Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Laptop & Desktop u mrezi preko Wireless kartica? Kako?

[es] :: Wireless :: Laptop & Desktop u mrezi preko Wireless kartica? Kako?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 14315 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pro-driver
Milos Lazarevic
Beograd

Član broj: 37739
Poruke: 33
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: www.protiv-pusenja.info


Profil

icon Laptop & Desktop u mrezi preko Wireless kartica? Kako?31.01.2006. u 22:29 - pre 221 meseci
Da, da, vec ce mi neko napisati da se ovakve teme nalaze na forumu, ja ih nisam nasao, pa zato i pitam, prosto i jednostavno kako povezati
veliki kompjuter koji dobija internet (server) i laptop koji zuji po kuci?

U laptopu je integrisana wireless kartica, desktop ima ugradjenu wireless karticu, probao sami windowsovu konfiguraciju, i manuelnu ukucavanjem ip adresa, i preko usb flash drive-a, i preko set up a home or office connection i nista...
obe kartice su sa krsticem, nisu diseblovane, obe vide neke druge mreze spolja, ali sebe ne vide i ako su na pola metra jedna od druge (kartice)


Kako spojiti ove zveri?


ml
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
62.108.124.*



+5 Profil

icon Re: Laptop & Desktop u mrezi preko Wireless kartica? Kako?31.01.2006. u 22:41 - pre 221 meseci
Properties (Wlan kartice)
Wireless Networks
Advanced
postavi Computer-to-computer (ad hoc) networks only
postavi naziv mreze, slozi IP adrese, share folders i pici...
 
Odgovor na temu

frigo servis bata
vrsac

Član broj: 57285
Poruke: 429
91.143.219.*



+1 Profil

icon Re: Laptop & Desktop u mrezi preko Wireless kartica? Kako?28.11.2007. u 22:15 - pre 198 meseci
Ja vec danima pokusavam to isto da uradim kao i predhodnik teme stim sto sam ja postavio i setings na wireless kartice ad hock ali nista,medjutim kada sam na lap topu ubacio usb wireless karticu sve je proradilo.Sa karticom koja je u mom lap topu starom ni dva meseca nista.E sad odem do grada ukljucim lap top i on nadje neke ap,tj wireless mreze ali kuci na po metra od desktopa nista.Lap top je fujitsu simens amilo 1703,da li je neko imao nekad ovakav problem i sta bi moglo da bude,molim VASS pomozite...Pozdrav
 
Odgovor na temu

miksi

Član broj: 5874
Poruke: 106
91.150.120.*



+24 Profil

icon Re: Laptop & Desktop u mrezi preko Wireless kartica? Kako?28.11.2007. u 22:50 - pre 198 meseci
Imam Amilo Pro 2000 i isti problem.Wireless kartca je OK, takodje i drajver, a ipak nece da prepozna nijednu mrezu. Sa USB wireless sve radi OK. E, sad, poruka je kod kartice da nije "switch on" za sta bi trebalo upotrebiti dugme koje se kod mene nalazi fizicki sa leve strane tastature, ali ne funkcionishe. Ni otvaranje laptop-a nije dalo neke rezultate. Jednostavno taj switch on/off nece. Guglanje oko nekih drajvera za tu funkcionalnu dugmad (ima ih 5 za razne stvari)nishta nije dalo, a takodje nishta ni na oficijelnom sajtu, a poshto je proradio USB, digoh ruke, ali me i dalje kopka, pa ako neko ima iskustva ...sta reci?
 
Odgovor na temu

minesta

Član broj: 148887
Poruke: 2
87.116.128.*



Profil

icon Re: Laptop & Desktop u mrezi preko Wireless kartica? Kako?28.11.2007. u 23:42 - pre 198 meseci
Ja imam isti problem sa umrezavanjem lap topa i desktopa, i mislim da je problem u integrisanim karticam u lap topu, ili ima jako los signal, ili je do softvera, jer na desktopu, preko sw za wireles karticu kada je ubacim u AP mod, izgubi se krstic sa ikonice za konekciju, i spremno ceka druge uredjaje, ali cim iskljucim tu softversku podsrku i probam preko cistog windowsa, tad krstici stoje non stop i na desktopu i na laptopu i nikako nece da postane connected.
Mozda bi odgovarajuci se za svaki lap top resio problem
Ako neka ima resenje neka javi
 
