Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

MadNet Wireless ISP povećao brzine pristupa i smanjio cene

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: MadNet Wireless ISP povećao brzine pristupa i smanjio cene

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 36453 | Odgovora: 105 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Cekovic
Omoljica

Član broj: 134548
Poruke: 2
195.252.79.*



Profil

icon Re: MadNet Wireless ISP povećao brzine pristupa i smanjio cene04.11.2007. u 02:59 - pre 200 meseci
 
Odgovor na temu

zoki_85

Član broj: 48660
Poruke: 29
213.244.209.*



+1 Profil

icon Re: MadNet Wireless ISP povećao brzine pristupa i smanjio cene04.11.2007. u 11:47 - pre 200 meseci
Evo vec treci dan mi net radi jako lose. Download sa prekidima a upload skoro nemoguc. Ove dve slike sam prikacio preko dial-upa. Zvao sam juce tehn. podrsku i ljubazni cika mi kaze da sam samo ja prijavio ovaj problem i zasto uvek krivimo Madnet, nisu uvek oni krivi, naravno videce o cemu se radi. Nazvao sam kasnije da cujem odgovor i prekidao mi je vezu nekoliko puta za redom. Nazvao sam i njihovog lokalnog saradnika i on je proverio jacinu signala koji sam i ja pre toga proverio i iznosi 26 iako je uvek bio oko 40. Trebao je da dodje da pogleda iako navodno nije imao vremena, na kaju nije ni dosao. Znaci problem je ili do mene ili do njihovog AP-a. Ali kontam da ako je do mene, 3dnet-ov signal bi isto opao jer se i njihov AP nalazi tamo gde i Madnet-ov, ali nije tako njihov signal je jos uvek 56. Danas je nedelja tehn. podrska ne radi, lokalni saradnik se ne javlja, a ja kojim im redovno placam 20e mesecno cu da cekam do sutra ako i tad budu nesto uradili.
Toliko o profesionalnosti.







[Ovu poruku je menjao zoki_85 dana 04.11.2007. u 13:18 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Little Eagle
Nenad Orlić
Pančevo

Član broj: 3430
Poruke: 98
195.252.79.*

Jabber: www.madison.rs
Sajt: www.madnet.rs


Profil

icon Re: MadNet Wireless ISP povećao brzine pristupa i smanjio cene04.11.2007. u 11:53 - pre 200 meseci
Pozdrav svima,

pošto vidim da očekujete da se javim, evo da ispunim vaša očekivanja. Moram reći da mi je veoma drago da korisnici MadNet-a imaju ovakve 'probleme' u odnosu na korisnike drugih provajdera koji stvarno imaju probleme.

Naprimer, Srdjan M. koji se najviše žali na brzinu veze ima prosek dnevne iskorišćenost 800k paketa 690.27k. Za one koji ne znaju šta to znači, to znači da isti ima 'kliničku smrt' od grafikona potrošnje, odnosno da dnevno izvuče 85% teorijskog maksimuma prenesenih podataka sa datim paketom. Svuda u svetu to se smatra primerom za reklamu a ne osnovom za žalbu. Ukoliko bi Srđan M. želeo, Madnet mu može omogućiti i 100% iskorišćenost paketa, ali ne sa Personal paketom.

Što se tiče korisnika Davidov, trebao bi da zna (pošto vidim da inače korisnici koji ovde pišu znaju ipak nešto više), da je:
a) teško izvući maximum definisan na ruteru ili tehnologijom (primer: pokušati izvući 100Mbit iz etherneta)
b) još teže ostvariti potpuno sinhroni protok, naročito na wirelessu
c) tačno izmeriti 'eksternim' meračima protoka, naročito za stavku b gde se ne zna mogućnost test servera i njegova opterećenost

384Kbit od 400kbit je 94% teorijskog maksimuma, i opet, to je primer za reklamu a ne za žalbu. Što se tiče uploada, nije nemoguće da je on stvarno 250-300k iako je na ruterima sigurno definisan kao 400k - zbog realnih okolnosti odnosno mogućnosti da mreža/tehnologija na lokaciji kupca isporuči toliko. Ko je kontaktirao tehničku podršku po ovim pitanjima zna da za utvrđivanje stanja mreže MadNet koristi test proceduru da korisnik proba download sa lokalnog servera jer se time izbegava agregacija spoljnog linka i omogućava realni test kvaliteta veze. Možda nije loša ideja da se uvede sličan test za upload. Opet, budimo realni, i tako ostvarena brzina uploada je jedna od najvećih na tržištu, i veća od najbržeg ADSL paketa u ponudi.

