Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Enkripcija HTML koda

[es] :: Web dizajn i CSS :: Enkripcija HTML koda

[ Pregleda: 4926 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

JimmyShoes
Beograd

Član broj: 6174
Poruke: 4
*.verat.net



Profil

icon Enkripcija HTML koda06.11.2002. u 17:19 - pre 261 meseci
Dobar dan.
Interesuju me alati za sakrivanja HTML koda. Probao sam domaci Web Encrypt i mogu reci da je odlican, ali ne radi kako valja. Tacnije "ne zna" da enkriptuje neke Java skripte ili style elemente (npr. za bojenje scroll bara).
Ne retko i ispomera citav sadrzaj.

Koje bi ste mi proverene free alate preporucili?
Pozdrav
;-)



"One more time"
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.verat.net



+11 Profil

icon Re: Enkripcija HTML koda06.11.2002. u 18:40 - pre 261 meseci
A zar ti stvarno mislis da je to moguce kriptovati?
Svaki taj "kriptovani" HTMl se raspakuje dok kazes keks.

To se pre moye nasvati enkodiranje nego kriptovanje.
 
Odgovor na temu

Trunks
Stefan T.
Freelance web/grafički dizajner.
Novi Sad, Srbija

Član broj: 34
Poruke: 2465
*.dial.InfoSky.Net

ICQ: 28675801
Sajt: Linemotion.com


+1 Profil

icon Re: Enkripcija HTML koda06.11.2002. u 18:55 - pre 261 meseci
Uh, ponoviću ono što sam X puta rekao.
Kakav ti to kod imaš kad niko ne sme da ga vidi?
Neka revolucija u HTML-u?

Svašta.


» Mom, mom, look what I did, mom!
» Look what I did to my hands, I broke 'em!
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.verat.net



+11 Profil

icon Re: Enkripcija HTML koda06.11.2002. u 19:56 - pre 261 meseci
Sasvim je normalna potreba da se sakrije kod. Tu nema spora. Problem
je samo što ljudi pokušavaju da sakriju nešto što se ne može sakriti.
 
Odgovor na temu

Trunks
Stefan T.
Freelance web/grafički dizajner.
Novi Sad, Srbija

Član broj: 34
Poruke: 2465
*.dial.InfoSky.Net

ICQ: 28675801
Sajt: Linemotion.com


+1 Profil

icon Re: Enkripcija HTML koda06.11.2002. u 22:30 - pre 261 meseci
Argumentuj molim te, jer ja stvarno ne vidim realnu potrebu (osim iživljavanja).
» Mom, mom, look what I did, mom!
» Look what I did to my hands, I broke 'em!
 
Odgovor na temu

JimmyShoes
Beograd

Član broj: 6174
Poruke: 4
*.verat.net



Profil

icon Re: Enkripcija HTML koda07.11.2002. u 15:19 - pre 261 meseci
Onda sam zaboravio da napomenem..
Da se HTML kod sakrije od nekoga ko nije guru za ekripciju, znaci od obicnih korisnika.

Ja se iscimam da rucno napravim slozenu tabelu sa milion dodataka i neko dodje i zvekne view source i samo izmeni txt..
Zastita slika od kopiranja (da da, moze da se slika skine i preko Snagita i sl.)

Nije tacno da se ne moze sakriti, vidjao sam stranice koje je nemoguce desifrovati.

Ako nije problem, zeleo bih neku preporuku za neki program. (znaci ne mora da bude enkripcija blowfish i sl. vec nesto prosecno a da je program dobar i puzdan)

Pozdrav

"One more time"
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.verat.net



+257 Profil

icon Re: Enkripcija HTML koda07.11.2002. u 16:10 - pre 261 meseci
NIje tacno da si vidjao stranice koje se ne mogu desifrovati. Samo ih TI nisi umeo desifrovati.
Pogledaj MNOGO nacina da se desifruju strqanice:
http://www.allmyfaqs.com/cgi-bin/wiki.pl?Hide_source
Slike? Ne mogu se snimiti? Svasta.... pa dovoljno je samo da znam putanju odakle je vuce. Drugi nacin? Neko cuo za Print Screen taster (ima ga na svakoj tastaturi)? Tako leeeeeeeepo ode u clipboard, a onda se njome moze manipulisati kako zelis...
I sto bi ti skrivao svoju "slozenu tabelu sa milion dodataka", ili si ubedjen da ce neko bas nju da iskoristi, da ne zna da je napravi?
Ah da, pogledaj SIGURNE nacine kako da sakrijes svoj html source:
http://www.vortex-webdesign.com/help/hidesource.htm
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.red.bezeqint.net

