Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Najbolje resenje za moju situaciju?

[es] :: Wireless :: Najbolje resenje za moju situaciju?

[ Pregleda: 1667 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Spejskeptn
Beograd

Član broj: 82393
Poruke: 24
*.beotel.net.



Profil

icon Najbolje resenje za moju situaciju?25.01.2006. u 03:04 - pre 222 meseci
Imam jedan desktop i jedan laptop u prizemlju jednospratne kuce.
Hteo bih da umrezim to dvoje i normalno da oboje koriste wirelless mrezu..
E, sad ja cu da napisem ono sto mislim da bi trebalo da se napravi, pa me vi ispravite ako nije tako...
Antena bi bila na nekih 6 metara od zemlje, tj. na samom vrhu krova..
Odatle bih trebao antenu da povezem na AP koji bi trebao biti na spratu(sprat je inace malo izdignuto potkrovlje) zbog gubitka kvaliteta itd.
Onda, sa sprata provucem dva UTP kabla od APa do soba sa dva kompa..
Ako sam dobro shvatio, to treba tako odraditi, da bi se imalo najmanje gubitaka u prenosu itd.
Ako nisam nesto ukapirao kako treba, ili ako trebam na nesto da obratim paznju, vi recite..
Ne znam jedino za taj PoE da li treba, i gde.. Jer ovi dole APovi izgleda nemaju ugradjeno to..


E, sad moje pitanje je uglavnom vezano za izbor APa, pa me zanima koje od ovih preporucujete:

1. po meni najbolji jer koristi Atheros chip, ima superG
http://www.tp-link.com/product/show.asp?Product_Name=TL-WR642G
i kosta svega 60 evra nasuprot Compexovim npr.

2. http://www.senaoservis.com/sen...oduct/wlan/nl3054ap3aries2.htm
ovaj ne znam ni kolko kosta niti niti nista, sem da je Senao dobra marka koju je kao Pheenet prekopirao..??!!?

3. Compex NetPassage WPE54G-22dBm Access Point 54Mb/s - IEEE 802.11b/g, izlazna snaga 22dBm = 158 mW sa mogućnošću podešavanja, eXtended Range (TM) Atheros chip, 6 modova rada (WDS - ripiter, Wireless Routing Client - radi i kao ruter, Bridge itd), RP-SMA za eksternu antenu, QoS (Quality of Service) packet prioritisation, WMM (Wi-Fi Multimedia) podrška, Pseudo Virtual LAN - mogućnost formiranja klijenata i/ili grupa klijenata koje se međusobno ne vide - veoma važno za javne hot-spot-ove, mogućnost finog podešavanja parametara za dobijanje maksimalnog protoka na velikim rastojanjima (slot time, ACK time-out and CTS time-out), WPA2, WEP, IEEE 802.1x-based Extensible Authentication Protocol (EAP) - najveća moguća sigurnost WLAN mreže, podrška za Spanning Tree Protocol i Parallel Broadband tehnologiju, SNMP MIB II, upravljanje - Web, Telnet, Compex uConfig aplikacija, radna temperatura 0-70C
Cena: oko 100 evra...

 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Najbolje resenje za moju situaciju?

[ Pregleda: 1667 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.