Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pitanja u vezi DataGrid (WinForms)

[es] :: .NET :: Pitanja u vezi DataGrid (WinForms)

[ Pregleda: 2090 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ol1ver

Član broj: 82621
Poruke: 4
*.bliink.ihug.co.nz.



Profil

icon Pitanja u vezi DataGrid (WinForms)27.01.2006. u 10:52 - pre 222 meseci
1. Koji Event se dodadja kada se promeni CurrentRow u DataGrid?

2. Kako da u tom Event-u dobijem vrednost prve (nulte) kolone u CurrentRow?

3. Kada se dodaje novi red u DataGrid kako da postavim vrednost trece kolone na istu onu vrednost koja je u trecoj koloni prvog reda u tom istom DataGrid-u?

4. Kako da forsiram "cell" u DataGrid-u da se uneseni tekst promeni u uppercase iako je unesen lowercase?
Ili generalno, kako mogu da kontrolisem/menjam sta je uneseno u cell nakon sto je cell izgubio focus, a pre nego sto je neki drugi cell primio focus?

Ja ucim da pravim WinForms u VB.NET , a ako bi mi neko napisao odgovore bilo u VB.NET ili u C# .NET mnogo bi mi pomoglo. Unapred hvala.

Ah, da, imam jos jedno pitanje. Kada napravim DataSet xml semu, npr. DataSet1.xsd, kojoj sam dodao Customers i Orders tabele iz Northwind-a i relaciju izmedju dve tabele i desnim klikom izaberem "Generate Dataset", Dataset se ne generise. Zasto? Sta treba da uradim da bi se dataset generisao iz iscrtane seme?

 
Odgovor na temu

01011011

Član broj: 561
Poruke: 2341
204.167.145.*



+2 Profil

icon Re: Pitanja u vezi DataGrid (WinForms)27.01.2006. u 15:05 - pre 222 meseci
ne moras 2 puta isti topik postavljati
 
Odgovor na temu

Ol1ver

Član broj: 82621
Poruke: 4
*.bliink.ihug.co.nz.



Profil

icon Re: Pitanja u vezi DataGrid (WinForms)28.01.2006. u 00:27 - pre 222 meseci
Stvar je u tome da nakon sto sam kliknuo na posalji, tokom celog minuta, ama bas se nista nije dogodilo, pa sam kliknuo jos jednom. Nakon toga ekran je pobeleo za narednih nekoliko minuta, tako da sam mislio da poruka nece ni biti objavljena.

Inace imam jos jedno (meni bar) zanimljivo pitanje u vezi sa DataGrid.
Cemu to treba da sluzi Format u DataGridColumnStyle CollectionEditor?
Ukoliko postavim format jedne kolone na ^c{5}$, a druge na ^d{1}$,
ocekujem da mi se ne dozvoli da u prvu kolonu unesem vise od 5 znakova,
a da u drugu mogu da unesem samo jednu cifru. Medjutim, ono sto se desava je da u prvu kolonu mogu i dalje da unesem koliko god hocu znakova i da mi se pri tom ne desi nista nakon izlaska iz nje, a u drugoj koloni se desava nesto jos sokantnije -
ono sto sam upisao za format ispise se po celoj koloni u DataGrid-u,
dakle kolona sadrzi ^d{1}$ umesto vrednosti dohvacene iz baze. U cemu je stvar?
 
Odgovor na temu

Ol1ver

Član broj: 82621
Poruke: 4
*.bliink.ihug.co.nz.



Profil

icon Re: Pitanja u vezi DataGrid (WinForms)28.01.2006. u 03:28 - pre 222 meseci
Dosao sam do odgovora na prva pitanja koja sam postavio, pa da ih i napisem. jer ce mozda nekome biti od koristi.

Dakle, sve sto sam hteo da uradim na DataGrid, radi se zapravo na DataTable iz koje DataGrid ispisuje podatke i u koju ih izmenjene upisuje. Prema tome, treba dodati handlers, kao na primer:
AddHandler mydataset.Tables("X").ColumnChanging, AddressOf X_ColumnChanging
AddHandler mydataset.Tables("X").RowChanged, AddressOf X_RowChanged
i naravno napisati procedure X_ColumnChanging i X_RowChanged koje ce da odrade posao.

Medjutim, ostaju i pitanja na koja nemam odgovor:
A) Ako unutar projekta kreiram DataSet1.xsd i kliknem na desno dugme misa i izaberem "generate dataset", DataSet1 se ne generise. Zasto?
B) Ako koloni u Datagrid dam format ^\d$, po celoj koloni se to i ispise umesto vrednosti dohvacenih iz baze. Zasto?
C) Ovo je novo pitanje koje nema veze sa DataGrid, ali me svejedno muci. Zasto sledeci kod ne promeni boju ispisa u zeleno, iako ispisuje zadati tekst na StatusBar1?
With StatusBar1
.ForeColor = Color.Green
.Text = "Changes saved successfully!"
End With
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Pitanja u vezi DataGrid (WinForms)

[ Pregleda: 2090 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.