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: Enkripcija HTML koda07.11.2002. u 16:10 - pre 261 meseci
Citat:
Nije tacno da se ne moze sakriti, vidjao sam stranice koje je nemoguce desifrovati.


ajde baš me interesuje koja je to stranica gde ne možeš da skineš slike

Ono... i da ne znam path (što bih saznao) na kraju mogu da pritisnem 'Print screen' i da ga iskopiram kao ceo screenshoot
 
Odgovor na temu

Trunks
Stefan T.
Freelance web/grafički dizajner.
Novi Sad, Srbija

Član broj: 34
Poruke: 2465
*.dial.InfoSky.Net

ICQ: 28675801
Sajt: Linemotion.com


+1 Profil

icon Re: Enkripcija HTML koda08.11.2002. u 16:00 - pre 261 meseci
Confiq, otkad je dešifrovanje = skidanje slika?
» Mom, mom, look what I did, mom!
» Look what I did to my hands, I broke 'em!
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.verat.net



+11 Profil

icon Re: Enkripcija HTML koda11.11.2002. u 14:12 - pre 261 meseci
Citat:
Trunks:
Argumentuj molim te, jer ja stvarno ne vidim realnu potrebu (osim iživljavanja).


Bas skoro sam imao slucaj da sam na jednom sajtu nasao kompletnu JavaScript aplikaciju, koju sam radio za jednog klijenta, prekopiranu, uz izmenjen vizuelni deo.
 
Odgovor na temu

JimmyShoes
Beograd

Član broj: 6174
Poruke: 4
*.verat.net



Profil

icon Re: Enkripcija HTML koda13.11.2002. u 16:26 - pre 261 meseci
Citat:
Jbyn4e:
NIje tacno da si vidjao stranice koje se ne mogu desifrovati. Samo ih TI nisi umeo desifrovati.
Pogledaj MNOGO nacina da se desifruju strqanice:
http://www.allmyfaqs.com/cgi-bin/wiki.pl?Hide_source
Slike? Ne mogu se snimiti? Svasta.... pa dovoljno je samo da znam putanju odakle je vuce. Drugi nacin? Neko cuo za Print Screen taster (ima ga na svakoj tastaturi)? Tako leeeeeeeepo ode u clipboard, a onda se njome moze manipulisati kako zelis...
I sto bi ti skrivao svoju "slozenu tabelu sa milion dodataka", ili si ubedjen da ce neko bas nju da iskoristi, da ne zna da je napravi?
Ah da, pogledaj SIGURNE nacine kako da sakrijes svoj html source:
http://www.vortex-webdesign.com/help/hidesource.htm


Ja sam rekao da je slike moguce skinuti i PREKO programa Snag-it koji je poboljsani print screen sa tastature, pa s toga nema razgloga ubacivati skriptu koja disable-uje desni klik ili onu foru Windowsa XP kada je mouseover da izadje toolbar sa Save as image i ostalim buttonima.

Dobro sad, lepo rekoh da mi ne treba skrivanje koda od ljudi koji su PROFESIONALNO orijentisani ka tehnikama enkripcije i sl. i koje tema i sadrzaj odredjenog sajta u zivotu nece zanimati (u ostalom to je i nemoguce), (ako Vi tako kazete..).
Konkretno npr. za tu TABELU, znam da ce "odredjeni broj njih" hteti da je skinu i da je okace kod sebe (jer tabela sadrzi i udaljene linkove, pa je moze okaciti ko god hoce)

Ocigledno sam pogresio sto sam postavaljao ovu poruku i sto sam dolazio na ovaj forum "gurua" (bez ljutnje).

Ako je po vama sve dodirljivo, provaljivo, zasto onda uopste se trduditi oko necega?? Sedimo gde smo ... jer ni za tu nismo.
"Kola mogu da se pokvare, zato necu ni da ih kupim, ako idem pesaka, moze grom da me udari, necu zato ni izlaziti iz kuce... nemoram nista ni da radim kad je sve NEMOGUCE za SVE..."


