Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koliko naplaćujete Web dizajn? - Dva primera

[es] :: Web razvoj :: Koliko naplaćujete Web dizajn? - Dva primera
(TOP topic, by Aleksandar Marković)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 134877 | Odgovora: 258 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dragan Varagic
Internet konsultant, P2Internet
Novi Sad

Član broj: 4867
Poruke: 1325
195.252.100.*

Sajt: www.draganvaragic.com


+3 Profil

icon Koliko naplaćujete Web dizajn? - Dva primera27.10.2002. u 16:59 - pre 260 meseci
Malo sam pregledao poruke i sajtove koji se kotiraju kao dobri, kvalitetni i sl. Naravno, generalizujem, ali imam utisak da je mali broj ljudi koji ovde učestvuje u diskusijama (ne znam za one koji su samo posmatrači) imao prilike da učestvuje u stvarno ozbiljnim poslovima.

Evo primera: U slučaju izrade sajta za kompaniju Sintelon Plus korišćen je sistem kreiranja šablona stranica na osnovu koncepta i scenarija sajta. Određeni vizuelni elementi su se tražili, uključujući i nekoliko flash prikaza. Kada je stigao prvi predlog dizajnerskog rešenja stranica prema njihovoj nameni, nakon toga usvojeni grid (mreža za elemenate po stranicama) nije mnogo menjana, sem na izričiti (opravdani) zahtev klijenta. U ovom slučaju za dizajn je bio odgovoran Dejan Tosić ( www.tosic.com ). Sajt je uradila agencija ActiveZ.

Za slučaj sajta STS (Sintelon Tarkett Sommer) situacija je još strožija. Za razliku od prethodnog primera gde je postojao spisak elemenata koje je dizajner trebalo da postavi u smisleno dizajnersko rešenje, u ovom slučaju praktično ceo grid postoji, sa odabranom vrstom navigacije, položaja potrebnih elemenata, itd. U sklopu ovog sajta radi se i programabilni flash sa izmenom boja dezena putem izmene hexa-decimalnih brojeva u galeriji proizvoda. Sajt radi agencija Perspectives.

U ovakvim slučajevima Web dizajneri dobijaju značajna sredstva, uglavnom od 1.000 EUR, i više. Zanimalo bi koliko otprilike dobijate sredstava (budžet) po poslu i za kakve poslove.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.verat.net



+6455 Profil

icon Re: Koliko naplaćujete Web dizajn? - Dva primera27.10.2002. u 19:48 - pre 260 meseci
1000EUR mislim da i nije bas neka cifra za kvalitetan design...
 
Odgovor na temu

Trunks
Stefan T.
Freelance web/grafički dizajner.
Novi Sad, Srbija

Član broj: 34
Poruke: 2465
*.dial.InfoSky.Net

ICQ: 28675801
Sajt: Linemotion.com


+1 Profil

icon Re: Koliko naplaćujete Web dizajn? - Dva primera27.10.2002. u 21:27 - pre 260 meseci
1000 € je i više nego pristojna cena za kvalitetan dizajn na našim prostorima.
Bila je slična diskusija na IT Jobs u vezi ove teme, pa pogledaj i tamo.
Naravno da cena zavisi od veličine projekta, i roka (ako je određen).

Usput, zar nije Nikola Tošić bio zadužen za prvi dizajn?
Verovatno štamparska greška. ;)
» Mom, mom, look what I did, mom!
» Look what I did to my hands, I broke 'em!
 
Odgovor na temu

Predrag Damnjanovic
Predrag Damnjanovic
Nis, Srbija

Član broj: 141
Poruke: 1305
*.bankerinter.net

Sajt: www.mycity.rs


+1 Profil

icon Re: Koliko naplaćujete Web dizajn? - Dva primera27.10.2002. u 21:42 - pre 260 meseci
Bas me intgeresuje, koliko bi trazili za dizajn koji koristi www.mycity.co.yu .
Recimo da ste ga vi radili, za mene, i koliko bi mi naplatili?

U cenu dizajna NE RACUNAJTE konvertovanje u HTML, posto sam ja to odradio.
Znaci samo dizajn, radjen recimo u Adobi Photoshop.

A mogli biste da navedete i cenu u kojoj je uracunato i konvertovanje.

