Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

LaoyutManager uporedna lista ili nesto slicno ?

[es] :: Java :: LaoyutManager uporedna lista ili nesto slicno ?

[ Pregleda: 1285 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sigma**2

Član broj: 63829
Poruke: 37
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon LaoyutManager uporedna lista ili nesto slicno ?10.01.2006. u 17:05 - pre 222 meseci
Ima li negde jednostavna uporedna lista o tome koje dimenzije koriste koji LM, i kojim prioritetom se sve to dešava ?
Potrudiću se da budem jasniji.
Osim prefferedSize, koji većina LM uzima prilikom formiranja ekrana, neki kao da ne gledaju minimum ili maximum, kada širim ili sužavam prozor.
Ako, npr. u jednom JPanelu (sa BoxLayoutom) imam tri manja panela, svaki sa svojim LM, nakon povećanja ili smanjenja prozora, promene mi u raznim varijantama deluju totalno haotično. I meni je jasno da je to tako, čak me i ne zbunjuje, ali bih voleo da negde pročitam nešto kao "Quick tips", šta od kog LM mogu, a šta ne mogu da očekujem.
Isto tako čini mi se da je poželjno da JPanel koji ima razne komponente, a smešten je u neki drugi JPanel, moram da mu postavim sve tri dimenzije da me ne bi dovodio do ludila.
A, nekada, kada imam sve tri dimenzije postavljene, imam probleme druge vrste. Uglavnom problemi se javljaju kada u jednom JPanelu ima više drugih JPanela, a i neki od tih imaju poneki Jpanel, a naravno svaki Jpanel ima "obične" komponente. Znači, ne nijedan LM pojedinačno, več samo kada imam složeniju formu.
Ako do sada nisam bio jasan, a čini mi se i da nisam previše, ima li neki savet oko toga koji LM je najoptimalniji za korišćenje.
Da li da uzmem AbsoluteLayout, pa makar se zezao sa brojanjem pixela ? Nemojte mi samo davati savet tipa uzmi ovaj alata, ili onaj alat, jer sam i tu razne stvari isprobavao, i svaki ima svoje za i protiv.

Hvala svima koji budu imali strpljenja da ovo čitaju, a tek puuuuuno hvala onima koji mi pomognu.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.lukoil.co.yu.



+10255 Profil

icon Re: LaoyutManager uporedna lista ili nesto slicno ?11.01.2006. u 08:39 - pre 222 meseci
Nemam odgovor ali imam komentar.
I ja sam se, naravno patio i patio sa slicnim problemima, a onda sam se malo osvestio i zapitao da li mi je uvek neophodna funkcionalnost resize-ovanja i da li bas u svakoj GUI aplikaciji treba da dozvolim resize ? Takodje, kad pogledas MS alate vidis da sve lepo moze da funkcionise i bez LM ! Zato, sada, prvo promislim (porazgovaram sa poslodavcem) da li je i u kolikoj meri potreban resize, a i ako je potreban, da li komponente moraju da se prilagodjavaju velicini glavnog prozora.
Takodje, pisanje sopstvenog LM za konkretne potrebe uopste nije komplikovano. Razmisli i o tome.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: LaoyutManager uporedna lista ili nesto slicno ?

[ Pregleda: 1285 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.