Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta kupiti Olympus,Samsung ili Konica-Minolta?

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Sta kupiti Olympus,Samsung ili Konica-Minolta?

[ Pregleda: 6237 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kmecalo
Radovanovic Branko
Beograd

Član broj: 16663
Poruke: 108
213.244.208.*



+1 Profil

icon Sta kupiti Olympus,Samsung ili Konica-Minolta?19.01.2006. u 08:20 - pre 221 meseci
Razmisljam se izmedju modela: OLYMPUS mju 500Digital,SAMSUNG Digimax V700 i KONICA-MINOLTU DiMAGE Z2, nedovoljno sam upucen u digitalce pa bih zamolio za pmoc oko izbora izmedju ova tri modela? Narocito me interesuje misljenje o KONICA-MINOLTI?

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 19.01.2006. u 09:44 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Axel DPS

Član broj: 51060
Poruke: 541
*.tehnicom.net.



Profil

icon Re: Sta kupiti Olympus,Samsung ili Konica-Minolta?19.01.2006. u 09:09 - pre 221 meseci
Predlazem od pomenutih:
Canon,Nikon,Fuji,Sony,Panasonic
 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
*.83.beocity.net.

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: Sta kupiti Olympus,Samsung ili Konica-Minolta?19.01.2006. u 10:55 - pre 221 meseci
Kad budes kupio bice ti sasvim svejedno.

Tesko je reci u globalu, ali ja nikada ne bih kupio Samsung - predrasude. Ne bih kupio ni Olympus (osim mozda C765/C770), a ni FUJI - XD card.

Sto se ostalih tice, pa ako hoces aparat sa velikim zumom za malo para, onda KM Z10 ili Z3, Z2 je vec stari model. Ako ti je to prvi aparat, onda bih ti preporucio Canon ili Kodak.

U stvari, najbolje bi bilo da napises koliko novca bi izdvojio za aparat i zasto si razmisljao bas o ta tri koje si naveo.

 
Odgovor na temu

Bartman
Beograd

Član broj: 4467
Poruke: 400
*.verat.net.



Profil

icon Re: Sta kupiti Olympus,Samsung ili Konica-Minolta?19.01.2006. u 12:18 - pre 221 meseci
Licno posedujem KonicaMinoltu Z3 i prezadovoljan sam, ali od danas ti KonicaMinolta vise ne postoji, tako da ako kupujes KonicaMinoltu kupujes ustvari Sony !!!

Pozdrav
Aye caramba !!!
 
Odgovor na temu

maki101
Niš

Član broj: 44944
Poruke: 152
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Sta kupiti Olympus,Samsung ili Konica-Minolta?19.01.2006. u 13:14 - pre 221 meseci
U svakom slucaju bolje i Sony da ih uzme jer ce da nastavi da razvija njihove DSLR aparate (koje on i tako ne poseduje) i neka druga njihova resenja nego potupuno da se ugase
 
Odgovor na temu

Bartman
Beograd

Član broj: 4467
Poruke: 400
*.verat.net.



Profil

icon Re: Sta kupiti Olympus,Samsung ili Konica-Minolta?19.01.2006. u 13:32 - pre 221 meseci
Citat:
maki101: U svakom slucaju bolje i Sony da ih uzme jer ce da nastavi da razvija njihove DSLR aparate (koje on i tako ne poseduje) i neka druga njihova resenja nego potupuno da se ugase


To sto si rekao stoji, ali Sony sve sto uzme pod svoje isfusari. To se dogodilo sa Ericsson-om, a verovatno ce isto biti i sa KonicaMnioltom.

Pozdrav
Aye caramba !!!
 
Odgovor na temu

tarla

Član broj: 15527
Poruke: 1648



+42 Profil

icon Re: Sta kupiti Olympus,Samsung ili Konica-Minolta?19.01.2006. u 21:42 - pre 221 meseci
daj Bartman... Sony-Ericsson prave odlicne mobitele. Ericsson je propao zahvaljujuci svojim telefonima sa "baglamama" gdje je od 100 komada jedan dozivio prirodnu smrt. ostale su stucali vlasnici klepetajuci vratima...

ja vjerujem da ih je sony kupio iskljucivo zbog dSLR tehnologije jer je skupo razvijati svoju. puno je jeftnije kupiti nekog manjeg igraca i time dobiti njegovo iskustvo i patente.


