Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sony-slika u uglovima zelena

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Sony-slika u uglovima zelena

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 21254 | Odgovora: 100 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dejobar

Član broj: 32390
Poruke: 39
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Sony-slika u uglovima zelena01.02.2006. u 20:43 - pre 221 meseci
Razmagnetisavanje ne pomaze. Zokaaa pricaj sta dalje.
 
Odgovor na temu

dejobar

Član broj: 32390
Poruke: 39
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Sony-slika u uglovima zelena03.02.2006. u 21:16 - pre 221 meseci
Majstori recite sta dalje da se radi.
 
Odgovor na temu

tarantulla
ko da je to bitno necu da se zenim
FICIBAIR ko zna gde je to

Član broj: 61233
Poruke: 41
213.137.102.*



Profil

icon Re: Sony-slika u uglovima zelena03.02.2006. u 22:22 - pre 221 meseci
Pa zao mi sto moram da ti kazem,ali tebi je fizicki ostecen ekran,posto se (flat) ekran sastoji iz vise slojeva kao na primer kao "torta" jedan sloj ti je pomeren iz tog sendvica,naravno ti imas flat ekran.Taj problem sam ja imao kod Samsung 29wz68pip televizora dao sam 650eur. pre dve godine kad sam video kvar posle 6 dana odmah sam ga reklamirao tj.uzeo sam pare nazad, pricali su mi da nije neki kvar i da nije to nista i da opusteno ne moram da popravljam jer se ne vidi samo su kenjal... ili sacekaj jos par dana pa vidimo sta ce da bude tj.da mi istekne reklamacija pa da se ja jebava.... oko servisa.Inace opravaka ne garantuje da nece se problem ponovo javiti,inace moguce je da se prosiri na veci deo ekrana.A ostecenje na kucistu neces uociti jer je udarac bio u transportu dok je bio u kutiji bez obzira na stiropor i ostale gluposti koja ga stite.Mozda je tvoj tv se razboleo od neceg drugog,samo da nije isti kvar.Pozdrav
Jer neko zna sta je to FICIBAIR,ako si iz BG a ne znas onda si stvarno m.....!
 
Odgovor na temu

dejobar

Član broj: 32390
Poruke: 39
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Sony-slika u uglovima zelena05.02.2006. u 13:58 - pre 221 meseci
Ma ono svasta moze biti, ali on je radio 3 godine.
 
Odgovor na temu

zokaaa

Član broj: 82029
Poruke: 349
213.244.197.*



Profil

icon Re: Sony-slika u uglovima zelena05.02.2006. u 15:14 - pre 221 meseci

Evo probaj ovako. Otvoriš TV, pustiš neku sliku u kome dominira jedna boja ( najbolje je iz generatora ali tebi je to verovatno problem ). Uzmeš neki malo slabiji magnetić ( najbolje je delić jezgra od nekog starog OW ili nekog drugog kalema) i polako ga šetaš po levom uglu katodne cevi ( ugao gde ti se nalazi fleka ). Odprilike ćeš naći mesto gde će ti fleka nestati. Tu zalepiš magnetić i problem je rešen. Javi rezultat .
 
Odgovor na temu

dejobar

Član broj: 32390
Poruke: 39
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Sony-slika u uglovima zelena14.02.2006. u 21:26 - pre 221 meseci
Imao sam neko renoviranje stana, pa se nisam javljao. Danas je bio majstor i donio je demagnetizer (neku okruglu cijev) i probao da ga demagnetise, ali nije pomoglo. E sada ja nisam smio da sam postavljam te magnete, jer me strah da nesto ne ostetim. Majstor je rekao da ce provjeriti negdje na internetu zasto se ovo desava, pa ce javiti. Provjerio je sve ostalo i rekao da je to sve OK. Jos da napomenem, da se neka traka sa zadnje strane ekrana bila malo odvojila i on ju je priljubio uz ekran.
 
