Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Yahoo prelazi na PHP

[es] :: PHP :: Yahoo prelazi na PHP

[ Pregleda: 2903 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Batica

Član broj: 6014
Poruke: 108
*.verat.net



+1 Profil

icon Yahoo prelazi na PHP01.11.2002. u 08:42 - pre 260 meseci
Dobra vest!
http://zdnet.com.com/2100-1104-963937.html
 
Odgovor na temu

mikis
Mihailo Stefanović
Beograd

Član broj: 1825
Poruke: 767
*.verat.net

Sajt: www.mikis.org


Profil

icon Re: Yahoo prelazi na PHP02.11.2002. u 00:08 - pre 260 meseci
Kako Yahoo! prelazi na PHP, i zasto PHP a ne recimo ASP, mod_perl ili JSP... Pogledajte na http://public.yahoo.com/~radwin/talks/yahoo-phpcon2002.htm (Prezentacija sa PHPCon 2002, direktan link). Vredi pogledati!
 
Odgovor na temu

Pajer
Software Designer
Vienna

Član broj: 6176
Poruke: 56
*.wise.edt.ericsson.se



Profil

icon Re: Yahoo prelazi na PHP08.11.2002. u 13:04 - pre 260 meseci
Ehe da budemo jasni, PHP je super stvar ali sigurno je slaba konkurencija za JAVA, JavaServlets, JSP varijantu.

Yahoo bira PHP zato sto je najpre BESPLATNO i kao drugo aplikacije koje su ima potrebne verovatno ne zahtevaju nista drugo.

Ne znam kako je sa implementacijom WEB SERVISA kad je u pitanju PHP. Za client stranu nema problema ali JAVA ONE Platform ili .NET su za sada jedina prava resenja. Problem je sto je sve to skupo i zahteva vise resursa.

 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Moderator
Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Yahoo prelazi na PHP08.11.2002. u 16:19 - pre 260 meseci
Yahoo bira PHP jer je jako modularan, sličan sa YScript-om koji koriste, sintaksa liči na C/C++, relativno brz, popularan, ima dobru besplatnu podršku i besplatan je. Sada, da li ima ili nema šanse to će vreme pokazati.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

Pajer
Software Designer
Vienna

Član broj: 6176
Poruke: 56
*.14.vie.surfer.at



Profil

icon Re: Yahoo prelazi na PHP08.11.2002. u 18:20 - pre 260 meseci
Modularan je i JSP. A PHP nije sam po sebi modularan nego zavisi kako ga upotrebimo. Nego slazem se da je za yahoo najbolje resenje PHP. I ja bi se odlucio na njihovom mestu.
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Yahoo prelazi na PHP09.11.2002. u 03:46 - pre 260 meseci
pajer, ovde postoji i java forum, ako bash toliko oces da hvalish jsp. ovde pricamo o php-u.

inace, jos jedna prezentacija na phpCon 2002 iz yahoo-a. pricaju kako su napravili remember.yahoo.com (o 9/11) i kako je ceo sajt skoro puko u trenutcima najveceg opterecenja...

zvuci interesantno? pogledajte:

http://jeremy.zawodny.com/mysql/scaling-mysql-and-php.html


 
Odgovor na temu

Pajer
Software Designer
Vienna

Član broj: 6176
Poruke: 56
*.14.vie.surfer.at



Profil

icon Re: Yahoo prelazi na PHP09.11.2002. u 10:14 - pre 260 meseci
Bre zombi ja kazem sta mislim a ti mi daj druge argumente i time smo ispostovali cilj ovog foruma. Ili ovde treba da bude samo onako kako ti mislis.
Ima sveta i izvan php-a. I nije sve sto nije belo ono je crno. Usporedbe su dozvoljene da bi znali sta nam stavr nudi a sta ne. Nismo samo mi najpametniji i php je najbolji i kraj. Ili je ovo privatno samo za one koji neznaju nista drugo osim php-a?
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.rcub.bg.ac.yu

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Yahoo prelazi na PHP09.11.2002. u 19:03 - pre 260 meseci
ne, naravno da nije php ni jedini, ni najbolji, ni nista slicno (i ja koristim i Delphi i Javu i druge stvari). ali ovo je ipak php forum. ovde mozes da pricas o vrlinama i manama php-a.

i niko ti nece nista zameriti (dobro skoro niko ;) ako ovde kazes "za tu i tu problematiku php ne valja, i recimo je jsp bolji" ali ti to nisi tako naveo i potkrepio cinjenicama, vec izvodish pausalne ocene. i to na kraju svake tvoje poruke. to sto radish se obicno zove flame. te JSP ovo, te Java do Jaja ;) i ostalo. ja nisam rekao da se ne slazem sa tobom, ali takvom razgovoru nije mesto ovde.

to je klasicna flamerska rasprava tipa pascal ili c, linux ili windows i slicno. cudi me da ti moderatori ne cenzurisu poruke...
 
Odgovor na temu

Pajer
Software Designer
Vienna

Član broj: 6176
Poruke: 56
*.14.vie.surfer.at



Profil

icon Re: Yahoo prelazi na PHP09.11.2002. u 23:04 - pre 260 meseci
OK zombi ako je tako onda je bio nesporazum. Mislio sam na mogucnosti skaliranja, odrzavanja, prosirivanja itd. Dakle osnovno gledanje. Podpaljivanje mi nije bio cilj a komentar bez objasnjenja sigurno dolazi od toga sto sa kolegama sa kojima radim razumevanje je na drugom nivou jer se znamo i znamo kos ta misli. Ljudi bi ovde trebali da pogadjau sta sam imao u glavi dok pricam. Sledeci put cu komentarisati.

Ok ako sam nekog razbesnio nije mi bila namera niti ce mi biti.
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Moderator
Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Yahoo prelazi na PHP09.11.2002. u 23:29 - pre 260 meseci
ona druga prezentacija ima mnogo dobrog materijala, a narocito mi se dopalo kako je neocekivano resenje ;) koje su primenili kada je cela stvar pukla ;).
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

mikis
Mihailo Stefanović
Beograd

Član broj: 1825
Poruke: 767
*.verat.net

Sajt: www.mikis.org


Profil

icon Re: Yahoo prelazi na PHP10.11.2002. u 01:02 - pre 260 meseci
Heh, ako ćemo po tome, onda je mod_perl ipak bolje rešenje od PHP-a jer je Slashdot koji koristi kombinaciju mod_perl+MySQL imao još veći load, znatno manje resursa na raspolaganju, a ipak je izdržao ;) Šala naravno, ne mogu da nađem link na taj tekst na Slešdotu, ali koga interesuje lako će naći.

Nego, nisam skontao kako je i zašto sajt napravljen 3 dana PRE 9/11?!? (ok, pretpostavljam da je bio namenjen nečem drugom, ali interesantna koincidencija).
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Moderator
Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Yahoo prelazi na PHP10.11.2002. u 01:16 - pre 260 meseci
u prvom conf materijalu imaš zašto nisu odabrali mod_perl.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Yahoo prelazi na PHP

[ Pregleda: 2903 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.