Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

konzolno ili win32 programiranje?

[es] :: C/C++ programiranje :: konzolno ili win32 programiranje?

[ Pregleda: 3405 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Kretosh
pol:muski
Tranqiliti

Član broj: 57704
Poruke: 37
82.208.195.*



Profil

icon konzolno ili win32 programiranje?15.01.2006. u 21:31 - pre 222 meseci
Zavrsio sam knjigu "Teach Yourself C++ in 21 days" i pristojno je savladao.Sada sam u dilemi da li da nadjem neku napredniju knjigu o konzolnom programiranju jer sam siguran da ima jos puno vaznih stvari i tehnika koje nisu pokrivene u knjizi iz koje sam ucio ili da mozda odmah predjem na visual C++(ili C++ builder) i neku knjigu o pravljenju Windows aplikacija.
Znaci zelim da pravim programe za windows ali isto tako zelim da imam dobro znanje o samom c++ jeziku koje ce mi kasnije posluziti za mozda pravljenje nekih kopleksnijih programa sto netju moci sa ovim osnovnim znanjem koje sam stekao kroz pomenutu knjigu.
Ukoliko mi predlazete da nastavim sa konzolnim programiranjem bilo bi lepo i da navedete neku napredniju knjigu koja ce mi pomoci u tome(ako je moguce e-book) a za ovo drugo cu valjda sam uspeti da nadjem prikladnu knjigu.
Dovidjenja,prijatno.
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.nat-pool.po.sbb.co.yu.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: konzolno ili win32 programiranje?16.01.2006. u 19:14 - pre 222 meseci
Predji na Win32 GUI (Graphics User Interface) programiranje.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dial.InfoSky.Net.



+2789 Profil

icon Re: konzolno ili win32 programiranje?16.01.2006. u 23:51 - pre 222 meseci
Za kompleksnije aplikacije ti ne treba ništa više poznavanja programskog jezika C++ nego što je izloženo u bilo kom pristojnom udžbeniku. Mogu ti zatrebati algoritmi, ali oni su isti za sve programske jezike. Dakle, cepaj Win32 GUI, istražuj ugražene biblioteke i njihove mogućnosti i uči algoritme. Ako ti nešto od C++ jezika zafali, tu je MSDN.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.hsd1.wa.comcast.net.



+18 Profil

icon Re: konzolno ili win32 programiranje?17.01.2006. u 17:22 - pre 222 meseci
Zavisi cime zelis da se bavis u tvojoj karijeri. Ako stvarno zelis da radis razvoj aplikativnog softvera, i to jos u C/C++-u, a to je danas vrlo retka vrsta posla, onda pogledaj Win32. Sa druge strane, ako zelis da radis manji softver kakav se kod nas vise trazi, onda ti treba neki RAD alat za UIove, recimo C#. A ako zelis da se bavis sistemskim programianjem, onda nastavi sa 'obicnim' C/C++-om i eventualno procitaj kako radi Win32 message pump cisto da bi znao kako stvari funkcionisu.

Poenta je da nema pravog puta, vec da ti treba da izaberes sta ces da radis na osnovu tvojih interesovanja i mogucnosti.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dial.InfoSky.Net.



+2789 Profil

icon Re: konzolno ili win32 programiranje?17.01.2006. u 19:25 - pre 222 meseci
C++ se još uvek koristi za video igre. Na SONY konzolama koliko znam i ne postoje C# i .NET platforma.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

NastyBoy
Bojan Nastic
UK

Član broj: 12041
Poruke: 895
*.plus.com.



+4 Profil

icon Re: konzolno ili win32 programiranje?17.01.2006. u 19:36 - pre 222 meseci
Ma koristi se C++ itekako, i koristice se josh dugo dugo, od sistemskog softvera, preko aplikativnog, do video-igara.
Bash bih da vidim tu veliku (native!) aplikaciju koja velikim delom nije pisana u C/C++u (ne rachunam corporate/enterprise sisteme koje i ne rachunam u aplikacije)
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: konzolno ili win32 programiranje?

[ Pregleda: 3405 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.