Bas me zanima, narocito ako na ovu poruku odgovori vise dizajnera...
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.net.yu



+6455 Profil

icon Re: Koliko naplaćujete Web dizajn? - Dva primera27.10.2002. u 21:52 - pre 260 meseci
takav design odradi programer dok radi coding, cisto da ima kao nesto.. neki template...

ne bih verovao da je ovo i finalni 'design' a ponajmanje da je placen...
 
Odgovor na temu

Predrag Damnjanovic
Predrag Damnjanovic
Nis, Srbija

Član broj: 141
Poruke: 1305
*.bankerinter.net

Sajt: www.mycity.rs


+1 Profil

icon Re: Koliko naplaćujete Web dizajn? - Dva primera27.10.2002. u 21:59 - pre 260 meseci
Pa ja sam trazio takav - jednostavan, prijatan i optimizovan.
Takav sam i dobio :)
Pa, koliko bi mi vi trazili za njega?
 
Odgovor na temu

ShojkE
Munze Konza

Član broj: 1169
Poruke: 272
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: www.zooncreative.com


Profil

icon Re: Koliko naplaćujete Web dizajn? - Dva primera27.10.2002. u 23:09 - pre 260 meseci
odgovor --- Predrag
Samo za dizajn 200 E
odgovor --- Varagic
Naravno da u velikoj meri zavisi kome dajes posao... Po svemu sudeci ispod 600 do 1000 E se nebih spustao... Govorimo o dizajnu...
 
Odgovor na temu

Batica

Član broj: 6014
Poruke: 108
*.net.yu



+1 Profil

icon Re: Koliko naplaćujete Web dizajn? - Dva primera27.10.2002. u 23:16 - pre 260 meseci
Gospodin Varagic se malo pravi vazan kao
"korišćen je sistem kreiranja šablona stranica na osnovu koncepta i scenarija sajta." Ha, ha, ha
Cena od $1000 za sablon je OK cena (ja sam radio i za $400) ali se moze dobiti i znatno vise ako si kreativan. Medjutim to je premalo za dizajn. Za dizajn se placa oko $4000-$5000. Ali to nije isto ovo cemu prica g. Varagic.
 
Odgovor na temu

Dragan Varagic
Internet konsultant, P2Internet
Novi Sad

Član broj: 4867
Poruke: 1325
195.252.100.*

Sajt: www.draganvaragic.com


+3 Profil

icon Re: Koliko naplaćujete Web dizajn? - Dva primera28.10.2002. u 07:36 - pre 260 meseci
Kao što ste mogli videti, radi se o domaćim primerima i firmama koje rade i na domaćem i na inostranom tržištu. Ja znam samo dva primera kada je ovde uzeto do 2.000 EUR za dizajn - jednom opravdano, drugi put je možda trebalo i više, a onaj ko ovde uzme 4.000 - 5.000 EUR za dizajn sajta...

Što se tiče Peđe, ovaj dizajn ne bi trebalo da staje iznad 200 EUR, a i to je mnogo, jer se slažem s Venturom.

Što se tiče hvalisanja, kao što se iz primera može videti, nije moja firma radila ni sajt, ni dizajn. Ako mi treba Web dizajner, angažujem ih po freelance principu. Isto važi i za kreiranje sajtova, samo što onda obično angažujem agencije.

Primer sa konceptom, scenarijom, gridom... je tu zbog toga što se tako radi na Zapadu kod ozbiljnih poslova. Još ozbiljnije varijante posla podrazumevaju naručena istraživanja, usability eksperte (HCI), klasične dizajnere, kodere, i sl.

Inače, moja je greška - Nikola Tošić. Poznajem i dr. Dejana Tošića ko-autora knjige "Elektrosko poslovanje posle 2000.". Izuzetno zanimljiv čovek.
 
