Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Tevion MD 7078 vts i vertikala!!!

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Tevion MD 7078 vts i vertikala!!!

[ Pregleda: 8302 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

magicni
Magoc Igor
Subotica

Član broj: 62552
Poruke: 111
82.131.178.*

Sajt: www.b-servis.net


Profil

icon Tevion MD 7078 vts i vertikala!!!01.02.2006. u 19:47 - pre 221 meseci
Dakle televizor je Tevion model MD 7078 VTS i javila se naizgled laka greska, horizontalna linija pri vrhu ekrana. Bez detaljne provere zamenio sam vetikalni ic TDA8177F, i na moje iznenadjenje problem nije resen (srecom ic nije skup). Naponi na integrisanom kolu su u redu. Osciloskopom sam utvrdio da nedostaje teserasti signal na ulazu. Cestim ukljucenjem tv-a primetio sam da se u vremenu od pola sekunde po ukljucenju cuje rad vertikale sto sam i potvrdio merenjem u tom momentu i tada je signal ispravnog oblika i amplitude i na ulazu i na izlazu vertikale. Signal se generise u VDP 3116B C2. Da li je neispravnos u tom ic-u ili je samo nekim nacinom blokiran signal????
Postoji li sema za ovaj TV, prevrnuo sam dva tri sajta ali bezuspesno.
 
Odgovor na temu

gagizr
samouposlen
023

Član broj: 47552
Poruke: 464
*.dialup.neobee.net.

ICQ: 321780727


+19 Profil

icon Re: Tevion MD 7078 vts i vertikala!!!01.02.2006. u 19:56 - pre 221 meseci
ja mislim da nešto da nešto blokira signal,možda neka zaštita.....ili sadržaj eprom-a......
"This time next year we'll be millionaires"
Derek Edward Trotter
http://www.bbc.co.uk/comedy/onlyfools/

 
Odgovor na temu

magicni
Magoc Igor
Subotica

Član broj: 62552
Poruke: 111
82.131.178.*

Sajt: www.b-servis.net


Profil

icon Re: Tevion MD 7078 vts i vertikala!!!01.02.2006. u 20:16 - pre 221 meseci
Zar moze eprom da tako zeza???
U mom slucaju je neko budzio standardan eprom a original je smd, da li za ovaj model se moze ubaciti prazan eprom ili ne.
 
Odgovor na temu

magicni
Magoc Igor
Subotica

Član broj: 62552
Poruke: 111
82.131.178.*

Sajt: www.b-servis.net


Profil

icon Re: Tevion MD 7078 vts i vertikala!!!01.02.2006. u 21:23 - pre 221 meseci
Sad sam iskopao na net-u da je to mozda sasija tv9.6 !!!???
Da li je to nekom nesto poznato?
 
Odgovor na temu

Majstor Duja
Duic Goran
poljski toalet
Novi Sad

Član broj: 82753
Poruke: 954
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.elektrocentar.com


+17 Profil

icon Re: Tevion MD 7078 vts i vertikala!!!02.02.2006. u 16:21 - pre 220 meseci
Imao sam slican problem sa Medionom, trebalo bi da bude blok od 470n/100V
oko izlaznog IC, blizu je hladnjaka pa izgubi kapacitet od toplote...zameni pa vidi!
Inace te sasije su potpuno haoticne i ne traju dugo, filteri u HIS-u, trafo itd.
 
Odgovor na temu

magicni
Magoc Igor
Subotica

Član broj: 62552
Poruke: 111
82.131.178.*

Sajt: www.b-servis.net


Profil

icon Re: Tevion MD 7078 vts i vertikala!!!02.02.2006. u 17:20 - pre 220 meseci
Problem sa vertikalom sam resio zamenom eproma. Hvala na savetu, nikada ne bih pomislio da je eprom! Stavio sam prazan eprom tako da je sada geometrija slike razdesena.
Zna li neko ulazak u servisni meni za ovaj TV?????
 
Odgovor na temu

marindza
smed.palanka

Član broj: 36460
Poruke: 81
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Tevion MD 7078 vts i vertikala!!!02.02.2006. u 19:24 - pre 220 meseci
Zna li ko koji daljinac ide za te sasije?
 
Odgovor na temu

p.cudic

Član broj: 69018
Poruke: 590
*.apatinonline.net.



Profil

icon Re: Tevion MD 7078 vts i vertikala!!!02.02.2006. u 19:34 - pre 220 meseci
Probaj da upises dump u eeprom, bice ti lakse. Probaj sa ovim ovo je dump za smd. Trebalo bi da je tvoja sasija. Proveri Tevion-MD7078TS * TV9.6 * Proc.-ST92R195B0/EPF eeprom 24c32
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

magicni
Magoc Igor
Subotica

Član broj: 62552
Poruke: 111
82.131.178.*

Sajt: www.b-servis.net


Profil

icon Re: Tevion MD 7078 vts i vertikala!!!02.02.2006. u 19:43 - pre 220 meseci
Probacu sutra pa cu videti da li je to taj. Hvala.
 