"One more time"
 
Odgovor na temu

ShojkE
Munze Konza

Član broj: 1169
Poruke: 272
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: www.zooncreative.com


Profil

icon Re: Enkripcija HTML koda13.11.2002. u 17:05 - pre 261 meseci
Bravo JimmyShoes...
Zao mi je sto si doziveo toliko prozivki nakon sto si postavio svoje trece pitanje na ovom forumu... Izgleda da to polako pocinje da biva praksa nas domorovaca na ES-u...
Mislim da si ti pravi dokaz koliko ljudi, racunajuci i mene, ne umeju da budu normalni u nekim situacijama i da coveku koji se prvi put pojavljuje na forumu pojasne stvari koje mu nisu jasne... Nisu svi "genijalci" kao ti brokeru ili Trunks ima i onih koji zele nesto da nauce... Ako im to nismo u mogucnosti pruziti na normalan ljudski nacin onda ovaj forum ne bi trebao ni da postoji...
Mislim da je krajnje vreme da svi lepo odemo i pazljivo procitamo "pravila ponasanja", mozda nesto i mi tu naucimo mimo nasih pameti koje su se definitivno izgubile u ovim macho nadvikavanjima...

Pozdrav drugari...
 
Odgovor na temu

Trunks
Stefan T.
Freelance web/grafički dizajner.
Novi Sad, Srbija

Član broj: 34
Poruke: 2465
*.dial.InfoSky.Net

ICQ: 28675801
Sajt: Linemotion.com


+1 Profil

icon Re: Enkripcija HTML koda13.11.2002. u 20:15 - pre 261 meseci
Šojke, poenta je da je on eventualno dobio odgovor -- source se ne može sakriti.

Čak i da hoćeš da sakriješ od tih amatera što bi samo iskopirali tabelu, jednostavno nema načina.
Svako bi se eventualno setio da klikne File : Save as i samo uradi copy/paste tabele u svoj editor, samo za primer.

Ako je toliko važno da se ta tabela ne iskopira, onda je uradi u Flash-u i stavi copyright link negde za svaki slučaj.
» Mom, mom, look what I did, mom!
» Look what I did to my hands, I broke 'em!
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Enkripcija HTML koda13.11.2002. u 20:25 - pre 261 meseci
Zar je ta tabela toliko važna da baš niko ne sme da je iskopira? Pa stavi jasan copyright, a ako ga neko prekrši, pokreni tužbu. Sve ono, desni klik pa alert, winpopup i slično je odlika amaterizma.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

JimmyShoes
Beograd

Član broj: 6174
Poruke: 4
*.yubc.net



Profil

icon Re: Enkripcija HTML koda14.11.2002. u 02:40 - pre 261 meseci
Citat:
Trunks:
Šojke, poenta je da je on eventualno dobio odgovor -- source se ne može sakriti.

Čak i da hoćeš da sakriješ od tih amatera što bi samo iskopirali tabelu, jednostavno nema načina.
Svako bi se eventualno setio da klikne File : Save as i samo uradi copy/paste tabele u svoj editor, samo za primer.

Ako je toliko važno da se ta tabela ne iskopira, onda je uradi u Flash-u i stavi copyright link negde za svaki slučaj.

Ama sto ste se zakacili toliko za tu tabelu, ja sam je samo naveo kao primer. Tacije kad vec potegnuste to pitanje za sta ce mi cela ova prica: necu da mi XY budala dodje i izkopira layout celog sajta na kome sam radio 2 meseca i gde je ubaceno mali milion skriptica, efekata, i sl. i izmeni samo txt iz menija. (hocu da kazem da su neki ljudi jednostavno ljubomorni... ). Vise ni sam ne znam sta radi koji deo strane u celom HTML kodu frejma za meni iliti linkove..... i sad treba da dodje neka budala i da prekopira jednostavno ceo moj trud, e pa ne moze!
Na sta da stavim copyright© ? Na HTML kod koji "svi" znaju? Na lejere, frejmove, tagove? To ne moze da se zastiti zakonski sa ©...

