Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ispit za licencu

[es] :: Vodič za učenje :: Ispit za licencu
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1266599 | Odgovora: 3574 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cameraman
Todorovic Aleksandar
Snimatelj, RTS

Član broj: 161091
Poruke: 15
*.madnet.sohosistem.net.



Profil

icon Re: Ispit za licencu19.03.2008. u 12:55 - pre 195 meseci
Za koleginicu Engleskinju i naravno sve ostale kolege,

rekose mi da se priprema za cas pise cela na engleskom i to uglavnom treba zasnovati na Teacher's Book-u programa koji ti pripadne. Znaci, krece se od aims, preparation, teaching techniques and aids, itd.
Metodika tj. odbrana casa je takodje na engleskom jer se sprema iz Diane Larson -Freeman a ispituje (trebalo bi barem) Prof. Smiljka Stojanovic, prof. metodike engleskog jezika na Filol. u Beogradu. Ne znam da li ima jos nekog ispitivaca za metodiku, ne bi trebalo. Situacije i zakoni naravno na srpskom, to valjda pitaju pedagog, psiholog i pravnik koji su svi tu prisutni (opstenarodno veselje!).

Ja inace tek danas saznala da me jos nisu ni prijavili za ispit (ovo mi je druga godina rada) vec mi rekli da do kraja druge godine treba skola samo da me prijavi. Ja to nisam znala pa sam ucila unapred, ali dobro... Nece da se baci!

Pozz
 
Odgovor na temu

spo
Miroslav Zivkovic
Leskovac

Član broj: 149675
Poruke: 17
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Ispit za licencu19.03.2008. u 14:10 - pre 195 meseci
Za Istoricare:

- Priprema jako detaljna sa OBAVEZNIM planom table na kraju
- zakoni
- situacije (Ja ih spremam iz Ljubica Prodanovic, proverite kako vaspitavate u nastavi)

Dakle gospodo & kolege sta najcesce pitaju iz zakonodavstva?



 
Odgovor na temu

chokenzi78
Biljana Vukosavljevic
nastavnik engleskog, OS J. J. Zmaj
Obrenovac

Član broj: 173192
Poruke: 6
*.magnetplus.net.



Profil

icon Re: Ispit za licencu19.03.2008. u 19:58 - pre 195 meseci
camerman, hvala ti puno za ove odgovore. puno si mi pomogla. ako saznas nesto jos , pliz )) pisi. a sto se tvog ispita tice, neka te utesi cinjenica da sam ja na strucni cekala 3 godine, odnosno sad imam punih 5 godina staza. mozda ga i ukinu dok ti ne dojdes na red.
pozdr
 
Odgovor na temu

Zeleni zub
Darko Milicevic
dipl mat inf
Paracin

Član broj: 14108
Poruke: 877
*.biz
Via: [es] mailing liste



+85 Profil

icon Re: Ispit za licencu19.03.2008. u 21:15 - pre 195 meseci
Zavisi ko te ispituje;
ja sam to polozio pre nepunih mesec dana. Sto se zakona tice, iz onih kancelarija u Min-u su izasle neke zene i svaka pozvala svoju ekipu na odgovaranje. Nas matematicare je pozvala gospodja S.K.(*) i rekla 'Hajde kod mene matematicari i istoricari'. Bilo nas je 6 i svi su bili matematicari. Svako je dobio po dva pitanja, a koncept ovog ispitivaca je bio da svi slusaju svakog sta odgovara i kao posle toga izadjemo 'sa kompletnim znanjem sta u pravnom smislu svaki nastavnik treba da zna".
Pitanja su bila uglavnom iz:
- Zakon o osnovama sistema obrazovanja i vaspitanja
- Zakon o osnovnoj skoli i
- Pravilnik o ocenjivanju

ali je bilo i ovakvih pitanja:
- Sta roditelj podnosi od dokumentacije za upis deteta u prvi razred ?
- Koje sve pravilnike skola treba da ima ?
tj. pitanja koja nisu obradjena ovim Zakonima...

(*) ime poznato 'redakciji' ;)


PS
Na odbrani casa, dobijali smo pitanja nevezana za rad u osnovnoj skoli. Mene su pitali metod polovljenja intervala iz Numericke analize, kojeg se setih i iskopah iz podsvesti iz 2002. godine kad sam ucio to, a neke koleginice su pitali sinusnu i kosinusnu teoremu, a pod objasnjenjem 'sa ovom licencom mozete raditi i u srednjoj skoli' ;)
--
ES is the bes' ! ;)
 
Odgovor na temu

spo
Miroslav Zivkovic
Leskovac

Član broj: 149675
Poruke: 17
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Ispit za licencu19.03.2008. u 22:25 - pre 195 meseci
Hvala na odgovoru. Nadam se da ne detaljisu, tj. ja nisam pravnik da citiram odredbe zakona, znam okvirno da se snadjem...
 
