Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Naplacivanje preko sajta

[es] :: E-Poslovanje :: Naplacivanje preko sajta

[ Pregleda: 4331 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.verat.net.



+133 Profil

icon Naplacivanje preko sajta09.01.2006. u 21:22 - pre 221 meseci
Ako zelim da imam sajt preko koga neko moze nesto da mi plati recimo karticom,bankwireom,moneybookersom,stormpayom,e-goldoom...itd kako se to radi,sta je potrebno,gde se to nabavlja ...sve me interesuje u vezi ovoga ako neko ima vremenada mi objasni malo...i recimo ako mi neko placa nesto bank wireom jel mogu ja da imam instant evidenciju sa online kompjutera ko,i koliko mi je platio ....
Da li zna neko nesto o ovome
 
Odgovor na temu

tesa
Beograd

Član broj: 20586
Poruke: 96
195.252.91.*

Sajt: www.codechallenge.com


Profil

icon Re: Naplacivanje preko sajta11.01.2006. u 13:34 - pre 221 meseci
Potrebno je da se potpise ugovor sa bankom koja omogucava placanje preko interneta. Obicno je pre toga neophodno postaviti shopping cart i nakon dogovora sa bankom samo izmeniti deo sa prihvatanjem odabranih artikala tako da se odgovarajuce informacije proslede njima.

Ja sam nesto slicno uradio za jednu firmu u Londonu gde prakticno sve banke nude ovu vrstu usluge. Kod nas jos uvek nisam cuo da bilo koja banka to radi, mada se nisam mnogo ni raspitivao.
 
Odgovor na temu

Dejan Bizinger

Član broj: 10102
Poruke: 291
*.179.eunet.yu.

Sajt: www.linkedin.com/in/bizin..


+10 Profil

icon Re: Naplacivanje preko sajta13.01.2006. u 12:13 - pre 221 meseci
Prijavis se na pomenute servise i pratis uputstva na njihovom sajtu, obicno postavis neki kod koji ti daju i za svaki proizvod/uslugu definises cenu.

Sto se tice uvida u online placanje za bank wire u Srbiji, neke banke nude takvu uslugu i fizickim licima npr. Banca Intesa. Tako je bilo dok sam koristio Delta Banku, a Vojvodjanska npr. ne nudi. Neke druge nude takvu uslugu samo pravnim licima.
Karike.com - povezuje korisnike sa Balkana i
dijaspore od 2007.
Automatika.rs - najveći inženjerski portal na
Balkanu
 
Odgovor na temu

cyvan

Član broj: 6132
Poruke: 7
*.metrohive.neobee.net.



Profil

icon modeli on-line prodaje (Re: Naplacivanje preko sajta)26.01.2006. u 13:28 - pre 221 meseci
Ćao,

vidim da se ovde diskutuje o temi koja me veoma interesuje, međutim veoma malo znam o mogućnostima on-line prodaje u Srbiji.

Hajde da zajedno razmotrimo jedan konkretan slučaj, verujem da bi to moglo biti interesantno mnogim posetiocima ovog foruma...

Recimo da firma iz Srbije želi da prodaje svoje proizvode preko veb sajta. U pitanju su predmeti vrednosti od $5 - $50. Ciljna grupa su kupci pre svega iz Srbije, ali i iz inostranstva.
Koji su načini za realizaciju sistema on-line plaćanja kreditnim karticama (Visa, MasterCard, AMEX itd.) koje su izdate u Srbiji ili negde u svetu ?

Ono što mislim da sam razumeo, do sada, je da je moguće ceo proces preneti na nekog payment processor-a tipa 2CheckOut (2CO), koji obavlja transfer novca sa jednog bankovnog računa na drugi. U ovoj varijanti mi nije jasno da li je za 2CO potrebno da firma ima kreiran Internet merchant account i uopšte na koji način funkcioniše transfer novca u ovom slučaju. Kakav bankovni račun je potreban ?
2CO uzima dosta visoku proviziju - 5,5 %+ fiksna nadoknada za svaku transakciju.

