Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ispit za licencu

[es] :: Vodič za učenje :: Ispit za licencu
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1269075 | Odgovora: 3574 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

flu
Srbija

Član broj: 76585
Poruke: 37
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Ispit za licencu28.01.2011. u 14:38 - pre 161 meseci
Zanima me šta je sa ljudima koji su dobili termine za odbranu časa u vremenu dok je štrajk u toku? Šta ako je škola u kojoj treba da drže čas u štrajku? Da li neko ima informacije vezane za ovaj problem? Da li se odbrana časa u tom slučaju odlaže ili polažete u školi koja ne štrajkuje?
 
Odgovor na temu

bubatara
gimnazija, nis
Nis

Član broj: 238059
Poruke: 29
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu29.01.2011. u 15:18 - pre 161 meseci
Dok su utisci svezi... Pedagogija kod prof. Marine psihologija kod prof. Nesica polozeni!!! Jos jedan deo ispita za licencu je zavrsen.
Profesori su bili vrlo korektni, ali da je ispit puka formalnost - nije. Ono sto je ubijalo sve nas jeste cekanje. Imala sam "srecu" da sam za pedagogiju bila poslednja na spisku u grupi koja je polagala u 10 (a koje je pocelo sa sat vremena zakasnjenja i trajalo do 15,00). Prof. Marina daje 2 pitanja, jedno iz vaspitanja i drugo iz didaktike, i obuhvacena je do detalja bukvalno cela knjiga Pedagogija od Trnvca (ni jedno pitanje nije ponovljeno). Pisete koncept a onda odgovarate usmeno. Mora da se zna. Dve koleginice su pale jer to sto su rekle nije bilo dovoljno. Moj savet kolegama - kad god ne znate sta da kazete, pocnite da pricate kako to primenjujete u svojoj praksi, naravno ako je moguce. Kod prof. Nesica se cekalo krace. Odgovara se na blic pitanja, nema koncepta, vrlo direktno i kratko.
Bila su neka pitanja kod kolega kojih nema kod Rota i Lidije Vucic npr. Darvinov refleks ili tako nesto. Sve u svemu, VEEEELIKI teret manje.
Pozdravljam sve kolege i koleginice sa danasnjeg polaganja i cestitam svima na polozenim ispitima.
 
Odgovor na temu

RLjiljana
infomata
informatika, osnovne skole
Novi SAd

Član broj: 276845
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Ispit za licencu29.01.2011. u 20:46 - pre 161 meseci
Obećala sam utiske....danas u 9h je bilo oko 20 kandidata i prijatno smo dočekani u holu. Popeli smo se na šesti sprat i tamo nas je dočekao prof. Grandić. Vrlo prijatna priča i par saveta za nas (koje ja sada vama prenosim, da vam ne bude kasno kada dođete vi na red): UZMITE KNJIGU U ŠAKE I UČITEEEE!!!! Pedagogiju - Trnavac, Psihologiju-Rot. Manite se foruma, skripti i pitanja, potpitanja. Učite sa razumevanjem i vrllloooo temeljno, podele podpodele sve vam to treba u vašem radu tako da to nije bačen trud. Od toga samo koristi možete imati. Podelio nas je u dve grupe. Prva je išla na psihologiju kod profesorice (koja se nije pojavila pa smo prebačeni kod profesora), a druga grupa na pedagogiju. Po završetku su se grupe rotirale. Treba znati bez sve šale. Ozbiljno i sa primerima. UČITE iz knjige i proćićete sigurno. NA psihologiji smo dobili tri pitanja na koja smo odgovarali u vrlo opuštenoj atmosferi, što je meni uklonilo onu početnu nesnošljivu tremu. Kod profesora Grandića dobijate pitanje za pitanjem, na blic. Kada on proceni da je dosta pita dalje i tako prošeta kroz celu knjigu. Ako ste naučili nije problem prolazite, ako ste čitali i učili uz njegovu pomoć ćete doći do odgovora, a pašćete samo ako baš ništa ne možete da beknete, pa ni pomoć njegovu da iskoristite da dođete do odgovora. Opet vas savetujem učite iz knjige, ostavite skripte sa strane i koristite ih u momentima odmora, dok kuvate ručak, čitajte to deci pred spavanje....Profesoru Grandiću se zahvaljujem na korektnosti danas. Pozdrav za ekipu koja je danas polagala!!!!!!!!!! A sada ostavljam vas i idem da odmorim, i počinjem zakone i situacije...budite mi licencirani.
 