Odgovor na temu

skull
prilep makedonija

Član broj: 65818
Poruke: 547
62.162.228.*

Sajt: pcela.info


Profil

icon Re: Sony-slika u uglovima zelena14.02.2006. u 23:43 - pre 221 meseci
ako je sve drugo ok (pogotovo kolo za razmagnetiziranje) , a posto probali su ga razmagnetizirati.... ostaje samo EKRAN... ili probas ono sto #zokaaa kaze ..mali magnet.
Discount HotVsNot coupon => 12hvnst - 100% working code.
 
Odgovor na temu

zoran
tv service
021

Član broj: 426
Poruke: 2706
*.96.eunet.yu.

Sajt: www.fanzo.org


+13 Profil

icon Re: Sony-slika u uglovima zelena15.02.2006. u 00:32 - pre 221 meseci
hehehe...kakvih sve majstora ima....ccc.....dobro što nije poneo flomaster pa da oboji malkoo.....odnesi ga lepo u neki ozbiljan servis da ti daju pravu dijagnozu , možda i nije ništa strašno.
fanzo.org
 
Odgovor na temu

p.cudic

Član broj: 69018
Poruke: 590
*.apatinonline.net.



Profil

icon Re: Sony-slika u uglovima zelena15.02.2006. u 00:43 - pre 221 meseci
Imam ja magnete od zvucnika i to onih 18" ostalo mi pa ako vam treba da lepite, nema problema. A i tv ce dobiti na tezini !
 
Odgovor na temu

zokaaa

Član broj: 82029
Poruke: 349
213.244.197.*



Profil

icon Re: Sony-slika u uglovima zelena15.02.2006. u 12:37 - pre 221 meseci

Verovatno je ovaj forum lepo zamišljen. Stvar je samo u tome što pojedinci(majstori sa svetskim iskustvom, koji su ovde zalutali ), isti koriste samo da bi se ismevali članovima, lečeći pri tom verovatno neke svoje komplekse. Uopšte nemam nameru da se upuštam u diskusiju o tome ko je veći majstor i ko ima veće znanje sa pojedincima na ovom foruma. Osećam se malo prozvan, ali nebitno, kolegi koji ima gorenavedeni problem preporučujem da posluša moj predlog od pre par dana jer sam silom prilika odredjeni vremenski period radio u firmi koja se bavila završnim podešavanjem monitora i tu sam se lično uverio šta su sve u stanju da urade ti isti mali magnetići.
Da se odmah razumemo. Ni to a ni predlozi poput bacanja ekrana ne spadaju u klasične popravke. To je samo pokušaj da se premosti tako velika i skupa popravka kao što je zamena katodne cevi.
Sami komentari tipa " najbolje je da TV odmah odneseš pravom majstoru i da ništa ne pipaš " su zaista izlišni i lično ne mislim da bilo kome pomažu. Uostalom, čemu onda sve ovo ???
 
Odgovor na temu

dejobar

Član broj: 32390
Poruke: 39
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Sony-slika u uglovima zelena15.02.2006. u 13:36 - pre 221 meseci
Zokaaa je u pravu i mislim da bi i ostali clanovi (majstori) trebali da se ugledaju na njega. Ja sam potpuni laik za tv aparate i sami ovi komentari tipa "baci ekran" su ipak neozbiljni. Ja sam ovaj topic postavio na forum da bih dobio odgovor kako da otklonim ovaj kvar ili da uputim nekoga od majstora na mogucnost popravke istog, kao i da buducim clanovima koji dodju do istog problema zajednicki pokusamo da pomognemo. Mislim da treba razmjenjivati iskustvo. Pokusacu sa ovim sto je Zokaaa rekao, jedino ne znam kolike velicine magnet treba da bude. Ja zivim u Baru i malo ima majstora koji se susrijecu sa ovakvim problemima (mala sredina - malo problema). Zato i jeste forum, da se iskustvo koje smo stekli razmijeni.
 
