Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ispit za licencu

[es] :: Vodič za učenje :: Ispit za licencu
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1267761 | Odgovora: 3574 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

fruksi
Nikola Nikolic
profesor tehnike i informatike, OS ,,
Mirko Tomic" Obrez
Varvarin

Član broj: 242263
Poruke: 3
*.uforce.net.



Profil

icon Ispit za licencu04.12.2009. u 14:09 - pre 175 meseci
Pozdrav! Molim sve kolege koje su skoro polagale/polozile ispit da mi prenesu iskustva sa casa. Da li insistiraju na prezentaciji za cas ili moze da prodje bez nje? Hvala, POZ
 
Odgovor na temu

merilekt
profesor srpskog-srednja

Član broj: 215214
Poruke: 38
195.252.99.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu04.12.2009. u 16:19 - pre 175 meseci
Zasto,zaboga?!Pa ako mene uhvati panika,ubicu se!Tada uopste ne funkcionisem.

hi haj hooo
 
Odgovor na temu

merilekt
profesor srpskog-srednja

Član broj: 215214
Poruke: 38
195.252.99.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu04.12.2009. u 16:22 - pre 175 meseci
Ovaj komentar je bio vezan za nepozeljnu spontanost!
hi haj hooo
 
Odgovor na temu

merilekt
profesor srpskog-srednja

Član broj: 215214
Poruke: 38
195.252.99.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu04.12.2009. u 16:25 - pre 175 meseci
Drzim vam palceve!
hi haj hooo
 
Odgovor na temu

merilekt
profesor srpskog-srednja

Član broj: 215214
Poruke: 38
195.252.99.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu04.12.2009. u 19:42 - pre 175 meseci
Ekatarina,mene su zvali da se poradjam u Ministarstvu,ali sam ja odbila i izabrala bolnicu.A sada sam ponovo na listi cekanja.Polazem Zakon,cas,pedag.situacije,ne znam treba li Ustav? Pedagogiju i psihologiju sam polagala na faksu.
hi haj hooo
 
Odgovor na temu

maliliki

Član broj: 135305
Poruke: 22
*.telenor.rs.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu04.12.2009. u 20:09 - pre 175 meseci
srećno svima sutra!
 
Odgovor na temu

Ekaterina
Prof. srpskog jezika. Tehnol.skola

Član broj: 210204
Poruke: 126
92.60.233.*



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu04.12.2009. u 20:33 - pre 175 meseci
Merilekt, hvala na podrsci i privatnoj poruci ohrabrenja. Sutra u ovo vreme znacu sta i kako ali dok dodjem iz BGa, strpite se. Mozda se i sretnemo kad drzimo cas i imamo taj drugi deo ispita. Pozz i drzite nam palceve.
 
Odgovor na temu

SOFIAA
Sofia Nikolic
skola
evo me!

Član broj: 240776
Poruke: 20
109.93.131.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu04.12.2009. u 20:59 - pre 175 meseci
Ne ucite Ustav! Samo poznavanje propisa -iskljucivo zakon o osnovama sistema obrazovanja i vaspitanja ,van toga sto ne stoji u njemu .znate iz prakse(na pr.kako se brojcano definise odlican uspeh-4.50-5.00.....).
 
Odgovor na temu

slatkamoja
profesor razredne nastave
Pozarevac

Član broj: 240731
Poruke: 12
77.46.245.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu04.12.2009. u 21:38 - pre 175 meseci
Moze li neko, moooolim vas, da mi kaze sta se podrazumeva pod tim "samo zakon" i kako da dodjem do zakona ?

Da li se polazu i pravila ocenjivanja ?

Ako sam u osnovnoj skoli, da li polazem i zakon o srednjoj......malcice sam zbuljena ..... !!!!!!

Hvala !
 
Odgovor na temu

SOFIAA
Sofia Nikolic
skola
evo me!

Član broj: 240776
Poruke: 20
109.93.131.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu04.12.2009. u 22:35 - pre 175 meseci
Zakon o osnovama sistema obrazovanja i vaspitanja mozes skinuti sa sajta ministarstva prosvete,lepo odstampas,i to je sve sto ti treba.Ima nekih 93,94 strane.Ne moras uciti kaznene odredbe,i kada ce se koji clan primenjivati narednih godina.Ne odgovaras zakon o srednjoj skoli,a zakon o osnovnoj znas iz prakse.Razlika ova dva zakona,dakle o osnovnoj skoli i zakona o osnovama sistema obr...i nije neka,znas kada se daje opisna ocena-prvi razred,kada za izborni predmet,kada se kako definise uspeh,kako ocenjuje,da ucenik pri vecem prestupu odlazi u drugu skolu,dok se u srednjoj ispisuje...(videces novi zakon od 15.septembra....da ne pisem dalje jer mozda mogu pogresiti,ja radim u srednjoj skoli).Sve je prosto i jednostavno,mozda ti treba samo malo vise vremena za prvi deo koji je apstraktan,pa ga cituckaj pomalo,i tako...Mislim da je za zakon panika suvisna,to je nesto sto se najlakse odradi,i polozi,jer znas sta svaka sekvenca u njemu podrazumeva.Prosto postoje podnaslovi,i kada procitas,jednom,dva puta,sigurno znas i odgovor.
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Mila Bg
Nastavnik
Beograd, Srbija

Član broj: 242490
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu05.12.2009. u 00:30 - pre 175 meseci
Pozdravljam sve kolege!