Odgovor na temu

frigo servis bata
vrsac

Član broj: 57285
Poruke: 429
91.143.219.*



+1 Profil

icon Re: Laptop & Desktop u mrezi preko Wireless kartica? Kako?29.11.2007. u 00:00 - pre 198 meseci
A ja mislio da sam ja najjgoriiiii!!!!!! Ajde ljudi pomagajte znam da vas ima.....
Samo da znate ja sam jos jedan isti lap top amilo 1703 pozajmio od burazera na test,kad ono i njegov isto kao i moj nista.Drajvere sam skidao sa fujitsusiemens sajta za taj model i nista katastrofa.....
 
Odgovor na temu

draus
Beograd

Član broj: 47198
Poruke: 155
77.46.247.*



Profil

icon Re: Laptop & Desktop u mrezi preko Wireless kartica? Kako?06.12.2007. u 16:36 - pre 198 meseci
Juce kupio laptop. RADIO NET CELU NOC PREKO WIRELESSA SA PC-em. Ugasio PC i laptop. Danas upalio sve i nema vise konekcije. Tacnije sad sam uspeo da mi ikonice za wireless i na PC i na LAPTOPU budu na EXELLENT-valjda to znaci da je laptop KAO konektovan sa PC-em, ALI NEMA VISE NETA. Procitao sve zivo i uradio isto sto i ljudi od pocetka teme i tema drugih foruma ali nista.
I na PC-u i na LAPTOPU ne koristim windowsov program za wireless vec njihove(tako mi je i radio net juce).

PC-konektovan na net preko adsl modema pa LAN do PC-a:

[img=http://img140.imageshack.us/img140/130/pcnb6.th.jpg]

kad pingujem laptop

[img=http://img233.imageshack.us/img233/1966/pc1ur3.th.jpg]


Laptop:

[img=http://img253.imageshack.us/img253/2626/laptopss1.th.jpg]

kad pingujem pc

[img=http://img209.imageshack.us/img209/9909/laptop1vc5.th.jpg]


kako, sta.....ZASTO?
 
Odgovor na temu

draus
Beograd

Član broj: 47198
Poruke: 155
77.46.164.*



Profil

icon Re: Laptop & Desktop u mrezi preko Wireless kartica? Kako?08.12.2007. u 15:23 - pre 198 meseci
Imam dve iste dirke na tastaturi MSI-laptop! :D

 
Odgovor na temu

draus
Beograd

Član broj: 47198
Poruke: 155
91.150.106.*



Profil

icon Re: Laptop & Desktop u mrezi preko Wireless kartica? Kako?12.12.2007. u 20:13 - pre 198 meseci
Evo narode da podelim ove linkove sa vama:

http://www.conniq.com/WinXPNetworking_wifi_direct_connection.htm
http://www.astahost.com/info.p...pc-home-networking_t14018.html
http://www.homenethelp.com/web/howto/net-update.asp#next
i sad sledi BakinWiFi:
http://www.microsoft.com/windo...g/expert/bowman_02april08.mspx
 
Odgovor na temu

frigo servis bata
vrsac

Član broj: 57285
Poruke: 429
91.143.219.*



+1 Profil

icon Re: Laptop & Desktop u mrezi preko Wireless kartica? Kako?14.12.2007. u 23:16 - pre 198 meseci
Hvala prijatelju za linkove stvarno su dobri ,ali ja i dalje nisam resio problem sa ovom fabrickom integrisanom karticom na mom fujitsu siemens la1703 lap topu,sa usb karticom mi radi,sad sa nje pisem,ali ova njegova nikako,pa ako neko moze nesto reci o toj kartici molim za pomoc.Dakle fujitsu simens la1703,Wlan card SiS(163u)
 
Odgovor na temu

draus
Beograd

Član broj: 47198
Poruke: 155
79.101.130.*



Profil

icon Re: Laptop & Desktop u mrezi preko Wireless kartica? Kako?20.12.2007. u 17:14 - pre 198 meseci
Ja sam resio. Pozvao coveka. Radio 1h i nesto. Dao 1000din. Napokon milina. Po prvi put nisam ja cupao kosu, psovao i rezao.
 