Koje su druge mogućnosti za realizaciju sistema on-line plaćanja kreditnim karticama?
Kako funkcioniše sistem transfera novca na Internet merchant account - do sada sam pronašao samo informacije da takav račun može otvoriti firma sa sedištem u USA.

Koje su mogućnosti in-house razvoja takvog sistema plaćanja - angažovanjem neke agencije za razvoj odgovarajućeg softverskog sistema ?


Zahvaljujem se unapred na svim odgovorima

Ivan


[Ovu poruku je menjao cyvan dana 28.01.2006. u 14:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

Član broj: 7594
Poruke: 2458
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Naplacivanje preko sajta27.01.2006. u 17:17 - pre 221 meseci
Citat:
Recimo da firma iz Srbije želi da prodaje svoje proizvode preko veb sajta. U pitanju su predmeti vrednosti od $5 - $50. Ciljna grupa su kupci pre svega iz Srbije, ali i iz inostranstva.
Koji su načini za realizaciju sistema on-line plaćanja kreditnim karticama (Visa, MasterCard, AMEX itd.) koje su izdate u Srbiji ili negde u svetu ?

Klasicni sistem naplate putem 3rd party payment procesora - PayPal, 2CO, Authorize.net i ostali. Alternativno za kupce iz Srbije naplata putem SMS-a, usled nedostatka domaceg payment gateway-a (koji, btw, jos od 2002. "samo sto nije").
Citat:
Ono što mislim da sam razumeo, do sada, je da je moguće ceo proces preneti na nekog payment processor-a tipa 2CheckOut (2CO), koji obavlja transfer novca sa jednog bankovnog računa na drugi. U ovoj varijanti mi nije jasno da li je za 2CO potrebno da firma ima kreiran Internet merchant account i uopšte na koji način funkcioniše transfer novca u ovom slučaju. Kakav bankovni račun je potreban ?

Naravno, kod svakog procesora moras kreirati Merchant account ako zelis da prodajes robu/usluge. Prilikom registracije moras uneti validan bankovni racun (devizni) na koji ces povuci sredstva, i opciono ces u zavisnosti od provajdera morati pruziti i neke druge informacije na uvid (kreditna kartica, adresa, etc...)
Citat:

Kako funkcioniše sistem transfera novca na Internet merchant account - do sada sam pronašao samo informacije da takav račun može otvoriti firma sa sedištem u USA.

Netacno. Druga stvar je sto odredjene opcije i pogodnosti mozes imati samo iz USA, ili "povlascene" grupe zemalja. Vec i vrapci znaju da PayPal ne mozemo odavde da otvorimo, i sl.
Citat:
Koje su mogućnosti in-hose razvoja takvog sistema plaćanja - angažovanjem neke agencije za razvoj odgovarajućeg softverskog sistema ?

Zaboravi.

Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

datadag
SCG

Član broj: 6130
Poruke: 29
*.nat-pool.po.sbb.co.yu.

ICQ: 173460920


Profil

icon Re: Naplacivanje preko sajta30.01.2006. u 23:59 - pre 221 meseci
direktni prijem CC podrazumeva da moras koristiti usluge nekog od procesora placanja.

Medjutim postoje indirektni metodi koji su dostupni svima.

To su Moneybookers, StormPay, ...

U tim slucajevima mozes prihvatiti placanja CC koja prolaze kroz ove procesore placanja.

Taksa prijema i slanja novca se krece od 1-3%.


// edit mod: ne reklamiraj se

[Ovu poruku je menjao boccio dana 05.02.2006. u 15:50 GMT+1]
 
Odgovor na temu

lostv
Marko Jovanovic
Beograd

Član broj: 56142
Poruke: 85
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Naplacivanje preko sajta05.02.2006. u 15:43 - pre 220 meseci
Nek si zdravo samo
Sa tim mozgom daleko ces da doguras.

Evo ti malo pa uci
Dino Merlin Sredinom.mp3


[Ovu poruku je menjao lostv dana 05.02.2006. u 16:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: Naplacivanje preko sajta

[ Pregleda: 4331 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.