Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Garmin mape za SiCG

[es] :: GPS :: Garmin mape za SiCG

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 66879 | Odgovora: 100 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sksk
jaksa scekic
novi beograd

Član broj: 61534
Poruke: 64
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Garmin mape za SiCG17.08.2006. u 14:53 - pre 214 meseci
HI,
prve impresije su veoma dobre,istina malo mu treba vremena (Pilot 310c) da iskalkulise novu rutu (TomTom je tu za moj ukus najbrzi),ali s obzirom da u gradu nema bas uvek cisto nebo i da nije GPS III generacije,vise nego dobro.

meni smeta(a mozda i moze ali jos nisam provalio) da "skrolujem" kartu do recimo granice Srbije i Makedonije.Do sad sam uspeo samo da zum plus ili minus kartu.
Takodje ne znam da li je moguce da "skrolujes" kartu do neke tacke i da tu "udaris" pin da te irutuje do te tacke.
Ako ne,onda su to samo male sugestije Infotimu.
Takodje,ima li neka adresa gde covek moze da im da sugestije za adrese i brojeve,pa da isparev u sledecem izdanju

J
 
Odgovor na temu

marko-pegaz

Član broj: 102913
Poruke: 9
*.co.yu
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Garmin mape za SiCG17.08.2006. u 18:03 - pre 214 meseci
Kartu skrolujes tako sto odaberes KUDA IDEMO - PRETRAZI KARTU pa skrolujes
na strelice gde ti treba i ubodes strelicu na mesto gde hoces da ides. Moras
da vodis racuna da je to mesto na rutabilnoj liniji (ulica, put...).

U engleskoj varijanti menija naravno koristi prevod ;)

[mod: uklonjena reklama]

[Ovu poruku je menjao broker dana 17.08.2006. u 22:52 GMT+1]
 
Odgovor na temu

sksk
jaksa scekic
novi beograd

Član broj: 61534
Poruke: 64
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Garmin mape za SiCG17.08.2006. u 18:22 - pre 214 meseci


Hvala,

sve je OK


Recimo Blok 44 treba da poboljsaju adrese i brojeve javicu im za neki dan..kad se malo vise provozam po gradu

J
 
Odgovor na temu

petarta
Petar Tanaskovic
Pozega

Član broj: 28357
Poruke: 729
212.62.39.*



Profil

icon Re: Garmin mape za SiCG17.08.2006. u 20:12 - pre 214 meseci
Citat:
petarta:Inace vodi se na Hrvatskom forumu velika rasprava oko novog Adria route update-a i njihov proizvodjac je na svom sajtu objavio obrazac za prijavu gresaka! Mogli bi i ljudi u INFO TIMU da razmisle o toj ideji.


Mislim da im jos ne treba slati sve primedbe na mail jer koliko ja vidim oni to nisu ni trazili, ali mislim da bi trebali da porade na tome!
 
Odgovor na temu

sksk
jaksa scekic
novi beograd

Član broj: 61534
Poruke: 64
*.yu
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Garmin mape za SiCG17.08.2006. u 22:08 - pre 214 meseci
Mislom da treba slati,dok se oni sete,ovako da mi posaljemo i da imamo
inicijativu

j
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Garmin mape za SiCG18.08.2006. u 07:19 - pre 214 meseci
Ljudi iz Infoteam-a su ne jednom rekli da primedbe mozemo slobodno da im saljemo.
 
Odgovor na temu

marko-pegaz

Član broj: 102913
Poruke: 9
*.co.yu
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Garmin mape za SiCG18.08.2006. u 13:41 - pre 214 meseci
Slazem se... slobodno saljite sve sto imate! A kad ce stici da poprave sve
to... videcemo! Svima je u interesu da karte budu sto tacnije.
 
Odgovor na temu

sksk
jaksa scekic
novi beograd

Član broj: 61534
Poruke: 64
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Garmin mape za SiCG18.08.2006. u 20:34 - pre 214 meseci


Zvao sam i pitao i evo adresa za mape i korekcije

[email protected]

Napomena,ne updejtujte Street Pilot 310c na 5.2 jer onda ne cita SCG kartu dobro,ja sam uradio pa sam morao na netu da jurim verziju 4.8 sa kojom karta radi veoma dobro.U Info-timu se nadaju da ce update 5.3 za ispravi sve greske


J
 
Odgovor na temu

Too furious

Član broj: 51350
Poruke: 80
*.beobug.com.



