Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ispit za licencu

[es] :: Vodič za učenje :: Ispit za licencu
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1267251 | Odgovora: 3574 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

startas
utcai david
likovni pedagog, o. s. "Kokai
Imre" Temerin

Član broj: 276700
Poruke: 7
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Ispit za licencu04.05.2011. u 15:19 - pre 158 meseci
Super je Nesic! Treba naravno uciti i kod njega, ali je jako prijatan prema ispitanicima.





[Ovu poruku je menjao Nebojsa Milanovic dana 04.05.2011. u 17:46 GMT+1]
 
Odgovor na temu

milos vlaisavljevic
milos vlaisavljevic
kikinda

Član broj: 96413
Poruke: 28
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu04.05.2011. u 17:46 - pre 158 meseci
Za RaciMegaCar: Da li ucis iz skripte, posto ucim i ja? Ja polazem sl. subote. Napisi svoje iskustvo iz pedagogije kad je polozis, pozz!
Jelena
MIlos
 
Odgovor na temu

RaciMegaCar
Profesor saobracajne struke,Srednja
tehnicka skola
Indjija

Član broj: 160766
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.B92.net/sport


Profil

icon Re: Ispit za licencu04.05.2011. u 21:35 - pre 158 meseci
Ucim iz knjiga Rot-Psi, Trnavac-Ped. Veruj mi na ivici sam zivaca, jedva cekam da prodje pa makar pao ili prosao.

Skripte su totalno nedovoljne, sem ako ih ne naucis napamet, onda se mozda moze proci.

Ovaj zid je visok ko visoki zid.
 
Odgovor na temu

milos vlaisavljevic
milos vlaisavljevic
kikinda

Član broj: 96413
Poruke: 28
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu04.05.2011. u 22:02 - pre 158 meseci
Ja sam kombinovala knjigu i skripte, tacnije ucim iz skripte, ali sam dodavala nesto i iz knjige. Isto se osecam, napisi svoje iskustvo kad polozis. Srecno!
Nego,da li neko zna da li te prozovu bas kada ti je zakazano ili cekas bez obzira na to?
MIlos
 
Odgovor na temu

djuveza
dragana parausic
profesor, Ekonomska skola Pancevo
pancevo, srbija

Član broj: 282795
Poruke: 2
*.loc.akton.net.



Profil

icon Re: Ispit za licencu05.05.2011. u 07:45 - pre 158 meseci
Dobila sam poziv za cas u ekonomskoj skoli Nada Dimic, Zemun, za 27. maj, u pitanju je racunovodstvo, I razred. Molim kolege koje su tamo polagale da prenesu svoja iskustva..
Da li ima jos neki ekonomista koji je tada pozvan?
































































 
Odgovor na temu

Ekaterina
Prof. srpskog jezika. Tehnol.skola

Član broj: 210204
Poruke: 126
*.uforce.net.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu05.05.2011. u 12:23 - pre 157 meseci
Djuveza, polagala sam prosle godine srpski u toj skoli. Tada nisu imali bele table, niti su nam preporucivali neke tehnicke dodatke vec su sugerisali da radimo klascan tip casa. Nas 6 koleginica je tog dana polagalo, ja sam bila zadnja. Sve smo polozile. Korektni su bili kad sam zvala skolu, dali su mi nastavnu jedinicu nekoliko dana ranije i bila sam u kontaktu sa koleginicom koja predaje odeljenju u kom sam drzala cas. Morali smo svi da dodjemo u 7.30h bez obzira koji cas po redu imamo. To je malo glupo. Ponesi nesto da pojedes, vodu obavezno i popij neki caj za smirenje kad podjes ujutru od kuce. U mojoj skoli u PNu, koleginica koja predaje ekonomsku grupu predmeta ceka od januara prosle godine, kad je polagala Pedagogiju i Psihologiju, da je pozovu na cas. Pitacu da li je dobila poziv. Pozz i bez panike, nije strasno, ali se sama uveris u to tek kad sve prodje.
 
Odgovor na temu

adrijanmol
profesor engleskog jezika
Beograd

Član broj: 222266
Poruke: 7
...108.wifi.dynamic.gronet.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu05.05.2011. u 12:41 - pre 157 meseci
Djuveza, ja polazem engleski u toj skoli 11.5. Stupila sam u kontakt sa koleginicom preko sekretara skole 219-03-86. Broj telefona zbornice 219-98-13.

Ekatarina, moja koleginica polaze srpski u toj skoli. Imas li neki savet na sta da obrati paznju i ako moze priprema... [email protected]
 
Odgovor na temu

djuveza
dragana parausic
profesor, Ekonomska skola Pancevo
pancevo, srbija

Član broj: 282795
Poruke: 2
*.loc.akton.net.



