Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Banca Intesa paket usluga

[es] :: E-Kupovina :: Platne kartice :: Banca Intesa paket usluga

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 57446 | Odgovora: 90 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

valeksic
Vladimir Aleksić
Beograd

Član broj: 20451
Poruke: 325
195.252.89.*



Profil

icon Re: Banca Intesa paket usluga07.06.2006. u 23:13 - pre 216 meseci
Citat:
valeksic... Ja imam zamerku na nove radnike. Otvaraju se nove filijale i zapošljavaju novi radnici koji još nisu uhodani. To će vremenom srediti....
 
Odgovor na temu

sholastik

Član broj: 34911
Poruke: 56
*.com
Via: [es] mailing liste



+2 Profil

icon Re: Banca Intesa paket usluga08.06.2006. u 05:57 - pre 216 meseci
>Voleo bi da mi neko objasni kako
> je to sve bolje za većinu korisnika.

Slažem se da je najbolje ponuditi korisnicima set usluga, pa neka biraju. Samo, to pretpostavlja da su korisnici bankarskih usluga (govorimo o stanovništvu, ne o firmama) dovoljno edukovani. A oni to nisu. Šta ljudima treba? Prvo, da mogu malo da se zaduže do sledeće plate (kreditna kartica + dozvoljeni minus); čekovi sa kreditnom funkcijom već dugo vise o niti; limit duga na visinu mesečnih primanja je određen, po mom mišljenju, dobro - i zbog banke, ali i zbog korisnika. Ljudi se isuviše lako zadužuju. Šta im još treba? Da mogu da kontrolišu stanje na svom računu. Ne znam koliki procenat korisnika koristi on-line banking (ja ga doduše koristim, ali po tome sigurno ne spadam u prosek); zato je tu provera preko sms poruka. Usluga "Euro više" je zgodna za onog ko bi da štedi u devizama odvajajući od plate manje sume svakog meseca i ne isplati mu se da za te iznose gubi vreme tražeći po menjačnicama povoljniji kurs. Šta još beše u Hit paketu? Da, osiguranje i trajni nalog. Prvo je verovatno izlišno, drugo je neophodno. Sve u svemu, dobro upakovano za prosečnog korisnika = Građanina.
 
Odgovor na temu

njekica
Nebojsa Kovacevic

Član broj: 21824
Poruke: 5
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Banca Intesa paket usluga26.06.2006. u 09:00 - pre 216 meseci
Pozdrav!
Imam problem sa nesto malo para na deviznom delu MasterCard kartice koja je vezana za Intesa Hit racun. Pre dva-tri meseca sam uplatio nesto preko 100 evra na devizni deo (prebacio sa deviznog racuna on-line), a sad bih zeleo da taj novac vratim ili njime pokrijem minus na dinarskom delu MasterCard kartice.
Medjutim, na on line sistemu ova transakcija je nemoguca.
Zato ja odem u banku, sve lepo objasnim sluzbenici (koja me gleda belo), koja kao nesto skopca. Kad sam dosao kucu, pogledam preko on line sistema i evo rezultata:
zena me je zaduzila na devizni deo mog tekuceg racuna (NE MASTER KARTICE!). Na kartici lova i dalje stoji, a na tekucem me bacila u minus jedno 5000 din.
Dobro, nije strasno, ali nije mi jasno kako da se dokopam love sa deviznog dela Mastera.
Ako neko zna, nek pomogne!!!
 
Odgovor na temu

misko54
vrsac

Član broj: 111235
Poruke: 1
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Banca Intesa paket usluga12.09.2006. u 06:49 - pre 213 meseci
ljudi pireus je zakon.proverite
 
Odgovor na temu

valeksic
Vladimir Aleksić
Beograd

Član broj: 20451
Poruke: 325
195.252.89.*



Profil

icon Re: Banca Intesa paket usluga12.09.2006. u 20:39 - pre 213 meseci
Piraeus - jedna od retkih banaka kod nas koja ne nudi e-banking za fizička lica.
 
Odgovor na temu

dalek
tehnicka podrska
Beograd

Član broj: 19569
Poruke: 429
*.beogrid.net.



+4 Profil

icon Re: Banca Intesa paket usluga22.09.2006. u 21:41 - pre 213 meseci
Jeli probao neko placanje na rate bez kamate sa kreditnim karticama bancaintesa? kako to funkcionise, je li vezano za limit? Neke radnje, recimo delta sport, zara itd su potpisale ugovor sa bancom za takav nacin placanja.

[Ovu poruku je menjao dalek dana 22.09.2006. u 23:07 GMT+1]
 
Odgovor na temu

valeksic
Vladimir Aleksić
Beograd

Član broj: 20451
Poruke: 325
*.beotel.net.