Profil

icon Re: Garmin mape za SiCG18.08.2006. u 23:50 - pre 214 meseci
Danas sam bio u Infohouse da bih se raspitao da li ce postojati mapa SCG za Garmin Mobile 20 i rekli su mi da ce rutabilna mapa koja vec postoji za SCG moci da se koristi i na mobilnim telefonima. Medjutim iako je Garmin Mobile 20 najavljen za treci kvartal ove godine jos uvek nemaju nikakvu zvanicnu informaciju kada ce poceti sa distribucijom. Kako su mi rekli u Infohouse-u ne ocekuju da ce bar do septembra bilo sta desavati na ovu temu, cak su i izrazili sumnju u ceo ovaj projekat. Ono sto me razocaralo je da se ova mapa moci koristiti samo sa Garmin GPS prijemnicima sto je po meni veoma lose. Jer ovo znaci da i oni koji vec imaju GPS prijemnike moraju da kupuju Garminove sto ce, po mom misljenju, znacajno umanjiti prodaju Garmin Mobile 20.

[Ovu poruku je menjao Too furious dana 19.08.2006. u 17:46 GMT+1]
 
Odgovor na temu

petarta
Petar Tanaskovic
Pozega

Član broj: 28357
Poruke: 729
212.62.39.*



Profil

icon Re: Garmin mape za SiCG19.08.2006. u 17:49 - pre 214 meseci
Citat:
Too furious: Ono sto me razocaralo je da se ova mapa moci koristiti samo sa Garmin GPS prijemnicima sto je po meni veoma lose. Jer ovo znaci da i oni koji vec imaju GPS prijemnike moraju da kupuju Garminove sto ce, po mom misljenju, znacajno umanjiti prodaju Garmin Mobile 20.]

Pa ovo i nije bas tacno. Naime postoji mogucnost da koristis Garminove mape (recimo u Pocket PC-u) sa klasicnim GPS risiverom. Postoji program koji se startuje, preuzme signal sa prijemnika, a zatim simulira garminov protokol. Tek tada se startuje Garmin Que i to radi, a prakticno bez problema jer sam licno probao.
 
Odgovor na temu

Too furious

Član broj: 51350
Poruke: 80
*.beobug.com.



Profil

icon Re: Garmin mape za SiCG19.08.2006. u 18:00 - pre 214 meseci
Citat:
petarta: Pa ovo i nije bas tacno. Naime postoji mogucnost da koristis Garminove mape (recimo u Pocket PC-u) sa klasicnim GPS risiverom. Postoji program koji se startuje, preuzme signal sa prijemnika, a zatim simulira garminov protokol. Tek tada se startuje Garmin Que i to radi, a prakticno bez problema jer sam licno probao.


Neznam, ja sam preneo samo ono sto su meni rekli u Infohouse-u. Cak oni nisu imali zvanicne informacije da li ce mape za mobilne telefone raditi sa drugim GPS prijemnicima, vec su mi rekli da pretpostavljaju da ce tako da bude, jer navodno garminove mape instalirane na PDA uredjajima ne rade sa integrisanim GPS prijemnicima, vec moraju da se dodatno koriste garminovi. Ako ti kazes da moze onda nema razloga da ti ne verujem, mada mi je cudno da ovi u Infohouse-u nisu o tome bolje informisani.
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Garmin mape za SiCG19.08.2006. u 18:00 - pre 214 meseci
Cek, svaki GPs uredjaj ume da racunaru salje podatke U NMEA formatu, a svaki GPS program ume da prima podatke u tom formatu.

Garminove mape su zasticeni format. u princiu, mozes ih korsititi samo u Garminovom programu. Da li je on ugradjen u GPS, nalazi se na racunaru,. u Pocket PC-u ili na mobilnom telefonu, u principu ne bi trebalo da bude uopste bitno.

Garmin pravi mape za svoje uredjaje i njemu jeste u interesu da prodaje svoje uredjaje. Ne mozes ocekivati da naprave mapu i dozvole da ih ljudi koji imaju uredjaje konkurentnih firmi mogu ucitati u svoje GPS uredjaje.