Odgovor na temu

Batica

Član broj: 6014
Poruke: 108
*.net.yu



+1 Profil

icon Re: Koliko naplaćujete Web dizajn? - Dva primera28.10.2002. u 12:27 - pre 260 meseci
Ja se izvinjavam nismo se razumeli, ja sam pisao o ceni za dizajn
kao freelancer na stranom trzistu. Znaci samo dizajn ne web sajt, kada radis
po ugovoru za neku od stranih agencija a za trece lice.
Ali da nastavim, ima ovde dosta nesporazuma po pitanjima sta je web dizajn i sta se od
dizajnera trazi a posledica toga je i pitanje cene.
Prvo, male agencije na zapadu ne rade projekat ispod
$20.000 a srednje ne rade ispod $50.000, nece da pricaju ako ti je budzet ispod toga.
Trik nije u tome da na zapadu ima para a ovde nema pa tamo placaju vise a ovde manje, trik je u tome
sta narucilac posla trazi i sta mu agenicja nudi i garantuje za taj novac. Zbog toga mala firma nikada ne moze da spusti cenu
i da uradi posao jeftinije nego velika firma jer nema znanja i resurse i zato ne moze da izvede posao i da da garancije. Ne smes da preuzmes obavezu jer
placas penale ako se ne ispostuje ugovor. A ako ipak hoces da uradis posao onda moras da angazujes i nove ljude i resurse a samim tim i cena skace.
Ja kada sam radio na jednom velikom projektu ja sam dobio tekst od jedno 60 strana + analize (trziste, ciljne grupe etc..statisticka obrada) sta se trazi od web dizajnera. Nigde ni jedna slika niti ideja.
Moj posao kao web dizajnera je bila da konvertujem te zahteve u vizulni model, da vizualizujem te zahteve (uzmi samo koliko ti vremena treba da procitas 60 gusto kucanih strana + da proucis analize). Uzgred te zahteve
nije dao klijent nego project manager. Klijent je trazio povecanje obima prodaje svojih usluga, i to je kraj. Za klijent cena od recimo $75.000 dolara nije velika jer mu garantujes ROI od 50% u prvom kvartalu. Naravno to ne radim ja nego agencija i zbog toga tamo nista nije skupo
jer svi koji znaju da rade dobro svoj posao zaradjuju.
Imam primer i iz nase zemlje. Tip koji prodaje el. uredjaje na nasem trzistu jedne renomirane svetske firme , imao je prodaju od januara do septembra ove godine od 10.000 komada (najjeftiniji kosta $750) i cist
profit, samo za sebe od $250.000. Inace firma ima 5 zaposlenih. On je trazio da mu se uradi web a budzet mu je bio $25.000. Drugim recima bio je spreman maksimalno toliko da plati.Sta se desilo, niko nije hteo da mu radi projekat a nudio je posao eunet-u, scnet-u i tehnikom-u, uzgred za druge nije ni znao, gde da ih nadje?
U cemu je fora, fora je u tome da ljudi ovde imaju para i hoce da plate pa i tolike cifre ali nema ko da ponudi protiv uslugu za tu cenu. Protiv uslugu jedne agencije ne cini "izrada stranica" pa da neko ovde stalno pita posto je jedna html stranica i jos hoce zajednicki cenovnik da pravi, vec je protiv usluga da
garantujes klijentu da ce se obim njegove prodaje u sledecoj godini povecati za 20%. Niko to nije smeo da mu garantuje pa nije imao covek kome da plati. Za njega je mnogo da plati $2000 i da ne dobije garanciju nizasta, da od toga nema nikakve koristi ili da ima korist teoretskog tipa sto se ovde cesto pojavljuje kao argumentacija kao 24 sata reklama, vidi vas ceo svet i takve budalastine za koje samo idioti daju pare i malo placaju.
Eto zasto projekti na zapadu mogu da kostaju od $100.000 pa navise a zasto ovde toga nema.
Naplacuje se znanje a ne izrada web stranica i dosta vise sa tim pitanjima koliko kosta jedna web stranica.



 
Odgovor na temu

Marko Bijelic

Član broj: 3296
Poruke: 1077
*.teol.net

Sajt: markobijelic.com


+1 Profil

icon Re: Koliko naplaćujete Web dizajn? - Dva primera28.10.2002. u 13:21 - pre 260 meseci
O ideji formiranja univerzalnog cjenovnika. Prvo, na DZu se vidi da od tog nije bilo nista (diskusija je otisla u potpuno suprotnom smjeru). Takodje moje licno misljenje da je univerzalni cjenovnik vrlo komplikovana stvar. Na naplatu uticu mnogi faktori. Takodje ove jedan primjer iz "srpske domace prakse" kako iskoristiti takav cjenovnik. "Dizajner" klijentu pokaze recimo takav univerzalni cjenovnik i uz dobru spiku tipa: To su prosjecne cijene u drzavi, tako se svugdje naplacuje rad, ja cu uraditi, to, to i to, e da vidimo
kolko je to - 1.000 EUR po njihovom cjenovniku. Eto ja cu vam sve to odraditi za 200 EUR. "Dizajner" trlja ruke prosao je posao, "investitor" je jos zadovoljniji jer je prosao 5 puta jeftnije i tako u nedogled.

