Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

101 stvar koju Mozilla može a IE jok

[es] :: Advocacy :: 101 stvar koju Mozilla može a IE jok

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 13925 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bluesman

Član broj: 4505
Poruke: 1895
*.134.EUnet.yu



+1 Profil

icon Re: 101 stvar koju Mozilla može a IE jok13.04.2004. u 15:21 - pre 243 meseci
Ne znam da li funkcionise, nikada mi nebi palo na pamet da tako nesto probam posto taj kod nije pisan ni po jednoj postojecoj specifikaciji ili JS standardu (osim, ocigledno microsoft). Da ne bude zabune, ja koristim IE, ali kao sto rekoh, nije mi na palo da pisem ovako "oskrnavljen" kod jer sam bio ubedjen da to ne moze da radi.

Sto se tvog citata u dokumentaciji IE tice, on nema veze sa ovim sto pricas, i jednostavno govori o tome da svaki ID mora biti unique, a ako nije mozes da mu pristupis preko kolekcije (tipa document.elements[]) i rednog broja... Nejasno mi je zasto si to citirao, to jeste po standardu ali ne ide u prilog tvojoj tezi da kod koji si napisao "mora da radi".
Goran Pilipović fka bluesman
 
Odgovor na temu

gargoyle

Član broj: 7803
Poruke: 55
*.dialup.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: 101 stvar koju Mozilla može a IE jok13.04.2004. u 15:39 - pre 243 meseci
Ništa tu nije oskrnavljeno, sve sasvim lepo radi u IE. Citat je trebao da kaže da je id unique identifikator kontrole na stranici, znači da browser treba da po tom imenu zna kojoj kontroli se obraćam. Barem tako stoji u dokumentaciji za IE i to je sasvim po propisu (za IE). Ali eto pošto ne koristim Mozillu ne znam zašto to neradi i tamo. Možda bi neko mogao u edukativne svrhe da objasni (kako to da radi i u Mozilli), tj. koji je to "neoskrnavljen kod" koji klikom na dugme ode na odredjenu stranu a da checkbox mora biti čekiran.
 
Odgovor na temu

bluesman

Član broj: 4505
Poruke: 1895
*.134.EUnet.yu



+1 Profil

icon Re: 101 stvar koju Mozilla može a IE jok13.04.2004. u 16:00 - pre 243 meseci
Mozda ne znam engleski ali lepo pise:
Citat:

The id should be unique throughout the scope of the current document. If a document contains more than one object with the same identifier, the objects are exposed as a collection that can be referenced only in ordinal position.

sto se razlikuje od tvog prevoda, odnosno ne govori o onome zasto to radi u IE a ne radi u drugim browserima. Ali nema veze.

Naravno, ni tvoje ni ovo nije netacno, ali da bi pristupio kontroli "kojoj se obracas" moras da joj se obratis imenom i prezimenom. Znaci nije "agreed" nego document.all.agreed (za IE) ili
document.getElementById('agreed') (DOM) ili
document.layers['agreed'] (za stariji Netscape)

svaki "ne-oskrnavljeni" js interpreter (cudi me da IE to nije uradio) bi ti rekao da nema pojma sta je
if(!agree.checked)
ako nije definisan varijabla "agree", ali ako napises
ref = document.getElementById('agree');
if (!ref.checked)
onda ce svi lepo da znaju i kod ce funkcionisati kako se ocekuje.

A sto se tice "skrnavljenja", tvrdis da nije "osnkrnavljeno" a radi ti samo u IE? Mozda je bolji izraz "nabudzeno", "skarabudzeno"...

Goran Pilipović fka bluesman
 
Odgovor na temu

gargoyle

Član broj: 7803
Poruke: 55
*.dialup.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: 101 stvar koju Mozilla može a IE jok13.04.2004. u 16:42 - pre 243 meseci
OK.
document.getElementById('agreed') radi i u Mozilli i u IE.
ali IE razume i kad se pozove samo id kontrole, znači da on verovatno sam uradi getElementById po defaultu a Mozilla ne. Tako da to nije ništa oskrnavljeno, tako i piše u dokumentaciji za IE da je moguće, i ona moja skripta je sasvim korektna u tom smislu.

