Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Cisco System Works

[es] :: Enterprise Networking :: Cisco System Works

[ Pregleda: 2777 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

someone_bl
Bojan VUJIC
Head of IT Department
Banjaluka

Član broj: 14504
Poruke: 993
*.telegroup-bih.com.



+12 Profil

icon Cisco System Works25.01.2006. u 07:59 - pre 221 meseci
Pozdrav svima

Da li je ko radio sa ovim software-om i kakva su iskustva? Ja treba da ga implementiram kod sebe pa me zanima da li trebaju neki posebni zahtjevi na cisco opremi da budu ispunjeni, neki odredjen ruting protokol ili nekakivi snmp community-i da bi se iyvrsila auto detekcija mrezne topologije.

Bio bih vam zahvalan na bilo kakvom savjetu oko ovog software-a.
Bojan
 
Odgovor na temu

positive0

Član broj: 64952
Poruke: 143
217.75.207.*



Profil

icon Re: Cisco System Works25.01.2006. u 11:38 - pre 221 meseci

CW je veeeeliki komad software-a...tako da pretpostavljam da kada kazes da planiras implementaciju, mislis na LMS bundle ili dio istog...

Zavisi za sta planiras da ga koristis...ako je samo za syslog....onda ti na uredjajima treba biti definisan host za logging. Ako planiras da koristis i ostale funkcionalnosti: Cisco View, Policy Manager, Campus Manager itd... trebaci ti definitivno snmp read i write stringovi (ovo zavisi od uredjaja...za neke je dovoljan samo read string)...a u zavisnosti od sirine upotrebe moze ti biti potreban i nbar, kao i citav niz drugih stvari....

P.S. Obrati paznju na sistemsko vrijeme i setovanja za timestampove!!! Najbolje je da koristis ntp server...ali to je dalje pitanje upotrebe.

Pozdrav


Sasa


---
 
Odgovor na temu

someone_bl
Bojan VUJIC
Head of IT Department
Banjaluka

Član broj: 14504
Poruke: 993
*.telegroup-bih.com.



+12 Profil

icon Re: Cisco System Works26.01.2006. u 08:00 - pre 221 meseci
Elem

imam recimo jedan catalyst 4500 i jos jrecimo nekik 10tak 2950. sta dolazi u tom siystem worksu ... Whats UP 8.0, cisco Wiev 6.0 i jos jedan software... A sta cu da korisim od toga nemam pojma jer nemam pojma ni sta moze. rw Snmp-jeve sam podigao u whats up goldu podesio alertne na interface uredjeje i ostalo.. e sad me znamim sta on jos moze sto se tice same cisco opreme ? download configuracija, sama konfiguracija i to ?
Bojan
 
Odgovor na temu

positive0

Član broj: 64952
Poruke: 143
217.75.207.*



Profil

icon Re: Cisco System Works26.01.2006. u 10:08 - pre 221 meseci

http://www.cisco.com/en/US/pro...ducts_support_series_home.html

http://www.cisco.com/en/US/pro...25/prod_white_papers_list.html

 
Odgovor na temu

[es] :: Enterprise Networking :: Cisco System Works

[ Pregleda: 2777 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.