Zoki85, razlika koju osećaš u korišćenju P2P-a danju i noću je u tome što je noću veća brzina izlaznog linka a manje unutrašnje opterećenje mreže. Jednostavno, pusti noću da ti se skidaju torrenti. Čini mi se da je dovoljno puta naglašeno da Madnet ne sprečava korisnike da koriste P2P ali niti da će davati bilo kakvu podršku niti se obazirati na bilo kakve žalbe u vezi P2P-a jer kad je P2P u pitanju, suviše toga je van naše kontrole. Druga stvar je da sa privatnim IP adresama P2P radi jednostavno lošije nego sa javnim.

Korisnik Samuel, nažalost, izgleda stvarno ima problem koji je očigledno u vezi njega i predajnika. Čini mi se da se javio još jedan korisnik koji potencijalno ima problem sa kvalitetom veze iz poslatog 'pinga' se ne može mnogo zaključiti.

Zaključak: Personal paket NIJE predviđen da omogući 100% iskorišćenja teorijskog maksimuma paketa, NITI vi za to plaćate što jasno piše u ugovoru. Personal paket treba da omogući što većem broju korisnika što duži deo dana što veći protok, po mogućstvu maksimalno definisan. BEZ garancija. I po ovome što ste pokazali, stvarno najveći broj vas, najveći deo dana, ima najveću brzinu. Svako ko se iole razume jasno mu je šta znači iskoristiti 85% teorijskog maksimuma transportnog kapaciteta linka. Drugo pitanje je koja bi to bila legalna aktivnost kojom se od kuće toliko 'ukucava' link, što nije problem MadNet-a, ali pojedinci treba da shvate da bi trebali da misle malo i o tome.

pozdrav, Nenad

 
Odgovor na temu

Srdjan M.
Beograd

Član broj: 71755
Poruke: 87
195.252.79.*

Sajt: www.papirnisvet.com


Profil

icon Re: MadNet Wireless ISP povećao brzine pristupa i smanjio cene04.11.2007. u 12:36 - pre 200 meseci
@LittleEagle
Sa P2P problema nemam, jer ga nikada ne koristim (sto mozete i videti na vasem monitoringu).
Cime uposljavam DL je moja licna stvar, dok UL uopste ne koristim (sto takodje mozete videti na svom monitoring softwareu), niti ista serujem po p2p i slicnim mrezama.
Stoga se i nemam problem sa strahom od "upozorenja" sta skidam.

Kao Vas korisnik bih samo zeleo/voleo da dobijem ono sto pise u Vasem cenovniku, za pare koje placam.
A opet ponavaljam, za manje pare na ADSL-u sam imao nonstop 163KB/s, bez ikakve agregacije.

Ne kazem, ima i gorih "agregatora" od Madneta, ali teznja svih nas, pa i Vas je da pruzite isto/vise od konkurencije
ne bi li zadrzali korisnicku bazu, a mi kao korisnici bili zadovoljni.

Kvalifikacije tipa "tezak DL-er" nikome ne trebaju, a pogotovo Vama kao provajderu
jer to je najgora reklama za Vas.

[Ovu poruku je menjao Srdjan M. dana 04.11.2007. u 13:59 GMT+1]
papirnisvet.com
 
Odgovor na temu

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
77.46.180.*



+43 Profil

icon Re: MadNet Wireless ISP povećao brzine pristupa i smanjio cene04.11.2007. u 13:08 - pre 200 meseci
Gospodin Orlic opet siri demagogiju u vec poznatom maniru, sva sreca pa sam odavno zavrsio sa Mednetima, 3dnetovima i slicnim pilicarima koji za svoju nesposobnost uvek krive nekog drugog.
Ja sam naime bio korisnik i MadNeta kao i jos par lokalnih dripackih provajdera, mogu Vam samo reci da su svi isti, nesto je bolje nesto losije ali kad uzmete prosek svi su Vam isti. Tehnicka podrska im je svima katastrofalna, naime u njoj rade ljudi koji ne znaju nista i obozavaju da lazu i da pricaju bajke, ja namerno nikada nisam zeleo da im kazem da prekinu da pricaju lazi jer mi je bar smesno da slusam kako neko prica nesto sto nema veze sa mozgom.

