Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako vi odrzavate da vam CPU ne predje 100%?

[es] :: Muzička produkcija :: kako vi odrzavate da vam CPU ne predje 100%?

[ Pregleda: 4370 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gkedzic
Mitar Elezovic
Beograd

Član broj: 51047
Poruke: 17
213.137.127.*



Profil

icon kako vi odrzavate da vam CPU ne predje 100%?07.01.2006. u 15:41 - pre 222 meseci
Interesuje me kako vi odrzavate da vam CPU ne predje 100%,
el to zavisi samo od Procesora ili od Memorije ili mozda cak od zvucne?
 
Odgovor na temu

Nemanja Dubravac
Nemanja Dubravac
Sombor / Wien

Član broj: 4621
Poruke: 955
*.dialup.neobee.net.

Sajt: https://www.shpock.com


+3 Profil

icon Re: kako vi odrzavate da vam CPU ne predje 100%?07.01.2006. u 17:31 - pre 222 meseci
100% nije moguce preci..
 
Odgovor na temu

kompozitor

Član broj: 72733
Poruke: 504
80.74.166.*



Profil

icon Re: kako vi odrzavate da vam CPU ne predje 100%?08.01.2006. u 12:53 - pre 222 meseci
Zavisi od toga koliko ga opteretis .

Ako neces da ti procesor bude preopterecen , nemoj ga preopteretiti .

Ako imas vece prohteve od mogucnosti , smanji prohteve ( govorim iz iskustva ) .

Sve od Athlona 1700+ pa na gore je sasvim dovoljno i jako i dobro ako iole znas da radis .

1 GB rama je vise nego dovoljno , ne treba ti vise od 250 GB hard .

Athlon je " mama " .

Nemoj uzimati nista preterano dok ne naucis raditi . Dotle ce i cena pasti , dva puta ili vise .

Pozdrav ...
Apsolutni subjektivizam !
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dial.InfoSky.Net.



+30 Profil

icon Re: kako vi odrzavate da vam CPU ne predje 100%?08.01.2006. u 20:01 - pre 222 meseci
Citat:
kompozitor: 1 GB rama je vise nego dovoljno


Sa ovim se ne slazem, narocito kada se pokrene neki sampler sa ogromnim sampleovima, to usisava kao ludo......ja imam 1 GB RAM-a i planiram jos toliko ...
Ako se ne radi sa velikim sampleovima, onda je ok.
 
Odgovor na temu

kompozitor

Član broj: 72733
Poruke: 504
80.74.166.*



Profil

icon Re: kako vi odrzavate da vam CPU ne predje 100%?08.01.2006. u 22:58 - pre 222 meseci
Ne moras da imas velike semplove bas na svakom kanalu .

Ako se moze , sto da ne .

Pozdrav ...
Apsolutni subjektivizam !
 
Odgovor na temu

peejunk

Član broj: 50810
Poruke: 112
*.adsl-mo.bih.net.ba.



Profil

icon Re: kako vi odrzavate da vam CPU ne predje 100%?08.01.2006. u 23:40 - pre 222 meseci
Kao sto su vec rekli, 100% je nemoguce preci :D

Uglavnom, tri su nacina kako ja izbjegavam preopterecenja. Prvi je bouncing (snimanje nekog kanala ili vise njih u audio i koristenje tog audia uz gasenje svih pluginova koje je taj kanal prije koristio). Drugi (slican) je semplanje patcheva sa sintova i koristenje istih kao sampleova (tzv "resampling"). Trece je koristenje efikasnijih pluginova.
 
Odgovor na temu

Illiron
Miloš Hadžić
Beograd

Član broj: 210
Poruke: 431
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: kako vi odrzavate da vam CPU ne predje 100%?09.01.2006. u 00:24 - pre 222 meseci
Uvek postoji i freeze opcija unutar Cubase/Nuenda...
 
Odgovor na temu

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.dsl.snfc21.sbcglobal.net.



+1 Profil

icon Re: kako vi odrzavate da vam CPU ne predje 100%?09.01.2006. u 01:11 - pre 222 meseci
Uvek postoje i ljudi koji ne koriste Cubase i Nuendo :}

Ja radim isto sto i peejunk, doduse retko koristim efikasnije pluginove. Najcesce bounce pojedinacnih kanala, redje bounce grupa.

Sto se tice prelazenja 100%, jednom sam otvorio Activity Monitor za vreme session-a, i on mi je rekao da trenutno koristim 108% :}
FBzP
 
Odgovor na temu

peejunk

Član broj: 50810
Poruke: 112
*.adsl-mo.bih.net.ba.



