Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako prikazati listu svih treunutno otvorenih FAJLOVA ?

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Kako prikazati listu svih treunutno otvorenih FAJLOVA ?

[ Pregleda: 2775 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ljyxx
Ljubisa Simic
Programer
Jagodina/YU

Član broj: 4855
Poruke: 15
*.vdial.verat.net.

ICQ: 24727864
Sajt: www.smilesoft.net


Profil

icon Kako prikazati listu svih treunutno otvorenih FAJLOVA ?30.01.2006. u 20:21 - pre 222 meseci
Uzeti u obzir da zelim da prikazem listu fajlova a ne procesa. Ili eventualno uhvatiti trenutak kada se fajl startuje tako da ne mora da se gleda na to sta je trenutno otvoreno.

Pozdrav.
http://www.smilesoft.net
Software Development, Web Design, Internet Marketing
 
Odgovor na temu

obucina

Član broj: 38191
Poruke: 723

Jabber: obucina


+7 Profil

icon Re: Kako prikazati listu svih treunutno otvorenih FAJLOVA ?30.01.2006. u 22:22 - pre 222 meseci
Koliko sam mogao da vidim nije lako. SysInternals alati otvorene fajlove otkrivaju uz pomoc drajvera (smesten u resurse). A u drajveru se pozivaju funkcije cija imena nikada nisam video. Mislim da nije lako...
 
Odgovor na temu

reiser

Član broj: 7895
Poruke: 2314



+102 Profil

icon Re: Kako prikazati listu svih treunutno otvorenih FAJLOVA ?31.01.2006. u 00:00 - pre 221 meseci
Ako hoces da "hvatas trenutak" kad se fajl otvara, moras da hookujes neke fje koje su zaduzene za to, samo gledaj da hookujes sto "nize" fje, a ne wrappere istih (recimo, OpenProcess je wrapper od NtOpenProcess fje - mislim da je i NtOpenProcess wrapper neke fje, nisam siguran).
Elem, siguran sam da postoji tablica unutar sistema koja sadrzi spisak otvorenih handle-ova ka fajlovima - ali opet, tesko je da se sve to iscita...

Korisni linkovi - www.rootkit.com & www.sysinternals.com

---- EDIT
Sad mi je palo na pamet - mozda mozes da napravis popis svih aktivnih procesa na sistemu, i da iz njih kreiras popis fajlova koji su ti procesi otvorili - verovatno je lakse od ove prve dve ultra-mega-driver tehnike :D ali pitanje je koliko ces dobiti pouzdane rezultate.

poz

[Ovu poruku je menjao reiser dana 31.01.2006. u 01:05 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ljyxx
Ljubisa Simic
Programer
Jagodina/YU

Član broj: 4855
Poruke: 15
194.106.174.*

ICQ: 24727864
Sajt: www.smilesoft.net


Profil

icon Re: Kako prikazati listu svih treunutno otvorenih FAJLOVA ?31.01.2006. u 01:01 - pre 221 meseci
Imam resenje da popisem sve procese i putanje tih EXE fajlova ali da li imas konkretnu ideju kako popisati fajlove otvorene iz tih procesa ? Mislim da ce mi rezultati biti dovoljno pouzdani jer bukvalno obracam paznju na samo par ekstenzija koje su otvorene tipa *.doc, *.txt, *.xls i mozda jos koja.
http://www.smilesoft.net
Software Development, Web Design, Internet Marketing
 
Odgovor na temu

0.C00L
aka Ap0x

Član broj: 16234
Poruke: 323
*.rcub.bg.ac.yu.

ICQ: 202778501
Sajt: ap0x.jezgra.net


Profil

icon Re: Kako prikazati listu svih treunutno otvorenih FAJLOVA ?31.01.2006. u 18:22 - pre 221 meseci
Zasto jednostavno ne hookovati CreateFileA/W i tu proveriti sa kojim flagovima se otvara koji fajl. Struktura:

HANDLE CreateFile(
LPCTSTR lpFileName,
DWORD dwDesiredAccess,
DWORD dwShareMode,
LPSECURITY_ATTRIBUTES lpSecurityAttributes,
DWORD dwCreationDisposition,
DWORD dwFlagsAndAttributes,
HANDLE hTemplateFile
);

Naravo trebace ti system hook, koji ce se odnositi na sve procese.
 
Odgovor na temu

obucina

Član broj: 38191
Poruke: 723

Jabber: obucina


+7 Profil

icon Re: Kako prikazati listu svih treunutno otvorenih FAJLOVA ?02.02.2006. u 01:02 - pre 221 meseci
U prilogu. Rekoh ja - treba drajver. Imaj u vidu da drajver u prilogu neki AV programi detektuju kao virus.

A mozes jednostavno da uzmes i onaj SysInternalsov handle.exe, izvrsis ga, pokupis izlaz i isparsujes - dobices listu otvorenih fajlova.

Inace, sve radi uz pomoc Object Managera, nedokumentovanog Windows mehanizma.

[Ovu poruku je menjao obucina dana 02.02.2006. u 02:04 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Kako prikazati listu svih treunutno otvorenih FAJLOVA ?

[ Pregleda: 2775 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.