Garminove mape su zakljucane, a otkljucavaju se kodom uredjaja (kada registrujes mapu, registrujes je za konkretan GPS uredjaj i ne mozes je koristiti cak ni na nekom drugom Garminovom uredjaju, ako mapu ne registrujes i za njega (a to znaci da platis jos jednu licencu). Svidjalo se to nama ili ne, oni moraju da zastite svoj interes. A dugorocno gledano, to i nama odgovara, jer su licence za SiCG routabilnu mabu skupe jer je malo trziste. Nama ce koristiti ako se te mape vise prodaju jer ce im pasti cena.

 
Odgovor na temu

Too furious

Član broj: 51350
Poruke: 80
*.beobug.com.



Profil

icon Re: Garmin mape za SiCG19.08.2006. u 18:09 - pre 214 meseci
U Infohouse-u su mi rekli kako garminovi prijemnici navodno osim koordinata salju i indetifikacioni kod koji otkljucava mapu tako da mapa jedino moze da se otkljuca sa garminovim prijemnicima. Ovim kao zele da sprece pirateriju. Ovo je ono sto su mi rekli, ali isto moram da naglasim da su pre par meseci kada sam otisao kod njih da se raspitam za garminove prijemnike tvrdili kako Garmin GPS BT prijemnik 10 ne moze da radi sa mobilnim telefonima, tj. sa TomTom mapama, ali posto sam ja insistirao probali smo - i radilo je. Tako da, jeste da su mi u Infohouse-u sve ovo rekli, medjutim ipak treba sacekat pojavljivanje Garmin Mobile 20 na trzistu i onda videti sta sve moze, a sta ne moze.
 
Odgovor na temu

Too furious

Član broj: 51350
Poruke: 80
*.beobug.com.



Profil

icon Re: Garmin mape za SiCG19.08.2006. u 18:25 - pre 214 meseci
broker, ne bih se slozio sa tobom. Mislim da su ovom garminovom politikom pogodjeni potencijani kupci garminovog softvera. Zasto? Recimo ja vec imam GPS prijemnik, koristio sam mapu TomTom i zelim da sada koristim garminove mape. I ja bih morao da kupim ne samo garminov softver, vec i GPS modul koji vec imam i time prakticno bacim jos 150-200 evra. Pa o cemu se ovde radi? I TomTom u ponudi ima svoje GPS prijemnike, ali njihov softver moze bez problema da radi i sa drugim prijemnicima. Isti slucaj je i sa Route66. Garmin ovim potezom zeli da poveca prodaju svojih prijemnika, ali mislim da ce da postigne suprotan efekat, tj. da ce zbog ovoga vecina onih koji imaju PDA uredjaje ili GPS prijemnike radije opredelit za nekog drugog proizvodjaca i time sebe postedet bespotrebnog raspipanja novca.
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Garmin mape za SiCG19.08.2006. u 20:04 - pre 214 meseci
Sad mi nije ukljucen laptop na kome je Garmin MapSource, ali mogao bih da se kladim da MapSource pored Garmin formata, prihvata podatke iz GPS-a i u NMEA formatu, a NMEA format ne prenosi nikakve identifikacione brojeve a i da ih prenosi, to bi bilo svima dostupno, pa bi najmanji problem bio da se napravi program koji lazira taj podatak (mada i Garminov format je poznat tako da i to ne bi bilo tesko lazirati).

No svejedno, Garmin ima pravo da stiti svoje mape tako da ne moze da ih koristi niko ko nije njihov kupac. Akose ne varam MapSource se i ne moze kupiti odvojeno vec se dobija uz GPS uredjaj. Licenca za koriscenje mape je vezana za GPS uredjaj - ako nemas GArmin GPS, ne mozes da korsitis ni pamu.

Poredjenje sa TomTom i Route66 ne stoji, jer TomTom i Route66 su programi koji rade na raznim platformama i nisu vezani za odredjenog proizvodjaca GPS uredjaja, tako da im jeste u interesu da mapa bude siroko dostupna sto vecem broju kupaca. Garmin mape pravi samo za kupce svojih uredjaja a vlasnici uredjaja drugih proizvodjaca ih ne interesuju. Nisu njihova ciljna grupa.

Isto tako mozemo da kukamo sto Microsoft pravi programe koji rade samo pod Windows-om, a ne, recimo, pod Linuxom.

Mislis da se meni to svidja? Ako bih kupio rutabilnu mapu SiCG sada, a za par meseci promenio GPS uredjaj, morao bih da kupim novu licencu za mapu, jer bi stara licenca radila samo sa starim uredjajem. Ja bih pre to zamerio Garminu nego to sto mapa ne moze da se korsiti sa uredjajima drugih proizvodjaca.
 
