptop bolji???28.02.2006. u 18:42 - pre 221 meseci
Zar vi ne gledate garancije koje vam pruzaju proizvodjaci?
Ako planirate godinu dana da koristite laptop, iako vam dva prozivodjaca pruzaju garanciju za godinu dana, zasto uzeti u obzir bilo sta drugo osim bang for the buck, faktora, odnosno koja konfiguracija se dobija za koje pare?

Pitam, zato sto sam ja uzeo nesto prilicno egzoticno za nase uslove, i samo se nadam da se nista ne desi laptopu jer i pored garancije, bice tesko popraviti ili zameniti nesto na laptopu.

A recimo, od tri brenda, imao sam priliku da biram potpuno isti laptop, alienware, boxx i sager. Laptop... potpuno isti, radi se o laptopu tajvanskog proizvodjaca clevo, model d900k ili d900t. Boxx i sager, jedino sto su imali razlicito je logo na maski ekrana, cak je logo stajao na plocici istih dimenzija, samo eto na jednom je bio boxx na drugom sager. Alienware ima svoju masku za ekrane, koja je stvarno jedinstvena, ali osim toga, i druge boje kucista, apsolutno nista se nije razlikovalo na laptopu od boxx-a i sagera.
Naravno, cene iste konfiguracije bila je drasticno razlicita, u nekom slucaju i do $1000 recimo.
Cini mi se, ali cak ni u to nisam siguran, da su ova tri brenda pruzala drugaciju tehnicku podrsku musterijama, pa cak, i da je isti rok garancije, ljudi se nose sa iskustvom da recimo jedan brend lose postupa prema musterijama, ne postuje rokove za garanciju i sl. za razliku od drugog.

Na koliko godina vi uopste uzimate laptopove?



what we want, we must create
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.dialup.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Koji je laptop bolji???28.02.2006. u 19:24 - pre 221 meseci
Citat:
pailhead: Zar vi ne gledate garancije koje vam pruzaju proizvodjaci?
Ako planirate godinu dana da koristite laptop, iako vam dva prozivodjaca pruzaju garanciju za godinu dana, zasto uzeti u obzir bilo sta drugo osim bang for the buck, faktora, odnosno koja konfiguracija se dobija za koje pare?


Zato sto uvek tezis da uzmes lap prozivodjaca koji je na glasu po malom broju reklamacija...ako se bavis icim iole ozbiljnim i lap koristis u svakodnevnom poslu onda ti nikako ne odgovara da ti nesto stalno crkava, pa da si bez masine po mesec dana dok je na servisu.

Citat:
Na koliko godina vi uopste uzimate laptopove?


Ja licno ne kupujem "na odredjeni broj godina", vec dok mi zadovoljava potrebe.
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

Umetnica__

Član broj: 67716
Poruke: 24
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Koji je laptop bolji???02.03.2006. u 13:07 - pre 221 meseci
Pa da li se onda isplati kupovati potpuno nov notebook, IBM ili Toshiba ili bilo koji drugi, kad se za mnogo manji novac moze kupiti fixni racunar i to kakvih performansi? Mene sada zanima jedna stvar....u Nemackoj, konkretno, postoje radnje gde se mogu kupiti polovni racunari. Da li se isplati da u nekoj takvoj radnji kupim IBM-a ili da kupim nov Fujitsu Siemens. Znam da je novo ipak novo, ali imajuci poverenja u Nemce, pada mi na pamet i ova druga solucija, jer mislim da je ipak malo mnogo izdvojiti za notebook 1700evra, ako se vec kupuje nesto kako treba. Pa sada...da li je tolika prednost u tome sto imam racunar uvek sa sobom ili jos jedna obaveza vise, jer koliko sam shvatila, laptopovi su mnogo zahtevnije masine za odrzavanje.
 
Odgovor na temu

pailhead
Dusan Bosnjak
freelance
Oakland baby, CA

Član broj: 16715
Poruke: 862
195.252.90.*

ICQ: 55993773


+9 Profil

icon Re: Koji je laptop bolji???02.03.2006. u 18:44 - pre 221 meseci
Kako mislis zahtevnije? Laptop je gotova, sklopljena, kompletna masina gde su sve komponente projektovane da budu kompatibilne jedna sa drugom. Inace sve zavisi od tvojih potreba, dekstop masina istih performansi je sigurno daleko jeftinija, ali ako ti je potrebno da mozes da poneses svoj posao sa sobom, i da imas bukvalno prenosivu radnu stanicu, moras da izdvojis 1700e, u stvari, i vise.
what we want, we must create
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.PRI-1.panline.net.



+9 Profil

icon Re: Koji je laptop bolji???03.03.2006. u 00:04 - pre 221 meseci
@Umetnica__

Pa to bi trebalo da je jednostavno.
Ako ti je potreban prenosivi racunari, uzmi prenosivi racunar. Ako nije....
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Koji je laptop bolji???

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8201 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.