Odgovor na temu

Upps

Član broj: 176139
Poruke: 9
79.101.169.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu20.03.2008. u 06:46 - pre 195 meseci
A da li Oljača sigurno ispituje pedagogiju? Ja molim boga da je ona da bar jedan prođem.
A šta sve traže iz pedagoške psihologije. Napisaću šta sam samo iz nje radila, pa please dajte mi informacije.
- rad sa obdarenom decom
- metode i tehnike učenja
- transfer učenja i programirano učenje
- psihologija nastave (ciljevi, metode i teorije)
- proveravanje i ocenjivanje
- testovi znanja
- spremnost i gotovost za učenje

i ništa više...ovo mi je samo deo kopirane knjige...tako da ne znam šta još ima u pedagoškoj. Da i o nastavniku sam čitala. Jer mi treba još nešto?

Neko je gore napisao da je imao pitanje Sposobnosti...jer tu pričam o inteligenciji ili se napomenu i dr sposobnosti?

[Ovu poruku je menjao Upps dana 20.03.2008. u 09:42 GMT+1]
 
Odgovor na temu

larra

Član broj: 159023
Poruke: 10
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Ispit za licencu20.03.2008. u 14:38 - pre 195 meseci
Upravo se misli na inteligenciju. Načini merenja. Spomeneš da postoje i druge sposobnosti. Meni je podpitanje bilo spirman i opšti g faktor i specifični. ....
 
Odgovor na temu

Upps

Član broj: 176139
Poruke: 9
79.101.169.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu20.03.2008. u 16:33 - pre 195 meseci
Ja sam to učila iz Rota. Ako sad bude bio Mladenović, a verovatno hoće, pošto nije bio 1.3.....biće čupavo. A kad završiš ispit izlaziš i ideš kući ili se čeka da se kompletno završi pa svi onda izlaze, pošto je za dr državne tako...moja kuma čekala do 23h. A ja sam na održavanju trudnoće ne znam kako ću izdržati toliko da čekam.

Lara a kad ideš na čas? Jer znaš koliko se čeka ili nema pravila?
 
Odgovor na temu

larra

Član broj: 159023
Poruke: 10
77.46.200.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu20.03.2008. u 21:37 - pre 195 meseci
Moja je preporuka da ipak pitaš koji će profesor ispitivati. Nećeš pogrešiti i rota ako učiš jer profesorka na početku pita odakle si učila. Zbog održavanja trudnoće možeš zamoliti da odgovraš među prvima, znam da Milka Oljača izađe i pozove prvo ko iz nekog razloga treba da odgovora odmah a možeš se uvek obratiti sekretaru koji je tamo prisutan. Kada završiš i jedan i drugi ispit ideš odmah ali ne možeš min. napustiti pre toga jer ne možeš se vratiti. Nemoj brinuti biće sve OK.
Čas branim u aprilu ali za sada nemam informacije niti znam kome da se obratim za obaveštenja o odeljenju jer čujem da je u toj školi neka obustava rada valjda.
 
Odgovor na temu

dacacaus
PROF.RAZ.NASTAVE

Član broj: 158487
Poruke: 28
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Ispit za licencu20.03.2008. u 21:53 - pre 195 meseci
Da li neko zna na koji nacin se ispituju ucitelji?
Iz cega se sastoji ispit?
Da li je neko skoro polagao?
HVALA
 
Odgovor na temu

Upps

Član broj: 176139
Poruke: 9
79.101.169.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu21.03.2008. u 06:22 - pre 195 meseci
Lara hvala ti puna, divna si. Ja danas putujem za Bg da se ne bih maltretirala rano ujutru. Držite mi figi, a ja donosim informacije za buduće kandidate.

Biće valjda sve OK
 
Odgovor na temu

slobos
Savic Slobodan

Član broj: 176619
Poruke: 7
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



Profil

icon Re: Ispit za licencu24.03.2008. u 10:35 - pre 195 meseci
Da li je neko od pedagoga u skorijem vremenu polagao ispit za licencu? Zanimaju me teme za esej (koje su?), kako je protekla odbrana teme itd. Unapred hvala. Odgovor možete slati i na privatan mejl.
makarenko
 
Odgovor na temu

Upps

Član broj: 176139
Poruke: 9
79.101.169.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu24.03.2008. u 13:48 - pre 195 meseci
Ljudi ja položila. Ispitivali su Oljača i Jelisaveta. Obe su super...ne obaraju. Dobro mora da se zna.
 