Odgovor na temu

genesys

Član broj: 3585
Poruke: 317
*.ns.ac.yu.



Profil

icon Re: Garmin mape za SiCG19.08.2006. u 20:07 - pre 214 meseci
@broker

Mislim da MapSource moze da radi samo u garminovom formatu, ne i u NMEA. Guglajuci nalazim na razlicite informacije: jedna da radi i jedna da ne radi, i jedna koja kaze da su ranije verzije MapSourca podrzavale rad sa NMEA, dok novije ne.

Treba da razlikujes sta je zakljucano... Sam Mapsource softver ponekad trazi serijski broj (napr. City Navigator Europe), a ponekad ne (napr. Metroguide North America). Serijski broj dobijas kupovinom softvera. Kad instaliras softver, mozes koristiti mape na racunaru, a ako zakacis GPS mozes koristiti onaj live view kada Mapsource prikaze tackom gde se nalazis na mapi.

Drugo "otkljucavanje" se odnosi na download mapa u sam GPS uredjaj, i to je ono otkljucavanje koje ti spominjes. Inace, garmin je ranije prodavao softver koji si mogao da otkljucas za dva razlicita uredjaja. Ne znam koja im je sad politika.

Ne verujem da ce pasti cena SCG route mapi. Pogledaj cene 3rd party proizvodjaca. Slovakia ROADS, NaviGuide HU, poljska mapa... sve su skuplje od Metroguide mapa .

p.s. ispravi opis ovog foruma (Navigacioni sistem razivjen...)

EDIT: bio si brzi od mene... Mapsource proizvode mozes kupiti odvojeno od uredjaja ...

@Too furious

Ako GPS radi u NMEA formatu, a ne podrzava garminov format, probaj koristiti GPSProxy. I nemoj puno da razmisljas o garminovoj politici :) Naravno da svaki proizvodjac ranga garmina forsira svoje uredjaje. Mali proizvodjaci moraju da se prilagode upotrebljivosti na razlicitim uredjajima, ali neko poput garmina i thalesa to moze si priustiti. Ako ti se ne svidja, nemoj da koristis njihov softver :-)
 
Odgovor na temu

petarta
Petar Tanaskovic
Pozega

Član broj: 28357
Poruke: 729
212.62.39.*



Profil

icon Re: Garmin mape za SiCG19.08.2006. u 22:43 - pre 214 meseci
Malo se rasplamsala diskusija oko Garminovih mapa i Garminovih GPS prijemnika i ja se neslazem da Garmin stiti sebe sto prodaje programe samo za svoje uredjaje?! Uredu je da kupis recimo ADRIA ROUTE (uzecu taj primer da ne bi smo cesto pominjali domaceg proizvodjaca) i platis ga kao sto kosta i "iGO 2006". Zasto bi placao jos jednom tako sto moras da kupis Garminov GPS po ceni od 300 e, a ne neki obican za 100e??? Elem, to je moje misljenje ali to ljudima iz Garmina ne znaci mnogo. Licno mislim da je ekipa INFO TIMA napravila sjajan pionirski posao izdavajuci SCG Route i ja cu to nagraditi kupovinom iste, ALI vrlo brzo (6 meseci do godinu dana) Srbija ce se naci na popisu raznih proizvodjaca (iGO, Navigon 6, TomTom 6...), a onda ce se uvideti velika razlika u ceni proizvoda + Garmin prijemnik.
Zato su ljudi smislili program za PPC koji preuzima podatke od GPS prijemnika u NMEA 0183 formatu i konvertuje ga u Garminov protokol ujedno praveci virtuelni BT port. Tako da koristis lelalno kupljen softwer ali na klasicnom GPS prijemniku. Niko Vas ne pita kada kupujete ADRIA ROUTE (ili neki drugi) da li imate Garminovu antenu.
 
Odgovor na temu

Too furious

Član broj: 51350
Poruke: 80
*.beobug.com.