 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
*.83.beocity.net.

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: Sta kupiti Olympus,Samsung ili Konica-Minolta?19.01.2006. u 22:38 - pre 221 meseci
KM uopste nije mali igrac (naprotiv), tako da je SONY napravio dobar posao.

OT:
Ovo nije tema o mobilnim telefonima, ali morao sam da kazem da je od 4 Ericssona koje smo imali u kuci, crk'o samo t28, i to posle gotovo 5 godina. Ona tri starija jos su ispravna, a kupljeni su 1997. i 1998. Baglama? Predrasude, rekao bih.

 
Odgovor na temu

guru
beograd

Član broj: 9367
Poruke: 647
*.static.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Sta kupiti Olympus,Samsung ili Konica-Minolta?20.01.2006. u 08:46 - pre 221 meseci
Aahaha, pa ericsson je bio bulja pre nego shto ga je Sony kupio, i od tada ima telefone u vrhu u svim klasama. A shto se tiche KM, napokon vishe necemo imati plastikanere kao Z :)

[honda]
 
Odgovor na temu

AMomcil
Aleksandar Momcilovic
SW inzenjer
myVR Software
Oslo, Norveska

Član broj: 27189
Poruke: 773
*.sdsl.no.



+1 Profil

icon Re: Sta kupiti Olympus,Samsung ili Konica-Minolta?20.01.2006. u 10:54 - pre 221 meseci
tarla je u pravu - najbitnija je kupovina patenata. Ne samo ono sto je ocigledno (AS), vec citav niz tehnologija pocev od foksuiranja, raznih resenja ogledala, itd. Svaki veliki igrac (Canon, Nikon, Minolta, Pentax, Olympus,..) poseduje stotine, hiljada patenata, pa se medjusobno prebijaju i razmenjuju. Ali to je najveca prepreka novim imenima na trzistu. Lako je kupiti znanje - preotmes 20 inzenjera, plativsi ih duplo. Tesko je domoci se patenata, iz pravnog ugla, ne tehnickog.

A za originalnog postera - aparati su vrlo razliciti, pa je tesko dati sud, ali mju 500 je odlican mali aparat. Prednost sto je vrlo robustan.
 
Odgovor na temu

Bartman
Beograd

Član broj: 4467
Poruke: 400
*.verat.net.



Profil

icon Re: Sta kupiti Olympus,Samsung ili Konica-Minolta?20.01.2006. u 11:08 - pre 221 meseci
Znam da nisam napravi dobru komparaciju, ali posedovao sam Sony J70, i imao sam zive muke sa njim. Na papiru je bio super, ali meni je crkao tockic sa strane posle 8 meseci, a da ne govorim o zakucavanju i sl. Sto se tice drugih prizvoda firme Sony mogu reci sve najgore, jer mi ni jedan njihov proizvod nije doziveo da mu istekne garancija, a da mu nesto ne rikne. Iz tog razloga sam dao ovaj komentar, jer po meni Sony mahom pravi fus robu, i mislim da bi KonicaMinolta bolje prosla da ih je kupio cuveni Mustek !!! Sony ne bih kupio ni za zivu glavu !!!

Pozdrav
Aye caramba !!!
 
Odgovor na temu

Bartman
Beograd

Član broj: 4467
Poruke: 400
*.verat.net.



Profil

icon Re: Sta kupiti Olympus,Samsung ili Konica-Minolta?20.01.2006. u 11:15 - pre 221 meseci
Citat:
tarla: daj Bartman... Sony-Ericsson prave odlicne mobitele. Ericsson je propao zahvaljujuci svojim telefonima sa "baglamama" gdje je od 100 komada jedan dozivio prirodnu smrt. ostale su stucali vlasnici klepetajuci vratima...

ja vjerujem da ih je sony kupio iskljucivo zbog dSLR tehnologije jer je skupo razvijati svoju. puno je jeftnije kupiti nekog manjeg igraca i time dobiti njegovo iskustvo i patente.