Da nije smesno bilo bi zalosno, kada sam god pricao sa tehnickom podrskom ni jednom mi se nije desilo da su rekli da je njima nesto riknulo pa ne rade, vec je to uglavnom telekom a ako nije telekom onda je vis major(visa sila). Secam se jednog razgovora sa tehnickom podrskom kada sam zvao da pitam zasto se sve raspada, tehnicka podrska mi je odgovorila sledece: "Pa da li vidite kakvo je vreme napolju, naravno da ne radi", ako se dobro secam padao je sneg i to je bio razlog zasto ne radi. A ja dobro znam da je razlog nesto sasvim trece i dobro znam sta je, jer je gospodin Borivoje Corluka inace vlasnik 3dneta flashovao APove na kojima je fabricki ogranicen broj korisnika na neogranicen, pa mu je jedan crkao povodom te akcije. Kao sto vidite problem je u seljackom mentalitetu da za male pare zele da pridobiju velike, kao i 3DNet, MadNet isto koristi pilicarske metode i znam iz pouzdanih izvora(licno video) kakvu opremu drze i kako to radi na nekim mestima, mozda su sada to promenili ali se dobro secam da je sve bilo krpljeno samo da radi, dodajte na to i losu infrastrukturu i dobijate znate vec sta...

Cekam samo da Telekom pocisti ove male pilicare i da najzad oni stave katanac jer su svojom uslugom mene kao i mnoge druge kostali par godina zivota, ja sam se danima nervirao, kupovao raznu wireless opremu kako bih njima dokazao da nije do toga i opet na kraju nista od toga nisam dobio, od dana dobijanja Telekom ADSLa taj dan slavim kao krsnu slavu.

Ako zelite da sacuvate zivce a bogami i novac, predjite na neki drugi provajder, da ne reklamiram ja imam Telekomov ADSL i,da kucnem u drvo, radi odlicno i nikada nisam imao nikakvih problema, a verujte mi da sam izgubio i para a posebno zivaca sto je u stvari i najgore, pola sedih koje imam je od posla sa pilicarima koji su izgovor za provajdere.
 
Odgovor na temu

Little Eagle
Nenad Orlić
Pančevo

Član broj: 3430
Poruke: 98
195.252.79.*

Jabber: www.madison.rs
Sajt: www.madnet.rs


Profil

icon Re: MadNet Wireless ISP povećao brzine pristupa i smanjio cene04.11.2007. u 14:09 - pre 200 meseci
@srdjan m.
Za p2p sam pisao odgovor korisniku zoki85. A što se tiče o 'kvalifikacijama', nisam nikog ni kvalifikovao - čak rekao sam da nije naš problem za šta korisnik koristi internez niti da nas ne interesuje.

Što se tiče kvaliteta usluga, za bilo šta - tržište je zakon. Normalno je da korisnici traže da za svoje pare dobiju što više. Ipak, nije korektno reći da nešto 'ne radi' ili iznositi neke još grdnije opise kao što je u prethodnim postovima bio slučaj, a potom sam sebe demantovati količinom upotrebe.


@staticint
Promašen post, ja ne znam kako da drugačije prethodnu poruku ocenim. Niti je iko pričao o bilo čijoj (kamoli tuđoj) krivici, niti se poredio sa drugima (naročito poimence) niti je iko rekao da kod nas nikad nema problema (čak sam potvrdio da neki koji su se javili imaju). Tako da mi apsolutno nije jasno na šta je ta poruka bila odgovor. Kada je već izvršeno poređenje, ipak je vrlo jasno da se po mnogo čemu razlikujemo od nekih koji su pomenuti, a naročito u odnosu prema korisnicima, zaposlenima, saradnicima. Komentarisanje tehnike je neumesno jer ne nemate uvid, a u ovom slučaju i kompletno pogrešno. I za kraj, navijanje za Telekom koji je prethodnih godina (a to čini i sada) najviše doprineo NErazvoju interneta kod nas, je priča za sebe, van ove teme.


