Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PC Press YU Web Top 50

[es] :: IT događaji :: PC Press YU Web Top 50

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 46372 | Odgovora: 91 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Misterio

Član broj: 439
Poruke: 54
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: PC Press objavio listu najboljih 50 sajtova u SiCG - Nema Elitesecurity-a04.02.2006. u 14:27 - pre 221 meseci
Citat:
Slobodan Mišković: Nadji mi jedan IT forum sa brojem unikatnih poseta dnevno kao sto ima ES....
Takodje uopste nije stavljen nijedan forum na top sajtova koji se bave IT-em i internetom.

Hm. Pa i B92 je najposeceniji domaci sajt pa o kvalitetu vesti, profesionalnosti i kredibilitetu istog bi mogli da raspravljamo u nedogled. Mada slazem se da je greska sto ovaj forum nije u top 50.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.ADSL.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: PC Press objavio listu najboljih 50 sajtova u SiCG - Nema Elitesecurity-a04.02.2006. u 14:31 - pre 221 meseci
Ali b92 je u top 50.
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: PC Press objavio listu najboljih 50 sajtova u SiCG - Nema Elitesecurity-a04.02.2006. u 14:47 - pre 221 meseci
nisam siguran, ali bih rekao da i ovde vazi pravilo "ko plati, taj se klati"... ovo izostavljanje es-a me navodi da nikad vise ne kupim taj casopis...
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: PC Press objavio listu najboljih 50 sajtova u SiCG - Nema Elitesecurity-a04.02.2006. u 14:49 - pre 221 meseci
A kako neko moze da ocekuje da jedna ozbiljna novina, i ozbiljno sredstvo informisanja u listu "Top 50" sajtova stavlja forum na kome se diskutuje o vracanju kilometraze na automobilima, dekodiranju ukradenih mobilnih telefona, kradji sateliske televizije, kradji automobila, razbijanju zastita komercijalnih programa itd itd... Dok ES ne resi ove stvari, nece bi nista vise od "igrala se deca" sajta... Od toga se trenutno razlikuje samo po malo vecoj posecenosti... Tematika je i gora nego pre 5 godina...
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.ADSL.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: PC Press objavio listu najboljih 50 sajtova u SiCG - Nema Elitesecurity-a04.02.2006. u 15:10 - pre 221 meseci
Danko....kristarica je sigurno gora od ES-a. 100%. Po svim kriterijumima.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: PC Press objavio listu najboljih 50 sajtova u SiCG - Nema Elitesecurity-a04.02.2006. u 15:41 - pre 221 meseci
Citat:
Slobodan Mišković: Danko....kristarica je sigurno gora od ES-a. 100%. Po svim kriterijumima.

Ne posecujem Krstaricu, tako da o njoj ne mogu nista reci. Sto se ES-a tice i ja mislim da ovde postoji ogromna razlika izmedju pojedinih foruma - od frhunske diskusije o IT do vec spomenutih vracanja kilometraze i slicnog, sto je nedopustivo. Ako Krstarica radi slicne stvari to nije opravdanje za ES da radi isto.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: PC Press objavio listu najboljih 50 sajtova u SiCG - Nema Elitesecurity-a04.02.2006. u 16:20 - pre 221 meseci
pa samo praktikum.co.yu i elitesecurity.org da se uporede pa bi bilo cudno zasto nema ES-a.
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: PC Press objavio listu najboljih 50 sajtova u SiCG - Nema Elitesecurity-a04.02.2006. u 16:21 - pre 221 meseci
Najviše mi je ubolo oči postavljanje sajta www.nadlanu.com! Uaaaa...

A što se "žirija" tiče, nedostaju zaista gospoda Prof. dr. Inž. Dragan Ćosić, kao i Žarko Radosavljević. Nije fer.

Mislim, vidi se da nisam objektivan! Šteta... mada, kome ova top lista uopšte treba?




 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
62.108.124.*



+5 Profil

icon Re: PC Press objavio listu najboljih 50 sajtova u SiCG - Nema Elitesecurity-a04.02.2006. u 16:56 - pre 221 meseci
Pogresna pretpostavka je da je svako glasanje objektivno, nepristrasno i bez
mesanja licnih interesa. To ne postoji. Nigde. Pa ni ovde na ES. I to nije nista
neobicno.
 
