Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoć!

[es] :: C/C++ programiranje :: Pomoć!

[ Pregleda: 3521 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

||NeX||
Nedim Šabić
Vlasnik SEO.ba
BiH

Član broj: 1430
Poruke: 1733
*.as53.tr.bih.net.ba.



+4 Profil

icon Pomoć!25.10.2002. u 23:28 - pre 261 meseci
Ima mi drugarica zadatak u školi, a ne zna ga rješiti.
Pa ako neko može pomoći please.
Treba i komentar za svaku funkciju ili kako se to sve zove.

Doc odavde skinuti:
www.korak.ba/images/TerminskizadatakuC.zip

Treba joj do Ponedjeljka, ako neko uradi možemo se dogovoriti i za neku novčanu nadoknadu.

Ma pravi školski zadatak. lagano je...
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Pomoć!26.10.2002. u 16:31 - pre 261 meseci
evo sada je html...
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Milan Aksic

Član broj: 412
Poruke: 1053
*.beotel.net



Profil

icon Re: Pomoć!26.10.2002. u 18:18 - pre 261 meseci
filmil: Donekle se slazem s tobom. Na zalost postavlja se pitanje kako razgraniciti pomoc ili samo resenje zadatka, za npr. srednjoskolski zadatak ili kao problem pri spremanju ispita, koje se cak odnosi na neku drugu licnost u odnosu na autora teme.
Cak i da se pitanje ne nalazi u ovoj formi, autor poruke je uvek u mogucnosti da izmeni formu koja bi odgovarala onoj, koja je prihvatljiva na forumu, a da autor opet dobije odgovor.
Ipak, se mozda treba insistirati na prihvatljivoj formi (iako ona u ovom slucaju ne znaci resenje ovog problema) samo zato da se ne bi 'ustalila' ovakva praxa.

tOwk: ...bez komentara.

Autoru: Kako je tema, postavljena krajnje nezahvalno a vec sam i pomenuo da ne odobravam ovakvu praxu, poslacu ti listing klase koja skoro da odgovora resenju zadatka (fajl je prikacen uz poruku).
Iz gore navedenog a i zbog manjka mog slobodnog vremena, nisam prepravljivao kood kako bi sto bolje odgovarao zadatoj formi resenju.
Uostalom, smatram da je kood relativno jasan tako da ne bi trebalo da predstavlja problem 'tvojoj drugarici', ako poseduje elmentarno znanje o C/C++-u, da bi u najgorem slucaju mogla da iskoristi listing kao model. U suprotnom ...nadam se da sam u dovoljnoj meri pokazao dobru volju.

Pozdrav.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Dejan Krstic

Član broj: 479
Poruke: 2558



+1 Profil

icon Re: Pomoć!26.10.2002. u 20:05 - pre 261 meseci
Pre nego sto me budete napali zbog obrisanih poruka treba da znate da je na ovom forumu masa onih koji ne bi znali da urade ni mnogo prostije zadatke. Zbog toga je, barem sto se mene tice, ova tema ostavljena iako smo rekli da necemo resavati domace zadatke. Ovaj zadatak, kada bude uradjen, treba da bude okacen ovde zbog svih buducih pitanja oko stringova i pointera i kako se to radi nekoristeci vec postojece klase.

Potsetio bih drage kolege na jos jednu praksu. To je ona praksa u kojoj se brisu sve poruke koje ne sadrze nikakav konstruktivan predlog ili odgovor na postavljeno pitanje.
 
Odgovor na temu

||NeX||
Nedim Šabić
Vlasnik SEO.ba
BiH

Član broj: 1430
Poruke: 1733
*.as53.tr.bih.net.ba.



+4 Profil

icon Re: Pomoć!27.10.2002. u 11:11 - pre 261 meseci
Stvarno ste me razočarali.
Svi pričaju, aniko nije uradio.
ja da znam i da ona zna uradilo bi se.
Ali šta ćeš.
Tako će sad pasti iz C-a. A zadnja godina na hardware-u.
Iako to nema vezez jedno sa drugom, ima taj predmet.
Pa rekao sam da će i biti parica nekih od nje.
Ali kad ste lijeni.
Pa da Vamam nešto treba što ja super znam, uradio bih to samo eto radi toga da budem čovjek.

Ako ima neko da je uradio molim Vas da brzo postira, provjerit' ću večeras ima li išta.
 