Odgovor na temu

BraneBec
Cergic Brane
Bec-Banja Luka

Član broj: 75621
Poruke: 24
*.16.11.vie.surfer.at.



Profil

icon Re: Tevion MD 7078 vts i vertikala!!!02.02.2006. u 23:16 - pre 220 meseci
Kad smo vec na toj temi da objasnimo service mode za ovaj tv.
Na daljinskom crveno i plavo dugme istovremeno pritisnuti, u roku od 5 sekundi direkt na tv istovremeno pritisnuti ton + i program -, vec smo unutra.
Sa P+/- birati, sa ton +/- mijenjati vrijednost, sa OK memorisati, sa TV izaci. Inace daljinski original nosi oznaku RC 2000
Rado bih okacio sliku od daljinskog ali ne znam kako to ide.....
Hvala Herr Proko mislim da sam uspio!!

[Ovu poruku je menjao BraneBec dana 03.02.2006. u 14:14 GMT+1]
Brane
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Proko
Martin Hric
St.Pazova

Član broj: 29355
Poruke: 1562
80.93.231.*

Sajt: proko.rs


+28 Profil

icon Re: Tevion MD 7078 vts i vertikala!!!03.02.2006. u 10:10 - pre 220 meseci
Imaš dole, ispod tvog posta: "Upload uz poruku"
 
Odgovor na temu

p.cudic

Član broj: 69018
Poruke: 590
*.apatinonline.net.



Profil

icon Re: Tevion MD 7078 vts i vertikala!!!03.02.2006. u 16:26 - pre 220 meseci
Da te resim muka to je Schneider Chassis 9.1, ostavi emajl da ti posalje semu. Moze i na PP.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

magicni
Magoc Igor
Subotica

Član broj: 62552
Poruke: 111
*.panonnet.net.

Sajt: www.b-servis.net


Profil

icon Re: Tevion MD 7078 vts i vertikala!!!03.02.2006. u 17:00 - pre 220 meseci
Hvala svim kolegama na pomoci, resio sam problem uz pomoc dump-a i nikakva podesavanja u servisnoj opciji nije bila potrebna. Ali sto se tice seme mozes da je posaljes, nije na odmet imati je.
[email protected]
 
Odgovor na temu

p.cudic

Član broj: 69018
Poruke: 590
*.apatinonline.net.



Profil

icon Re: Tevion MD 7078 vts i vertikala!!!03.02.2006. u 17:47 - pre 220 meseci
Mozes je preuzeti poslao sam je.
 
Odgovor na temu

ale2handro

Član broj: 48491
Poruke: 30
*.3dnet.co.yu.



Profil

icon Re: Tevion MD 7078 vts i vertikala!!!06.02.2006. u 15:04 - pre 220 meseci
Mozda tema nije na mestu,ali video sam da se spominje Tevion.
Do sad sam mislio da samo ja imam taj TV,a imam nekih problema i pitao bih nekog,ali niko nije mogao da mi pomogne jer zivim u malom mestu.
Dakle,kupio sam TV od nekog,ne u radnji. Tv je radio dobro,samo sto je ponekad bilo problema sa zvukom (nije ga bilo),a ja sam na nesrecu primetio da se to moze resiti povlacenjem biraca kanala (sa sve antenskim prikljuckom u njemu) na gore. Nakon toga zvuka bi bilo dok se TV ne ugasi,i onda opet iz pocetka...
Dok nisam nesto zeznu,da nije mogao ni da se upali. Nekoliko majstora me je odbilo govoreci da mu ne mogu nista,a neki bi ga i uzeli i samo vratili nazad. Ipak,sam uspeo da nadjem nekog da ga sredi,da ima i zvuk i sliku.
Medjutim,kako su mi rekli :jedva su uspeli i da bi uspeli morali su da ga "osakate".
U pitanju je Tevion MD7110 VTS-A.
Ranije je TV mogao da ucita ceo teletekst sa BK sada 15-ak strana,iskljuceni su konektori sa strane(tri chinch-a),iza je iskljucen jedan od 3 scart-a....
Ali zvuk nije zezao.....par meseci,sad opet moram da cimam antenu.
E,sad posto su mi rekli da je najverovatnije napukla ploca ili hladan lem ili...... zanima me ima li neko plocu od ovog TV-a,ili ima li majstora koji bi ovo mogao da sredi,jer mi se izuzetno svidja izgled TV-a,ima fin i jednostavan daljinski (isti kao taj na slici RC2000)...?
Ekran je oko 70 cm,radi na 100Hz.
Ako ne moze niko da pomogne sa tim,moze li mi neko reci,kad udjem u service menu na koje vrednosti i koje stavke da postavim da bi slika bila lepo podesena,posto je previse rasirena.

Hvala svima i nadam se da ce biti pomoci .
 