Odgovor na temu

rubin_miki
rubin i miki
Prilep-Makedonija

Član broj: 9900
Poruke: 877
62.162.228.*

ICQ: 347179449


+3 Profil

icon Re: Sony-slika u uglovima zelena15.02.2006. u 13:44 - pre 221 meseci
vidi..sa jedne strane bih rekao da si u pravu..sa druge, ne..zasto..nije problem u Zokiju..niti u Cudicu niti u ostalim majstorima a ni u tebe..problem je u nekim tipovima koji ne znaju ni da otvore aparat a kamoli da ga servisiraju..a pitaju te ovo te ono..
ja te pitam: kome da kazes da "baci" ekran da bi resetke opet nalegle? garantujem ti da 100% od ljudi razbice ekran..ja shvatam tvoju zelju za pomoc..i ja je imam, ali samo ljudima koji znaju sta rade..zamisli di mu kazes da zameni glavni elkos a njega ubije struja na licu mesta zbog njegovog neznanja a ne zbog tvog saveta..ili magnetici..pa on uzme bre magnet od pola kile i ocekuje da dobije rezultate..vidi post od onoga sa daljincem..ne rade mu PROG+ i PROG- a on trazi savet..pa kakav savet bi njemu dao?? nek ga odnese serviseru to je popravka za 2 eura bre ovo sto mi kucamo po tastaturi vise kosta..razumes? ja forume razumem kao mesto za pomoc i razmenu informacija ali pre svega medju ljudima sto nesto i znaju u ovoj oblasti..
ajd u zdravlje i bez nervoze..
pozdrav
Rubin
ce da izadjem na televizor,a????
 
Odgovor na temu

p.cudic

Član broj: 69018
Poruke: 590
*.apatinonline.net.



Profil

icon Re: Sony-slika u uglovima zelena15.02.2006. u 14:13 - pre 221 meseci
Kreni sa citanjem od pocetka, pa ces shvatiti svrhu foruma !!! Zamisljen je kao mesto gde bi majstori, serviseri razmenjivali iskustva, seme itd. Potom su se umesalii ostali. Nekima pomognes jer imaju neko znanje ili pred znanje a drugima jedino da odes kuci i zavrsis posao, pri tom normalno da nista ne naplatis. A mogao bi i da ih pocastis onako da im se nadje !
Ko je veci majstor ne znam ja imam 190cm a ti. Na takva pitanja je glupo i odgovarati.
Sto se tice magneta, pa ne mislis valjda ozbiljno da ces nesto uspeti ???
To je stara katodna cev i njoj bi trebalo onda nedeljno lepiti magnete. To moze sa novim, da se dotera konvergencija slike, ali sa starim nikako. Kakve bre okrugle cevke, delici O/W jezgra, pa sta ako je tacka na sredini ekrana, gde onda da ga zalepi na .....???
Taj ekran treba propisno razmagnetisati, ako to ne uspe, onda regeneracija, ako ni to ne uspe, dizi grejane da povecas emisiju, pa kolko izdrzi !!!
Zanima me bas kako mislis da magnetom otklonis fizicke nedostatke, tj od ostecenja u transportu, da neces mozda spreda da lepis magnet da povuces resetku ??? Takve katodne cevi su vec otpisane i jedini nacin (osim da ih otvaras) je da se proba sa bacanjem, normalno nisam mislio sa zgrade, vec sa malog rastojanja na relativno tvrdu podlogu. Da bi se uverio probaj da ispustis sijalicu na ravan beton, ako je pustis pravilno sigurno nece puci.
A posto @dejobar ima neke vudu majstore,(cevke,travke,molitve..) naj bolje da odnese tv u neki pravi servis, tamo ce mu neki od KOLEGA zavrsiti posao. Ovako mu niko ne moze pomoci, ili on ne zna da opise sta majstori rade ili su to neki .......
 
Odgovor na temu

dejobar

Član broj: 32390
Poruke: 39
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Sony-slika u uglovima zelena15.02.2006. u 15:02 - pre 221 meseci
Ja jedino da ga nosim u Podgoricu, ali ce me opravka kostati cudo novca (put,tunel,majstori.....). Ovako mi ostaju jedino savjeti, da bih pomogao majstoru. Jer ako se ja ne angazujem, oni sigurno nece. Ja ne namjeravam da sam popravljam tv. A sto se tice tv servisa u Baru; ima ih par.
 
Odgovor na temu

p.cudic

Član broj: 69018
Poruke: 590
*.apatinonline.net.