@zoki85
Iz poslatog tracerout-a se vidi da se sa MadNet mreže izlaziš sa cca 60ms što je vrlo dobro. U čemu je problem? Loš download, gubici paketa? P2P?


Za sve (a opet možda najviše za staticint-a):
Mi se ne poredimo sa drugima, radimo što je bolje moguće i trudimo se da damo što konkurentniju ponudu. Ako neko nije primetio, ovde se javljaju korisnici iz Pančeva, Novog Sada, Beograda, Crepaje, Omoljice, Kovačice i ko zna odakle sve ne. Svi oni imaju istu ponudu, iste cene, isti kvalitet (pričam o proseku naravno, ne pojedinačnim slučajevima) na celoj teritoriji koju pokrivamo što je ipak retko u ponudi u Srbiji.

pozdrav, Nenad



 
Odgovor na temu

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
77.46.180.*



+43 Profil

icon Re: MadNet Wireless ISP povećao brzine pristupa i smanjio cene04.11.2007. u 14:25 - pre 200 meseci
Od 7 ljudi koje ja licno poznajem i koji su bili na MadNetu samo 1 je bio zadovoljan a taj jedan je koristio internet jednom nedeljno da pogleda postu, toliko o vasem prosecnom kvalitetu, vi ste odraz za NEkvalitet, bio sam Vas korisnik kao i jos par mojih licnih prijatelja i svi smo imali isto iskustvo, a cak smo bili i na razlicitim APovima, sto dovodi do toga da je vasa usluga losa i to je cinjenica a vi se sa njom borite kako znate i umete.

Cinjenicno stanje jeste da je Telekom od vas kvalitetniji a i znatno jeftiniji, da ne govorimo o ostalim pilicarskim poduhvatima kada tehnicka podrska spusta slusalicu i prica lazi, ja ne znam kako ste Vi konkurent nekome, mozete da budete konkurent samo tamo gde nema mogucnosti za ADSL pa ljudi uzimaju sta mogu jer drugog nema, a i cinjenica jeste da se ne trudite i da lose radite, jer da je ono sto pricate tacno ja bih verovatno i dalje bio Vas korisnik.

Citat:
Little Eagle:
@zoki85
Iz poslatog tracerout-a se vidi da se sa MadNet mreže izlaziš sa cca 60ms što je vrlo dobro. U čemu je problem? Loš download, gubici paketa? P2P?


Evo ovakve stvari uvek mozete cuti od tehnicke podrske, coveka najvise brine signal koji je duplo manji od signala 3DNeta: http://static.elitesecurity.org/uploads/1/7/1752740/Signal.JPG

Sto se tice izlaznog pinga ako je 60ms dobro ja ne znam sta je onda lose, meni je "izlazni" ping 20ms, 30ms do telije a 40ms do Googla.
Kada bi ljudi presli na dobar provajder i uvideli uslugu koju sam ja tek sad uvideo shvatili bi koliko se vi u stvari trudite i koliko ste kvalitetni.
Coveku je 191ms avarge ping ka googlu o cemu Vi pricate!?
 
Odgovor na temu

Little Eagle
Nenad Orlić
Pančevo

Član broj: 3430
Poruke: 98
195.252.79.*

Jabber: www.madison.rs
Sajt: www.madnet.rs


Profil

icon Re: MadNet Wireless ISP povećao brzine pristupa i smanjio cene04.11.2007. u 14:55 - pre 200 meseci
Prosto me fasciniraju 'flejmeri' i 'sveznalice'. Obično te dve 'karakteristike' idu zajedno, što iz priloženog možemo videti. Ne vredi trošiti vreme odogovarati nekome ko nema dovoljno pristojnosti da PROČITA šta je neko napisao pre nego što krene da piše svoj monolog. Zbog toga neću odgovarati na iznete stvari koje (pored što su netačne) su stvar isključivo ličnog mišljenja a ne realnosti.

Odgovoriću na konkretno iznetu stvar. A u vezi sa porukom korisnika Zoki85. To što uređaj 'vidi' različito stanice dva provajdera je apsolutno irelevatntno pa čak i kad su blizu (kao što jesu u ovom slučaju).

