Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Word] Pitanje kome treba hitan odgovor...ako je neko budan

[es] :: Office :: Word :: [Word] Pitanje kome treba hitan odgovor...ako je neko budan

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6250 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BBS
Be Back Soon
ŠUMADIJA DO TOKIJA

Član broj: 40443
Poruke: 1720
*.pat-pool.kg.sbb.co.yu.

ICQ: 250629747


+75 Profil

icon Re: Pitanje kome treba hitan odgovor...ako je neko budan06.02.2006. u 01:34 - pre 221 meseci
Ako hoces da ti svaki primalac vidi sva slova kojim si pisao mail podesi da ti defaul raspored bude unicode utf 8 i onda mozes i cirilicom da pises a primalac ce moci da cita
 
Odgovor na temu

Slobodan Trebovac
Banja Luka

Član broj: 40266
Poruke: 1088
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: Pitanje kome treba hitan odgovor...ako je neko budan08.02.2006. u 23:02 - pre 221 meseci
Da se nadovezem na sve ovo: jedan moj prijatelj je nedavno slao u Grcku neke mailove u kojima je koristio grcku tastaturu i slao ih je kao UTF-8. Kao program za slanje mailova koristio je Outlook Express. Iz nekakvog meni nepoznatog razloga ukoliko bi poruka bila iole duza program je nije uspijevao u potpunosti poslati. Mailove iz Grcke je primao bez problema, bez obzira na njihovu duzinu. Primijetio sam da je prilikom slanja uspijevao da posalje oko pola poruke. Zasto se ovo desavalo nemam pojma. Problem sam rijesio (bar ja mislim) sasvim slucajno. Sa Interneta sam skinuo MozilluThunderbird na grckom jeziku i sa njom nije bilo nikakvih problema prilikom slanja i primanja mailova, bez obzira sto su i iz nje mailovi slati kao UTF-8.
Sljedeca situacija je jos interesantnija. Isti prijatelj je na svom racunaru imao nekoliko Word-ovih dokumenata otkucanih na grckom jeziku, ali pomocu grckih fontova. Jednom prilikom sam ja jedan od tih dokumenata trebao da nosim na stampanje i znajuci da se radi o rijetkim (za nas) grckim fontovima ja sam i te fontove ukljucio u dokument i nosio na stampanje. Na moje iznenadjenje neki (manji) dijelovi teksta nisu bili pravilno prikazani, a meni nikako nije bilo jasno kako je to moguce ako sam na tom racunaru instalirao sve fontove kojim je tekst otkucan. Bio bih zahvalan ako neko mozda zna o cemu se ovdje radi i da li je neko imao slicnih problema.
tyranBL
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Word :: [Word] Pitanje kome treba hitan odgovor...ako je neko budan

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6250 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.