Profil

icon Re: Sony-slika u uglovima zelena15.02.2006. u 16:22 - pre 221 meseci
Jadan je to majstor kome musterija treba da pomaze da bi on otklonio kvar !!!!
 
Odgovor na temu

zokaaa

Član broj: 82029
Poruke: 349
195.252.126.*



Profil

icon Re: Sony-slika u uglovima zelena15.02.2006. u 22:10 - pre 221 meseci

Nije mi baš jasna poenta cele priče. Samo mislim da će čovek lakše zalepiti par magnetića i rešiti problem nego samostalno rasturati TV, skidati ekran i pokušati ga vratiti u život. To uvek ostavljam kao krajnju mogućnost. Ja samo pokušavam pomoći čoveku u konkretnom slučaju. Znači problem je u fleci samo u jednom delu ekrana, ne u emisiji, ne u jednoj boji itd. Da je čovek rekao da mu je slika bila tužna i pre svega ovoga prvi bi mu rekao da ode i kupi novi TV jer je ovaj gotov. Ovako polazeći od pretpostavke da mu je TV okej i da je on lično zadovoljan istim i da bi hteo još malo da ga gleda koristim svoje slobodno vreme u pokušajima da mu pomognem. Uopšte mi nije namera da omalovažavam ničije metode niti iskustvo samo mislim da bi pre skidanja ekrana mogao probati ono što sam mu napisao. Metod sigurno prolazi, sam sam ga probao mnogo puta. Bitno je samo da fleke nisu prevelike, da nisu na sredini i da je normalno sve ostalo okej sa TV-om. Možda bi i ostali trebali prvo probati pa komentarisati. Još jednom ponavljam, važi samo za slučajeve manjeg fizičkog oštećenja u ćoškovima TV-a.
 
Odgovor na temu

damiru_2
Damir Ulovec
Radim za klikere...
127.0.0.1

Član broj: 55541
Poruke: 819
194.106.187.*

Sajt: Pitajte me, možda ću Va..


+2 Profil

icon Re: Sony-slika u uglovima zelena16.02.2006. u 06:32 - pre 221 meseci
Opet po starom... Ako, ako, samo vi polemišite. Ja vam i dalje neću "smetati"...
- Je s' ti normalan? Ko bre da se skida go?
- Ja ću da se skinem do pojasa...
 
Odgovor na temu

dejobar

Član broj: 32390
Poruke: 39
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Sony-slika u uglovima zelena16.02.2006. u 15:43 - pre 221 meseci
Moram ga nositi u Podgoricu u ovlasceni Sony servis. Mada vec znam da ce me to setanje i popravka kostati mnogo, ali sto je tu je. Zelim da zahvalim svima koji su pokusali da pomognu. Javicu koji je kvar bio i koliko je kostala opravka.
 
Odgovor na temu

skull
prilep makedonija

Član broj: 65818
Poruke: 547
62.162.229.*

Sajt: pcela.info


Profil

icon Re: Sony-slika u uglovima zelena16.02.2006. u 16:13 - pre 221 meseci
...pametno...
Discount HotVsNot coupon => 12hvnst - 100% working code.
 
Odgovor na temu

dejobar

Član broj: 32390
Poruke: 39
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Sony-slika u uglovima zelena09.03.2006. u 21:02 - pre 220 meseci
Evo se danas vratih iz Podgorice i donesoh TV. I nista. Ne mogu da ga poprave. Ispricase mi neku pricu kako se to sada desava i na novim televizorima, pogotovo na Samsungu, i da je to tako zbog ekrana, i da mijenjanje ptc-a ne bi pomoglo....bla,bla,bla.... i da ga ponesem kuci, da ga gledam dokle traje, a ako se prosiri da ga bacim itd,itd,itd. I vise mi je doku..ilo. Ako ga tamo u ovlasteni servis nisu mogli opraviti, onda naopako. A ja mislio Sony to je marka. I to 100 herca. E j..i ga. A ako su samo htjeli da me se otarase? Moze svasta da bude. Sada sve i da ga poprave, ja sam izgubio volju na njega. Samo da podsjetim, da sam bio u ovlasteni servis Sony-ja.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Sony-slika u uglovima zelena

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 21254 | Odgovora: 100 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.