Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Uredjaj za trazenje diska

[es] :: .NET :: Uredjaj za trazenje diska

[ Pregleda: 2345 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

michael1

Član broj: 3377
Poruke: 147
*.16.15.vie.surfer.at.

ICQ: 1100


+1 Profil

icon Uredjaj za trazenje diska12.01.2006. u 18:58 - pre 222 meseci
Imam uredjaj u koji moze da se smesti 150 cd-a, uz njega sam dobio i aplikaciju koja je sama po sebi baza. Uredjaj je USB, na uredjaju su brojevi od 1 do 150 poredjani u krug.
u aplikaciji se upisuje sadrzaj diska i broj diska (aplikacija sama cita sadrzaj diska)

PROBLEM je u tome sto ta aplikacija ne radi kako treba,a ni ne izgleda bas nesto.
Pitanje je kako u VB.NET 2005 pristupiti tom uredjaju, i napraviti sopstvenu aplikaciju koja ce da radi sa tim uredjajem.

Opis rada: U SEARCH ukucam npr: WINAMP, aplikacija nadje na kom se disku nalazi winamp, uredjaj se vrti dok ne dodje do tog broja diska i onda izbaci taj disk.

Molio bih sve zainteresovane za pomoc.

ako nekog zanima kako izgleda taj uredjaj moze da pogleda na www.dacal.com

Unapred zahvalan. pozdrav

Mozda i nije tako lose !!!
A mozda i mi neznamo sta je lose !!!
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Uredjaj za trazenje diska12.01.2006. u 19:16 - pre 222 meseci
Ako si se ikad zapitao sta je proprietary tehnologija i zasto svi kukaju da taj koncept ne valja, sad znas. Ovde si na milosti proizvodjaca, ako proizvodjac uredjaja nije napravio API, bilo u vidu nekog DLLa, COM objekta ili veoma retko assemblija za .NET, tough luck, osudjen si na koriscenje softvera koji dolazi uz njega.
Ono sto je sigurno je da postoji driver koji pokriva uredjaj i taj buggy program koji po nekom protokolu prica sa tim drajverom (a tih protokola ima vise).

E sad neki proizvodjaci su tvrdi na tome, neki ne. Mozes da probas da ih kontaktiras i da vidis dal su voljni da ti daju opis protokola, smisli neku pricu da hoces da ugradis tu funkcionalnost u neki svoj program za arhiviranje dokumenata ili cega vec. Bez toga ces tesko. Eventualno neki monitoring s/w od SysInternals, pa da probas da provalis sta radi, ali to je mukotrpan posao.



Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

michael1

Član broj: 3377
Poruke: 147
*.16.15.vie.surfer.at.

ICQ: 1100


+1 Profil

icon Re: Uredjaj za trazenje diska14.01.2006. u 10:56 - pre 222 meseci
U prevodu znaci da sam samo bacio pare na ovo SRA.. !!!

Mamu im njihovu, zbog toga su napravili extra software koji moras da platis 100 e
i koji po mom misljenju ima isto toliko bugova koliko i ovaj sto se dobija uz masinu.

Sta reci
Mozda i nije tako lose !!!
A mozda i mi neznamo sta je lose !!!
 
Odgovor na temu

michael1

Član broj: 3377
Poruke: 147
*.2.11.vie.surfer.at.

ICQ: 1100


+1 Profil

icon Re: Uredjaj za trazenje diska27.03.2006. u 09:33 - pre 220 meseci
Moyda neko ima resenje ovoga ?
Mozda i nije tako lose !!!
A mozda i mi neznamo sta je lose !!!
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Uredjaj za trazenje diska27.03.2006. u 11:06 - pre 220 meseci
Jedino mesto na kome možeš da nađeš odgovor je Internet, pre svega sajt proizvođača.
 
Odgovor na temu

michael1

Član broj: 3377
Poruke: 147
*.2.11.vie.surfer.at.

ICQ: 1100


+1 Profil

icon Re: Uredjaj za trazenje diska27.03.2006. u 11:37 - pre 220 meseci
Ma trayio ja po celom netu, ali dzaba nema bre nista !!!

Ili ja ne znam da nadjem
Mozda i nije tako lose !!!
A mozda i mi neznamo sta je lose !!!
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Uredjaj za trazenje diska

[ Pregleda: 2345 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.