A što se tiče vremena odziva ka googlu, postoji čini mi se tema na ovom forumu posvećena tome, pa kad je već potegnuta i ovde, preporučujem svima da je nađu i pogledaju.

pozdrav, Nenad



 
Odgovor na temu

Srdjan M.
Beograd

Član broj: 71755
Poruke: 87
195.252.79.*

Sajt: www.papirnisvet.com


Profil

icon Re: MadNet Wireless ISP povećao brzine pristupa i smanjio cene04.11.2007. u 14:58 - pre 200 meseci
Citat:
Naprimer, Srdjan M. koji se najviše žali na brzinu veze ima prosek dnevne iskorišćenost 800k paketa 690.27k. Za one koji ne znaju šta to znači, to znači da isti ima 'kliničku smrt' od grafikona potrošnje, odnosno da dnevno izvuče 85% teorijskog maksimuma prenesenih podataka sa datim paketom. Svuda u svetu to se smatra primerom za reklamu a ne osnovom za žalbu. Ukoliko bi Srđan M. želeo, Madnet mu može omogućiti i 100% iskorišćenost paketa, ali ne sa Personal paketom.


Ajmo opet na crtacu tablu...

Ako je paket 800kbps tokom 16 sati, a 1500kbps tokom 8 sati (Happy Hour) onda je prosecna teoretska brzina 1033kbps tokom 24h.

690kbps je 66% od 1033kbps.

Jel to i dalje dobar prosek, po Vasim merilima?

[Ovu poruku je menjao Srdjan M. dana 04.11.2007. u 16:15 GMT+1]
papirnisvet.com
 
Odgovor na temu

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
77.46.180.*



+43 Profil

icon Re: MadNet Wireless ISP povećao brzine pristupa i smanjio cene04.11.2007. u 15:15 - pre 200 meseci
Citat:
Little Eagle: Prosto me fasciniraju 'flejmeri' i 'sveznalice'. Obično te dve 'karakteristike' idu zajedno, što iz priloženog možemo videti. Ne vredi trošiti vreme odogovarati nekome ko nema dovoljno pristojnosti da PROČITA šta je neko napisao pre nego što krene da piše svoj monolog. Zbog toga neću odgovarati na iznete stvari koje (pored što su netačne) su stvar isključivo ličnog mišljenja a ne realnosti.


Ja se izvinjavam svim korisnicima na mom tonu ali nisam mogao da se suzdrzim i da predjem preko vasih demagogija, ali je meni zao ljudi koji ce da gube zivce, vreme i novac na provajdere kao sto je Vas.

Hvala Vam na svemu...
 
Odgovor na temu

zoki_85

Član broj: 48660
Poruke: 29
195.252.79.*



+1 Profil

icon Re: MadNet Wireless ISP povećao brzine pristupa i smanjio cene04.11.2007. u 15:55 - pre 200 meseci
Ja samo trazim od vase tehn. podrske da mi pomogne da resim problem, koji nije povezan sa P2P, vec uopste sa bilo cime sto radim na netu. Npr upload kao da ga uopste nema, prethodne dve slike nisam mogao da posaljem preko Madnet mreze, vec preko Verat dial-upa. Koliko ja znam kvalite signala moze da proveri i tehnicka podrska bez dolaska kod mene. Da je to proverio gospodin koji mi se juce javio video bi da nesto nije u redu, i pokusao bi da mi pomogne bez obzira da li je to vasa greska ili ne. Ako je do mene problem, ja cu platiti izlazak na teren i vreme koje serviseri gube. Da li je u redu da ja cekam nekoliko dana i da stalno nekom dosadjujem dok ne preduzmete nesto?
Sto se tice P2P saobracaja, sta ja skidam i koliko, nije vas problem. Naravno da cu za 20e mesecno maksimalno a iskoristim. Ako vam to smeta postavite ogranicenje ili zabranite P2P, ali to javno saopstite, kao npr. 3dnet. Da se zna sta nudite, pa kome se svidja nek izvoli.
 