Profil

icon Re: Ispit za licencu05.05.2011. u 17:34 - pre 157 meseci
Ekaterina, puno ti hvala na informacijama!
Adrijanmol, zelim ti uspeh 11.5. , samo napred!!! Unapred bih te zamolila da nam preneses svoje utiske i iskustvo kad sve prodje...puno srece!!!
 
Odgovor na temu

Ekaterina
Prof. srpskog jezika. Tehnol.skola

Član broj: 210204
Poruke: 126
*.uforce.net.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu05.05.2011. u 20:05 - pre 157 meseci
Adrijanmol, neka ta koleginica kontaktira skolu i raspita se. Koleginice srbistkinje su bas predusretljive. Savet: ispostovati princip postupnosti, to su meni zamerili, videce koleginica iz pripreme, koju cu ti poslati, mada sam ja postovala rad po motivima i slikama, ali ko te pita, nesto vec moraju naci. Trebalo bi da ima neko ocigledno sredstvo, ja sam za Glavu secera uvijala papir, ciji sam vrh zatupila. Toga nemam u pripremi, setila sam se kad su jednoj koleginici zamerili da nema povezivanja. Mora da poveze lekciju sa zivotom, ako ce joj biti lakse neka me kontaktira, ostace ti moja adresa kad ti posaljem pripremu. Trebalo bi da aktivira sve ucenike, kao i svi koji polazu. Toliko. Pitaj ako mislis da mogu da ti pomognem.
 
Odgovor na temu

jelenatasic
fizicar

Član broj: 268818
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu05.05.2011. u 22:06 - pre 157 meseci
Ima li fizicara koji polazu sledece nedelje? Dobila sam Ugostiteljsko-turisticku skolu. Zna li neko kako je tamo? Pozdrav!
 
Odgovor na temu

RaciMegaCar
Profesor saobracajne struke,Srednja
tehnicka skola
Indjija

Član broj: 160766
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.B92.net/sport


Profil

icon Re: Ispit za licencu05.05.2011. u 22:20 - pre 157 meseci
Da li znate, kada ponovo zovu na polaganje, ako ne daj Boze padnem?

Koliko puta ima pravo da se izadje na polaganje?

Poz.
Ovaj zid je visok ko visoki zid.
 
Odgovor na temu

celestine

Član broj: 283384
Poruke: 16
92.244.137.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu06.05.2011. u 07:51 - pre 157 meseci
I mene isto interesuje jer sam pala cas juce. Mozes ponovo, placas i zovu za 30 dana ali ne znam koliko puta imas pravo ( to me najvise zanima jer je argumentacija za obaranje bila takva da stvarno ne znam kako sledeci put da odrzim cas da bih udovoljila komisiji (nisam napravila nijednu kapitalnu gresku, insistirale su da nije trebalo da im predajem tu nastavnu jedinicu koju sam dobila jer su oni to ucili jos u 6. osnovne a sad su druga srednje, a pritom je meni pisalo OBRADA a ne utvrdjivanje) a pritom komisije se menjaju - ono sta jedna istice kao odlicno druga komisija se toga uzasava. Spremala sam cas po modelu koleginice koja je polozila par nedelja pre mene kod jedne komisije - racunala tako idem na sigurno jer su joj i cas i pripremu pohvalili, a meni su sve to sto je njoj pohvaljeno najstrasnije popljuvali i oborili me. inace ta komisija od juce je od nas 6 oborila 2, sto se nikad nije desilo u skoli u kojoj sam polagala, barem tako kazu profesori koji tamo predaju i cesto imaju nastavnike koji kod njih polazu za licencu). VAZNO: iako se padne cas OBAVEZNO otici na zakone i situacije ( ja sam otisla i polozila), traze da se znaju zakoni ali samo na nivou razumevanja i apsolutno su svi DIVNI! Na zakonima nam je cak dala da jedno pitanje sami odaberemo a drugo nam je sama postavila. Ceo taj deo je u vidu prijatnog razgovora, diskusije i pomoglo mi je da se malo opepelim posle izuzetne neprijatnosti koju sam dozivela na polaganju casa sa onom komisijom.
 
Odgovor na temu

miljna4
profesor francuskog

Član broj: 261616
Poruke: 46
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu06.05.2011. u 08:22 - pre 157 meseci
Za celestine,sta predajes?
 