Odgovor na temu

rajco

Član broj: 19348
Poruke: 1020

Sajt: rajco.me/blog


+45 Profil

icon Re: PC Press objavio listu najboljih 50 sajtova u SiCG - Nema Elitesecurity-a04.02.2006. u 17:52 - pre 221 meseci
Porediti praktikum i es je u najmanju ruku smesno.
rajco.me/blog

 
Odgovor na temu

obucina

Član broj: 38191
Poruke: 723

Jabber: obucina


+7 Profil

icon Re: PC Press objavio listu najboljih 50 sajtova u SiCG - Nema Elitesecurity-a04.02.2006. u 18:02 - pre 221 meseci
Citat:
Slobodan Mišković: Nadji mi jedan IT forum sa brojem unikatnih poseta dnevno kao sto ima ES...

Broj poseta nije jednako kvalitetu stranice. 0days i (bivsi) soft.0zones imaju dnevno poseta i protoka koliko ES nikada nece imati, pa ih niko nece staviti na top 50. Sve navedene stranice su portali. Ovo je samo forum, sto rece neko, na kome se raspravlja o tome "odakle dolazi konjsko meso", dizajn je isti ko zna koliko, downtime je veliki. Dalje, nisi valjda "spring chicken" (srpski: nisi se rodio juce) pa da ne znas kako nastaju ovakve top liste i kako funkcionisu ovakvi casopisi.
Citat:
Takodje uopste nije stavljen nijedan forum na top sajtova koji se bave IT-em i internetom.

Ne treba ni da bude stavljen. Sta ima najbolje u forumu?
Uopste, kome treba ovakvo potvrdjivanje "kvaliteta" stranice. Ako znas sta je ES, koliko se truda u njega ulaze i koliko je vazan ljudima, sta te boli k* da li ce casopis, koji ipak mora da funkcionise prema svojim interesima, da te stavi u top listu sa Benchmarkom i Praktikumom.
 
Odgovor na temu

bags

Član broj: 10072
Poruke: 715
*.12.15.tuwien.teleweb.at.



+2 Profil

icon Re: PC Press objavio listu najboljih 50 sajtova u SiCG - Nema Elitesecurity-a04.02.2006. u 18:35 - pre 221 meseci
I ja mislim da je problem ES u stagniranju.U poslednjih 2-3 godine se stvarno nista nije promjenilo osim kozmetickih sitnica, a bojim se i da je kvantitet clanova odneo kvalitet.

[Ovu poruku je menjao bags dana 04.02.2006. u 19:36 GMT+1]
Free advice is seldom cheap.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: PC Press objavio listu najboljih 50 sajtova u SiCG - Nema Elitesecurity-a04.02.2006. u 22:22 - pre 221 meseci
Pozdrav,

ovde ima nekoliko stvari pomenutih a da su vredne paznje. Najmanje je ustvari zaista bitno da li je V.Gasic nekoga proglasio necim jer ja licno o njemu i njegovoj objektivnosti mogu dosta toga da napisem, o ostalima ne. To je covek za koga ne znam da li i sam pamti kada je (a ja se povremeno pitam i da li je ikada) napisao nesto objektivno, nesto na cemu nije zaradio. Ipak, vazno je za za ES da se apostrofiraju ovde neke stvari koje jesu bitne za sam forum i neko razmisljanje o njemu jer kako ispravno pomenu Buljko, nije realno ovekivati nigde potpuno objektivno glasanje i ocenjivanje (mada nesto imam osecaj da je i na mene pomislio tom prilikom ali nebitno je sad za ovu diskusiju). Sta je vazno za ES po mom misljenju?

Vazno je ovde definiosati ispravno pojedina stajalista.

Citat:
obucina: Ne treba ni da bude stavljen. Sta ima najbolje u forumu?
Uopste, kome treba ovakvo potvrdjivanje "kvaliteta" stranice. Ako znas sta je ES, koliko se truda u njega ulaze i koliko je vazan ljudima, sta te boli k* da li ce casopis, koji ipak mora da funkcionise prema svojim interesima, da te stavi u top listu sa Benchmarkom i Praktikumom.