Odgovor na temu

MRAVIK SAMUEL

Član broj: 45076
Poruke: 33



Profil

icon Re: MadNet Wireless ISP povećao brzine pristupa i smanjio cene10.11.2007. u 10:49 - pre 200 meseci
Intertnet je toliko los preko vikenda da sam jedva otvorio ovaj Forum.Svi mi koji placamo njihov paket bi trebali da imamo nesmetan protok,imamo ga samo kad je poneko na internetu. Kad smo svi onda puca sistem. Znaci prodali su vise nego sto su zakupili u Beotelnet-u. Dobar nacin da se zaradi uz malo ulaganja.Ako se oprema toliko kvari onda se ili baca ili kupuje nova.u Slovackoj za manje od 20e se dobija veci protok i sajt(domen placate sami),gde smo mi u poredjenju sa njima?
Za mene je internet roba koja se kupuje za nas novac.Nas novac ispunjuje njihova ocekivanja,a njihov internet ne ispunjuje nasa. Jos malo cu da trpim pa prekidam ugovor.NJihovi izgovori me vise ni ne zanimaju.
 
Odgovor na temu

Bančilo
Zemun

Član broj: 124656
Poruke: 387
*.maksnet.net.



+33 Profil

icon Re: MadNet Wireless ISP povećao brzine pristupa i smanjio cene10.11.2007. u 20:01 - pre 200 meseci
Pa lepo je čovek napisao da: "Personal paket treba da omogući što većem broju korisnika što duži deo dana što veći protok, po mogućstvu maksimalno definisan. BEZ garancija" , itd.

U svakom slučaju dobro je što postoji ovakav forum pa se može pročitati kako u stvari radi pomenuti provajder. Ako pročitaš šta piše na njihovom sajtu i pročitaš ove komentare ispada ono, piše i na tarabi ....
 
Odgovor na temu

joniska
Atila Jona
Pancevo

Član broj: 45020
Poruke: 23
195.252.78.*

ICQ: 57359567


Profil

icon Re: MadNet Wireless ISP povećao brzine pristupa i smanjio cene10.11.2007. u 20:53 - pre 200 meseci
Po toj logici su mogli da nam daju i 5 Mbita a ne ovu siću od 400 kbita :)
 
Odgovor na temu

Little Eagle
Nenad Orlić
Pančevo

Član broj: 3430
Poruke: 98
195.252.79.*

Jabber: www.madison.rs
Sajt: www.madnet.rs


Profil

icon Re: MadNet Wireless ISP povećao brzine pristupa i smanjio cene10.11.2007. u 23:31 - pre 200 meseci
@MRAVIK SAMUEL
>Intertnet je toliko los preko vikenda da sam jedva otvorio ovaj Forum

Samuele, vidim da problem postoji, ali on je lokalne prirode i verovatno su smetnje na stanici. Ne postoji kvar na opremi, a isto tako, link je daleko od preprodatog. Videćemo sa saradnikom o čemu se tu radi i zašto situacija nije iskorigovana. Verovatno već i sam znaš da je tehnička podršla u okolnim mestima u nadležnosti saradnika ne MadNet-a, baš zato da bi se brže reagovalo u slučaju da se javi problem. Vidim da tvoj problem traje, i ni meni nije jasno zašto nije rešen.


@Bančilo
>U svakom slučaju dobro je što postoji ovakav forum pa se može pročitati kako u stvari radi pomenuti provajder. Ako pročitaš šta piše na njihovom sajtu i pročitaš >ove komentare ispada ono, piše i na tarabi ....

Molim te pažljivo pročitaj o čemu se radi u većini postova (koji nisu kao Samuelov). Momci koji se žale downloaduju 24x7 i hteli bi da non-stop imaju maximalan protok. To jednostavno Personal paketom nije ni predviđeno niti se igde tvrdi da jeste. Oni nemaju prekide i probleme sa vezom kao što je u gornjem slučaju reč a kada nemaju maksimalan protok, imaju cca 80% od maksimalnog a ne neupotrebljivu ili sporu vezu. Možeš li mi reći koji to provajder u kojoj državi za Personal pakete >garantuje< maksimalnu brzinu ceo dan?