Sto se tice Ericssona, to su neunistivi telefoni. Mom teci Ericsson mislim da je neki A model radi vec 6 godina bez greske, dok ne znam coveka koji sa okosnicom SonyEricssona T610 nije imao problema, usled kvarova i loseg softvera. Toliko o toj prici da je Ericsson profitirao sa Sony-jem.

Pozdrav
Aye caramba !!!
 
Odgovor na temu

Foto-man
beograd

Član broj: 63843
Poruke: 246
194.106.169.*



Profil

icon Re: Sta kupiti Olympus,Samsung ili Konica-Minolta?20.01.2006. u 11:34 - pre 221 meseci
Citat:
Bartman: Sto se tice Ericssona, to su neunistivi telefoni. Mom teci Ericsson mislim da je neki A model radi vec 6 godina bez greske, dok ne znam coveka koji sa okosnicom SonyEricssona T610 nije imao problema, usled kvarova i loseg softvera. Toliko o toj prici da je Ericsson profitirao sa Sony-jem.

Pozdrav


Ne zelim da ulazim u raspravu sto se tice tacnosti ove izjave, posto nikad nisam bio vlasnik t610, ali je cinjenca da je to jedan od, posle nokie 3310, najrasprostranjenijih modela. Poznajem uzasno velik broj ljudi sa pomenutim t610, i to je model koji je bio svuda veliki hit, i pokrenuo veliki broj imitatorskih modela.
On je dobar model, ali ima bagova jer je on pilot za ono sto je sada postalo, zahvaljujuci njemu, standard.
Ericsson je zestoko profitirao sa sonyjem, jer su prodali vise t610 nego nekih 5 drugih samo Ericcsonovih modela zajedno.
Da ne govorimo i o uspesnim t100, k750, k700, p910, i ostalim za svoju klasu veoma uspesnim modelima.

Sto se tice sonyja, on iz mog licnog iskustva pravi kvalitetnu robu, ali preterano skupu, sto ne vazi za fotoaparate i mobilne (pod ovim mislim na SonyEriccson).

sto se tice odgovora na temu, jako mi je tesko jer nijedan od tih modela mi nije nesto drag, ako znas na sta mislim..., ali ih i ne poznajem dovoljno.
nemoj da uzmes z2, mala razolucija, i mnogo hromatskih aberacija i prilicno cest shum, a cini mi se da nema stabilizaciju slike. proveri na www.dpreview.com
samsung mi nesto ne obecava, mada imas test v700 na gorepomenutom sajtu.
Razmisli o nekom canonu ili fujiju, a sto se tice ovog skupocu xd kartica, cini mise da se tu prilike malo menjaju, tj xd vishe nije tako mnogo skup kao ranije. istina, sd je jeftiniji i dalje, ali razlika nije onako velika kao pre.

 
Odgovor na temu

voka_gsw

Član broj: 24110
Poruke: 91
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Sta kupiti Olympus,Samsung ili Konica-Minolta?20.01.2006. u 14:33 - pre 221 meseci
Citat:
Iz tog razloga sam dao ovaj komentar, jer po meni Sony mahom pravi fus robu, i mislim da bi KonicaMinolta bolje prosla da ih je kupio cuveni Mustek !!!

Yeah, right!
 
Odgovor na temu

Bartman
Beograd

Član broj: 4467
Poruke: 400
*.verat.net.



Profil

icon Re: Sta kupiti Olympus,Samsung ili Konica-Minolta?21.01.2006. u 15:33 - pre 221 meseci
Citat:
voka_gsw: Yeah, right!


Nisam hteo da omalovazavam Sony digitalne aparate. Cak naprotiv mislim da su dosta dobri, bar oni koje sam ja mogao da probam tj. W1 i W5, ali obzirom na moje iskustvo sa Sony-jem ne verujem da bih ikad vise kupio njihov proizvod.

Pozdrav
Aye caramba !!!
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.dialup.neobee.net.



+1269 Profil

icon Re: Sta kupiti Olympus,Samsung ili Konica-Minolta?21.01.2006. u 17:52 - pre 221 meseci
Nemojta izgubiti iz vida da se ulaskom Sony a u KM pomalo stavlja šapa i na Nikon.
Ne mora tu da ispadne ništa loše.
Zamislite Minolta mašinu sa Sonyevom suštinom (CCD,soft,..) i sa Zeisom!!!!
Biće čupavo?
 