Profil

icon Re: kako vi odrzavate da vam CPU ne predje 100%?09.01.2006. u 16:09 - pre 222 meseci
U mom iskustvu, cak i dok sam koristio SX za neke projekte, rucno bouncanje i gasenje stvari po mom izboru su i efikasniji (sa stanovista workflowa) i fleksibilniji od freeze funkcije (mozes sjeckat i slagat audio) u tim ili bilo kojem drugom sekvenceru.
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: kako vi odrzavate da vam CPU ne predje 100%?18.01.2006. u 20:35 - pre 222 meseci
Kao prvo, imam uključen "Hyperthreading" u BIOS-u, jer imam Intel. Pro Tools ga vidi kao 2 procesora, pa iako to nije baš X2 CPU, malo se dobija na performansama, naravno, od PT verzije 7.0!

Drugo, ne brine me potrošnja CPU, jer ako doguram dotle da ČUJEM posledice preopterećenja (puckanje, kašnjenje, seckanje, zaustavljanje), prekidam dotadašnji mix, pravim PODMIXE već smixanih kanala i ponovo ih uvozim kao nove, CPU free wavove u mix. Naravno, stare trekove NE BRIŠEM, već im poisključujem FX i mutiram.
Ako kasnije ustanovim da sam se zeznuo prilikom tog prvog podmixa, ponovim export-bounce sa novim parametrima i ponovo ga "položim" u mix.

Treće, koristim CPU zahtevne (čitaj: kvalitetne) plaginove samo na kritičnim, dominantnim kanalima u mixu. Oni koji mi rade posao, a ne jedu CPU mnogo, idu na sve ostale kanale. Čemu kompresor od 20% CPU na običan string pad u pozadini, ili na HH? Čemu reverb od 33% na doboš?

Četvrto, koristim reverbe, delaye i modulacije uopšte preko send-return konfiguracije. Inserte koristim mahom samo za dinamičke procesore, EQ i ono što mora pod insert kao plugin (Auto-Tune, recimo).

Peto, ako mix lepo radi do refrena, a onda "pukne" negde na pola istog, mixam pesmu iz više delova, gaseći nepotrebne plaginove na "nesvirajućim" kanalima! Kasnije spojim mix u nekom editoru! Mada, ovo ODAVNO nisam radio, zahvaljujući napretku procesora!

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

peejunk

Član broj: 50810
Poruke: 112
*.adsl-mo.bih.net.ba.



Profil

icon Re: kako vi odrzavate da vam CPU ne predje 100%?19.01.2006. u 12:57 - pre 222 meseci
Citat:
ton_majstor: Treće, koristim CPU zahtevne (čitaj: kvalitetne) plaginove samo na kritičnim, dominantnim kanalima u mixu. Oni koji mi rade posao, a ne jedu CPU mnogo, idu na sve ostale kanale. Čemu kompresor od 20% CPU na običan string pad u pozadini, ili na HH? Čemu reverb od 33% na doboš?

Četvrto, koristim reverbe, delaye i modulacije uopšte preko send-return konfiguracije. Inserte koristim mahom samo za dinamičke procesore, EQ i ono što mora pod insert kao plugin (Auto-Tune, recimo).


Potpis.

Zastrasujuce je koliko malo ljudi ovako rauzmislja, zato i kubure sa CPU. Pogotovo sto ako im znas karakteristike i ako ih znas koristiti kako treba, mnogo vise pluginova ce obaviti posao. Neke nabrijane pluginove ljudi preferiraju cisto jer misle da ce plugin carolijom nekom rijesiti problem u miksu.

Ja u VST svijetu jedino sa kompresorima nisam bas sretan i tu, kad mi treba (kick, bas i snare recimo) koristim bas zahtjevne pluginove, nijedan ne trosi vise od 10% CPU doduse. Svugdje drugo sve drugo obavlja posao. Meni je Fruity Parametric EQ (dakle ugradjeni EQ koji jeste istina bolji od onog u Chubi, kad sam koristio SX ili Nuende koristio sam Nyquist ili Q) na skoro svakom kanalu, tu i tamo negdje stavim Nyquist, ElectriQ ili HarmoniEQ da malo neutralisu onaj blago "hladni" zvuk Fruityjevog EQ-a.
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: kako vi odrzavate da vam CPU ne predje 100%?

[ Pregleda: 4370 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.