Odgovor na temu

bobanex
Boban Mitrovic
Pozarevac

Član broj: 45916
Poruke: 393
*.madnet.sohosistem.net.

ICQ: 54710282
Sajt: matematika-012.tk


+31 Profil

icon Re: Laptop & Desktop u mrezi preko Wireless kartica? Kako?21.12.2007. u 03:51 - pre 198 meseci
Dobro ti je resenje :)
Sta li je radio sat vremena verovatno dizao windows ponovo na oba i onda za par minuta podesio internet sharing.
Shoutcast striming za online radio stanice
http://shout-cast.tk
Rešeni zadaci sa prijemnih ispita
http://matematika-012.tk
 
Odgovor na temu

jorgos

Član broj: 91486
Poruke: 67
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Laptop & Desktop u mrezi preko Wireless kartica? Kako?21.12.2007. u 11:59 - pre 198 meseci
situacija je ovakva... na svom desktop racunaru imam karticu Gigabyte GN-WPKG bez neke dodatne antene vec samo one male koja ide uz nju, a brat u dvoristu ima laptop sa naravno wireless-om. interesuje me da li je moguce da se nas dvojica umrezimo a da sam ja u svojoj kuci a on u njegovoj na nekoj razdaljini od 20tak metara kroz gradjevinski materijal.

i ako to nije komplikovano da mi neko objasni kako da podignem i podesim tu mrezu...
obojica smo na XP-u.

ako moze bez linkov vec temeljan odgovor a ako linkovi resavaju konkretan primer moze i to... u napred HVALA!!!
 
Odgovor na temu

frigo servis bata
vrsac

Član broj: 57285
Poruke: 429
91.143.219.*



+1 Profil

icon Re: Laptop & Desktop u mrezi preko Wireless kartica? Kako?21.12.2007. u 22:11 - pre 198 meseci
Draus ti si resio tvoj problem na MSI-ju ja imam fujitsu&siemens.....
 
Odgovor na temu

draus
Beograd

Član broj: 47198
Poruke: 155
212.200.219.*



Profil

icon Re: Laptop & Desktop u mrezi preko Wireless kartica? Kako?23.12.2007. u 13:14 - pre 198 meseci
Nije dizao windows samo je radio na konekcijama i psovao umesto mene. Sada mi je milina.
Narode pitate pogresnog coveka ja nemam, ocigledno, pojma o mrezama. Nasao sam one linkove podelio sa vama, ako hocete imam i neke knjige u pdf-u, ali vam je bolje da platite 1000 dindzi i gledate lika koji radi "isto" sto i vi samo sto njemu proradi i eto kursa. :)))
Rekao mi je da treba pokusati prvo preko dobijenih softwera za mrezne kartice, pa tek onda,ako ne radi, preko windowsovog. Nikakvo rucno unosenje IP adresa nije radio sve podesili wizardi. Naravno uvek postoji nekompatibilnost kartica.
Srecno
 
Odgovor na temu

medvedic
Dejan Todorovic
Nis

Član broj: 38499
Poruke: 145
*.adsl-4.sezampro.yu.

ICQ: 171484320


+3 Profil

icon Re: Laptop & Desktop u mrezi preko Wireless kartica? Kako?24.12.2007. u 00:02 - pre 198 meseci
Ja sam imao slican problem sa konfiguracijom kucne mreze. Iako su prvi put to bila dva desktop racunara izvukao sam poucno iskustvo i za lap topove u mrezi. Neko pre mene je u svom postu dodao slike tcp/ip konfiguracije. Ukoliko pored dodeljenih adresa npr. 192.168.0.1 i .2 gde je kod drugog racunara (u ovom slucaju lap topa) pod gateway upisana adresa prvog racunara, takodje morati i ukucati i dns server adrese vaseg provajdera. Isto vazi i kada se racunari povezuju preko rutera ili direktnom vezom, u ovom slucaju bezicnom. Pozovite vaseg provajdera za dns adresu i to je to... evo i primera sa sezam pro adsl gde radi 4 racunara 2 desk i 2 lap top




koliko god gledao sumu ili drvece medu uvek vidis
 
Odgovor na temu

Okram_marko
Travnik

Član broj: 15736
Poruke: 445
77.221.6.*



Profil

icon Re: Laptop & Desktop u mrezi preko Wireless kartica? Kako?01.01.2008. u 23:00 - pre 197 meseci
pozdrav.