Odgovor na temu

Ana malinica
skolski bibliotekar

Član broj: 253755
Poruke: 19
95.180.48.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu29.01.2011. u 21:13 - pre 161 meseci
Skripte koje ja imam su prakticno kao knjiga, imam i knjigu, sporadicno gledam i u nju. Iz skripta, u odnosu na knjigu, izuzete su one stvari koje nemaju toliko znacaja za prakticnu primenu, mogu reci, jedna trecina... Da li profesor Grandic trazi tacno navodjenje definicija - jer knjiga je prepuna apstraktnih definicija - ili se nesto moze reci i svojim recima? Odavno se ne secam sta znaci spremati ispit ovog tipa, zavrsila sam knjizevnost, i ako izvucem pitanje, tipa ,,monoloska metoda" kao i bilo koje drugo tog tipa, zaista ne umem da pricam tim jezikom:) Osim da ucim napamet, ali za to nemam vremena, i pored procitane knjige.
 
Odgovor na temu

Ana malinica
skolski bibliotekar

Član broj: 253755
Poruke: 19
95.180.48.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu29.01.2011. u 21:15 - pre 161 meseci
Skripte koje ja imam su prakticno kao knjiga, imam i knjigu, sporadicno gledam i u nju. Iz skripta, u odnosu na knjigu, izuzete su one stvari koje nemaju toliko znacaja za prakticnu primenu, mogu reci, jedna trecina... Da li profesor Grandic trazi tacno navodjenje definicija - jer knjiga je prepuna apstraktnih definicija - ili se nesto moze reci i svojim recima? Odavno se ne secam sta znaci spremati ispit ovog tipa, zavrsila sam knjizevnost, i ako izvucem pitanje, tipa ,,monoloska metoda" kao i bilo koje drugo tog tipa, zaista ne umem da pricam tim jezikom:) Osim da ucim napamet, ali za to nemam vremena, i pored procitane knjige.
 
Odgovor na temu

Ana malinica
skolski bibliotekar

Član broj: 253755
Poruke: 19
95.180.48.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu29.01.2011. u 21:17 - pre 161 meseci
Skripte koje ja imam su prakticno kao knjiga, imam i knjigu, sporadicno gledam i u nju. Iz skripta, u odnosu na knjigu, izuzete su one stvari koje nemaju toliko znacaja za prakticnu primenu, mogu reci, jedna trecina... Da li profesor Grandic trazi tacno navodjenje definicija - jer knjiga je prepuna apstraktnih definicija - ili se nesto moze reci i svojim recima? Odavno se ne secam sta znaci spremati ispit ovog tipa, zavrsila sam knjizevnost, i ako izvucem pitanje, tipa ,,monoloska metoda" kao i bilo koje drugo tog tipa, zaista ne umem da pricam tim jezikom:) Osim da ucim napamet, ali za to nemam vremena, i pored procitane knjige.
 
Odgovor na temu

ssmiskoss
misko stankovic

Član broj: 211802
Poruke: 59
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu30.01.2011. u 16:04 - pre 161 meseci
Pedagogija - Trnavac, Psihologija-Rot !!!
Ima li ko ovo u pdf da mi posalje na [email protected]...
unapred hvala do neba...
 
Odgovor na temu

toni81
profesor zdravstvene nege, srednja
medicinska skola...

Član broj: 257340
Poruke: 19
212.200.38.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu30.01.2011. u 16:25 - pre 161 meseci
ima li kolega, koji predaju zdravstvenu negu?
 