Odgovor na temu

tarla

Član broj: 15527
Poruke: 1648



+42 Profil

icon Re: Sta kupiti Olympus,Samsung ili Konica-Minolta?22.01.2006. u 03:17 - pre 221 meseci
ja sam o Eriksonu govori iz iskustva. tacnije pricao sam sa nekim serviserima. ta serija T je bila totalni promasaj. znam gomilu likova koji su je proklinjali. u svakom slucaju nije bez razloga Sony otkupio komplet paket. napravio je cudo sa tim mobitelima i nadam se da ce isto biti i sa dSLR aparatima iz KM.

No to mozda i upali kod novajlija poput mene u dSLR svijetu no kod zagrizenih profes. koji imaju gomili Canon i Nikon objektiva nema pite da prodje. jer njima samo trebaju u stvari kucista, objektive imaju a skupo bi im bilo da prelaze na nova tijela ma kako dobri objektivi bili.... no ko zna, ko zna :)


 
Odgovor na temu

AMomcil
Aleksandar Momcilovic
SW inzenjer
myVR Software
Oslo, Norveska

Član broj: 27189
Poruke: 773
*.80-203-84.nextgentel.com.



+1 Profil

icon Re: Sta kupiti Olympus,Samsung ili Konica-Minolta?22.01.2006. u 13:57 - pre 221 meseci
^ Zagrizeni profesionalci predstavljaju 1-5% foto trzista. Kompanije zive od preostalih 95+% kupaca, a profesionalci su setajuca reklama.
Sony je rekao da puca na 25% DSLR trzista, a vecini DSLR kupaca u sledecih nekoliko godina ce to prvi SLR, bez stakala od ranije. Puno njih dolazi sa digitalaca, gde Sony ima odlicnu zastupljenost. Neko ko je koristio V3, F828, R1 ce prvo pogledati Sony DSLR.
Takodje, veliki odjek je imala vest da je Canon upravo prodao 30 miliona AF objektiva. Nikon je negde na 35+ miliona, a Minolta je prosle godine objavila cifru od 16 miliona.
Dakle jos ima puno vlasnika Minoltinih stakala koji nisu presli na DSLR (verovatno zbog cene), puno vlasnika raznih Sony digitalaca.. Jos ako Sony odluci da ratuje cenom, jedino bi Canon mogao donekle da parira.
Naime, Sony pravi senzore, a mozda i svu elektroniku, dok Canon recimo kupuje bar LCD-ove spolja.
Koliko je to vazno cene radi - pogledajmo 350D i D50. Realno, proizvodnja 350D je jeftinija od D50, jer Canon pravi svoj CMOS, a Nikon kupuje CCD od Sony-a. Bas nista drugo nema na 350D sto bi opravdalo vecu cenu, a prodaje je skuplje od D50. Dakle, Canon ima *mnogo* vecu marginu zarade nego Nikon ovde. A gde se Nikon vadi? Sa D70s koji kosta u proizvodnji mozda 10 dolara vise od D50. Medjutim, marketing i mudra podela kit objektiva i specifikacija D50 je tu napravila razliku u klasi.
Sony odlicno zna sve ovakve trikove. Dovoljne je da od 5D naprave dva modela - jedan, isti kao sadasnji, samo sa Sony nalepnicom, sto jeftiniji moguc da maltretiraju konkurenciju i u drugi da ubace senzor sa 10MP (slican R1).
 
Odgovor na temu

tarla

Član broj: 15527
Poruke: 1648



+42 Profil

icon Re: Sta kupiti Olympus,Samsung ili Konica-Minolta?22.01.2006. u 15:16 - pre 221 meseci
po mom misljenju dSLR trziste postaje slicno racunarima. cijena im ne pada kako neko misli nego za iste pare dobijas sve vise :)

e sad vjerujem da se velike pare vrte u dSLR svijetu ali mozda je ipak veca zarada u idiotima. sta ce mojoj sestri dslr mase 1kg?
dam joj aparat da uslika mene sa bilo kim i ona zaboravi blic da otvori a kamoli da mijenja objektive i tamo nesto fokusira. :)


 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Sta kupiti Olympus,Samsung ili Konica-Minolta?

[ Pregleda: 6237 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.