Evo, ja sam nabavio laptop prije 2 dana i citavo vrijeme pokusavam osposobiti konekciju. Imam PC na koji je spojen kablovski modem. IP je dinamicka. To je ok..
E sada, u taj PC gdje je spojen modem imam ubacenu wireless karticu. Na postavkama kartice sam stavio staticku IP. npr.
>: 192.168.0.1
>: 255.255.255.0
>: 192.168.0.1 - gateway

a na laptopu:

>: 192.168.0.2
>: 255.255.255.0
>: 192.168.0.1 - gateway

Ovo jest radilo za file sharing ali ne i za internet konekciju. Sta trebam uraditi? Moze malo detaljnije jer mi ovaj wireless glavu probi.

Jos nisam pokusao staviti DNS provajdera kada su mi unesene ove gore postavke. Sad cu pokusati.
..::Photography::..
 
Odgovor na temu

Okram_marko
Travnik

Član broj: 15736
Poruke: 445
77.221.6.*



Profil

icon Re: Laptop & Desktop u mrezi preko Wireless kartica? Kako?02.01.2008. u 00:06 - pre 197 meseci
Evo, kako sam i rekao da cu uraditi, dodao sam DNS i proradilo. ALI!!! Veliko ALI..
Na laptopu idem connect (da se spoji na wireless PC) i spoji se. U prve 2-3 sekunde nakon sto je spojen izbaci da ima i pristup internetu. Odmah nakon tog ta konekcija pukne. Ja ostanem spojen na PC ali ne bude interneta. Jednostavno vise interneta ne bude. Daj neka mi netko objasni o cemu je rijec.

Napominjem, da laptopu je Vista OS.
..::Photography::..
 
Odgovor na temu

medvedic
Dejan Todorovic
Nis

Član broj: 38499
Poruke: 145
*.adsl-1.sezampro.yu.

ICQ: 171484320


+3 Profil

icon Re: Laptop & Desktop u mrezi preko Wireless kartica? Kako?02.01.2008. u 22:49 - pre 197 meseci
Pa sad...
Jos nisam nesto preterano cackao vistu, tako da ne znam da li ima nesto bas toliko specijalno, ali koliko se ja razumem nema nikakvu razliku u tim podesavanjima jer tu nema nista novo da se izmisli.

Ono sto sam video kao mogucu gresku je da ne moze prvi racunar sa adresom 192.168.0.1
ima isti gateway jer (sam ti izraz kaze) ne moze racunar ``X`` ima u ovom slucaju izlaznu putanju preko samog sebe. Tu se nista ne upisuje.
Takodje u propertis net konekcije (ona dva racunara koja ti se pojave kada imas vezu) moras da stikliras mogucnost da drugi racunari dele net sa osnovnim racunarom.
Ako ne uspes, slikacu sve to pa cu da ti zakacim, ali nista drugo nebi trebalo da ude problem.
koliko god gledao sumu ili drvece medu uvek vidis
 
Odgovor na temu

Okram_marko
Travnik

Član broj: 15736
Poruke: 445
77.221.7.*



Profil

icon Re: Laptop & Desktop u mrezi preko Wireless kartica? Kako?03.01.2008. u 00:50 - pre 197 meseci
Pozdrav,

evo samo da kazem da sam napravio i da radi. Na wireless konekciju sam dodjelio IP i ostavio gateway prazan.
Naravno, dodao sam i DNS.
Modem je spojen direktno na mreznu gdje je dinamicka IP.

Na laptopu sam isto dodjelio staticku IP i stavio da je gateway moj PC. Naravno, DNS provajdera kao i na PC-u.
E sada mi nije jasno, stavim postavke na ad hoc. Ukljucim zastitu WEP. Ne mogu WPA. WPA ide samo na infrastructure. Zasto? Na PC-u mogu postaviti WPA i kada je ad hoc veza, a na laptopu ne. Smjesno...
..::Photography::..
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Laptop & Desktop u mrezi preko Wireless kartica? Kako?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 14315 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.