OK, ne moze se sakriti gledanje koda, onda moze barem da se malo zakomplikuje....
________________
<script>
<!--
document.write(unescape("%3CHTML%3E%0D%0A%3CHEAD%3E%0D%0A%3CTITLE%3EPage%20Title%3C/TITLE%3E%0D%0A%3C/HEAD%3E%0D%0A%0D%0A%3CBODY%3E%0D%0A%3CH1%3EMain%20Heading%3C/H1%3E%0D%0A%0D%0A%3C/BODY%3E%0D%0A%3C/HTML%3E%0D%0A"));
//-->
</script>
__________________
Ovo je prosti skelet HTML strane u "zakuvanom" obliku... dakle browser moze da rastumaci ceo kod dok hjumani ne mogu... naravno da svako ko ima alat kojim sam ovo odradio moze da obrne proces i da decrypt-uje kod, ali ipak ima dosta ljudi koji znaju tek nesto o HTML-u (ili nista) i webu, pa nece hteti ni da pokusavaju da odgonetnu ovakve zagonetke..

Ako me neko nije do sada razumeo, na ovo sam mislio od pocetka....

ShojkE, potpuno se slazem, nije mi jasno odakle ovde 6000+ ljudi ako su ovako docekivani...

A gde su tek oni apsolutni pocetnici koji se stide i da pitaju kako doci do neke strane na nekom sajtu... nije im jasna cak ni organizacija menija i sl... ili oni kojima je tesko i forum da koriste (BTW, koristio sam mnoogo foruma, i moram reci da mi se ES NE SVIDJA. Mnogo toga mu nedostaje sto imaju komercijalni vBulletin ili GNU/GPL phpBB.... ali ukoliko je rucno pisan PHP kod, onda svaka cast)






"One more time"
 
Odgovor na temu

ShojkE
Munze Konza

Član broj: 1169
Poruke: 272
217.26.76.*

Sajt: www.zooncreative.com


Profil

icon Re: Enkripcija HTML koda14.11.2002. u 14:22 - pre 261 meseci
Trunks nisam mislio nista lose kada sam gore kritikovao sve nas... Shvatam ja da je covek dobio odgovor, ali na koji nacin... Svakome je jasno da jednostavno enkripcija je prica za slepe korisnike i neuke web dizajnere na kojima se moze zaraditi lova prodavajuci im prazne price...
Ali je poenta da ljude koji se pojavljuju na forumu po prvi put na ljutski nacin i kao pravi domacini docekamo... Ti si Trunks moderator ovog dela foruma i molim te da shvatis ozbiljno sve ovo sto pricam ili je mozda dovoljno da ponovo procitas celu ovu temu i shvatices o cemu pricam...
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.verat.net



+257 Profil

icon Re: Enkripcija HTML koda14.11.2002. u 14:51 - pre 261 meseci
Ja koliko vidim - ja nisam pogresio. Odgovorio sam na deo koji je tvrdio da postoje stranice koje se ne mogu desifrovati, i cak sam dao linkove gde se mogu i naci nacini za sifrovanje da ih ne bi obicni korisnici mogli tako lako iskoristiti. Dakle, koliko mi se cini, "pocetniku" je odgovoreno potpuno - samo ako se dobro procita. I niko mu nije rekao da to vazi za sve, vec je naglaseno za one koji umeju da "desiftuju" taj kod. Ko ne ume - dakle, nece biti provlajivo. Koristi taj nacin, ali je opet moguce da ce neko ko je "strucniji" da ti desifruje kod, okaci negde drugde bez "zastite" kodovanja, i na taj nacin ce neko opet iskopirati tvoj kod, doduse sa druge adrese i nece znati da je to tvoj kod, ali boze moj, njega to ionako ne zanima.

Novi korisnici (da ih nazovem "pocetnici") mogu isto kao i ja da nauce da koriste pretrazivace - kao sto sam ja ucinio kad sam dao one linkove (nisam ih pljusnuo napamet, nisam pre ovoga nikad bio na njima). Ovo ne znaci da ce se povecati broj "strucnih" pitanja, ali ce svakako biti manje "pocetnickih". Ovo pitanje oko sifrovanja koda nikako ne smatram pocetnickim, pocetnicki bi bilo da je pitanje bilo - sta je to html, cemu to sluzi, kako da napravim link i slicno.

Naravno, ovo je samo moje misljenje, NHF...
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn i CSS :: Enkripcija HTML koda

[ Pregleda: 4926 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.