Odgovor na temu

p.cudic

Član broj: 69018
Poruke: 590
*.apatinonline.net.



Profil

icon Re: Tevion MD 7078 vts i vertikala!!!06.02.2006. u 17:48 - pre 220 meseci
Zvuci mi skoro ne verovatno da su ti vracali tv sa obrazlozenjem "ne moze da se popravi" ??? Po meni moze samo da se ne isplati popravak, jer cena delova prelazi realnu vrednost aparata. ??? Napisi samo iz kog si mesta pa ce mo ti preporuciti nekog od kolega koji te nece odbiti. Kao sto i sam vidis ovde ima majstora iz cele ex-Juge. Sto se tice tvoje ploce, ne znam zasto mislis da je napukla ??? U ostalom to se krpi pod uslovom da nije recimo zdrobljena, kad je to bas nemoguce. U tvoju kutiju tv moze se ubaciti nova ili ispravna a polovna sasija u zavisnosti koliko para zelis da potrosis.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

Proko
Martin Hric
St.Pazova

Član broj: 29355
Poruke: 1562
80.93.231.*

Sajt: proko.rs


+28 Profil

icon Re: Tevion MD 7078 vts i vertikala!!!06.02.2006. u 17:56 - pre 220 meseci
Ako su to određene stavke, onako kako si ti zamislio, šta misliš zašto uopšte i postoji to podešavanje?
Ti si jedan od "srećnika" što poseduje otpad sa zapada, koji je stigao ovamo zato što se tamo popravka nije isplatila. Neko ga je "zakrpio" da bi se mogao prodati, i sada neko drugi treba da pored njega provede noći i dane da bi našao tamo neki hladan lem, i gomilu posle nastalih i izazvanih kvarova. A uz to, pre toga i nije video takav aparat. Teško je za shvatiti, ali ti polovni televizori koštaju vlasnika mnogo više od onoga što je platio prilikom kupovine. I dobro je što je tako, mada posle ni vlasnik, a ni majstor, nisu zadovoljni. Majstor zbog toga što je izgubio isuviše vremena, i nikad nezna kada će se neki "novi" kvar pojaviti.
 
Odgovor na temu

ale2handro

Član broj: 48491
Poruke: 30
*.3dnet.co.yu.



Profil

icon Re: Tevion MD 7078 vts i vertikala!!!06.02.2006. u 18:56 - pre 220 meseci
Citat:
p.cudic: Zvuci mi skoro ne verovatno da su ti vracali tv sa obrazlozenjem "ne moze da se popravi" ??? Po meni moze samo da se ne isplati popravak, jer cena delova prelazi realnu vrednost aparata. ??? Napisi samo iz kog si mesta pa ce mo ti preporuciti nekog od kolega koji te nece odbiti. Kao sto i sam vidis ovde ima majstora iz cele ex-Juge. Sto se tice tvoje ploce, ne znam zasto mislis da je napukla ??? U ostalom to se krpi pod uslovom da nije recimo zdrobljena, kad je to bas nemoguce. U tvoju kutiju tv moze se ubaciti nova ili ispravna a polovna sasija u zavisnosti koliko para zelis da potrosis.
Pozdrav




Vracali su ga "majstori" koji blage veze nemaju sa novijim TV-ima. Za njih je i EI Nis iz 80-ih supercudo. Sto se tice da li je ploca pukla ili ne,to sam dobio kao odgovor od njih. Zivim u Kovinu,to je kod Panceva. Ja bih zeleo da TV povrati svoju punu funkcionalnost,tj. da sve radi kao pre nego sto sam ga ja cackao.



Citat:
Proko: Ako su to određene stavke, onako kako si ti zamislio, šta misliš zašto uopšte i postoji to podešavanje?
Ti si jedan od "srećnika" što poseduje otpad sa zapada, koji je stigao ovamo zato što se tamo popravka nije isplatila. Neko ga je "zakrpio" da bi se mogao prodati, i sada neko drugi treba da pored njega provede noći i dane da bi našao tamo neki hladan lem, i gomilu posle nastalih i izazvanih kvarova. A uz to, pre toga i nije video takav aparat. Teško je za shvatiti, ali ti polovni televizori koštaju vlasnika mnogo više od onoga što je platio prilikom kupovine. I dobro je što je tako, mada posle ni vlasnik, a ni majstor, nisu zadovoljni. Majstor zbog toga što je izgubio isuviše vremena, i nikad nezna kada će se neki "novi" kvar pojaviti.



Mislio sam samo da se menjaju stavke koje se ticu dimenzije slike.Znaci,npr. ti ostavis post: Vrednost :vert. pos OSD (NTSC) postavi da bude npr.5
i neke druge vrednosti (koje se ticu sirine i visine slike) na toliko i toliko,a
sve ostalo ne diraj.Nadam se da sam sada jasniji.

Hvala sto pomazete.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Tevion MD 7078 vts i vertikala!!!

[ Pregleda: 8302 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.