Ali bez da bijem bitku šta je po standardu a šta nije, zašto Mozilla radi ovako a IE onako, IE je trenutno browser koji je najviše u upotrebi i zato i čitam njegovu dokumentaciju kad nešto radim, tako da je meni sasvim ok zvati kontrolu po id-u dok mi je glupavo što mozilla to nije uradila. Verovatno ću čitati mozillinu dokumentaciju kad i ona bude u široj upotrebi, ali trenutno to nije slučaj. Idealno bi bilo da svi browseri koriste isti standard, a to je druga priča. Znači ja ne mogu sebi da dozvolim da klijentu kažem to mu nešto radi u mozilli ali mu recimo ne radi u IE, jer vrlo verovatno da nikad nije ni čuo za mozillu. E sad ... cross-browser optimizacija ... naravno, ako će neko to i da plati. Lično mislim da je optimizacija za stare browsere uzaludno trošenje resursa - gubljenje vremena bez bilo kakvog ekonomskog opravdanja. Surferi koji koriste browser od pre X godina i treba da očekuju da im neće sve lepo raditi, kao što je slučaj i sa svim ostalim softverom. To je što se tiče starih browsera. Sećam se da je u nekoj verziji NN brljavio oko širine tabele, nije dobro sabirao pixele ili procente, ne sećam se više tačno, ko je radio stim znaće, znači osnovna stvar, dok IE nije imao tih problema. Tako da to su sve razlozi zašto i dan danas koristim IE.
 
Odgovor na temu

bluesman

Član broj: 4505
Poruke: 1895
*.12.eunet.yu



+1 Profil

icon Re: 101 stvar koju Mozilla može a IE jok13.04.2004. u 22:02 - pre 243 meseci
Citat:
E sad ... cross-browser optimizacija ... naravno, ako će neko to i da plati.

Ok, dobio si cross-browser kod - ko ce to da plati? :-)

Mislim da cu ovde da prekinem diskusiju sa tobom jer si sve pogresno shvatio a logika ti je vrlo cudna.
Goran Pilipović fka bluesman
 
Odgovor na temu

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
*.dialup.blic.net



+4 Profil

icon Re: 101 stvar koju Mozilla može a IE jok13.04.2004. u 23:02 - pre 243 meseci
Citat:
100jan:
Ali bez da bijem bitku šta je po standardu a šta nije, zašto Mozilla radi ovako a IE onako, IE je trenutno browser koji je najviše u upotrebi i zato i čitam njegovu dokumentaciju kad nešto radim, tako da je meni sasvim ok zvati kontrolu po id-u dok mi je glupavo što mozilla to nije uradila. Verovatno ću čitati mozillinu dokumentaciju kad i ona bude u široj upotrebi, ali trenutno to nije slučaj.

A zašto ti prisiljavaš da posjetioci tvojih stranica koriste isključivo IE? Ti, kao webmaster treba da se trudiš da ti stranice budu funkcionalne na svim pretraživačima/platformama, a ne samo Windows/IE kombinaciji, osim ako te MS ne plaća da to radiš. Nije Internet Mikrosoftov proizvod.

"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

stargatenow

Član broj: 9811
Poruke: 258
*.sbb.co.yu



+3 Profil

icon Re: 101 stvar koju Mozilla može a IE jok14.04.2004. u 10:05 - pre 243 meseci
Meni kod Mozille najvise smeta sto ne podrzava MHT format snimanja WEB stranica i sto ne moze sama da detektuje da li koristim neki proxy server (cas ga koristim, cas ne, u zavisnosti da li surfujem preko satelita ili direktno).

Probajte shell za IE, MyIE2 - jede malu decu, Mozilla ne moze ni da mu prismrdi.

http://www.myie2.com/

 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: 101 stvar koju Mozilla može a IE jok

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 13925 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.