Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SONY DCR HC85E-audio ulaz

[es] :: Digitalne kamere :: SONY DCR HC85E-audio ulaz

[ Pregleda: 2563 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Schima
Marjan Tihomirović
Svaštar
Zagreb, HR

Član broj: 72892
Poruke: 59
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon SONY DCR HC85E-audio ulaz27.01.2006. u 23:01 - pre 222 meseci
Molim pomoc, ako netko zna,
Kako napraviti prilagodnik izmedju stereo audio izlaza neke linije, tj. razglasa i mikrofonskog stereo ulaza koji imam na DV kameri SONY DCR HC 85E. Kada spojim direktno, dolazi do distorzije zbog prejakog signala. Uz podatke kamere pisu i detaljni podaci o otporima i naponu signala za mikrofonski ulaz pa cu ih napisati ako to nekome znaci (sada ih jos nemam pri ruci). To bih koristio kod snimanja neke svadbe, pa da se prikljucim direktno na razglas.
Hvala!
Schima!
 
Odgovor na temu

zuz

Član broj: 41247
Poruke: 123
*.pppoe124.bih.net.ba.



Profil

icon Re: SONY DCR HC85E-audio ulaz27.01.2006. u 23:15 - pre 222 meseci
Jedno od "sretnih" rjesenja je da ne koristis klasicni audio izlaz jer je taj signal prejak za mic.in nego da signal dobijes preko izlaza za slusalice i sam nivelises taj signal na liniji sa volume te vidis koji bi to optimum bio.
S druge strane pretpostavljam, ali mozda manje spretno rijesenje bi bilo na nekakav adapter nalemiti otpore u seriju n L i R line koji bi smanjili jacinu signala audio izlaza.
meni se ovo prvo rjesenje cini bolje, a ako na toj kameri imas AV in onda koristi njega , tj.od Audio-Video in koristi samo Audio in.
 
Odgovor na temu

Schima
Marjan Tihomirović
Svaštar
Zagreb, HR

Član broj: 72892
Poruke: 59
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: SONY DCR HC85E-audio ulaz27.01.2006. u 23:27 - pre 222 meseci
Ova prva verzija je laksa, ali nekako mi je logicno da izlaz za slusalice ima signal koji ide sa pojacala, a chinch sa predpojacala. Ako se moze toliko smanjiti na volume, pokusat cu. Kamera ima i analogni A/V ulaz, ali rade samo zajedno i snimaju na traku, nemoguce je snimati nesto real time i koristiti audio ulaz "on the fly". Pozdrav
Schima!
 
Odgovor na temu

zuz

Član broj: 41247
Poruke: 123
*.pppoe1533.bih.net.ba.



Profil

icon Re: SONY DCR HC85E-audio ulaz28.01.2006. u 08:58 - pre 222 meseci
Moze se smanjiti, samo je jako bitan donji parg tvog potenciometra za volume, ako naglo pocinje sa nekom malom nivelacijom onda bi to mogao biti problem, jer cak i jako malo signal moze biti prejak. S druge strane bitna je i odnos signal/šum na tvom pojačalu za kvalitetu distribucije tog signala. Probaj nemas sta izgubiti.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalne kamere :: SONY DCR HC85E-audio ulaz

[ Pregleda: 2563 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.