Profil

icon Re: Garmin mape za SiCG19.08.2006. u 23:54 - pre 214 meseci
broker, slazem se da Garmin treba da stiti svoj softver od piraterije, kao i da treba da gleda svoj interes. Ali cu zato isto tako i ja kao kupac da gledam svoj, a ne Garminov (ili bilo ciji drugi) interes. Ja uopste nisam pominjao mape za razne garminove uredjaje vec sam konkretno govorio o Garmin Mobile 20 i na to se odnosila moja zamerka. Garmin ne proizvodi mobilne telefone i jasno je da ce te mape da se instaliraju na uredjajima od drugih proizvodjaca. Problem je u tome sto Garmin nastoji da forsira svoj GPS prijemnik po svaku cenu tako sto ce "terati" kupce da kupuju njihove prijamnike ako zele da koriste njihov softver na mobilnim telefonima. Tvoje poredjenje sa Microsoftom uopste ne stoji. Stojalo bi kada bi Microsoft pravio softver koji moze da radi samo na racunarima koje pravi opet Microsoft. Ja kada sam Garmin uporedjivao sa TomTom-om i Route66 mislio sam na Garmin Mobile 20, jer je o njemu i bila rec. Neznam zasto si ti shvatio da pricam o drugim Garminovim programima. I Garmin Mobile 20 mozemo da uporedjeujemo jedino sa programima tipa TomTom, Route66.
Dakle, kada govorimo o Garminu Mobile 20 mozemo otvoreno reci da ukoliko ne bude mogli da se koriste i prijemnici od drugih proizvodjaca onda ce to biti cist promasaj za Garmin. Primer za to je da su mi u Infohouse-u rekli da je prodaja Garminovog softvera za PDA uredjaje (ne samo kod nas, nego uopste) slaba i da je to najverovatnije zbog ovakve politike firme. Ali opet kazem, neka rade onako kako oni misle da je najbolje, a moje je da koristim proizvode drugih proizvodjaca, jer mi se ne svidjaju pravila koja je Garmin postavio ;)
 
Odgovor na temu

sksk
jaksa scekic
novi beograd

Član broj: 61534
Poruke: 64
*.athens.acn.gr.



Profil

icon Re: Garmin mape za SiCG20.08.2006. u 17:10 - pre 214 meseci


Da se umesam teoretski...pre izvesnog vremena morao sam da menjam PDA uredjaj,i kad sam dobio nov,morao sam Navigonu da posaljem racun od zvanicnog Del servisa da mio je zamenjen uredjaj,pa sam im poslao ID novog uredjaja,ID Navigon 5 softvera,pa su onda poslali ID za koriscenje Navigon 5 na novom PDA uredjaju.Takodje,svaku mapu koju sam uzeo za Navigon 5 sam morao posebno da otkljucavam.Jedina je razlika sto Navigon mozes da koristis ne samo na bilo kom PDA uredjaju,ali i GPS uredjaj moze da bude bilo koji,iako Navigon prozvodi svoje,a Garmin forsira svoj GSP.Ali sto se tice PNA uredjaja,svi forsiraju svoje,a eto i Garmin je poceo od modela Street pilot 551 da ugradjue SIRF cipove,a ne svoje..

A sto se tice mapa,znam da nije popularno i populisticki,ali sam protiv piraterije,i ako ovaj pokusaj Info tima upropastimo u pocetku piraterijom onda ne moj da se zxalimo sto nema mapa,a kao drugo Garminov predstavnik u Hrvatskoj je potpisao ugovor sa Tele Atlasom i Tele Atlas ce uszimati njihove mape,pa sad treba uskoro ocekivati i da Tele Atlas uzem ne samo Adria route kartu vec i SCG ,pa ce tako i drugi prozvodjaci dobiti mape sa ovih prostora....a BTW mape su kod svih skupe.

J
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Garmin mape za SiCG21.08.2006. u 09:49 - pre 214 meseci
Citat:
petarta
Zato su ljudi smislili program za PPC koji preuzima podatke od GPS prijemnika u NMEA 0183 formatu i konvertuje ga u Garminov protokol ujedno praveci virtuelni BT port.


Koji je to program?

Citat:
Too furious
Dakle, kada govorimo o Garminu Mobile 20 mozemo otvoreno reci da ukoliko ne bude mogli da se koriste i prijemnici od drugih proizvodjaca onda ce to biti cist promasaj za Garmin.


Koliko nadjoh na netu Garmin Mobile ce se prodavati u kompletu sa bluetooth GPS prijemnikom. nisam nasao info da ce ga prodavati odvojeno.


 
Odgovor na temu

[es] :: GPS :: Garmin mape za SiCG

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 66879 | Odgovora: 100 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.