Odgovor na temu

Miss O
Andjelkovic Olja
pedagog

Član broj: 176689
Poruke: 1
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Ispit za licencu24.03.2008. u 20:01 - pre 195 meseci
Da li ima neko ko je polagao ispit za licencu za pedagoga u skorije vreme, sta se trazi na ispitu? Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

dacacaus
PROF.RAZ.NASTAVE

Član broj: 158487
Poruke: 28
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Ispit za licencu24.03.2008. u 22:23 - pre 195 meseci
CESTITAM NA POLOZENOM ISPITU!
Molim Vas javite mi ako je neko polagao za licencu za ucitelje.... ili bar zna
iz cega se sastoji ispit!
 
Odgovor na temu

plavoko

Član broj: 170598
Poruke: 3
*.magnetplus.net.



Profil

icon Re: Ispit za licencu28.03.2008. u 21:27 - pre 195 meseci
http://www.zakonski.info

Korisna adresa na kojoj mozete naci i skinuti zakone za drzavni ispit!

Zakon o osnovama sistema obrazovanja i vaspitanja
Zakon o osnovnoj (srednjoj) skoli
Pravilnik o ocenjivanju

 
Odgovor na temu

larra

Član broj: 159023
Poruke: 10
212.200.207.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu29.03.2008. u 11:42 - pre 195 meseci
Da li treba ustav i ako treba sta? Kada polazete zakone i odbranu casa?
 
Odgovor na temu

TARA977
profesor engleskog jezika

Član broj: 177130
Poruke: 7
79.101.14.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu29.03.2008. u 11:52 - pre 195 meseci
Ustav nije potreban i ne pitaju ga.

Da li neko ima možda nove pedagoške situacije?Čujem da su ih izmenili.
Ako možete prikačite ih ovde na sajt.

Hvala

PS.Možda se samo radi o situacijama za srednje škole,a ja ih nemam.
 
Odgovor na temu

Zeleni zub
Darko Milicevic
dipl mat inf
Paracin

Član broj: 14108
Poruke: 877
*.biz
Via: [es] mailing liste



+85 Profil

icon Re: Ispit za licencu29.03.2008. u 21:29 - pre 195 meseci
<opet ES brljavi sa odgovorom preko maila>

edit:
Ja sam pred ispit procitao nekoliko situacija i video sam da su kliseizirane pa ih nisam cestito ni procitao do kraja.
Na ispitu vole da vide neku improvizaciju i nesto sto odstupa od tih (nadaleko rasirenih) odgovora.
Situacije ispituju kada je najmanje dva kandidata u prostoriji (ne pitaj me zasto, ali tako su nam rekli i cekali da se skupe dvoje). Dobijes 5 situacija, procitas svaku od njih i onda biras koju ces :-0 Koleginica pre mene izabrala "Donesena je pismena vezba na kojoj je preko 80% ucenika dobilo jedinice. Sta ces uraditi ?"
NAkon njenog "ispitacu sebe da li sam dala pretesku vezbu ili deca to nisu savladala", postavili su joj jedno 10 podpitanja dok je ona bila u stanju agonije (ruku na srce ni ja nisam znao na sta ispitivaci ciljaju, samo su pljustala pitanja jedno za drugim).
Ja izabrao "U toku casa ulazi neki roditelj koji vice na neko dete jer se potuklo sa njegovim detetom. Sta ces uraditi ?"
Rekao sam da bih zastitio to dete, one pitaju kako, ja kazem da bih stao izmedju deteta i tog coveka.
One pitaju "Ali taj roditelj je agresivan i bas je krenuo na dete" a ja im kazem "a onda bih i ja krenuo na roditelja, pa ako ga dobijem - OK, a ako ne, onda budem 'povredjen na radnom mestu' pa opet OK" na sta su se one nasmejale i vise nisu imale podpitanja


[Ovu poruku je menjao Zeleni zub dana 29.03.2008. u 23:03 GMT+1]
--
ES is the bes' ! ;)
 
Odgovor na temu

sekmil
psiholog

Član broj: 177233
Poruke: 2
*.240.eunet.yu.



Profil

icon Re: Ispit za licencu30.03.2008. u 17:38 - pre 195 meseci
da li je neko polagao sipit za strucnog saradnika u predskolskoj ustanovi? Zanima me sledece: esej- da l ida se bazira iskljucivo na praksi ili se moze ubaciti i teorije, da li pitaju detalje iz zakona za OŠ i SŠ... kakve situacije pitaju...
kakav je generalni utisak... da li ispitivanju eseja traže i ispituju teorijsko znanje.. HVALA!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Ispit za licencu
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1266599 | Odgovora: 3574 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.