Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Danas neće skoro ništa da prihvati

[es] :: ISP :: ADSL :: Danas neće skoro ništa da prihvati
(Zaključana tema (lock), by djricky)
Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 13181 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

farmer
ns

Član broj: 81643
Poruke: 77
*.nscable.net.



Profil

icon Re: Danas neće skoro ništa da prihvati18.01.2006. u 15:36 - pre 222 meseci
pa ono u pocetku bilo sve fino... a onda je krenulo ono sa verifikacijom i pucanjem... ako bi menjao isp koga da uzmem?
 
0

Decorated Emergency
beograd

Član broj: 66037
Poruke: 69
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Danas neće skoro ništa da prihvati18.01.2006. u 21:19 - pre 222 meseci
Pa,jel ako bi ja uzeo router,onda bi mi prestali ovi prekidi interneta ili shta?
Sad mi je ovako neshto : Konekcija mi pukne posle 5-6 sati,i onda uninstaliram modem,restartujem komp,ponovo ga instaliram i onda radi super. :|
... she eyes me like a pisces when I am weak
i've been locked inside your Heart-Shaped box for weeks
i've been drawn into your magnet tar pit trap
i wish I could eat your cancer when you turn black
 
0

kumkat
Beograd

Član broj: 22180
Poruke: 522



+15 Profil

icon Re: Danas neće skoro ništa da prihvati18.01.2006. u 22:07 - pre 222 meseci
Pa pazi ja ima router At-AR255E (AlliedTelesyn) i isto imam prekide neta. Znaci ruter se blokira barem jednom dnevno, i naravno nema neta dok ga ne upalim i ugasim. Isto se javlja problem jako cesto kad mi neobbe menja IP adresu (blokira se u 90% slucajeva).
i ako oces da uradis port forwarding to je PAKAO na ovom ruteru iz razloga sto za svaki port moras da uneses WLAN adresu, internu IP adresu i port, i to radi dok ti neobee ne promeni IP pa onda sve brises i podesavas ponovo.
Tako da ni router nije bas idealan (barem ne ovaj sto daje neobee).

 
0

kumkat
Beograd

Član broj: 22180
Poruke: 522



+15 Profil

icon Re: Danas neće skoro ništa da prihvati21.01.2006. u 11:53 - pre 222 meseci
I evo opet neradi :(

[Ovu poruku je menjao kumkat dana 21.01.2006. u 12:53 GMT+1]

 
0

GFC
Ghostbuster
Beograd, Srbija

Član broj: 21830
Poruke: 316
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Danas neće skoro ništa da prihvati21.01.2006. u 11:59 - pre 222 meseci
Užas.

Nemoguće ih je dobiti na telefone TP i office.

Kao štoi rekoh u drugoj temi za Neobee - svi u Narodnog fronta 35 :)))
G H O S T B U S T E R
 
0

ogorcen

Član broj: 82205
Poruke: 2
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Danas neće skoro ništa da prihvati23.01.2006. u 03:48 - pre 222 meseci
Sasvim sam siguran da probleme koje ja kao i mnogi ovde imaju sa Neobee ADSL-om prouzrokuje samo Neobee a ne Telekom.

Evo zasto to kazem:

Prvi kompjuter sam dobio kao klinac 1982. Od tada sam promenio sve od ZX80 preko 8-bit klasika i XT IBM-a pa redom sve pentijume. Programirao sam i pravio sam igrice jos u osnovnoj skoli, nekih 15 godina pre nego sto su se ovde pojavile prve skole za “kompjutersko opismenjavanje”… dakle, imam preko 20 godina iskustva i nisam priucena domacica koja samo umislja da provajder ima probleme!

Iz Novog Sada sam i korisnik sam Neobee ISP usluga vec nekih 5-6 godina, prvo dial-up a sada ADSL i za sve ove te godine od kada sam njihov korisnik sam promenio:

2 telefonske centrale
2 telefonska broja
3 kompjutera
3 modema
4 nacina pristpa internetu (neobee prepaid, prepaid smin, postpaid 042, ADSL)
3 operativna sistema

…i bez obzira na sve to probelmi su identicni vec godinama. Imam komsiju drugara koji je na Eunetu i na identicnoj centrali sve ove godine. Uvek i sada je njemu sve radilo besprekorno dok meni kao korsniku Neobee paketa “cvetaju ruze”. Nosio sam moj kompjuter kod njega, on donosio svoj kod mene, i sa mog i sa njegovog kompjutera Eunet uvek radi a Neobee stalno pravi probleme. Svaki put kada mi se Neobee zakucao Eunet i svi 041 brojevi se radili bez problema…svaki put! Veza puca, gusi se, klecne podje zastajkuje, ima je pa je nema svakih par skundi ili par minuta ili par sati…!

Errori… raznih fela - 691 (budalastina, kao pogresan user ili pass), onda redom sve dok se ne dogodi istina u vidu 718 sto i jeste problem jer “remote computer did not respond in timely manner”. Taj “remote computer” je Neobee server, to ne radi. Nekada napise to sto na pise kao sa 718 a u stvari je svaki put bez obzira na error u pitanju “malfunction” servera.