Odgovor na temu

natasha303
nastavnik engleskog jezika, osnovna
skola "Milos Crnjanski"
Subotica

Član broj: 276094
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Ispit za licencu30.01.2011. u 16:51 - pre 161 meseci
Evo da i ja sumiram svoje utiske od subote...Polagala pedagogiju kod prof. Marine M. a pitanja koja sam dobila bila su pedagoske ideje Komenskog i programirano ucenje. Zena je vrlo korektna i ako gradivo znate, vrlo brzo zavrsavate pricu. A sto se psihologije tice, prof. Nesic je vrlo prijatan i atmosfera je opustena. Ja sam ucila iz rota donekle, ali sam mnogo vise citala pedagosku psihologiju Lidije Vucic, koja je za mene bila mnogo zanimljivija. Mislim da sam upravo zahvaljujuci tom izboru dobila samo dva pitanja, trece me nije ni pitao. ( pitanja su bila ucenje i umor i profesionalna orijentacija). Nadam se da sam nekome pomogla. Srecno!
 
Odgovor na temu

popprofaševar
profesor ekonomskih predmeta
šabac

Član broj: 276842
Poruke: 4
91.150.71.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu30.01.2011. u 20:53 - pre 161 meseci
Evo ljudi da se i ja pohvalim da sam položio pedagogiju i psihologiju 22. 01. i da Vam kažem da nije bilo strašno. Moj utisak je da se mora učiti za neku 6-icu ili 7-icu da bi se položilo, ali najviše me je pogodilo što portiri nisu hteli da nas puste u hol sve do 14. časova pa smo mi koji smo došli iz unutrašnjosti čekali ispred zgrade na snegu i vetru skoro sat vremena. Ispitivači su bili prof. Jelisaveta Todorović za psihologiju i prof. Lidija za pedagogiju i za njih samo reči hvale, izuzetno su korektne, pa ipak je bilo ljudi koji nisu položili. Ja sam bio u poslednjoj grupi koja je iz ministarstva izašla oko 19. časova
Mene zanima ima li neki ekonomista da mi se javi u vezi polaganja drugog dela ispita jer me zanima gde i kako se drži čas. Znam da je to u nekoj beogradskoj školi ali da li se čas drži u kabinetu recimo računovodstvo na kompu i sa nekim programom ili klasično konta pa na tabli, ili osnove da li po marksistima ili po gradjanskim ekonomistima i sl.? Da li se na času može koristiti lap top i video bim ili ne? Naravno ako neko zna da li je tu prisutan i prof. sa matičnog faxa?
Molim Vas ako neko zna neka mi se javi!
Unapred Vam hvala! I ostalim kolegama koji tek polažu želim puno, puno sreće!
pop
 
Odgovor na temu

Helija
Jelena Stojkovic
prof matem i inform
Beograd

Član broj: 278540
Poruke: 14
212.200.65.*



+7 Profil

icon Re: Ispit za licencu31.01.2011. u 09:31 - pre 161 meseci
14.2. polazem u trgovackoj skoli. informatiku. Ima li jos nekoga da polaze tog dana ili da je polagao? Da li neko ima pravilnik o polaganja zispita za licencu i spisak pitanja? Pozdrav
 
Odgovor na temu

LVS
nastavnik zdravstvene nege

Član broj: 260453
Poruke: 7
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Ispit za licencu31.01.2011. u 16:39 - pre 161 meseci
Toni 81,ja predajem zdravstvenu negu.Cas polazem 10.02. Ima li jos kolega da su dobili poziv za drugi deo ispita?
 
Odgovor na temu

kunigunde
nastavnik engleskog jezika u I, II, III
i IV razredu

Član broj: 226186
Poruke: 32
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Ispit za licencu31.01.2011. u 18:23 - pre 161 meseci
Molim kolege koje su dobile poziv za čas u februaru da kažu kada su im isti uručeni. Unapred hvala!
 
