Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Moze li se Thunderbird podesiti da ne prima "Junk" mail?

[es] :: E-mail :: Moze li se Thunderbird podesiti da ne prima "Junk" mail?

[ Pregleda: 4327 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Moze li se Thunderbird podesiti da ne prima "Junk" mail?28.01.2006. u 02:47 - pre 221 meseci
Znaci, kao sto znate, Thunderbird odlicno prepoznaje spam i prebacuje u odgovarajuci folder koji se naziva Junk, ali, postoji li mogucnost da se takve poruke uopste ne skidaju sa servera vec da se brisu?
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

zi::
Igor Marinović
Manufaktura doo Internet inženjering
Palić

Član broj: 18090
Poruke: 642
*.tippnet.co.yu.

ICQ: 7715569
Sajt: www.marinowski.com


Profil

icon Re: Moze li se Thunderbird podesiti da ne prima "Junk" mail?28.01.2006. u 04:57 - pre 221 meseci
Mislim da ne. Da bi nesto proglasio spamom, trebas da ga pregledas, tj. skines sa servera.

Pretpostavljam da bi moglo nesto da se uradi na osnovu posiljaoca poruke i subjekta, ali nisam siguran da takva mogucnost postoji u Thunderbirdu.
 
Odgovor na temu

drb
*Classified*
New York

Član broj: 24967
Poruke: 172
*.pd.pttrs.net.

Jabber: drb@jabber.ru


Profil

icon Re: Moze li se Thunderbird podesiti da ne prima "Junk" mail?28.01.2006. u 11:27 - pre 221 meseci
Mozda ime neka extenzija koja radi na bazi headera pogledaj na http://forums.mozillazine.org/viewforum.php?f=39 (ne zahteve reg.) mada to opet nije isto.
Jednostavnije ti je da koristis GMail kao spam filter, namjestis na staroj adresi da ti sav mail favorduje na neki GMail nalog, u TB za tu staru adresu kao pop3 koristis GMail a za smtp staru adresu, tako ti sva posta prolazi kroz GMail filter a zadrzavas stari mail.


[Ovu poruku je menjao drb dana 28.01.2006. u 12:29 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
194.106.175.*



+16 Profil

icon Re: Moze li se Thunderbird podesiti da ne prima "Junk" mail?29.01.2006. u 19:32 - pre 221 meseci
Hm hm hmmm
Pa ne postoji baš takav kao što si opisao, ali možemo nešto da izvedemo da se zada sličan zadatak.

Recimo ja sam uradio tako da kada primam Junk mejlove automatski pošalje u trash pa ja kada primim mejlove vidim te poruke u kanti samo bacim pogled na Subject i odmah vidim da li je spam ili ne i izadjem iz klijenta, a i takodje mi je namešteno delete trah message on exit, tako da je brzo i jednostavno.

P.S. Samo stavljaj rigoroznije filtere i pazi malo gde ostavljaš mejl adresu... još mi se nije desilo da mi u Thunderbird-u stigne "normalna" poruka, definisana kao Junk, tako da je ova gore opcija opravdana!

P.S.S. Mejl adresa mi je od provajdera!
 
Odgovor na temu

[es] :: E-mail :: Moze li se Thunderbird podesiti da ne prima "Junk" mail?

[ Pregleda: 4327 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.