Odgovor na temu

Dragoslav Krunić

Član broj: 225
Poruke: 1083
*.verat.net



Profil

icon Re: Pomoć!27.10.2002. u 13:13 - pre 261 meseci
Da, da, i sad su još ovi ljudi ovde krivi zato što će tvoja drugarica da padne na ispitu. Ajde lepo izvinite se čoveku što njegovoj drugarici niste rešili zadatak a to vam je obaveza, ajde. TRK!
 
Odgovor na temu

Dejan Krstic

Član broj: 479
Poruke: 2558



+1 Profil

icon Re: Pomoć!27.10.2002. u 15:11 - pre 261 meseci
Izvinjavam se sto nam nisi rekao ranije za taj zadatak nego si ostavio 48h za to :)
 
Odgovor na temu

Milan Aksic

Član broj: 412
Poruke: 1053
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Pomoć!27.10.2002. u 22:48 - pre 261 meseci
Kakva nezahvalnost... + ti se usudjujes da nas nazivas lenjim a da si ti (ili tvoja drugarica), ovlas pogledao kood koji sam ja poslao uz moju poruku, video bi koliko je zaista malo truda potrebno da bi dobio resenje zadatka.
Izmedju ostalih izmena/eventaulnih dodavanja, najvise vremena bi oduzele 'izmene' naziva kako bi bolje odgovarale opisu zadatka, vecina (ako ne svi) zahtevanih operatora je vec preklopljena, isto tako odgovarajuce funkcije su vec odradjene.... i ko je onda lenj. (ovde je tacka umesto znaka ? jer mi odgovor nije neophodan a nikako ne zelim da polemisem).
Druga je stvar, sto sam jasno napomenuo u mojoj poruci da nemam toliko vremena (sto se jasno vidi i po mojoj prisutnosti) za 'posvecivanje' nalazenju kompletnog resenje/adaptiranja. I sada na veoma drzak nacin, posredno ukazujes da je tvoje/njeno slobodno vreme vaznije od mog.
Ja sam pokusao da pokazem dobru volju i da u nekoj meri pomognem, ako se to ne prepoznaje onda... se izvinjavam tvojoj drugarici ako je 'pala' na ispitu... bolje cu se 'spremiti' sledeci put.
Citat:
Dejan Krstic
Izvinjavam se sto nam nisi rekao ranije za taj zadatak nego si ostavio 48h za to :)
Dragi kolega
Citat:
Dejan Krstic
...
Potsetio bih drage kolege na jos jednu praksu. To je ona praksa u kojoj se brisu sve poruke koje ne sadrze nikakav konstruktivan predlog ili odgovor na postavljeno pitanje.
;o)
 
Odgovor na temu

||NeX||
Nedim Šabić
Vlasnik SEO.ba
BiH

Član broj: 1430
Poruke: 1733
*.as53.tr.bih.net.ba.



+4 Profil

icon Re: Pomoć!27.10.2002. u 23:03 - pre 261 meseci
Ma u pravu si, i ja sam lud što sam prihvatio obavezu da joj za 48 sati nadjem nekoga ko ce joj to rijestiti za lovu.

Izvinite rajaj što sam bezvez e i ovo postirao, fakat je cura lijena i neće da malo odvoji vremena da skuži kako te ide.

Sorry, još jednom, vi ste carevi, niste to samo jednom dokazali, već 100 puta.

Sorry i hvala!
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.racasse.se

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: Pomoć!27.10.2002. u 23:27 - pre 261 meseci
Ja sam davno, u nekoliko navrata ozbiljno kritikovao ljude koji su shvatili ovaj Forum kao mesto gde mogu da dodju i da im sve bude iz momenta reseno...

Zasto ja iz principa ne resavam domace, seminarske, ispitne (i ko zna kojekakve) probleme ovde? - Prosto smatram da je glavni cilj ovog foruma bez obzira na sve EDUKACIJA. - Ako ja nekom resim problem, kasnije mu neki drugi problem resi neko drugi, od te osobe NIKAD NECE BTII PROGRAMER!
Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

||NeX||
Nedim Šabić
Vlasnik SEO.ba
BiH

Član broj: 1430
Poruke: 1733
*.as53.tr.bih.net.ba.



