Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa DomainsAreFree

[es] :: Hosting :: Domeni :: Problem sa DomainsAreFree

[ Pregleda: 2186 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

deki40

Član broj: 20272
Poruke: 86
80.93.231.*



Profil

icon Problem sa DomainsAreFree20.01.2006. u 22:56 - pre 222 meseci
Znaci ovako: pre dve veceri probao sam da registrujem domen kod DomainsAreFree, medjutim on prijavio gresku oko kartice, probao sam dva puta i odustao...
sutradan sam sa hosting provajderom dogovorio da oni registruju, popodne proverim, kad ono domen registrovan i to bas kod DomainsAreFree. Ja mislio da su to oni, kad jutros mi kazu da nisu, nego da sam ja...Da li je moguce da je proslo placanje,a da je prijavilo gresku?
kad pokusam da se logujem, da bih promenio DNS, stize poruka:Your specified domain name, xxxxxx.com, does not exist in our records!?
POslao sam mail, tj. dva za sada bez odgovora!?
Znam da ono sto je jeftino nije najbolje, ali sad ne mogu nazad...

e sad, kad se gledaju informacije o registraciji na register.com, ja sam registrant, za tehnocu podrsku kaze [email protected], registration service provider je globat.com, a registrar of record tucows inc, a serveri su ns1.DomainsAreFree.com i ns2.DomainsAreFree.com?

koga sada da jurim, odakle treba da pristupim cpanelu, da bih promenio DNS, posto sam vec uplatio i pripremio hosting?

probao sam mail i za [email protected], a odgovorili su mi: Sorry for the inconvenience. However, I cannot provide you the login info since you are not with globat database. Please try to contact the billing of
domainsarefree.com.

A ovi sa domainsarefree.com jos ne odgovaraju!?

Vasa uskustva?

poz
 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
*.236.EUnet.yu.

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: Problem sa DomainsAreFree21.01.2006. u 01:10 - pre 222 meseci
Citat:
deki40: Znaci ovako: pre dve veceri probao sam da registrujem domen kod DomainsAreFree, medjutim on prijavio gresku oko kartice, probao sam dva puta i odustao...
sutradan sam sa hosting provajderom dogovorio da oni registruju, popodne proverim, kad ono domen registrovan i to bas kod DomainsAreFree. Ja mislio da su to oni, kad jutros mi kazu da nisu, nego da sam ja...Da li je moguce da je proslo placanje,a da je prijavilo gresku?
kad pokusam da se logujem, da bih promenio DNS, stize poruka:Your specified domain name, xxxxxx.com, does not exist in our records!?
POslao sam mail, tj. dva za sada bez odgovora!?
Znam da ono sto je jeftino nije najbolje, ali sad ne mogu nazad...


Mni se nesto slicno desilo kada sam pokusao (6 puta, bezuspesno) da registrujem domen preko Yahoo!-a. Novac (6 x $1.99USD) mi je bio blokiran (locked) 10-ak dana, ali mi je posle automatski vracen. Razlog? Billing address, sama po sebi (tj. cinjenica da je iz Srbije+CG).

Citat:
e sad, kad se gledaju informacije o registraciji na register.com, ja sam registrant, za tehnocu podrsku kaze [email protected], registration service provider je globat.com, a registrar of record tucows inc, a serveri su ns1.DomainsAreFree.com i ns2.DomainsAreFree.com?

koga sada da jurim, odakle treba da pristupim cpanelu, da bih promenio DNS, posto sam vec uplatio i pripremio hosting?


DomainsAreFree.com je vlasnistvo Globat-a, a opet oni su resellers od Tucows, Inc. ( = Opensrs) koji je akreditovani ICANN registrar.

Citat:
probao sam mail i za [email protected], a odgovorili su mi: Sorry for the inconvenience. However, I cannot provide you the login info since you are not with globat database. Please try to contact the billing of
domainsarefree.com.

A ovi sa domainsarefree.com jos ne odgovaraju!?


Sacekaj jos malo, trebalo bi da ti odgovore.

 
Odgovor na temu

deki40

Član broj: 20272
Poruke: 86
80.93.231.*



Profil

icon Re: Problem sa DomainsAreFree25.01.2006. u 17:12 - pre 221 meseci
najnovija situacija - nista novo, sa malo pomaka....

sa globatom sa razmenio nekoliko mail-ova, DomainsAreFree.com uopste ne odgovara...

zanimljivo da meni pare nisu skinute sa racuna, vec kako kazu iz banke, `samo su rezervisane`, inace tom Visa Virtuon Raiffeisen banke sam izvsio nekoliko sitnih placanja u poslednjih 45 dana bez problema....

e, sad ako nisu skinuli pare, sto su me registrovali!!!???
ili sto ne kazu problem taj i taj, ili brisemo registraciju, to bi bilo i najbolje....
sad samo cekam, vec uplatio hosting, sve spremno, a ovamo zayebancija oko imena...

u poslednjem mail-u globat je trazio licne podatke sa registracije i poslednje 4 cifre kartice, to sad poslao, e sad se oni ne javljaju vec 2 dana !??

ne znam, da li da trazim da povuku tj. obrisu kompletnu registraciju, a pare neka i zadrze ako hoce?

poz
 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
*.dial.b92.net.

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: Problem sa DomainsAreFree25.01.2006. u 22:01 - pre 221 meseci
Problem je u kartici, tj. u tome sto je tvoja "billing address" Serbia & Montenegro i to je sve. Novac ce ti biti vracen, tj. oslobodjen za par dana.

 
Odgovor na temu

deki40

Član broj: 20272
Poruke: 86
80.93.231.*



Profil

icon Re: Problem sa DomainsAreFree26.01.2006. u 06:28 - pre 221 meseci
a hoce li i `osloboditi` domen, tj . da mogu da ga registrujem ja ili verovatno moj hosting provajder kod nekog drugog?

poz
 
Odgovor na temu

[es] :: Hosting :: Domeni :: Problem sa DomainsAreFree

[ Pregleda: 2186 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.