Ovo je takodje tacan deo, sta ima da bude najbolje u forumima. Svakako da na prvi pogled tako i stoje stvari. Ipak, kada je ES u pitanju, nije samo arhiva diskusija ono sto karakterise ovaj sajt (sad namerno ne upotrebljavam rec forum). Naime, postoji i niz klasifikovanih tema iz pojedinih domena koje objasnjavaju pojedine stvari detaljno i precizno, mnoge od njih su i autorski radovi, ne copy/paste sa interneta. Postoji i niz prikaza manje ili vise detaljnih vezanih za IT i konzum elektroniku, postoji i niz tutorijala i uputstava koja su takodje autorski radovi namenski uradjeni za posetioce i clanove ES-a. Ako bismo stvari sagledali na ovaj nacin, nemamo vise forum u bukvalnom smislu te reci vec jedan daleko siri internet prostor na kome se saznanja mogu dobiti i bez ulazaka u diskusije ili u arhivu istih, sazeto i u vidu prikaza, veoma koncizno a edukativna snaga im varira od cak nivoa za totalnog pocetnika pa sve do samih ekspertskih informacija. Znaci, ja u tom smislu ne vidim ES samo kao forum, u pojedinim oblastima koje uredjujem nastojim da dodam ovaj elemenat sto cesce i sto vise te da izmenim u sto je moguce uspesnijoj meri osnovne definicije foruma ka nekim slobodnijim definicijama sajtova za edukaciju i razmenu informacija bez strogo forumskog oblika. Uocavam taj trud i kod drugih, ne samo kolega vec i upucenijih clanova.

Citat:
tdjokic: Sto se ES-a tice i ja mislim da ovde postoji ogromna razlika izmedju pojedinih foruma - od frhunske diskusije o IT do vec spomenutih vracanja kilometraze i slicnog, sto je nedopustivo. Ako Krstarica radi slicne stvari to nije opravdanje za ES da radi isto.


I ovde ima istine u svakom slucaju, nikakvo opravdanje se ne moze i ne treba traziti u gorem od sebe (pod uslovom da je gori sto je opet nebitno za raspravu). Rad na podizanju nivoa kvaliteta samih podforuma je slozen i veoma neizvestan posao, neko je pomenuo kvantitet koji je zatrpao komponentu kvaliteta sto je tacno ali i neizbezno. Na raspolaganju su samo kompromisi po ovom pitanju. Ipak, pitanje vracanja kilometraze je jedna relativna stvar i tice se definicije generalne strategije foruma pa te stvari ne treba iznositi ovde dokle se god ta strategija usaglasava i nije precizno definisana. Relativnost ove materije je u tome sto i ovde imamo upravo sasvim solidnu strucnost iskazanu u diskusijama po bilo kom kriterijumu, ostaju samo neke druge dileme koje se ticu upravo generalne strategije foruma te stoga necu dalje o tome vec ostajem samo na stvarima koje realno smatram relevantnim za diskusiju o nasem internom vidjenju samog foruma/sajta.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: PC Press objavio listu najboljih 50 sajtova u SiCG - Nema Elitesecurity-a04.02.2006. u 23:10 - pre 221 meseci
Nego, da mi objasnite sta je strasno u tome sto jedan casopis nije stavio [es] na top listu? Sta bi to donelo [es]-u, i da je na top listi?
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: PC Press objavio listu najboljih 50 sajtova u SiCG - Nema Elitesecurity-a04.02.2006. u 23:12 - pre 221 meseci
Nema ovde mesta cudjenju, ES je na prelasku 2005. na 2006. godinu imao vise problema sa funkcionisanjem nego sto to jedan od "50 najboljih" sebi sme da dozvoli. Da sam ja tada pravio spisak, takodje bih izostavio ES. Evidentno je da je sada situacija znatno bolja, nadam se da su uzroci problema trajno otklonjeni i da ce ES zasluziti mesto medju "najboljih 50" 2006. godine.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: PC Press objavio listu najboljih 50 sajtova u SiCG - Nema Elitesecurity-a04.02.2006. u 23:30 - pre 221 meseci
@pctel

Radi se o tome da je na listi mojih, a mozda i tvojih "top 50" a sva ostalo je irelevantno a posebno ono sto nasi casopisi (koji su uglavnom ocajnog kvaliteta) objavljuju.
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: PC Press objavio listu najboljih 50 sajtova u SiCG - Nema Elitesecurity-a04.02.2006. u 23:34 - pre 221 meseci
Vise puta se na ES raspravljalo o tome da li je PC Press top lista objektivna. I sami autori liste se ogradjuju i kazu da nije objektivna.

