Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Opet CUPS

[es] :: Linux desktop okruženja :: Opet CUPS

[ Pregleda: 1827 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jc denton

Član broj: 2358
Poruke: 1705
195.252.103.*



Profil

icon Opet CUPS27.10.2002. u 23:55 - pre 261 meseci
Pokusao sam da pokrenem CUPS konfigurator (rh 7.3, KDE), ali izgleda da na localhost:6139 (ili kako bese port, sigurno sam dobro ukucao citajuci stare teme na forumu u vezi ovoga) nema nista. localhost takodje ne daje nista.

Verovatno ne radi apache ili koji je vec server potreban, pa vas molim za savet.

Pitanje za randoma (a i za ostale): Procitao sam u starim temama da imas hp6l, pa posto i ja radim sa nekoliko hp 'lasera' (kao i sa hp 6l), kako da ga podesim za rh 7.3? video sam da postoji i neki Printer configuration, da li je to razlicito od CUPS-a, tj. u cemu je razlika u kvalitetu stampe?
Pregledajuci stare teme, u kojima towk rece da je najveci problem oko fontova i da se desava da stampac stane na svakih par odstampanih strana, nisam siguran sta da izaberem od ova dva nacina za stampu? Nadam se da sam dobro shvatio problematiku stampanja na Linux-u.

pozdrav
fire, walk with me
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
*.yubc.net

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: Opet CUPS28.10.2002. u 02:37 - pre 261 meseci
Port je 631. Nema veze sa Apache-jem, na tom portu sluša cupsd, što možeš lako da proveš netstat, sockstat ili nekom sličnom komandom (zaboravih kako beše na Linuxu, valjda fuser(1)). Znači 1) treba da ti bude ugažen običan lpd 2) treba da ti bude podignut CUPS, koji ima svoju zamenu za lpd.

Što se tiče problema o kojima pričaš, nikad nisam naišao na njih. Ranije sam za štampanje koristio svoj ručno pisani magični filter i lpd, ali sam onda otkrio CUPS, koji je definitivno najjednostavnija i najkvalitetnija varijanta.

Prelistaj ipak malo i Linux-Printing-HOWTO, neće ti škoditi.
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.nspoint.net



Profil

icon Re: Opet CUPS28.10.2002. u 20:25 - pre 261 meseci
Citat:
Port je 631. Nema veze sa Apache-jem, na tom portu sluša cupsd, što možeš lako da proveš netstat, sockstat ili nekom sličnom komandom (zaboravih kako beše na Linuxu, valjda fuser(1)).



socklist
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux desktop okruženja :: Opet CUPS

[ Pregleda: 1827 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.