+4 Profil

icon Re: Pomoć!30.10.2002. u 09:54 - pre 261 meseci
Ja sam rekao izvinjavam se.
Imam isti stav kao čovjek u postu iznad ovog.
Ipak postoji, ali. Ja sam nudio pare dase to uradi. A po vašoj prići je to bilo 5min. ALi eto nema veze. Da je meni trebalo ja bih uzeo knjigu i učio. Ali pošto se ne radi o mene i mom ego-u. Glupost o tome pričati. BIlo i prošlo.
Moderator gasi topic!
 
Odgovor na temu

filmil
Filip Miletić
Oce Technologies B.V., inženjer
hardvera
Arcen, NL

Član broj: 243
Poruke: 2114
*.177.EUnet.yu

Jabber: filmil@jabber.org
ICQ: 36601391


+3 Profil

icon Re: Pomoć!01.11.2002. u 13:58 - pre 261 meseci
Citat:
passenger:
filmil: Donekle se slazem s tobom. Na zalost postavlja se pitanje kako razgraniciti pomoc ili samo resenje zadatka, za npr. srednjoskolski zadatak ili kao problem pri spremanju ispita, koje se cak odnosi na neku drugu licnost u odnosu na autora teme.


Na Usenetu se vrlo jednostavno određuju oni koji su se zapetljali pa traže pomoć od onih koji prosto žele da im neko drugi uradi njihov posao.

Naime, ako neko želi pomoć, onda postavi zadatak, zatim obavezno pošalje izvorni kod koji je do sada napisao i onda pita nešto poput: "kuku, lele, evo programa koji treba da radi to-i-to ali ne radi. Da li bi neko bio ljubazan da ga pogleda i kaže šta je dobro, šta ne valja, šta nedostaje itd." U tom slučaju ljudi će rado pomoći, a primeri su brojni na ovom forumu i širom useneta.

Ukratko, treba pokazati da je tom nekome zaista stalo do rešenja problema kao i da je razmišljao jedno vreme pa da zaista nije isplivao. Sa pitanjem kakvo je postavljeno gore može se zaključiti nešto poput (ne kažem da je zaista tako, al može se i tako shvatiti): "Aha, taj neko se dakle zafrkavao po žurkama i sl. dok nije došao car do duvara da treba dati uslov za dva dana inače će se studije plaćati toliko i toliko para i sl, pa nam sad traži da mu rešimo problem na brzaka da bi taj neko mogao opet da se zafrkava do sledeće prilike."

f
 
Odgovor na temu

Milan Aksic

Član broj: 412
Poruke: 1053
*.beotel.net



Profil

icon Re: Pomoć!02.11.2002. u 00:48 - pre 261 meseci
U tom slucaju se vise postavlja pitanje, da li treba pokusavati dati odgovor, odnosno brisati poruke, ako sam autor pitanja nije pokazao ni minimum samoinicijative u resavanju svog problema, a ne da li bi trebalo pokusavati resiti necije 'skolske' zadatke.
Mislim da ne treba ulaziti u privatne razloge slicnog ponasanja, osim ako je u pitanju naglasena 'nemarnost' samog autora.

U prvom slucaju, postoje situacije kada je ponekad potrebno ukazati na sami 'start', odnosno odrednice, kada autor opravdano nije bio u stanju da samostalno pocne rad, ali u dovoljnoj meri pokazuje volju za to.

U drugom slucaju, koji ja inace ne odobravam, pokusao sam da ukazem, da ne postoji efikasan nacin za utvrdjivanje 'opravdanosti' jer npr. ako neko postuje ovakvo pitanje
'Potrebna si mu komentari svake linije kooda u ovom Hello World programu, kako bih prosao na ispitu.'.
Pitanje je u najboljem slucaju nezahvalno, i slazem se da treba 'ignorisati' ovakve slucajeve, ali problem je sto se ne moze totalno spreciti takvo ponasanje, jer autora tog topica nista ne sprecava da nakon brisanja, preformulise pitanje u sledece:
'Poceo sam da programiram u C/C++ - u, i neke stvari mi nisu jasne, da li neko moze da mi 'prokomentarise' linije kooda u ovom kratkom programu?'
I na kraju verovatno navede program.
Sam topic ne naglasava da je u pitanju isti 'zadatak'.

Nadam se da se sada bolje razumemo. Jednostavno, mislim da se na netu ne moze ici toliko 'duboko' kao npr. IRL.
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: Pomoć!

[ Pregleda: 3521 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.