Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aplikacija koja se instalira sa CD-a (Delphi)

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Aplikacija koja se instalira sa CD-a (Delphi)

[ Pregleda: 2335 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Trodmi

Član broj: 58036
Poruke: 193
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Aplikacija koja se instalira sa CD-a (Delphi)03.02.2006. u 02:11 - pre 221 meseci
Evo ovako: valjam neke delphi programe po netu i do sada je sve islo jedan primer, jedan fajl. Naidje neki bogatun i naruci sve na CD-u. Ja bih sada da sve te programe zbudzim na CD ali me malo hvata frka. Ne bih zeleo da se pojedinacni programi mogu videti/kopirati sa CD-a ali zelim da se celokupna aplikacija pokrece sa CD-a, nakon install-a . Tj. ne bih da svi programi budu u jednom fajlu(veliki exe) vec ... Kako? Ako je pitanje konfuzno to je zbog piva, ali mislim da shvatate poruku.
Unapred hvala.
 
Odgovor na temu

Bojan Kopanja
Bojan Kopanja
Senior Web Developer, ZeusSoftware
Stara Pazova

Član broj: 6155
Poruke: 507
80.93.238.*

ICQ: 346697685
Sajt: www.zeussoftware.rs


Profil

icon Re: Aplikacija koja se instalira sa CD-a (Delphi)03.02.2006. u 09:10 - pre 221 meseci
Meni je pitanje definitivno konfuzno .
 
Odgovor na temu

Srki_82
Srdjan Tot
Me @ My Home
Ljubljana

Član broj: 28226
Poruke: 1403
82.208.201.*

ICQ: 246436949


+10 Profil

icon Re: Aplikacija koja se instalira sa CD-a (Delphi)03.02.2006. u 09:26 - pre 221 meseci
Cekaj... ti hoces da se na CD-u nalaze aplikacije koje mogu da se izvrsavaju sa CD-a, a da ne mogu da se kopiraju ako sam te dobro razumeo? To je malko nemoguce.

Nesto najblize tome je da svoje aplikacije prevedes u package projekte. Oni ce biti posebni *.bpl fajlovi na CD-u, korisnik ce moci da ih kopira, ali nece moci da ih izvrsava. Napravis samo jedan exe na CD-u koji ce pre pokretanja proveriti da li se nalazi na CD-u (proveris boot sector, strukturu foldera ili kako vec hoces) tako da ne dozvoljava pokretanje van CD-a. Taj exe jednostavno ucita package koji posle radi normalno (stvara forme, ima evente, radi sa fajlovima... obrati paznju da ne pokusavas da pises na CD sa Write funkcijama jer to nece moci, da radi sa bazama... obrati paznju da se baza prekopira na hard jer neces moci da je menjas ako se nalazi na CD-u jer engine nece moci da snimi izmene, ...).
 
Odgovor na temu

Trodmi

Član broj: 58036
Poruke: 193
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Aplikacija koja se instalira sa CD-a (Delphi)03.02.2006. u 12:30 - pre 221 meseci
Hvala na odgovoru. Sad sam se otreznio i shvatim da sam u jednom topicu hvalio InnoSetup a istog se nisam setio.

[Ovu poruku je menjao Trodmi dana 05.02.2006. u 07:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Aplikacija koja se instalira sa CD-a (Delphi)

[ Pregleda: 2335 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.