Profil

icon Re: Banca Intesa paket usluga23.09.2006. u 02:16 - pre 213 meseci
Iznos se rezerviše (nedospele obaveze) do određenog datuma kada dospeva za naplatu. Automatski ti se umanjuje iznos rasploživog novca (naravno sve u okviru limita kartice). Prvo je uvedeno kod Maxi-a, Pekabete i C marketa, a od skoro i kod drugih trgovaca koji nude uslove kreditiranja preko Intesine Master i Visa kreditne kartice.



# Plaćanje na više jednakih mesečnih rata bez kamate u trgovinama širom zemlje sa kojima Banca Intesa Beograd ima ugovorenu poslovnu saradnju (Spisak prodajnih mesta na kojima možete plaćati na rate). Ukupan iznos transakcije se deli na određen broj jednakih rata i kao takav je u celosti oslobođen kamate. Prva rata dospeva odmah, a svaka sledeća na svakih 30 dana. Ova funkcija kreditne kartice u potpunosti preslikava ček kao bezgotovinski instrument odloženog plaćanja koji je kao takav prestao da postoji. Broj rata korisnik dogovara sa trgovcem.

# Odloženo plaćanje do 40 dana bez kamate. Beskamatni period zavisi od datuma transakcije: ako se plaćanje izvrši 1. u mesecu, beskamatni peeriod je 40 dana.

# Odloženo plaćanje od 70 do 100 dana bez kamate u Maxiju, Pekabeti i C marketu. Ako kupujete 1. u mesecu – 100 dana odloženo bez kamate. Ako kupujete 30. u mesecu – 70 dana odloženo bez kamate. Po isteku perioda odloženog plaćanja zaduženje možete da platite u celosti ili da ga otplaćujete kroz model revolving kredita.
 
Odgovor na temu

dalek
tehnicka podrska
Beograd

Član broj: 19569
Poruke: 429
*.beogrid.net.



+4 Profil

icon Re: Banca Intesa paket usluga23.09.2006. u 07:54 - pre 213 meseci
Citat:
valeksic: Iznos se rezerviše (nedospele obaveze) do određenog datuma kada dospeva za naplatu. Automatski ti se umanjuje iznos rasploživog novca (naravno sve u okviru limita kartice). Prvo je uvedeno kod Maxi-a, Pekabete i C marketa, a od skoro i kod drugih trgovaca koji nude uslove kreditiranja preko Intesine Master i Visa kreditne kartice.
kamate. Po isteku perioda odloženog plaćanja zaduženje možete da platite u celosti ili da ga otplaćujete kroz model revolving kredita.


OK, nego me zanima da li je vezano za limit jer onda nema neke velike svrhe posto mi je limit bedan u visini jedne moje bedne oficirske plate ;-)) Specificno je sto se broj rata odredjuje od strane prodavca?!? kako to funkcionise?
 
Odgovor na temu

valeksic
Vladimir Aleksić
Beograd

Član broj: 20451
Poruke: 325
195.252.89.*



Profil

icon Re: Banca Intesa paket usluga23.09.2006. u 21:48 - pre 213 meseci
Pazi, kada se ne bi vezivalo za limit ti bi mogao neograničeno da trošiš, zar ne? Slažem se da neme neke velike svrhe za male limite. Što se rata tiče zaista ne znam. Verovatno unose broj rata u POS terminal.
 
Odgovor na temu

dalek
tehnicka podrska
Beograd

Član broj: 19569
Poruke: 429
*.beogrid.net.



+4 Profil

icon Re: Banca Intesa paket usluga19.10.2006. u 20:14 - pre 212 meseci
Citat:
valeksic: Pazi, kada se ne bi vezivalo za limit ti bi mogao neograničeno da trošiš, zar ne? Slažem se da neme neke velike svrhe za male limite. Što se rata tiče zaista ne znam. Verovatno unose broj rata u POS terminal.


da, unose broj rata, kupio sam nesto i valjda ide na 3 rate bez kamate, sto mi znaci et tih par desetian dinara kamate. Vise bi mi znacilo kad bih imao veci limit, recimo da mi revolving rata bude do trecine plate sto bi bilo normalno, zasto uopste limit u visini plate, cija je to ideja?
 
Odgovor na temu

Odmetnik
SRBIJA

Član broj: 131710
Poruke: 160
*.WLAN-BCL81.NSD.panline.net.



Profil

icon Re: Banca Intesa paket usluga27.01.2007. u 02:04 - pre 209 meseci
Imate e-banking za fizička lica i kod drugih banaka!!!! Samo se treba obratiti na pravu adresu.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Platne kartice :: Banca Intesa paket usluga

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 57446 | Odgovora: 90 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.