A što se slučajeva kao što je Samuelov tiče, jednostavno, na veliki broj korisnika koji MadNet ima nemoguće je da se nekom ne javi problem. Broj korisnika koji imaju probleme u odnosu na ukupan broj korisnika je deleko ispod proseka većine provajdera.

pozdrav, Nenad
 
Odgovor na temu

Bojan Ferrari
Pančevo

Član broj: 98225
Poruke: 482
195.252.79.*

Sajt: www.exyuteam.org


Profil

icon Re: MadNet Wireless ISP povećao brzine pristupa i smanjio cene12.11.2007. u 21:59 - pre 200 meseci
Ja sam u sustini zadovoljan njihovom uslugom.
Desava ponekad da ne radi ili da je slabiji protok.
Imam 200kbps happy hour 250kbps i stvarno je realno,download danju 23,24 KB/sec,
a nocu 30,31 KB/sec.
Kao sto rece covek,za personal paket niko ti nece zagarantovati protok.

>>FuCk tHe CoLa FuCk tHe PiCa aLL I nEeD iS sLjIvOvIcA<<
>> Dj Mad>>
 
Odgovor na temu

MRAVIK SAMUEL

Član broj: 45076
Poruke: 33



Profil

icon Re: MadNet Wireless ISP povećao brzine pristupa i smanjio cene13.11.2007. u 08:56 - pre 200 meseci
Problem traje cak je i gori .Na sl.1. se vidi da kada i radi (mereno od madneta prema meni) ping je do same crvene linije,
povremeno je prelazi. Prosek je oko 230 ms. Posle dolazi do povecanja pinga gubitaka paketa (frekvencija ocitavanja je 30 sec.) posle gubitaka paketa ide tezak oporavak sa pingovima od vise hiljada ms. Za to vreme internet je ,,mrtav,,.
Izvrsicu duza merenja i okacicu ih ovde.
Cenim vase napore ali bi trebalo i tehnika da odradi posao.

[Ovu poruku je menjao MRAVIK SAMUEL dana 13.11.2007. u 10:12 GMT+1][img]

[Ovu poruku je menjao MRAVIK SAMUEL dana 13.11.2007. u 10:13 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

MRAVIK SAMUEL

Član broj: 45076
Poruke: 33



Profil

icon Re: MadNet Wireless ISP povećao brzine pristupa i smanjio cene13.11.2007. u 09:35 - pre 200 meseci
Jos da kazem,signal prve bazne stanice mi je dobar (na sl.) ja sam na madnet kovacica 3.[img]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Srdjan M.
Beograd

Član broj: 71755
Poruke: 87
195.252.79.*

Sajt: www.papirnisvet.com


Profil

icon Re: MadNet Wireless ISP povećao brzine pristupa i smanjio cene16.11.2007. u 22:39 - pre 200 meseci
Samo da Vas obavestim da je od pre par sati uvedena jos teza agregacija za download duzi od 10 minuta,
tako da paket WDSL-800kbps zapravo radi u najboljem mogucem slucaju 512kbps.

Uz svakodnevnih 20tak totalnih prekida, nedostatak javne IP, deratorske cene za pakete i
nepostovanje reklamirane brzine, mislim da sa ovim potezom Madnet iskace na pocasno prvo mesto najgorih provajdera u Srbiji.

papirnisvet.com
 
Odgovor na temu

jovanvt
Ilic Jovan

Član broj: 140705
Poruke: 2
212.200.29.*



Profil

icon Re: MadNet Wireless ISP povećao brzine pristupa i smanjio cene24.12.2007. u 13:40 - pre 198 meseci
Poadrav svim napacenim korisnicima ovog provajdera...Imao sam velikih problema sa ovim provajderom tipa: ocajna teh. podrska koju je vikendom nemoguce dobiti, gotovo svaki vikend nismo imali internet, jako los protok - oko 30 % placenog sa pikovima na 60-65 %(jako retko) i sve se to provlacilo nekoliko meseci dok mi nije pukao film i nisam zatrazio raskid ugovora. Nisam postavio poruku da bih se zalio vec da posavetujem nove korisnike da se klone ovog provajdera. Previse su dobri kada treba nesto obecati a kada dodje do faze realizacije nema ih nigde. Voleo bih kada bi neko od njih odgovorio na ovu poruku, da mi objasni sta se desilo sa njihovim "Internet provajder kojem možete verovati!" Da ne ispadne da je sve ovo samo prazna ostavicu i mail adresu na kojoj mozete dobiti vise informacija
E-mail: jovanvta^yahoo.co.uk
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: MadNet Wireless ISP povećao brzine pristupa i smanjio cene

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 36453 | Odgovora: 105 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.