Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kupio nod32 i sta sad

[es] :: Security :: kupio nod32 i sta sad

[ Pregleda: 3958 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ronhil

Član broj: 81582
Poruke: 5
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon kupio nod32 i sta sad29.01.2006. u 22:44 - pre 221 meseci
ajte pomozite jednom stričeu, na nagovor jednog poznanika kupio sam licencirani nod32 sad me zanima jel trebam još štogod staviti u računalo osim njega za zaštitu jel on za sve ono trojan,dialer,spam,vam tam i šta ga ja znam
 
Odgovor na temu

s!c

Član broj: 42417
Poruke: 406
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: kupio nod32 i sta sad30.01.2006. u 20:24 - pre 221 meseci
First of all, pogreshan forum (mozhda Win aplikacije ili Win sigurnost).
Dalje, najbolja all-round zashtita jeste Vi sami - znachi svjesno i savjesno korishtenje rachunala je najbolji Anti-Virii/Dialer/... program =)

Shto se mene osobno tiche, Nod32 je sasvim dobar AntiVirii program i mislim da mozhe posluzhiti kao jednostavan alat za borbu protiv dialera/malweara/...

Dakako, mozhda bi bilo bolje da uzmete neki freeware,a usto i dobar, specijaliziran program, like: AdAware ili MS Antispyware, ...

E, sada sve ovo ovdje nabrojano ne vrijedi ni pishljiva boba ako se redovito ne updejta.

Takoder, o ovome se da josh puno rechi, no sada nema ni snage ni volje za to, ali ako Vas neshto josh zanima, slobodno postavite pitanje.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: kupio nod32 i sta sad31.01.2006. u 06:26 - pre 221 meseci
Uz AV je uglavnom potreban firewall. Preporuka Kerio kao jednostavniji ili Outpost kao slozeniji sa vise mogucnosti.
 
Odgovor na temu

IcyImpact

Član broj: 64366
Poruke: 939
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: kupio nod32 i sta sad31.01.2006. u 09:52 - pre 221 meseci
NOD32 je odličan antivirus, ali za kompletnu zaštitu on nikako nije dovoljan. NOD-a, kao i ostale antiviruse, muči detekcija dialera - slaba je i u njihovu zaštitu od dialera se ne bi trebao pouzdati. Za zaštitu od njih mogao bi instalirati neki posebni antidialer, poput T-Com Antidialera, ili bolji firewall koji ima tu mogućnost. Oni neće izbrisati dialer sa tvog kompa, ali će ga moći blokirati svaki put kada on pokuša zvati. Za brisanje dialera, kao i zaštitu od spyware uzet ćeš neki antispyware program. Nekad su najbolji antispyware bili potpuno besplatni, sada ako hoćeš besplatne uzmi MS AntiSpyware i Ad-Aware SE Personal - dobro će te zaštititi. Vrhunski alati poput Spy Sweepera i Spyware Doctora nisu besplatni. Za zaštitu od spama, dobri i besplatni Spamihilator, MailWasher Free. Oni sharewarea odličan je McAfee SpamKiller. To su alati koji će ti pomoći oko osnovne zaštite.

Svi navedeni alati ti neće puno pomoći ako se ne naučiš služiti njima, zato to nauči i iskoristi sve što oni nude.

[Ovu poruku je menjao IcyImpact dana 31.01.2006. u 19:40 GMT+1]
Knowledge is power.
 
Odgovor na temu

[es] :: Security :: kupio nod32 i sta sad

[ Pregleda: 3958 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.