Odgovor na temu

kirieleison

Član broj: 85171
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu31.01.2011. u 21:25 - pre 161 meseci
Zdravo svima,

i ja sam položio oba ispita. Ispit je u isto vreme i stvar vašeg raspoloženja. Ako ste smrknuti ili umorni.
Ja sam krenuo na ispit, umoran od memorisanja didaktike. Psihologiju nisam bio ni obnovio. Polagao sam prvo kod Marine, pa kod Nešića.
Kod ove prve nema zezanja. Može da padnete i da ste sve naučili. Pita svašta po nekoj svojoj knjizi, možda Trnavac itd, pojma nemam učio sam iz skripti.
Jednu koleginicu koja je bila do mene, pitala da joj priča kako je ovaj naučnik to podelio, kako je onaj...jedva se mučenica snašla. Ja sam dobio laka pitanja i nisam dugo pričao, rekla mi da sam mogao i bolje, i da sam položio.Rekoh u sebi, boli me uvo, što nisam dobro naučio, i nešto mislim da sam i tri meseca spremao pedagogiju, a ne samo 5 dana opet bi isto prošao!

Nešić je laf čovek, blic pitanja i nema koncepta, kad me pitao testove, mozak mi stao od umora, počeo sam ko Čkalja na polaganju, on mi postavi podpitanje i snađoh se. Tad me pitao za testove ličnosti, i jesam čuo za Roršahov test mrlja(testira se projekcija, svaki čovek priča ono šta vidi i svaki priča svoju priču, svoj stav, bedu itd.)
I to sam malo zapeo jer nisam znao šta se baš testira, čim mi rekao da je projekcija, znao sam šta je.

Jednog lika je pitao i šta radi tiroidna žlezda, to je poglavlje o emocijama itd.

Svako dobro svima,
i uz Božju pomoć polažete sigurno.

Dakle, nema pravila, ne uzdajte se u sebe, jer je bilo onih koji su naučili "sve" pa pali (uglavnom kod Marine).

 
Odgovor na temu

toni81
profesor zdravstvene nege, srednja
medicinska skola...

Član broj: 257340
Poruke: 19
212.200.38.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu31.01.2011. u 22:19 - pre 161 meseci
lvs - koleginica iz Vranja je dobila poziv za 10.o2.a koleginica iz moje skole za 14.02. postoji li neki nacin da stupimo u kontakt i da medjusobno pomognemo?
ostavi mail ili .....
 
Odgovor na temu

kunigunde
nastavnik engleskog jezika u I, II, III
i IV razredu

Član broj: 226186
Poruke: 32
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Ispit za licencu01.02.2011. u 07:55 - pre 161 meseci
Kada su vam stigli pozivi za čas?
 
Odgovor na temu

LVS
nastavnik zdravstvene nege

Član broj: 260453
Poruke: 7
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Ispit za licencu01.02.2011. u 14:41 - pre 161 meseci
Toni81,moj meil je [email protected] neka mi se jave koleginice.Ja polazem u Medicinskoj skoli u Zemunu.Da li su i one u dobile poziv za istu skolu?
 
Odgovor na temu

milica28
strucni saradnik

Član broj: 256898
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu01.02.2011. u 14:54 - pre 161 meseci
ZA majche17

Posto sam videla da si i ti pedagog i da si sad polagala da li bi mogla da mi posaljes utiske i sa eseja i sa zakona?Isto bi te zamolila ako mozes da mi posaljes tvoj esej jer je jako siroka tema pa da vidim o cemu si pisala i da vidim kako esej treba da izgleda.Ja polazem u ponedeljak i jako sam se uplasila ,zakona.I da ,da li su te jos nesto na eseju pitali sem rada?Hvala puno.
 
Odgovor na temu

LVS
nastavnik zdravstvene nege

Član broj: 260453
Poruke: 7
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Ispit za licencu01.02.2011. u 14:58 - pre 161 meseci
Toni81,moj meil je [email protected] neka mi se jave koleginice.Ja polazem u Medicinskoj skoli u Zemunu.Da li su i one u dobile poziv za istu skolu?
 
Odgovor na temu

adrijanmol
profesor engleskog jezika
Beograd

Član broj: 222266
Poruke: 7
...146.wifi.dynamic.gronet.rs.



Profil

icon Re: Ispit za licencu01.02.2011. u 17:11 - pre 161 meseci
Ljudi, kako polazete ispit za licencu (drzite cas) kada se strajkuje????
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Ispit za licencu
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1269075 | Odgovora: 3574 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.