Poziv za prvi deo ispita (pedagogija i psihologija) očekujem uskoro. Mene zanima da li iz psihologije treba da se uči samo po onim pitanjima koja su u Pravilniku? Ja sam dobila spisak pitanja od koleginice koja je polagala ispit pre dve godine, gde pored ovih, postoji još nekih dvadesetak pitanja (psihologija ličnosti, grane psihologije, fobije, anksioznost... da ne davim dalje).

Svima koji su položili čestitam, a kolegama koji tek polažu želim sve najbolje!
 
Odgovor na temu

njuta
Tanja Carevic
Beograd

Član broj: 241493
Poruke: 11
*.BVCOM.NET.



Profil

icon Re: Ispit za licencu05.12.2009. u 12:43 - pre 175 meseci
Evo i ja da iznesem svoja iskustva sa danasnjeg polaganja psihologije. Trajalo je 15-20 min. Profesorka je bila Vera prezime ne zapamtih, nas tri je polagalo u isto vreme, pitanja su nam bila (svima ista) UCENJE, FAKTORI ZABORAVLJANJA I INTELIGENCIJA. Dobili 5 minuta za koncept, predali joj koncept i na osnovu toga je krenulo ispitivanje, vise kroz razgovor i dopunjavanje nego pojedinacno ispitivanje. Pomaze u odgovorima, navodi te do odgovora. Sve u svemu ok, ali mora materija kolko tolko da se poznaje. Druga grupa je polagala kod profesora, Sulejman kako god prezime, i on je kazu ok vise on prica nego kandidat. To su moja iskustva. SRECNO SVIMA U SLEDECEM POLAGANJU.
 
Odgovor na temu

Tanjax
prof. engleskog jezika

Član broj: 242014
Poruke: 15
93.184.87.*



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu05.12.2009. u 17:35 - pre 175 meseci
Jos jednom- srecno svima! Ja se takticki priblizih psihologiji, cini se da ima puuuno. U srednjoj mi je Rot izgledao mnogo prijatnije.
 
Odgovor na temu

BatBoy

Član broj: 77537
Poruke: 8
*.teol.net.



Profil

icon Re: Pisanje pripreme za cas05.12.2009. u 20:06 - pre 175 meseci
E'o ja se ubih tražeći pripreme iz osnovne škole za predmete ''informatika'' i ''matematika''... Svaki savjet i svaka priprema je dobrodošla... :)
 
Odgovor na temu

slatkamoja
profesor razredne nastave
Pozarevac

Član broj: 240731
Poruke: 12
77.46.216.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu05.12.2009. u 21:21 - pre 175 meseci

H V A L A ti puno SOFIAA !

Pozdrav !
 
Odgovor na temu

Ekaterina
Prof. srpskog jezika. Tehnol.skola

Član broj: 210204
Poruke: 126
*.uforce.net.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu05.12.2009. u 21:58 - pre 175 meseci
Dragi moji, dodjoh i ja iz BGa, sa ispita. Polozila sam ali upamtite savet NJUTIN, ucite SVE iz neke od novijih knjiga Psihologije, ne drzite se pitanja iz Pravilnika o polaganju ispita za licencu.
Prvo da pozdravim veselu grupu koja je pripala prof. Sulejmanu i samog profesora. Bilo bi mucno cekati da nije bilo veselih opaski i smeha, valjda od treme, da nas fino udaljise s vrata iza kojih ispitivase prof. Nadam se da su polozili i oni posle mene, ja sam bila 12. po redu, pa javite ako saznate to.
Mora se znati, ne bas do detalja ali definicije i podele OBAVEZNO! Mene i jos dvadesetak drugih ispitivao je prof. Sulejman Hrnjica. Ulazimo po troje, tj. prvo je uslo njih tri a onda kako izadje 1 udje 2., dobijemo pitanja koja mogu ali i ne moraju biti iz Pravilnika o polaganju. Ja sam bila tolike "srece" da ni 1. ni 2. nisam znala jer sam ih preskakala posto nisu u Pravilniku. Trece pitanje je svima isto, o tome kako mi primenjujemo Psihologiju u skoli. Ali redom da krenem, prvo pitanje paznja i fluktuacija paznje a drugo pojam i funkcija mehanizma odbrane. Posto sam 1. bar nesto citala, imala sam Psihologiju i u srednjoj, bar nesto se prisetih i napisah koncept. a za 2. sam rekla da ga nema u Pravilniku, blam bi bilo da sam za oba rekla. Zamenio mi je pitanje i dao Motivaciju. Svi mi smo ucili da je delimo na spoljasnju i unutrasnju a on kaze da je to zastarela podela pa nabroja 4 dela u nekoj novoj podeli. Uglavnom trazi povezivanje s praksom i zivotom. Trece sam pricala da koristim testove, motivisem decu i razgovaram s njima, trudim se da pomognem. Zapisala sam i pitanje koleginice, koja je pricala pre mene, Agresija po Frojdu, podela i to bi bila 1. pseudoagresija, 2. odbrambene i 3. maligna agresija. Pitaju svi i opazaj i druge stvari kojih nema u Pravilniku.
Trebalo bi vise da obratimo paznju na cas i odbranu casa, bar ja tako mislim. U Ministarstvu su nam rekli da za cas bude u komisiji i po koji nadzornik a prof. Metodike obavezno. Ne ide da se brukamo.
Premorena sam i dosta bese za veceras. Ako bi neko nesto da pita, moze ali tek sutra. Pozz
 