Na Neobee ADSL-u sam vec skoro mesec dana. Nisam 24/7 za kompjuterom ali nema dana da nijhov server ne za*ere. ASDL linija stalno funkcuinise kao sto su neki vec pomenuli ali je moguce pristupiti samo Neobee sajtu ili eventualno jos nekom domacem. Nekada se ne moze pristupiti ni Neobee sajtu iako se bez problema ulogujem. Vec godinama uznazad i na dialup-u Neobee ima prekide koji najcesce pocinju rano ujutro (posle ponoci ili koji sat kasnije i ponekad traju satima sve do podneva. TP se uglavnom ne javlja na tel. a ako se jave onda se zblanjuju, kao – “prvi put cujemo za to”… a pritom problem o kome sam ih obavestio postoji konstantno GODINAMA unazad!Pisao sam mailove TP bez odgovora sve dok nisam uspeo na tel. dobiti neku ljubaznu sluzbenicu koja ne radi u TP i koja se izvinjavala iako nije nizasta kriva.

Za ovih dvadesetak dana definitivno nisu ispunili obecanih 95% od 24/7 jer mi se samo jednom navratu desilo sa je radio samo njihov sajt i nista nekoliko sati (skoro 10). O slucajevima kada radi samo recimo MSN messenger necu ni da pricam. Apsolutno je sve jedno da li se kacim preko dialup-a ili preko ADSL-a – kada Neobee pukne onda je pukao za sve.

Ne kazem, mozda je problem u vezi od njhovog servera prema globalnoj mrezi prouzrokovan Telekomovim “kvalitetom” ali ako ja od 7 ujutru pa do podne zovem TP i saljem mailove a pritom se niko ne javlja ni na jedan od 4 telefona niti se udostoji da posalje cross-post svim klijentima sa obavestenjem da su u problemima onda ja to zovem balkanskim poslovanjem u kome je bitno klijentu uzeti pare unapred a zatim mu ne isporucivati obecano tj. prodato. Cak i da je u pitanju (a na sta sumljam) namerna opstrukcija Telekoma za racun Euneta to ne opravdava odnos kakav Neobee ima prema klijetima.

Danas je kao ADSL “radio”s’vremena na vreme… Skidao sam neki program sa prosecnom brzinom od 5 kbps umesto 27 kbps!

Manite me prica o routerima… nemam problema sa uspostavljanjem ADSL veze vec sa pristupom Neobee serveru tj. globalnoj mrezi jer ili radi samo “moj PC – Neobee server” ali ne i dalje prema svetu, ili, ne radi ni “moj PC – Neobee server” ali pritom ono sto je Telekomov deo posla a to je ADSL linija funkcionise besprekorno! Ne radi se ni o preoterecenosti njihovog servera jer se “zaglupljivanja” servera najcesce desavaju u vreme kada vecina ne korsiti interent tj. u ranim jutarnjim satima (2,3,4,5,6,7,8,9) a tada su i telefonske linije najrasterecenije.

Necu to! Nisam za to platio! Necu internet provajdera kakav je Elektro ditribucija - da se radujem kada mi stalna veza radi u kontinuitetu 1 sat umesto 24 sata! Kazu da imaju malo osoblja i da se prosiruju na Beograd a pritom nisu u stanju ni da rese probleme u lokalu tj. u NS. Umesto da su prvo izasli na dobar glas u NS oni su se rasilrili kojekude i sada imaju bumerang efekat tj. los glas koji ih bije sa svih strana i odvraca potencijalne korisnike da postanu njihovi klijenti!

Neka rese svoje probleme sa Telekomom ako ih imaju a ako ih Telekom ili nelojalna konkurencija sabotira preko Telekoma neka o tome obaveste javnost i korisnike!

Bas me zanima sta ce biti kada bude trebalo da se uplati za naredni mesec? Zar ce poslati uplatnice bez ijedne reci…kao da se nista nije desavalo predhodnog meseca?!

Vrlo bih voleo da neko od sefova iz Neobee prati ovaj forum. Jos jedan mesec im dajem fore a onda vracam DSL modem i prelazim na Eunet. Od pocetka mi je Neobee bio simpatican i zato sam postao njihov korisnik ali ovo je prevrsilo svaku meru jer se radi o cistoj prevari i ignorisanju korisnika!




EDIT: Ni ovaj post sada ne mogu da posaljem jer vec vise od 3 sata ne funkcionicsu (od 1AM do 4AM)!
 
0

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.absolutok.com.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Danas neće skoro ništa da prihvati23.01.2006. u 08:19 - pre 222 meseci
Neobee ADSL - http://www.elitesecurity.org/tema/133295-Neobee-ADSL-Iskustva
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
0

[es] :: ISP :: ADSL :: Danas neće skoro ništa da prihvati
(Zaključana tema (lock), by djricky)
Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 13181 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.