Odgovor na temu

celestine

Član broj: 283384
Poruke: 16
92.244.137.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu06.05.2011. u 08:40 - pre 157 meseci
U pitanju je engleski
 
Odgovor na temu

StrawberryHills
profesor engleskog jezika u osnovnoj
skoli

Član broj: 283791
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu08.05.2011. u 06:54 - pre 157 meseci
Celestine, koja je bila nastavna jedinica?
Gramatika?
Ne razumem sta nije bilo u redu.
 
Odgovor na temu

celestine

Član broj: 283384
Poruke: 16
92.244.137.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu08.05.2011. u 09:23 - pre 157 meseci
U pitanju je bila gramatika - present perfect. I druga koleginica koja je pala je imala isto gramatiku - relative clauses. Ja sam se trudila da ispostujem princip postupnosti i da uz pomoc ucenika izvlacim pravila. Njihovo znanje je bilo bas slabo tako da sam to jedva uspela, ali svakako nisam samo ispisala na tabli oblike, upotrebe i slicno. Spremila sam im i nastavne listove koje su radili i uradili su jedno vezbanje iz knjige gde je trebalo da uporede present perfect i past simple. Imala sam i na hameru pripremljen prikaz za PP koji sam na kraju upotrebila za finalnu evaluaciju.... Zamerke su bile previse teacher's talking time (ali kad je obrada to mora da preovladjuje pogotovo kad su ucenici tankog znanja, jer da sam ih pustila da se muce pola sata da izvuku sami pravila ne bih ostvarila ni 20% planiranog iz pripreme), da nije trebalo da poredim PP i PS a kad sam im rekla da je to u knjizi predvidjeno tako one su mi rekle da ne treba ja da se drzim knjige... Nisam napravila nijednu gresku po pitanju strucnog dela (cak su mi rekle da dugo nisu cule tako dobar izgovor i izuzetno lep jezik) vec da nije dobra koncepcija casa. Takodje su mi rekle da mi je priprema preobimna. Sve u svemu licno smatram da nijedna od tih zamerki nije bila dovoljan razlog za obaranje. Profesor iz te skole koji je takodje prisustvovao casu je bio u soku.
Izgleda da sve zavisi od komisije, jer sam se ja rukovodila koncepcijom casa i pripremom po kojoj je moja koleginica nedavno polozila i bila izuzetno pohvaljena ali kod druge komisije (iz Nisa ako se ne varam).
 
Odgovor na temu

jelenatasic
fizicar

Član broj: 268818
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu08.05.2011. u 13:02 - pre 157 meseci
Ima li neko pripremu za cas fizike? Polazem 13. maja, i malo mi je frka vec....
Ako neko zna kako je u Ugostiteljsko-turistickoj skoli, neka javi.
Malo (?) me uhvatila panika....
 
Odgovor na temu

Bozadevojcica
prof engleskog jezika osnovna skola
teacher

Član broj: 220785
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu08.05.2011. u 20:38 - pre 157 meseci
@celestine,

a ko je bio u komisiji?
bas me interesuje ko to obara tako...

i ja predajem engleski, samo me jos nisu zvali na cas...
a pedagogiju sam polozila 12.02.2011....

nesto se nadam da nece da me zovu do kraja skolske godine....
ocekivala sam ih ranije sa pozivom, a ono nista....
sad se blizi raspust pa sam i ja u "tom fazonu" ;-)

a moda budem i baksuz pa me pozovu :-(((

pozzz
 
Odgovor na temu

celestine

Član broj: 283384
Poruke: 16
92.244.137.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu08.05.2011. u 21:31 - pre 157 meseci
Ja sam pedagogiju polozila 12. marta pa sam vec bila pozvana. U pitanju je srednja skola. Clanovi komisije su "neka zena" i izvesna Radica. Ne bih zelela nikog da zaplasim vec malo upozorim one koji dobiju za temu gramatiku da pripaze. Najbolje je dobiti neko utvrdjivanje i da ucenici rade mnogo activities a da teacher ne bude u prvom planu. Kad je obrada gramatike u pitanju to je tesko izvesti, narocito kada su ucenici tankog znanja.
 
Odgovor na temu

Bozadevojcica
prof engleskog jezika osnovna skola
teacher

Član broj: 220785
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu09.05.2011. u 07:47 - pre 157 meseci
zar se komisija ne predstavi kandidatu?

Zar nema prava kanidat da zna ko ga proverava....?

cudno....

Radica? Ne znam gde si studirala, a Radica je nadimak Radmili Popovic sa Katedre za anglistiku u Beogradu...

Da nije mozda ona?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Ispit za licencu
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1267251 | Odgovora: 3574 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.