Poznajuci domacu RS scenu odgovorno mogu da kazem da je ovdje pri dobijanju posla glavni faktor - spika. Prodati covjeku pricu o prednostima Interneta, "Nisi na Internetu ne postojis", to danas svako ima, tu lezi para, to ti je milinijumski audotorijum, eto vidis moze te naci nas co'jek iz Kanade i sl. Prodavanje magle, to je danas nas Internet biznis. Takodje ovom prilikom javno skidam kapu Varagi i ostalim ljudima koji rade na e-edukaciji ovog naseg naroda...

Nadam se da ce uskoro stvari krenuti nabolje, btw. cesto cujem citat: "Najskuplja je investicija ona koju placas dva puta". 100% tacno.

 
Odgovor na temu

Marko Bijelic

Član broj: 3296
Poruke: 1077
*.teol.net

Sajt: markobijelic.com


+1 Profil

icon Re: Koliko naplaćujete Web dizajn? - Dva primera28.10.2002. u 13:58 - pre 260 meseci
Da se nadovezem na Baticin post.

Za 20.000$ ulozenih u Internet kod pravih ljudi mogao se postici efekat takav da skoro svaki surfer zna za njegovu firmu i sajt.

Stvarno, postoje li ovdje profesionalne firme koje mogu da se uhvate u kostac sa ovakvih stvarima. Takodje mnogo je veci problem oko garancije na domacem trzistu u odnosu na SAD/ostatak svijeta uzimajuci u obzir velicinu Internet trzista/prosjecan profil domaceg korisnika Neta/kupovnu moc gradjana/etc.

Jel moze neko da navede par domacih profesionalnih timova koji bi mogli da odrade takav posao. Kada ovo pitam, mislim na potpuni tim, posto se kod nas pod timom ljudi koji stoje iza neke web development firme nalaze 2/3 covjeka. Znaci neko ko moze da pruzi sledece: analizu trzista/project managment/web development/hosting/promociju + zavidan kvalitet i garanciju ?
 
Odgovor na temu

Batica

Član broj: 6014
Poruke: 108
*.net.yu



+1 Profil

icon Re: Koliko naplaćujete Web dizajn? - Dva primera28.10.2002. u 14:24 - pre 260 meseci
To je dobro pitanje, plasim se da kod nas takve firme ne postoje.
Ja izuzetmo cenim g. Varagica, njegov trud, napor i muku, zaista svaka cast.
Ali ja nisam video ni jedan baner koji reklamira njegovu knjigu na b92, blic ili
glas-javnosti etc. Ako g. Varagic "sumnja" tj. nece da plati, sta onda trazi od svog klijenta, zato ne moze da naplati svoj trud. Moras da das dinar da bi zaradio 2 , nije bitno da li bi neki posetilac sa navedenih sajtova kupio knjigu jer je to dokaz da ima smisla i da verujes u ono sto radis. Naplata (po vecoj ceni) dolazi kasnije.
 
Odgovor na temu

Dragan Varagic
Internet konsultant, P2Internet
Novi Sad

Član broj: 4867
Poruke: 1325
195.252.100.*

Sajt: www.draganvaragic.com


+3 Profil

icon Re: Koliko naplaćujete Web dizajn? - Dva primera28.10.2002. u 15:52 - pre 260 meseci
Što se tiče timova, kod nas ih postoji nekoliko veoma ozbiljnih. Kao što sam već spomenuo, agencija ActiveZ je veoma ozbiljna, najviše radi za italijansko tržište, tu je npr. GOWI Group iz Pančeva koji radi puno na engleskom tržištu, agencija Net iz Leskovca, INI Group koja radi na nemačom tržištu...

Što se tiče promocije moje knjige na Netu, za sada radim low budžet promociju, jer je takva moja finansijska situacija u ovom momentu. Ovo ne znači da neću krenuti promociju na nekim realno posećenim sajtovima, ali otom-potom, nadam se da će se to desiti što pre :)

Mnogi misle da uzimam velike pare na ovo što radim, i da su moje usluge mnogo skupe, ali to nije slučaj.
 
