Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da napravim odgovarajuci link ili postavim SESSION promenljivu

[es] :: PHP :: Kako da napravim odgovarajuci link ili postavim SESSION promenljivu

[ Pregleda: 2226 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jocat
Jovica T
Inđija

Član broj: 58613
Poruke: 74
*.indjija.net.

ICQ: 308769610


Profil

icon Kako da napravim odgovarajuci link ili postavim SESSION promenljivu08.02.2006. u 07:47 - pre 220 meseci
Dole je dat sledeci kod :

Code:

<?php
        $db_conn = mysql_connect('localhost','user','pass');
          mysql_select_db('pois_dbo', $db_conn);
          mysql_query("SET CHARACTER SET utf8", $db_conn);
          $query = "select sifra_mm from opsta_kartica where sifra_pot='$userid'";              
        $rezultat = mysql_query($query, $db_conn);
            
           for($i=0;$i<mysql_num_rows($rezultat);$i++){ ?>    
                
      <tr bgcolor="#E0ECFE">
        <td colspan="9"><div align="center"><a href="glavnaPot.php?sifra_mm="><?php echo mysql_result($rezultat, $i, 'sifra_mm'); ?></div></td>
                    
      </tr>
      <?php } ?>


Hocu da u SESSION promenljivu postavim odgovarajucu vrednost sifra_mm, ili pak ako ne moze na ovoj stranici direktno da se postavi session promenljiva da se preko href="glavnaPot.php?sifra_mm=?????????" postavi odgovarajuca vrednost u skladu sa tim na koji link je kliknuto. Ta vrednost treba da bude mysql_result($rezultat, $i, 'sifra_mm');

I uzgred, jos jedno pitanje, kako je moguce da kod za sesiju na jednoj masini radi bez problema, a na drugoj pravi probleme ( nesto vezano za UTF ? )

Hvala unapred!

Pozz
... sve se moze kad se hoce ...
 
Odgovor na temu

Leftfield
Mike Wolf
Kotor

Član broj: 20827
Poruke: 200
*.crnagora.net.

Sajt: www.kotorhost.com


Profil

icon Re: Kako da napravim odgovarajuci link ili postavim SESSION promenljivu08.02.2006. u 10:11 - pre 220 meseci
$thisCovjek_id = mysql_result($result, $i, "covjek_id");

<TD nowrap><? echo $thisCovjek_id; ?></TD>
<TD><a href="edit.php?covjek_idField=<? echo $thisCovjek_id; ?>">Prikazi</a></TD>


edit.php:

$sql = "SELECT * FROM ljudi WHERE covjek_id = '$thisCovjek_id'";

$result = mysql_query($sql);
$numberOfRows = mysql_numrows($result);

if ($numberOfRows==0) {
?>

Nema nikakvih junaka :-) !!!
E sad sjedi lijepo i uci kada se SESSION koristi a kada ne.
Sta je to. Kako se radi GET i POST.
Kako se koristi sakriveno polje...
Ima li na ovom sjajnom forumu nesto korisno da procitas prije nego postavis pitanje.

<?php
}
else if ($numberOfRows>0) {

$i=0;
$thisCovjek_id = mysql_result($result,$i,"covjek_id");
}
 
Odgovor na temu

jocat
Jovica T
Inđija

Član broj: 58613
Poruke: 74
*.indjija.net.

ICQ: 308769610


Profil

icon Re: Kako da napravim odgovarajuci link ili postavim SESSION promenljivu08.02.2006. u 10:41 - pre 220 meseci
Citat:
Leftfield:
E sad sjedi lijepo i uci kada se SESSION koristi a kada ne.
Sta je to. Kako se radi GET i POST.
Kako se koristi sakriveno polje...



Nemoj zameriti, ali ne sviđa mi se ono što si napisao u gore navedenom citatu... Naravno da baratam tim pojmovima, i nije mi cilj bio da mi neko objašnjava šta je šta, već da saznam da li nešto može i kako ...

Svakako ono sto preko klika na određeni link što treba da prenesem je promenljiva koja treba da je smeštena u SESSION promenljivu.. Na 15-20 stranica koliko ih imam, imam i potrebu za tim podatkom..

Svakako da citam i pretrazujem ovaj forum pre no sto postavim neko pitanje, možda odgovor na to pitanje i postoji-nažalost nisam ga našao ... a opet našao sam za shodno da će možda još nekoga interesovati ovaj problem...


Pozz
... sve se moze kad se hoce ...
 
Odgovor na temu

Leftfield
Mike Wolf
Kotor

Član broj: 20827
Poruke: 200
*.crnagora.net.

Sajt: www.kotorhost.com


Profil

icon Re: Kako da napravim odgovarajuci link ili postavim SESSION promenljivu08.02.2006. u 11:00 - pre 220 meseci
Izvini ako sam te sto... Pa uradi bas kao sto pitas ili ja ne razumijem. Napravi promjenjivu koja ce se prilikom klika upisivati u session tablu, koju ces pozivati sve do brisanja...
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Kako da napravim odgovarajuci link ili postavim SESSION promenljivu

[ Pregleda: 2226 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.