Uostalom, ne postoje kriterijumi po kojima se biraju sajtovi, a izbor se uglavnom svodi na ukus, zelje i interesovanja urednika, koji verovatno vode racuna i o zeljama, ukusima i interesovanjima njihovih citalaca.

ES je u proteklih nekoliko godina postao prilicno saren i izgubio je mnogo na ugledu. U medjuvremenu su se pojavili novi forumi, koji su uze specijalizvoani od ES-a i u oblastima koje pokrivaju znatno informativniji i strucniji. Es izvi od stare slave i cinjenice da je kvalitet korisnika toliko opao da je ikakva inforamcija njima znacajna i korisna. Mnogo resursa se ovde trosi vise na brisanje nego na odgovaranej na mnogobrojna banalna pitanja i probleme koje ti novi korsinici iznose.

Kao takav, on nije interesantan ni urednicima PCPress-a ni njihovim citaocima.

 
Odgovor na temu

Dragan Varagic
Internet konsultant, P2Internet
Novi Sad

Član broj: 4867
Poruke: 1325
195.252.100.*

Sajt: www.draganvaragic.com


+3 Profil

icon Re: PC Press objavio listu najboljih 50 sajtova u SiCG - Nema Elitesecurity-a05.02.2006. u 08:08 - pre 221 meseci
Da li ste videli ovu temu:
http://www.elitesecurity.org/tema/42622

To je normalno za listu koja postoji veoma dugo vremena (kao što je PC PRESS-ova lista). Za sada, ova lista je i dalje najrelevantnija od svih koje su se do sada pojavile, prijalo to vama ili ne.

Imao sam prilike da vidim kako je listu najboljih hrvatskih sajtova uradio časopis VIDI, sve sa predsednikom države koji je bio prisutan na dodeli nagrada...

Određeni sajtovi se pojavljuju s vremena na vreme na ovoj listi, kada se desi nešto novo na njima. Npr. moj sajt je bio dva puta, onda nije bio jedno vreme, tada sam uradio neki refresh, pa se opet pojavio na listi...

Pogledajte malo liste iz prethodnih godina...
 
Odgovor na temu

smfilip
Beograd

Član broj: 12580
Poruke: 1630



+4 Profil

icon Re: PC Press objavio listu najboljih 50 sajtova u SiCG - Nema Elitesecurity-a05.02.2006. u 10:31 - pre 221 meseci
takodje mislim da je ES izostavljen zbog ovih skoro svakodnevnih problema u funkcionisanju...evo i danas se opet desilo da je ES nedostupan.Treba prvo to srediti pa se onda boriti za Top 50,sto mislim da ES svakako jeste gledano po sadrzaju
 
Odgovor na temu

srlexic
Srdjan Jankovic
Product & Marketing Manager
Zrenjanin

Član broj: 4798
Poruke: 446
212.62.44.*

Sajt: www.economy.rs


+1 Profil

icon Re: PC Press objavio listu najboljih 50 sajtova u SiCG - Nema Elitesecurity-a05.02.2006. u 12:29 - pre 221 meseci
ES i vecina sajtova koji su hostovani na Verat-u imaju velike probleme sa dostupnoscu zbog daljih problema sa njihovom MySQL bazom.

Ova lista daleko je od relevantnosti, a kao glavni kriterijum sigurno nije uzet kvalitet. Pojavljivanje na listi sajtova jeftino, sto posto..., srbovanje, itsvet, a nepojavljivanje sajtova kao sto su npr. Romance-cafe.com, ES dovoljno govori o kvalitetu.

Pogledajte primer kako se pravi izbor najboljih sajtova ovde.

Obavezno ocekujem Anicicev odgovor u PC Magazinu sledece godine
Economy.rs poslovni portal
*************************************************
http://www.economy.rs/

Biznis Centar
*************************************************
Web hosting - http://www.economy.rs/bizniscentar/web-hosting/
Registracija domena - http://www.economy.rs/bizniscentar/registracija-domena/
Izrada web sajta - http://www.economy.rs/bizniscentar/web-dizajn/
 
Odgovor na temu

[es] :: IT događaji :: PC Press YU Web Top 50

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 46372 | Odgovora: 91 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.