Odgovor na temu

pex79
le

Član broj: 241706
Poruke: 2
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu06.12.2009. u 07:29 - pre 175 meseci
pozdrav svima.prodje i taj famozni 5. decembar.profesor grandic i profesorka jelisaveta su veoma korektni ljudi.trebalo bi da se procita cela knjiga trnavac-djordjevic,ne preterivati sa detaljima ali osnovne stvari pogotovo iz didaktickog dela moraju da se znaju.nije strasno ali neki ljudi su imali hrabrosti da se pojave ,a da nista skoro nisu znali i naravno pali.(iz pedagogije) nastavnik,nastavni plan i program,domaci zadatak,metode rada,tipovi nastavnih casova dosta kratkih pitanja,samo konkretne stvari.za one koji procitaju knjigu nikakvih problema.sto se tice psihologije dobijate po dva-tri pitanjata kazete sta znate,ako nesto zaboravite ili se ne setite profesorka hoce da pomogne.dovoljna je rotova knjiga i ne morate po pitanjima ,ako bas zelite da proradite sva pitanja moracete i neku drugu literaturu.mislim da je veoma korektno.
oni koji polazu samo jedan od ova dva predmeta ispitivali su drugi profesori :psihologiju prof. Hrvica Sulejman (ako sam dobro zapamtio),a pedagogiju neka profesorka cije ime nisam cuo.
ne znam da li je ovo nekome od pomoci posto ovo ponavljamo skoro svi,ali sto je do mene rekoh da se javim posto su meni puno zancili komentari koje sam citao ,barem u psiholoskom smislu,da me barem opuste.trnavac i rot i opusteno,nema mesta panici.pozdrav za profesora grandica posto znam da cita ove komentare sa foruma.sve najlepse i puno srece svima.
 
Odgovor na temu

Skitalica
profesor matematike, Gimnazija
Ruma

Član broj: 240611
Poruke: 11
77.46.189.*



+2 Profil

icon Re: Ispit za licencu06.12.2009. u 11:05 - pre 175 meseci
Pozdrav svima koji su juce polagali psihologiju kod prof. Sulejmana!
Polozih i ja!!!
Bila sam 15. na spisku, svi pre mene polozise, nadam se i posle mene...
Strahu nema mesta, profesor je voljan da pomogne i ne trazi detalje.
Ponavljam kao i moji predhodnici, sto se Psihologije tice, NE UCITE PO PITANJIMA, ucit iz knjige za drugi razred gimnazije ROT, RADONJIC.
Saznali smo da novih poziva nece biti do februara, tako da zakon ucite lagano...
Sretno svima!!!
 
Odgovor na temu

ZAELIT
KATARINA
NASTAVNIK TEHNIČKOG OBRAZOVANJA,
OSNOVNA ŠKOLA

Član broj: 198658
Poruke: 80
93.86.114.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu06.12.2009. u 12:50 - pre 175 meseci
Ekaterina,
pex79,
Skitalica,
hvala vam na informacijama. Nama mnogo znače. Ja polažem samo zakon, ali moj muž i psihologiju i pedagogiju. Tako da su mi vaše informacije veoma korisne.
Pozdrav i još jednom sve čestitke od nas.
 
Odgovor na temu

coka loka
fizicarka

Član broj: 202420
Poruke: 29
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu06.12.2009. u 13:26 - pre 175 meseci
Cestitam svima na polozenom ispitu!!!!!
I
hvala, hvala, hvala svim koji ste to posle ispita podelili sa nama koje sve to tek ceka
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Ispit za licencu
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1267761 | Odgovora: 3574 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.