Odgovor na temu

01011011

Član broj: 561
Poruke: 2341
*.in.us.prserv.net



+2 Profil

icon Re: Koliko naplaćujete Web dizajn? - Dva primera28.10.2002. u 16:34 - pre 260 meseci
Ja ljudima u americi, za instaliranje jednoga obicnoga php foruma uzimam oko 50 dolara. A za web design, ne znam, evo pitao me neki covjek da mu napravim web sajt za video klub, ne vjerujem da cu mu ista uzeti. MOje pitanje je kako najlakse uzeti pare od ljudi, kad te zovnu, kazu ti sta hoce, treba im mala pomoc, a vidis na njima da nece da plate???

Imam jos nekoliko stvari koje moram da odradim pa me interesuje. I koliko bi kostao jedan recimo, e-commerce web site?
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.verat.net



+6455 Profil

icon Re: Koliko naplaćujete Web dizajn? - Dva primera28.10.2002. u 17:14 - pre 260 meseci
To garantovanje buduce prodaje je najveca glupost koju sam cuo...

Navedi mi jedan primer neke strane/domace agencije koja moze da mi garantuje da ako njima dam da mi rade sajt, da ce mi se prodaja povistiti za 20% u narednih godinu dana, cisto zbog toga sto su mi oni radili sajt.

Nemoj da lupas.
 
Odgovor na temu

Trunks
Stefan T.
Freelance web/grafički dizajner.
Novi Sad, Srbija

Član broj: 34
Poruke: 2465
*.dial.InfoSky.Net

ICQ: 28675801
Sajt: Linemotion.com


+1 Profil

icon Re: Koliko naplaćujete Web dizajn? - Dva primera28.10.2002. u 19:03 - pre 260 meseci
Batice: Ideja „univerzalnog” cenovnika nije bila takva kao što ti misliš.
Ne prodaju se stranice na kilogram i nije ovo pijaca, pa da kažeš „hoću sajt sa 4 html stranice”.
Ideja je bila bliža onome što si ti rekao. Znači, da se uspostavi neki minimalac za bilo kakvu vrstu dizajna. Čisto okvirno, ništa precizirano.

Mungos: Pa nažalost na kraju nije bilo ništa, ali spomenuo sam to jer je bitna ideja.
Nije kasno da se ponovo uradi.
Što se tiče prodavanja magle, verujem da je tako u Republici Srpskoj.
Ovde (Srbija) je takođe spika veoma važna, samo što se ovde dizajneri većinom predstavljaju kao da su David Carson ili Hillman Curtis.

Što se tiče dizajn studija/agencija - ja ću spomenuti npr. KGW studio, koji je jedan od profesionalnijih, i postoje projekti tipa ti što ste naveli.

01011011: Ne pričamo sada o tome. Ako radiš profesionalno, bez obzira na to da li si freelancer, naplatićeš izradu svakog sajta.
Ako tražiš ozbiljne projekte nećeš prihvatiti ponudu da radiš sajt, a ako ti treba nešto čisto da popuniš portfolio onda radi te poslove od dvodnevne realizacije.

Jedno pitanje usput, pošto se svi gađate sa četvorocifrenim brojevima, može li se negde videti Vaš portfolio?

» Mom, mom, look what I did, mom!
» Look what I did to my hands, I broke 'em!
 
Odgovor na temu

seljak tasa
Zoran Tanasijevic
Farma Tanasijević
www.moravci.com

Član broj: 4223
Poruke: 97
*.yubc.net

Sajt: www.seljaktasa.org


Profil

icon Re: Koliko naplaćujete Web dizajn? - Dva primera28.10.2002. u 21:45 - pre 260 meseci
Možda će vam biti zanimljiva pričica iz jedne male sredine kao što je moj Ljig. Radi se o prilično siromašnoj opštini gde je prosek plata nešto iznad 5.000 dinara i gde je većina društvenih firmi propala, a male privrede skoro da i nema.
Ja i moji prijatelji iz INternet Cluba smo uradili sijaset sajtova, ali skoro sve besplatno! Jednostavno nismo imali izbora. Ovde se o dizajnu ne moze ni govoriti jer je teško prodati i priču o bilo kakvom sajtu, a kamoli pričati ljudima o potrebi da se angažuje dizajner. Maksimum koji se može postići kod par firmi je 500 dem za kompletan nastup firme na internetu: marketing plan, domen, izrada sajta, hosting, ažuranje, reklama...
I to da vam plaćaju u 12 jednakih mesečnih rata :-(((((((

