Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Cena i još po nešto

[es] :: Baze podataka :: Cena i još po nešto

[ Pregleda: 2437 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bre
Beograd

Član broj: 1548
Poruke: 223
*.skydsl.de.



Profil

icon Cena i još po nešto11.01.2006. u 15:37 - pre 222 meseci
Treba da mi se uradi baza pa me interesije koliko će da me košta.
Šta utiče na cenu da li je ista cena baze u Accessu i MySQLu.
Da li na cenu utiče broj Tabela, Formi, ili kompleksnost same baze, veličina. Bitan mi je i unos podataka koji bi se vršio preko IE, da li i to spada u posao nekoga ko radi bazu.
Znam da je sve stvar dogovora ali sam svestan da je pola posla ako lepo objasnim šta hoću nekome ko radi, da bi bilo što manje prepravki. Baza je kao imenik s tim što bi svaka osoba imala mnogo više podataka od adrese i telefona, ali bi bilo puno izveštaja...
 
Odgovor na temu

Fedya
Fedor Hajdu
Solution Architect
Emaratech
Dubai, UAE

Član broj: 28246
Poruke: 790
*.leased.neobee.net.

Jabber: fedya@elitesecurity.org
Sajt: devtechgroup.com


+34 Profil

icon Re: Cena i još po nešto13.01.2006. u 10:33 - pre 222 meseci
Citat:
bre: Da li na cenu utiče broj Tabela, Formi, ili kompleksnost same baze, veličina ...


Naravno da utiču. U većini slučajeva bazu plaćaš po satu koju programer provede praveći tvoju bazu... Znači što kompleksnija baza, veća cena - logično.

Citat:
bre: Bitan mi je i unos podataka koji bi se vršio preko IE, da li i to spada u posao nekoga ko radi bazu...


Nisam siguran da li sam dobro shvatio tvoje pitanje ali mislim da hoćeš da ti jedan čovek radi web aplikaciju i bazu podataka.
Sve opet zavisi od kompleksnosti i aplikacije i baze. Znači to može biti jednostavan imenik koji može da uradi jedan čovek a takođe može da bude aplikacija koju radi 50 ljudi. Nisi dao dovoljnu količinu informacija da bi ti odgovorio na ovo pitanje.

I ako većina programera (koje ja poznajem) koji rade web aplikacije uglavnom znaju dosta o bazama podataka (pa postoji verovatnoća da će ti to jedan čovek odraditi), u slučaju veoma složenog sistema je bolje posebno angažovati arhitektu baze i posebno razvijaoca aplikacije.

Citat:
bre: Šta utiče na cenu da li je ista cena baze u Accessu i MySQLu...


Ako je pitanje da li software na kojem se radi ulazi u cenu, odgovor je u većini slučajeva DA, ali ne mora da znači. Naravno tebi će izaći mnogo jeftinije ako imas MySQL bazu nego npr. SQLServer ili Oracle pošto ne moraš da kupuješ još i licencu za server.

[Ovu poruku je menjao Fedya dana 13.01.2006. u 11:37 GMT+1]
Every hamster has his day.
 
Odgovor na temu

salexab
Aleksandar Bajcetic
Beograd

Član broj: 81366
Poruke: 29
*.adsl.beocity.net.

Sajt: www.finestsoft.net


Profil

icon Re: Cena i još po nešto24.06.2006. u 08:37 - pre 217 meseci
Ovo ti je jedan put do odgovora.
1-Trazis da defineste projekat i da on proceni koliko je to radnih sati
2- Na osnovu prethodnog definises rok izrade
3- sracunas cenu njegovog radnog sata (koliku bi platu ocekuje ,300 do 1500 evra u nasim uslovima + mesecni torskovi ,50 do 200 evra) i to podelis sa brojem sati u mesecu.
4- Dogovoris penale u slucaju kasnjenja i pritom mu das izvesnu toleranciju ako prekoraci rok (10 do 30 % u odnosu na rok)
nemoj previse da pritiskas -mozes da doobijes nedovrsen projekat.
5- za unos uzmes odgovarajuce profesionalce - daktilografe . Najlakse je da dodjes do njih preko nekog prijatelja
stampara ili izdavaca.
6 - Dogovoris precizno uslove o vlasnistvu programa i to stavis na papir (formalni ugovor)
7 - Dogovoris unapred izradu projektne dokumentacije i uputstva ali kao posebni projekat (posebno i placen ) koji zapocinje
tek kad program bude gotov.

 
Odgovor na temu

[es] :: Baze podataka :: Cena i još po nešto

[ Pregleda: 2437 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.