Drugi primer je vezan za turizam gde se u našim uslovima vrti ogromna lova. Tu je stanje još gore bar kad je u pitanju turistička ponuda.
Naši vajni turistički poslenici u najjačim banjama (Vrnjačka, Sokobanja...) su spremni da vam ponude za ceo projekat celih 100 dem (dizajn, sajt, hosting, ažuriranje, reklama...).
Naravno neće vam nikada platiti, pošto retko plaćaju (sa ogromnim kašnjenjem ili ako ih tužite) i nastupe na sajmovima, berzama, reklamni materijal...


Zoran Tanasijević-Tasa
SVETSKI HIT! Internet portal za seljake i gospodu www.selo.rs
 
Odgovor na temu

seljak tasa
Zoran Tanasijevic
Farma Tanasijević
www.moravci.com

Član broj: 4223
Poruke: 97
*.yubc.net

Sajt: www.seljaktasa.org


Profil

icon Re: Koliko naplaćujete Web dizajn? - Dva primera28.10.2002. u 21:59 - pre 260 meseci
Citat:
ventura:
Navedi mi jedan primer neke strane/domace agencije koja moze da mi garantuje da ako njima dam da mi rade sajt, da ce mi se prodaja povistiti za 20% u narednih godinu dana, cisto zbog toga sto su mi oni radili sajt.


Pa ja sam lokalnoj mlekari u Ljigu garantovao da ću da napravim sajt i da će u prvoj godini povećati prodaju kajmaka za 100%. Naravno, bio sam siguran jer sam u prethodnih 5 godina odlično snimio situaciju na tržištu prodajući svoj kajmak. Oni su proizvodili 2.000 kg kajmaka za godinu dana, ali su posle instalacije sajta za 6 meseci dobili porudžbenica za 145.000 kg. Zvuči neverovatno, ali je istina.
Sajt sam batalio jer se mlekara malo izblamirala pošto je najveći deo naručen iz dijapsore, a oni nemaju kapital za znatnije povećanje proizvodnje.

I kod izrade sajta za banju Ljig obećao sam im povećanje broja gostiju za 10% što nije bilo teško ostvariti imajući u vidu da je banja bila potpuno neafirmisana, ima sjajne biomedicinske indikacije, blizu je velikim gradovima, odlična saobraćajna povezanost...

Može se klijentu u IZUZETNIM slučajevima grantovati i određen procenat povećanja prodaje robe ili usluga. Naravno potrebno je dobro proceniti tržište.

Iako u INternet Clubu imamo par dizajnera ja ih izuzetno retko angažujem jer prioritet dajem dobroj ideji, sadržaju i reklamiranju sajta.
Zoran Tanasijević-Tasa
SVETSKI HIT! Internet portal za seljake i gospodu www.selo.rs
 
Odgovor na temu

Vukan Karadžić
NS

Član broj: 4675
Poruke: 586
*.datanet.yu



+7 Profil

icon Re: Koliko naplaćujete Web dizajn? - Dva primera28.10.2002. u 23:00 - pre 260 meseci
Stvarno velike gluposti!
Da li pričamo o web dizajnu?
Jer ako pričamo o web dizajnu, objasni mi, molim te, kako ti, kao običan web dizajner, možeš firmi garantovati toliko i toliko povećanje prodaje ?!?&%$%&_?
Kako? Da li možda iza sebe imaš tim prekaljenih marketing experata, agenciju koja godinama prati naše tržište (a to ne postoji kod nas!), ili možda sam vršiš marketometrijska ispitivanja na bajnom YU tržištu?
Uostalom, kao da je web dizajn taj koji igra neku bitnu ulogu u eventualnom povećanju prodaje, a ne zakup advertising prostora (online i offline), dobro osmišljene kampanje (online i offline), na kraju krajeva, i sam koncept sajta, koji se ne sme brkati sa dizajnom.
Baš me interesuje odgovor.
 
Odgovor na temu

[es] :: Web razvoj :: Koliko naplaćujete Web dizajn? - Dva primera
(TOP topic, by Aleksandar Marković)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 134877 | Odgovora: 258 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.